Proč kalíšek někdy protéká a jindy ne?

Také jste to zažily, kalíšek někdy sedí skvěle a někdy (z nepochopitelných důvodů) proteče? Máme na to jednoduchou odpověď, neboť v jednoduchosti je síla a my někdy zbytečně vytváříme složité důvody a varianty, proč tomu tak je.

 

Umístění pochvy

 

Proč kalíšek někdy protéká a jindy ne?

 

Když se podíváte na tento obrázek umístění orgánu v pánevní oblasti (obrázek, jemuž podobný jste již jistě viděli mnohokrát) vypadá to, jako by mezi konečníkem a pochvou a také mezi močovou trubicí a pochvou bylo volné místo. Pravdou ale je, že tyto orgány na sebe přiléhají velmi těsně. Proto se říká, že pro ženy je ještě důležitější než pro muže, aby se vyprazdňovaly pravidelně. Zácpa i plný močový měchýř totiž tlačí na pochvu i na naší dělohu, které to rozhodně „nedělá dobře“.

 

Pokud tedy trpíte zácpou, nebo „pokud je něco ve frontě“, může se stát, že se kalíšek lehce promáčkne a může protéct. Záleží na tuhosti vašeho kalíšku i na dalších okolnostech.

Řešení: pravidelné vyprazdňování pomáhá vašemu zdraví a ocení jej i váš menstruační kalíšek.

 

 

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace