Nejčastější dotazy k teploměru iFertracker

Bazální teploměr iFertracker slouží k rozpoznání plodných dnů během cyklu. Jak ho používat? Jak se o něj starat? Vše jsme se pokusili vypsat do často kladených otázek.

Co je iFertracker?

iFertracker je chytrý teploměr, který vám na základě měření a vyhodnocování bazální teploty pomůže snadněji otěhotnět. Díky aplikaci v mobilním telefonu, do které se data z přístroje iFertracker přenáší pomocí bluetooth, budete vědět, které dny jsou vaše plodné a které naopak ne.

Proč byl vyvinut iFertracker?

Bohužel je v dnešní době mnoho žen, které mají potíže s otěhotněním. Proto se páry snaží zjistit plodné dny a jako pomůcku pro rychlejší otěhotnění využívají měření bazální teploty. Měření a analýza bazální teploty (BBT - Basalt Body Temperature), česky také symptotermální metoda, má dlouhou tradici. V praxi může být ale pro někoho ne úplně pohodlná a snadná. Pro zjednodušení použití této metody Raiing Medical vyvinula chytrý bazální teploměr, který bazální teplotu měří, vyhodnocuje a na ovulaci vás upozorní.
Pro více informaci o ovulaci a dalších částech cyklu doporučujeme článek Menstruační cyklus - znáte jej dobře?.

Bazální teploměr iFertracker

Jaké jsou hlavní funkce?

iFertracker nosíte přes noc, ráno po probuzení si ho sundáte a naměřená data synchronizujete do mobilní aplikace v telefonu či tabletu. Mobilní aplikace ukazuje změny bazální teploty, aktuální menstruační cyklus a předpověď další ovulace, včetně upozornění na ní. Aplikace tedy pomáhá s plánováním pohlavního styku s ohledem na dobu, kdy můžete otěhotnět. Můžete si též nastavit více druhů připomínek, např. abyste nezapoměla vzít si své léky.

Není používání iFertrackeru nepohodlné?

iFertracker je anatomicky tvarovaný, velmi plochý a tenký. Svým designem přesně pasuje do ženské podpažní jamky. V zásadě ho ani neucítíte, takže vás nebude nijak rušit ve spánku.

Jak je to s bezpečností iFertrackeru? Je v kontaktu s kůží...

Všechny použité materiály splňují standardy biologické kompatibility a ROHS (omezení používání nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních). Produkty Raiing Medical splňují požadavky na buněčnou toxicitu, podráždění kůže i hypersenzitivitu. Splňují normy GB-T 16886.5-2003, ISO 10993-5-1999 a 16886.10-2005, ISO 10993-10-2002. Produkty prošly testy RoHS2011/65/EU, IEC62321:2008, mají CE certifikát a jsou v ČR registrovány jako zdravotnické prostředky.

Vyzařuje iFertracker nějaké záření?

Pokud nosíte iFertracker, pak není připojen k mobilní aplikaci a žádné záření nevyzařuje. Během synchronizace dat používá technologii Bluetooth Smart (4.0), jejíž záření je zde více jak 10 000x slabší než u mobilního telefonu.

Jak je to s bezpečností používaných náplastí?

Z důvodů bezpečnosti a kvality bylo otestováno více jak 80 druhů lékařských náplastí. Používané náplasti jsou od společnosti 3M a jsou té nejvyšší kvality. Náplasti byly na míru velikostně upraveny pro zajištění nejlepší možné uživatelské zkušenosti během nošení.

Doporučení: Uživatelkám doporučujeme používat originální náplasti a používat je při pokojové teplotě. Jednu náplast nepoužívejte, prosím, déle než 24 hodin. Pokud náplast způsobí alergickou reakci, obraťte se, prosím, na svého lékaře.

Používání bazálního teploměru iFertracker

Jak se iFertracker používá?
Předtím, než jdete spát, si nalepte s použitím náplasti iFertracker do podpaží. Po probuzení si ho odlepte a proveďte synchronizaci přes Bluetooth s vaším smartphonem či tabletem. Tím je měření bazální teploty dokončeno.

Jak teploměr zapnu a vypnu?

Po prvním vložení baterie položte na teplotní čidlo teploměru svůj prst a počkejte, až se rozbliká modrá LED dioda. Tak poznáte, že je iFertracker zapnutý. Po spárování s mobilní aplikací je iFertracker připraven měřit bazální teplotu. Při dalších měřeních ho stačí vložit do podpaží, sám se zapne teplotou vašeho těla.

Jak používat náplasti?

Strhněte ochrannou fólii z jedné strany oboustranně lepící náplasti, nalepte náplast na iFertracker okolo teplotního senzoru. Poté strhněte druhou stranu náplasti a nalepte si iFertracker do podpažní jamky. Přístroj se zapne a začne měřit.

Kam v podpaží umístit iFertracker?

Teplotní čídlo iFertrackeru musí doléhat na vnitřní stranu vaší podpažní jamky. Ujistěte se, že pokud připažíte ruku k tělu, iFertracker vám do podpažní jamky dobře pasuje.

Jsou nějaká speciální doporučení před nošením iFertrackeru?

Pro pohodlnější nošení doporučujeme pokožku v místě nošení předem oholit. Pro přesné výsledky měření bazální teploty doporučujeme iFertracker nosit alespoň 6 hodin (během spánku).

Jak synchronizovat data?

Je to jednoduché - sundejte si iFertracker a položte ho do blízkosti vašeho telefonu či tabletu s běžící aplikací iFertracker a zapnutým Bluetooth. Synchronizace proběhne automaticky.

Potřebuji data synchronizovat každý den?

Je doporučeno provádět synchronizaci dat po probuzení, zejména pokud se blíží den ovulace. Můžete tak být včas na ovulaci upozorněna. Nicméně kromě tohoto platí, že iFertracker může uchovat data až za 10 dní, takže si můžete pro synchronizaci vybrat vhodný čas.

Jak fungují LED diody?

a) Pokud dioda bliká 1x za vteřinu, znamená to, že iFertracker obsahuje naměřená data, která je potřeba synchronizovat.
b) Pokud dioda bliká 1x za 4 vteřiny, znamená to, že je teploměr zapnutý a můžete ho použít.
c) Pokud dioda svítí neustále, je potřeba vyměnit baterii.

Jaká je výdrž baterie?

iFertracker používá knoflíkovou baterii CR2025. Baterie vydrží v provozu 60 dní při 8 hodinách denně. Výdrž baterie se může snížit, pokud provádíte synchronizaci častěji.

Přístroj iFertracker slouží k určení plodných a neplodných dnů

Jaký je význam centrálního kruhu v hlavním menu?

Kruh v centru obrazovky je symbol menstruačního cyklu, různé barvy značí různé fáze tohoto cyklu.

Nepamatuji si datum poslední menstruace, co mám zadat při prvním přihlášení?

Zadejte alespoň přibližné datum.

Proč je potřeba zadávat délku menstruace a menstruačního cyklu?

Tyto údaje slouží jako zdroj dat pro rozlišení různých částí jednoho menstruačního cyklu.

Proč mám zaznamenávat důležité klinické události?

Pokud budete mít kromě naměřené teploty i další záznamy, může to vašemu gynekologovi v souhrnu poskytnout cenné informace při jakékoli zdravotní komplikaci, kterou budete potřebovat vyřešit.

Jak zaznamenávat důležité klinické informace?

Klinické informace jsou přístupné po rozkliknutí tlačítka na levé straně obrazovky.

Podpora iOS zařízení

Bluetooth 4.0 nebo vyšší, iOS6.0 nebo vyšší, jako je iPhone 4S , iPhone 5 , iPhone 5c , iPhone 5s , iPad (třetí generace nebo vyšší), iPad mini, iPad Air, iPod touch (pátá generace).

Kde stáhnout aplikaci?

V Appstore zadáte: iFertracker. Nebo na odkaze: https://itunes.apple.com/us/app/ifertracker/id743927901?mt=8
Podpora zařízení Android: mobilní aplikaci můžete stáhnout z Google Play zadáním: iFertracker.

Jak na řešení potíží

Teploměr nejde zapnout.
a) Podržte chvíli iFertracker v dlani, aby se zahřál teplotní senzor (nebo ho můžete zahřát prstem). Jakmile se iFertracker zapne, LED dioda se rozbliká.
b) Pokud ne, pravděpodobně je slabá baterie. Zkuste baterii vyměnit za novou a opakujte krok č. 1.
c) Pokud teploměr stále nejde zapnout, kontaktujte náš zákaznický servis.

iFertracker nejde připojit k přijímači (smartphone, tablet).
a) Zkontrolujte, prosím, zda má Vaše zařízení zapnutý Bluetooth. Pokud ano, restartujte Vaše zařízení a zkuste to znovu.
b) iFertracker může být příliš daleko od Vašeho přijímače, zkuste ho položit do středu jeho obrazovky.
c) Možná je problém způsoben chybou v aplikaci, zkuste aplikaci smazat a nainstalovat znovu.
d) Možná Váš přijímač je již spárován s jiným iFertrackerem. Pokud ano, odpojte ho.
e) Pokud problém stále přetrvává, kontaktujte, prosím, náš zákaznický servis.

Data nejdou synchronizovat či se nezobrazuje graf BBT.
a) Toto se se stane, pokud jste při první vložení baterie neprovedli prvotní spárování s Vaším přijímačem. Vyjměte a znovu zandejte baterii a proveďte prvotní synchronizaci.
b) Čas měření je příliš krátký. Teplotu je potřeba měřit alespoň 3 hodiny (spánek min. 6 hodin).
c) Během nošení Vám teploměr vypadl. Pokud si teploměr nasazujte, zkontrolujte, prosím, jeho pozici. Do podpažní jamky by měl hladce pasovat.
d) Možná došla baterie v průběhu měření. Zkuste vyměnit baterii.
e) Pokud je okolní teplota příliš nízká, může ovlivnit výdrž lithiové baterie. Doporučujeme teploměr nosit celou noc, sundat si ho ráno a provézt synchronizaci.
f) Provedení synchronizace omylem. Pokud se Vám to stává, ujistěte se, že během měření je mobilní aplikace vypnutá, popř. můžete vypnout Bluetooth na svém přijímači.
g) Pokud problém stále přetrvává, spojte se, prosím, s naším zákaznickým servisem.

Údržba zařízení
Teploměr je potřeba čistit a dezinfikovat. Není však nutné, aby byl sterilizován. Řiďte se těmito pokyny: 
Očistěte povrch zařízení 75% roztokem lékařského alkoholu před a po každém použití. Použití jiných čistících prostředků než alkoholu může poškodit nebo zkrátit životnost zařízení či způsobit bezpečnostní riziko. Nenamáčejte zařízení do tekutin. Neprovádějte sterilizaci zařízení.

Varování: 
Pokud si všimnete změn či poškození na teplotním čidle, přestaňte zařízení používat.

Skladovací teplota by mela byt 0 ̊C - 50 ̊C, vlhkost 10% - 85% a barometrický tlak 70kPa - 106kPa. 


Kromě výměny baterie, není potřeba žádná jiná údržba či kalibrace. 


iFertracker i náhradní náplasti najdete u nás na eshopu: zde.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

iFertracker - monitor plodných dnů

Znáte symptotermální metodu, ale přijde vám jako začátečnici obtížná, a proto raději stále setrváváte u jiného způsobu antikoncepce? Ráda byste vyhodnocovala vaše plodné a neplodné dny, ale stále moc nevíte jak na to? Kamarádíte se spíše s moderními aplikacemi a chtěla byste pomůcku, která by fungovala a vyhodnocovala vše automatičtěji a bez vašeho úsilí? Pokud jste alespoň jednou – nebo rovnou třikrát odpověděla ano, máme pro vás skvělou zprávu. Už i na českém trhu si můžete pořídit iFetracker. O co se jedná, vám více přiblíží tento článek.

Menstruační kalendář

Patříte k ženám, které přesně vědí, kdy jim začne menstruace nebo to víte pouze přibližně? Zaznamenáváte si do kalendáře očekávaný den menstruace nebo si píšete podrobnosti z celého menstruačního cyklu? Používáte k tomu klasický diář nebo snad moderní aplikaci? Všechny zmíněné varianty si rozebereme v následujícím článku.