iFertracker - monitor plodných dnů

Znáte symptotermální metodu, ale přijde vám jako začátečnici obtížná, a proto raději stále setrváváte u jiného způsobu antikoncepce? Ráda byste vyhodnocovala vaše plodné a neplodné dny, ale stále moc nevíte jak na to? Kamarádíte se spíše s moderními aplikacemi a chtěla byste pomůcku, která by fungovala a vyhodnocovala vše automatičtěji a bez vašeho úsilí? Pokud jste alespoň jednou – nebo rovnou třikrát odpověděla ano, máme pro vás skvělou zprávu. Už i na českém trhu si můžete pořídit iFetracker. O co se jedná, vám více přiblíží tento článek.

Symptotermální metoda

Při symptotermální metodě měříte teploměrem svou bazální teplotu, zapisujete do tabulek a pomocí vytvořené křivky vyhodnocujete, kdy máte plodné a neplodné dny. (Podrobněji se o této metodě můžete dozvědět v tomto článku Přirozená antikoncepce). Ač stále mnoho lidí této metodě nedůvěřuje, při správném postupu se jedná o jednu z nejspolehlivějších metod ochrany proti početí nebo naopak – napomáhá při plánovaném početí. Vyhodnocuje totiž vše individuálně a vychází z pozorování vašeho těla a cyklu. Některé ženy se ale obávají, že dané výsledky se jím nepodaří správně vyhodnotit nebo je zkrátka nebaví vše si poznamenávat do tabulek a tajně si přejí nějakého pomocníka, který by vše vyhodnotil za ně. Ano, takový pomocník existuje! Čínští lékaři přišli se skvělou pomůckou: iFertracker.

Co je iFertracker a jak funguje?

iFertracker je malý a tenký přístroj, který svým tvarem dokonale padne na vaše tělo. Přilepuje se pomocí speciální náplasti do podpaží a takto umístěný vás celou noc monitoruje bez toho, aniž by narušoval kvalitu vašeho spánku. Ráno po probuzení za pomocí Bluetooth odešlete naměřená data do vašeho mobilního telefonu, kde se vše vyhodnotí.

Přes noc iFertracker měří až dvacet tisíc krát a ráno vás informuje o naměřených a vyhodnocených záznamech.

Sean Zheng z Raiing Medical o pomůcce prohlásil: „Vyvinuli jsme lékařský produkt, který je praktický, nositelný a zároveň elegantní a designový. Prošel dlouhým procesem vývoje, testování, zkoumání a proto na konci tohoto procesu můžeme říct, že skvěle slouží k zajištění základního zdraví ženy.

Přes noc iFertracker měří až dvacet tisíc krát a ráno vás informuje o naměřených a vyhodnocených záznamech: analyzuje kvalitu vašeho spánku, vypočítá, kdy budete ovulovat a jaká je tedy šance, že dnes otěhotníte – jestli dnes potencionálního otce vašeho dítěte potkáte – ne pardon, tak tohle zatím tato aplikace neumí. Možná při dalších vylepšeních bude umět předpovědět i toto. :) Je důležité, aby spánek trval déle než 6 hodin a teploměr byl na těle připevněný po celou dobu spánku (ujistěte se o tom před usnutím).

iFertracker analyzuje kvalitu vašeho spánku, vypočítá, kdy budete ovulovat a jaká je tedy šance, že dnes otěhotníte.Do tabulky za vás zaznamená bazální teplotu, předpoví ovulaci a poté také, kdy vám menstruace začne. Díky nejrůznějším kritériím, které vyhodnocuje může sloužit jako velmi přesná zpráva pro vašeho lékaře!

A nyní pár technických údajů:
Rozměry: 55.6mm × 31.6mm × 6.5mm.
Je velmi lehký: pouze 6 g (plus baterie).
Je velmi přesný, měří s přesností na +- 0,05°C a můžete si nastavit jestli chcete pro měření používat °C či °F.
Vyvinuto čínskými vědci v Raiing Medical Company.

Aplikace pro Apple iOS je v češtině a ke stažení zdarma v App Store.
Aplikace pro Android je v angličtině a ke stažení zdarma v Google play.

Monitor plodných dnů iFertracker je skvělý, protože sleduje změny bazální teploty a sám analyzuje šanci na otěhotnění.

Monitor plodných dnů iFertracker je skvělý protože

  • sleduje změny bazální teploty
  • automaticky měří během spánku (každou noc je shromážděno přibližně 20 tisíc záznamů
  • analyzuje šanci na otěhotnění
  • předpoví nástup ovulace
  • předpoví začátek menstruace
Certifikace

Tento přístroj má řadu certifikací: CE, FDA a ISO 13485:2003 + AC:2009, IEC60601-1-2; ISO10993-1,-5,-10; FCC-15; RoHS 2011/65/EU;  Nařízení (ES) č. 1907/2006 (chemické látky),  Evropský standard pro bezpečnost hraček - EN 71 Part 1:2011 (mechanické, fyzické a chemické vlastnosti a složení). Rovněž registrován jako produkt zdravotnického prostředku od MZČR /RZPR.

iFertracker dokáže být velice užitečné zařízení, které může párům pomoci s početím dítěte, především pak ve fázi, kdy to nelze nechat náhodě.Nebaví vás modení aplikace nebo se v nich nevyznáte? Zapojte partnera! Je to přeci i jeho věc a muži mají většinou technické hračky moc rádi ;)

Recenze a zkušenosti

I když je iFertracker na českém trhu poměrně nováčkem, je na něj již mnoho pozitivních zpětných vazeb a zkušeností s ním. Za Kališnice jej vyzkoušela kolegyně a byla tak nadšená, že jsme se jej rozhodli zařadit do našeho sortimentu. Kromě její zkušenosti přinášíme ještě několik hodnocení z internetu:

„iFertracker dokáže být velice užitečné zařízení, které může párům pomoci s početím dítěte, především pak ve fázi, kdy to nelze nechat náhodě. Výhodou zařízení je i to, že je doopravdy velmi malé a tenké. Žena tak během spánku nic necítí a ani ji nikde nepřekáží. Synchronizace i měření dat funguje rovněž spolehlivě.“ ( jablickar.cz )

„Při prvním kontaktu s prodejním balením je okamžitě jasné, že výrobce nenechal nic náhodě a svou pozornost věnoval každému detailu. Přeci jen jde o produkt určený ženám a ty jak známo dbají na vizuální dojem... Jde o velmi kompaktní zařízení, jehož používání téměř nevnímáte. Přesto se vývojářům podařilo do titěrných útrob vměstnat nejmodernější dostupné technologie. Kromě řídící elektroniky se uvnitř nachází akcelerometr, interní úložiště, bezdrátový modul Bluetooth a digitální čidlo teploty s přesností měření na 0,05 °C. Co se týče používání, zde nemůžu jinak, než chválit. Před aplikací je nutné pouze nalepit na zařízení oboustranně lepící náplast a přiložit do podpažní jamky. Zapnutí iFertrackeru probíhá automaticky po kontaktu s pokožkou. Tenký profil a ergonomická konstrukce je zárukou toho, že během spánku zařízení vůbec nevnímáte a velice snadno na něj zapomenete.“ (ceskymac.cz)

 

iFertracker

„Šokovala mě jednoduchost použití. Nalepím do podpaží a jdu spát. Spím. Vstanu, odlepím, synchronizuji. A to je vše. Nic nemačkám, nezapínám, nevypínám, leda mobil.“ (Cestykditeti.cz )

„iFertracker jsme si nechávali testovat 2 lektorkami LPP v průběhu 4 měsíců s výsledkem, že přesnější hodnoty než z iFertrackeru, lze získat pouze ultrazvukem u gynekologa.“ (raiing.cz)

Bazální teploměr iFertracker i náhradní náplasti můžete zakoupit na e-shopu Pesarshop.cz.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Historie antikoncepce - 1. část

Otázka antikoncepce a zabránění nechtěnému početí je stará snad jako lidstvo samo. Samozřejmě je možné sledovat určitý vývoj a změny v jednotlivých obdobích. Bývaly doby, kdy jakkoli bránit početí dítěte, bylo vnímáno jako velký hřích. Určitě mnozí z vás slyšeli o předchůdcích dnešních kondomů, které se dříve vyráběly z jehněčích střívek. Ale víte například, jak zabraňovali nechtěnému početí ve starověké Číně či v Egyptě? Kdy se objevila první antikoncepční poradna nebo jak vypadalo úplně první nitroděložní tělísko? Vydejte se společně se mnou na pouť skrze několik století naší historie a objevme způsoby antikoncepce našich předků.

Lubrikační gel: Ano? A jaký?

Pro ženu je velmi důležité, aby při milování byla dostatečně vzrušená, jinak se pro ni mohou sexuální hrátky stát spíše bolestí než radostí. A shodneme se jistě na tom, že "příprava na sex" většinou trvá ženě déle než muži. Vypomoci si proto může vhodným lubrikantem...jenže který lubrikant, z toho velkého množství na trhu, je pro nás nejlepší?