Menstruační kalíšek Lunette

Lunette je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu ve Finsku. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná.

Z vnějšku jsou na spodní části kalíšku rýhy, které usnadňují uchopení. Pro zrušení podtlaku, který vznikne přilnutím kalíšku ke stěnám pochvy při správném zavedení, je nutné při vyjímání kalíšek ve spodní části trochu zmáčknout. Tato část kalíšku Lunette je měkčí než ostatní části a zmáčknutí je tak jednodušší.

Výrobce doporučuje vyvářet kalíšek po dobu pěti minut před začátkem a po skončení menstruace.

Menstruační kalíšek Lunette - model 1 a model 2Lunette se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Model 1 je určen ženám se slabou nebo středně silnou menstruací, mladým ženám nebo těm, které ještě neměly pohlavní styk. Má průměr 41 mm a délku 47 mm, objem kalíšku je 20 ml. Je zakončen 25 mm dlouhou stopkou.

 

Model 2 je určen ženám s normální nebo silnou menstruací. Má průměr 46 mm a délku 52 mm, objem kalíšku je 26 ml. Je zakončen 20 mm dlouhou stopkou.

 

Čím se Lunette liší od jiných menstruačních kalíšků?

Otvory pod horním okrajem kalíšku jsou u Lunette umístěny výše než u ostatních menstruačních kalíšků a to umožňuje lépe využít objem kalíšku a vyprazdňovat ho méně často. Jsou také o něco větší než u většiny ostatních kalíšků a nedochází tak často k jejich ucpání. (Tyto otvory slouží k snadnému zrušení podtlaku při vyjímání kalíšku z pochvy.)

 

 

 

Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Vnitřní povrh kalíšku Lunette je zcela hladký a to usnadňuje jeho čištění.

 

Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

 

Menstruační kalíšek Lunette - Lucia

Menstruační kalíšek Lunette Lucia má stejný tvar jako čirý kalíšek Lunette, ale je světle žlutý a neprůhledný. Název dostal podle římské bohyně světla, slunce a měsíce. Později se Lucia v rámci katolické církve transformovala do podoby světice a její svátek slavíme začátkem prosince u nás i ve Finsku, kde se kalíšek vyrábí.

 

Menstruační kalíšek Lunette - Lucia

 

Menstruační kalíšek Lunette - Selene

Menstruační kalíšek Lunette Selene má modrou barvu. Jméno bylo vybráno podle řecké bohyně měsíce Selene. Její římské jméno bylo Luna. Saténový sáček je světle modrý a tak se ke kalíšku krásně hodí!

 

Menstruační kalíšek Lunette - Selene

 

Menstruační kalíšek Lunette - Cynthia

Menstruační kalíšek Lunette Cynthia má purpurovou barvu a jedná se o třetí barevnou edici kalíšků Lunette pojmenovaných podle řecké bohyně. Cynthia je jedno z jmen bohyně Artemis.

Kalíšek Cynthia je symbolem mladé, nezávislé a svobodné ženy. Květinou zasvěcenou pannenské bohyni byl amarant (laskavec) a právě tato květina temně purpurové barvy byla inspirací pro barvu kalíšku.

 

Menstruační kalíšek Lunette - Cynthia

 

Menstruační kalíšek Lunette - Áine

Menstruační kalíšek ze čtvrté barevné edice Lunette - kalíšek Áine - má barvu korálu. Áine je bohyně měsíce, lásky, plodnosti a letního slunovratu v irském bájesloví. Později byla v Irsku známá také jako královna víl.

 

Menstruační kalíšek Lunette - Áine

 

Barevné kalíšky se vyrábí proto, že jsou hezké! Stejně jako čirá varianta Lunette, i kalíšky Lunette Diana, Cynthia, Áine a Selene mají atest FDA (úřad pro léčiva a potraviny amerického ministerstva zdravotnictví).

 

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? Lunette v eshopu Kalíšek.cz

 

Lunette - For nicer periods

Menstruační kalíšek Lunette

 

Kalisek.cz je autorizovaný distributor firmy LUNE GROUP OY LTD v ČR.

Máte-li zájem o obchodní spolupráci, kontaktujte nás.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace