Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny. Jak tyto kalhotky vznikly, čím se od ostatních kalhotek liší a proč si vybrat právě je, si povíme v tomto článku.

Jak vznikl nápad na menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky jsou na českém trhu stále ještě novinkou v oblasti menstruačních potřeb, ovšem na světovém trhu jsou známé již "nějaký ten pátek" - doporučujeme článek "o všech typech menstruačních kalhotek". Sama Linda Šejdová, zakladatelka firmy Snuggs, příběh vzniku kalhotek popisuje tak, že nějaký čas nosila americké menstruační kalhotky Thinx a poté se rozhodla ušít menstruační kalhotky v České republice.

 

Menstruační kalhotky Snuggs

Jak se liší menstruační kalhotky SNUGGS oproti jiným menstruačním kalhotkám?

Odpověď zní: v materiálech. Nejprve si povězme o jiných značkách menstruačních kalhotek, abychom lépe viděli rozdíl. Občas se totiž můžete dočíst, že menstruační kalhotky jsou nepropustné, neboť v sobě obsahují igelit. Ovšem takové menstruační kalhotky u nás nekoupíte. Na prvním místě je pro nás pohodlí během menstruace a dovolujeme si tvrdit, že v plastové vrstvě pohodu zažijeme jen stěží.

 

Menstruační kalhotky mají uvnitř nepropustnou, ovšem prodyšnou vrstvu - kalhotky tedy krev nepropustí, ale intimní oblast může "volně dýchat". Kupříkladu české menstruační kalhotky Meracusky jsou svým složením velmi podobné prodyšným látkovým vložkám. Nicméně oproti látkovým vložkám mají tu výhodu, že nikam nekloužou a neposouvají se. Savé vrstvy jsou bavlněné či bambusové a nepropustná vrstva je tvořena tzv. PUL materiálem, což je polyester laminovaný polyuretanem.

Z čeho jsou kalhotky SNUGGS?

Menstruační kalhotky SNUGGS se vyrábějí z vysoce kvalitních materiálů. Jde o kombinaci high-tech materiálů a nanovláken. Díky speciální vrstvě z nanovláken jsou menstruační kalhotky SNUGGS k nerozeznání od běžných kalhotek, jsou tenké a velmi savé. Savá vrstva se postará o to, že tekutina neprosákne. Nasají a udrží až 10 ml tekutiny. Navíc nanovlákna zabraňují množení bakterií. Kalhotky zároveň umožňují paropropustnost, a tím pádem zajišťují ženě větší komfort.

 

Menstruační kalhotky Snuggs

 

Menstruační kalhotky SNUGGS jsou:

 • Nepropustné. Není se proto potřeba bát, že by protekly.
 • Pohodlné. Jsou tenké jako Vaše ostatní spodní prádlo.
 • Savé. A proto se cítíte v suchu.
 • Materiály kalhotek jsou certifikované  OEKO-TEX standardem, který zaručuje jejich zdravotní nezávadnost.
Savost menstruačních kalhotek

Menstruační kalhotky Snuggs jsou vhodné pro ženy, které mají slabou či středně silnou menstruaci. V takovém případě slouží jako plnohodnotná náhrada menstruační pomůcky. Pokud ovšem máte silnější menstruaci, jsou tyto kalhotky vhodné jako pojistka k jiné menstruační pomůcce či na slabší dny menstruace.

 

Firma SNUGGS nyní usilovně pracuje na vývoji savější varianty menstruačních kalhotek, které bude možné používat samostatně i v případě silné menstruace. Tyto kalhotky by měly být uvedené na trh na podzim roku 2019.

Jak často je potřeba menstruační kalhotky vyměňovat?

Výrobce doporučuje kalhotky vyměňovat po 8-10 hodinách.

Kolik potřebuji kusů těchto kalhotek?

Na jednu menstruaci stačí troje kalhotky. Pro delší menstruaci a pro větší pocit komfortu doporučujeme pořídit 3-5 ks.

Jaká je životnost menstruačních kalhotek?

1-2 roky. Jedny kalhotky by měly vydržet minimálně 50 pracích cyklů.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

Snuggs jsou pratelné, znovupoužitelné a péče o ně je jednoduchá.

 1. Po použití opláchněte ve studené vodě
 2. Vyperte, až budete mít čas (v ruce nebo v pračce klidně i s ostatním prádlem). Použijte tekutý prací prášek bez aviváže.
 3. Usušte

 

Menstruační kalhotky SnuggsMenstruační kalhotky Snuggs jsou náhrada za vložky a tampony.

Jsou pohodlné jako klasické kalhotky, pratelné a ekologické.
Vyzkoušejte je!

 

Menstruační kalhotky Snuggs jsou vhodné pro ženy, které:

 • mají slabší až středně silnou menstruaci
 • chtějí při silnější menstruaci použít kalhotky jako pojistku společně s další menstruační pomůckou
 • praktikují volnou menstruaci a potřebují pojistku
 • trpí inkontinencí
 • jsou v období šestinedělí

Zpětná vazba od zákaznic

 • I když jsou menstruační kalhotky SNUGGS poměrně krátkou dobu, můžete si již nyní přečíst několik zkušeností zákaznic:
 • “Vše naprosto v pohodě. Zkoušela jsem druhý a třetí den menstruace. Nemám silnou, ale vydržely bez problémů celou pracovní dobu.”
 • “Kalhotky jsou velmi pohodlné, zadrží velké množství krve. Překvapilo mě, jak snadno jde krev z kalhotek vymýt.”
 • “Sedly perfektně, neprotékají, spokojenost.”
 • “Ze začátku obavy, zda si mohu sednout a nedojde k "nehodě", ale pak už to bylo v pohodě. :) Nikde nic, žádná skvrna, takže velká spokojenost.”

 

 

 

Vyzkoušejte menstruační kalhotky na vlastní kůži! Kalhotky Snuggs si můžete zakoupit na e-shopu Maluna.cz i v obchodě v Praze v Holešovicích.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace