Linda Šejdová: "Nosím pouze Snuggs, protože je miluju."

Na začátku roku 2019 se v České republice objevila nová značka menstruačních kalhotek - kalhotky Snuggs. Tato menstruační pomůcka vyvolává stále mnoho otázek, některé ženy je nadšeně testují, jiné jim nedůvěřují. Přečtěte si, co o značce Snuggs a vývoji menstruačních kalhotek říká zakladatelka značky Linda Šejdová.

 

Linda Šejdová - zakladatelka značky SnuggsLinda Šejdová - zakladatelka značky Snuggs

Jak vznikl nápad vytvořit menstruační kalhotky?

Zajímala jsem se o alternativní menstruační pomůcky, které bych pro sebe mohla využít. Narazila jsem na konkurenční kalhotky z Ameriky a nějaký čas je nosila. Potom jsem se rozhodla vytvořit svoje vlastní, které jsme vyvinuli se spoluzakladatelem Tomášem.

V jednom článku se redaktorka zmiňovala, že se jedná o produkt, který je na světovém trhu novinkou. Ovšem Vy nic takového netvrdíte. Jak se ale kalhotky Snuggs liší od již existujících menstruačních kalhotek?

Menstruační kalhotky jsou určitě velkou novinkou a inovací v menstruačních pomůckách. Je nás ale více firem, které tento produkt vyrábíme.

 

Naše kalhotky se liší v technologii a látkách, které používáme. V naší funkční vrstvě používáme kombinaci high-tech materiálů s nanovlákny. Žena se tak cítí v suchu a má jistotu, že kalhotky neprotečou.

 

Menstruační kalhotky SnuggsMenstruační kalhotky Snuggs - vyzkoušejte je! ;)

Jaké pomůcky jste předtím pro menstruaci používala Vy? Používáte nyní výlučně menstruační kalhotky Snuggs nebo kombinujete více menstruačních pomůcek?

Nosím pouze Snuggs, protože je miluju. Vracet se k vložkám je pro mě už nepředstavitelné. Kdybych měla zrovna menstruaci a šla do bazénu, vezmu si jednorázově tampon.

Jaká byla pro Vás Vaše první menstruace, vzpomenete si? Měnilo se v průběhu dospívání Vaše vnímání menstruace?

Nejvíce si vzpomínám na nepříjemné a trapné situace spojené s příchodem menstruace. Nesnášela jsem schovávat si vložku pod svetr, když jsem si ji šla vyměnit na záchod, hledat koš a bát se vstát na začátku hodiny ze židle.

 

Cítila jsem, že se o tomto tématu nikdo moc bavit nechce a každý se stydí. I proto se chceme ve Snuggs věnovat edukaci slečen, které s menstruací začínají a bourat tabu okolo menstruace. Cítíme, že tím podpoříme psychické zdraví žen.

Jak se o Snuggs starat, aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost? Jak dlouho tyto kalhotky vydrží?

Kalhotky vydrží 50 pracích cyklů, takže rok až dva. Údržba je jednoduchá, po použití je třeba je opláchnout studenou vodou a potom vyprat buď v ruce nebo pračce s tekutým pracím práškem bez aviváže.

Jsou menstruační kalhotky Snuggs vhodné také v období šestinedělí? A pro inkontinenci?

Současná verze kalhotek je pro slabou a střední menstruaci. Vyvíjíme ale super-absorpční kalhotky, které zrovna naše testerky zkoušejí a do dvou měsíců je plánujeme uvést na trh. Ano, kalhotky se mohou používat i během šestinedělí či na slabou inkontinenci.

 

Linda Šejdová - zakladatelka značky Snuggs 

Linda Šejdová

Linda je spoluzakladatelka a CEO startupu SNUGGS. Pracovala pro několik startupů, LidskáSíla.cz, productboard a BudgetBakers. Vytvářela globální marketingové strategie, budovala brandy a vedla marketingový tým z pozice marketingové manažerky.

 

Vyzkoušejte menstruační kalhotky na vlastní kůži! Kalhotky Snuggs si můžete zakoupit na e-shopu Maluna.cz i v obchodě v Praze v Holešovicích.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace