Menstruační kalíšek Lunacup

Menstruační kalíšek Lunacup se vyrábí od roku 2019 ze silikonu v České republice. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je plná. Stopka je širší než u jiných značek a je velmi jemná a ohebná.

 

Z vnější strany kalíšku jsou na spodní části i na stopce rýhy, které usnadňují uchopení. Pro zrušení podtlaku, který vznikne přilnutím kalíšku ke stěnám pochvy při správném zavedení, je optimální při vyjímání kalíšek ve spodní části trochu zmáčknout. Nicméně tento kalíšek má u ustí 4 otvory a proto je uvolnění podtlaku snadné. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace.

Lunacup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Velikost 1 (menší) je určena ženám do 30 let. Má průměr 40 mm a délku včetně stopky 70 mm, objem kalíšku je 20 ml (objemové rysky 7 ml a 15 ml).

 

Velikost 2 (větší) je pro ženy nad 30 let nebo po porodu. Má průměr 45 mm a délku včetně stopky 70 mm, objem kalíšku je 26 ml (objemové rysky 10 ml a 20 ml).

 

 

Lunacup se vyrábí ve dvou různých velikostech.

 

Délku stopky uvádí výrobce 25 mm - měřeno od spodní rýhy. Pokud byste ji chtěly odstřihnout je možné ji zkrátit o cca 20 mm.

 

Použitý silikon KEG-2003H renomované japonské společnosti ShinEtsu má zdravotní certifikaci jak americké USP Class VI., tak evropské ISO 10993. Materiál je schválen i pro krátkodobou implantaci. Kalíšek Lunacup je zároveň schválen Státním zdravotním ústavem ČR.

 

Zero Waste menstruační kalíšek Lunacup

 

Balení kalíšku je včetně bavlněného sáčku a sterilizačního sáčku - v něm je kalíšek zabalen, můžete tedy využít vše a tento kalíšek se tak řadí mezi produkty Zero Waste :). Kalíšek i bavlněný sáček jsou vyrobeny v České republice.

Lunacup - barevné varianty

Menstruační kalíšek Lunacup se vyrábí ve třech různých barvách - mléčně bílé, meruňkové a malinové. Kalíšky si můžete prohlédnout i zakoupit u nás na obchodě MALUNA v Holešovicích i v e-shopu Maluna.cz ;)

 

Menstruační kalíšky Lunacup

 

 

 

Kalíšek Lunacup do roku 2019

Kalíšek Lunacup se prodává v České republice již více než 5 let, ale jednalo se o jiný model - více informací v tomto článku. Pokud jste si tedy pořídila kalíšek do léta 2019, jedná se o trochu jiný kalíšek. Velikostně jsou ale velmi podobné, je tedy pravděpodobné, že pokud vám kalíšek seděl a chcete "ten stejný", bude tento nový typ ten pravý!

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace