My a červy

V tomto článku najdete několik typů z mého života. Nečekejte žádné pojednání o všech druzích červíků a možnostech co nám mohou způsobit nebo jak se jich zbavovat. Pojďme se jen podívat na to, s čím se v životě setkáváme a s čím, jak jsem zjistila, nám naše tradiční medicína moc pomoci nenabízí a naopak alternativa hýří tolika možnostmi, že je jednak těžké vybrat a jednak po přečtení pár článků máte pocit, že smrt do dvou dnů je nevyhnutelná!

Pojďme hned na začátku opustit to, že bychom rozebírali konkrétní červy. Obecně výraz červ označuje živočicha drobného vzrůstu s tělem protáhlého tvaru, které je bez kostí a bez končetin. Podstatné je, že se jedná především o parazity zvířat, člověka a také rostlin. Tedy o nezvané návštěvníky, kteří obývají naše těla a také těla našich čtyřnohých miláčků a případně jiných zvířat, se kterými se v životě setkáváme (problémy našich zahrad nyní ponechme stranou).

Nenamlouvejme si, že jsme červů prosti

S výrazným vzestupem zodpovědného přístupu k hygieně se rozhodně zlepšil stav "začervenosti" naší populace. Situaci napomohlo také to, že se hospodářská zvířata vytratila z našich domácností. Naopak ale přibylo pejsků a kočiček (případně dalších roztomilých srstnatých tvorů), kteří s námi často sdílí společný prostor včetně postele.

Různé weby, zabývající se všemi možnými zdravotními problémy, poukazují na to, že tyto problémy plynou z přítomnosti červů v našem těle. Často jsou články s touto tématikou doplněny velmi nechutnými fotografiemi a děsivými statistikami, aby nás nakonec přivedli k nějakému zaručenému přípravu

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky