Ušní a tělové svíčky - díl 1. Odkud se vzaly?

Není svíčka jako svíčka! Ušní a tělové svíčky se od důvěrně známých, běžně dostupných svíček liší mnoha vlastnostmi, např. tím, že neobsahují knot, jsou duté a u romantické večeře si s nimi moc dlouho neposvítíte. K čemu jsou tedy dobré? Ušní a tělové svíčky jsou šikovnými pomocníky v alternativní léčbě různorodých nemocí, blahodárně působí na naši psychickou i fyzickou pohodu, harmonizují naše energetické i éterické tělo, tlumí bolesti a zejména uvolňují stres, napětí a neklid.

Historie

Kolem původu a historie ušních a tělových svíček neustále vzniká spoustu legend a fám. Údajně byly používány v různých varietách mnoha přírodními (např. indiány), ale i vysoce vyspělými (např. starověkými Egypťany, Kelty) národy před i po Kristu. Abychom tyto internetové informace mohli buď potvrdit nebo vyvrátit, museli bychom se zahloubat do původních textů, mluvit s příslušníky daných kmenů či se naučit vědomě používat tzv. objektivní vědomí. Ostatně, ono to není zase tak důležité, protože ať je původ těchto šikovných pomůcek jakýkoliv, důležité je, že právě teď a tady existují, známe je a můžeme je používat k našemu prospěchu :-).

Materiál

Uvádí se, že první ušní a tělové svíčky lidé vyráběli z kůry stromů či z velkých listů rostlin. V dnešní době jsou při výrobě využívány modernější, i když stále přírodní, materiály.

 

Tělové svíce HOXI 

Vzhled

Ušní a tělové svíčky jsou cca 25 cm dlouhé, uvnitř duté, zpravidla válcovitého či kónického (lépe vzniká komínový efekt) tvaru. Ušní svíčky jsou užší, aby spodní konec šel pohodlně vsunout do ucha. Svíčky od firmy HOXI, které vám nabízíme v našem e-shopu, jsou navíc ve spodní zúžené části opatřeny gázovým filtrem, který brání propadnutí popílku či skápnutí vosku jejich vnitřkem.

 

Tělové a ušní svíčky Hoxi 

 

 

 

Svíčky si můžete zakoupit na našem e-shopu Maluna.cz.

Článek sestavila Eliška Stofferová. Zdroje: HOXI.cz, EnergySystem.cz, Jili Hamilton, NaturHelix, Petr Rulc - Zdraví pro všechny, U.S. Food and Drug Administration.

 

Doporučujeme také následující články:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace