Menstruační kalhotky: Meracusky versus Snuggs

Přečtěte si osobní zkušenost od ženy, která testovala menstruační kalhotky značky Meracus a Snuggs: "S jejich používáním se výrazně zlepšila kvalita mého spánku během menstruace." Více v článku.

Měla jsem možnost vyzkoušet a porovnat menstruační kalhotky Meracusky a Snuggs. Oboje jsem vyzkoušela hned na začátku menstruace, vždy na noc.

Snuggs mají použitou speciální savou vrstvu, oproti Meracuskám jsou tedy výrazně tenčí. Připomínají mi kalhotky z mikrovlákna a na první pohled na nich není vidět, že by byly menstruační – nejsou nijak vrstvené a prostě vypadají jako obyčejné kalhotky. V horké letní noci to byla oproti Meracuskám velká výhoda, u nich jsem každou vrstvu navíc velmi silně vnímala. Meracusky však mají příjemnější vrstvu na tělo, nicméně za cenu další vrstvy navíc.

Menstruační kalhotky Snuggs
Menstruační kalhotky Snuggs

Co se týče savosti, jsou na tom kalhotky velmi podobně, ani v jedněch jsem nezažila výraznější pocit mokra. Zásadní rozdíl však přišel v (ne)propustnosti. Meracusky během testování neprosákly ani jednou, v tomto ohledu jednička s hvězdičkou. U Snuggs se mi během 3 měsíců testování dvakrát stalo, že „prosákly“. Není to klasické prosáknutí skrz, vlastně to nepostřehnete do chvíle, než jdete třeba na WC. Pak sáhnete na kalhotky zvenku a zjistíte, že krev prosakuje plošně savou vrstvou... Poprvé se mi to stalo při opravdu silném krvácení po asi 8 hodinách, podruhé to však bylo po asi 6 hodinách při slabém cyklu. Výrobce u nich udává životnost cca 50 vyprání, jsem tedy někde asi ve čtvrtině životnosti a nejsem si jistá, zda se s každým dalším praním nesnižuje absorpční schopnost.

Velkou výhodu však mají Snuggs při praní, resp. sušení. Když oboje kalhotky ráno po použití přeperu, Snuggs jsou do večera suché. Meracusky mi schly dva dny.

Menstruační kalhotky Meracusky
Menstruační kalhotky Meracusky

Můj závěr je, že se oboje kalhotky dají těžko porovnat. U mě najdou využití oboje. Snuggs jsou super tenké a velmi příjemné na nošení a pokud jsem doma, neřeším ani případné prosáknutí. Meracusky jsou o něco méně příjemné vlivem tloušťky, ale pokud jste zvyklé používat látkové či jednorázové vložky, tak to ani nepostřehnete. Neprosáknou, takže si je klidně vezmu i přes den, když jsem například doma.

Obojí určitě vydrží víc, než jednorázové vložky a navíc výrazně lépe sedí, takže pro mě nejlepší volba na spaní. S jejich používáním se výrazně zlepšila kvalita mého spánku během menstruace. Tak, jak jsem byla nejdřív nedůvěřivá, tak jsem pak byla nakonec nadšená a dnes si již neumím představit první noci s klasickými pomůckami a obavami, že „proteču“ a zašpiním postel.

Tereza

Naše poznámka: Prosakování Snuggs jsme zkonzultovaly i s výrobcem. Není to tak, že by kalhotky prosakovaly plošně. Materiál Snuggs je, stejně jako u Meracusek, nepropustný. Nicméně při silnějším krvácení kalhotky prosáknou v gumičkách a švech a vzhledem k „vodivosti“ materiálu se tak krev rozprostře po celé ploše kalhotek. Modely, které jsou nyní v prodeji, mají již vylepšený střih, více látky v rozkroku a gumičky více na stehnech, tedy by měl být problém s prosakováním nyní menší.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny.

Natracare hygienické potřeby

Ačkoliv náš zájem o menstruační hygienu započal u menstruačního kalíšku, nezůstalo jen u něj a dál zkoumáme různé možnosti. Je mnoho žen, kterým nevyhovují pomůcky zaváděné dovnitř do pochvy. Jsou také situace, kdy je nutné použít vložky (šestinedělí, zdravotní problémy...). A tak jsme našly dámské hygienické potřeby Natracare.

Nepravidelná menstruace

Průměrná menstruace trvá tři až sedm dnů a objevuje se jednou za měsíc, v ideálním případě každých 27 až 30 dnů. Za nepravidelnou menstruaci považujte tu menstruaci, která se odchyluje od normálu. Jaké jsou důvody nepravidelné menstruace?