Pozitivní účinky turmalínu v anionových vložkách

Polodrahokam turmalín je v posledních letech čím dál častěji zmiňován v souvislosti se svými pozitivními účinky na lidské zdraví. Najdete ho i v antibakteriálních vložkách Gift Pads, které pomáhají zlepšit váš komfort v průběhu periody a především při opakujících se vaginálních zánětech. Je tedy na místě dozvědět se o turmalínu více.

Nejde ani tak o účinky esoterické a psychické, které jsou přisuzovány spoustě minerálů, ale o vědecky ověřené účinky tohoto polodrahokamu. Turmalín se vyskytuje v přírodě v nejrůznějších barvách, od růžové a modravé, přes zelenou či žlutou až téměř k černé. Dnes je dobře známý fakt, že napomáhá tělu v detoxikačním procesu - vylučuje záporné ionty a infračervené záření. Je-li kámen vystaven vyššímu tlaku, nebo dojde-li k jeho rychlému ohřátí či zchlazení, vytvoří se elektrický náboj a turmalín je jako jeden z mála minerálů schopný emitovat infračervené vlny a záporné ionty.

Polodrahokam turmalínFotografie od “Geological Survey of Sweden SGU” licencovaná pod CC BY 2.0.

A proč by nás vlastně měl zajímat minerál, který vydává infračervené záření a negativní ionty? Dlouhovlnné infračervené záření a negativní ionty totiž velmi jemně léčí, stimulují a detoxikují fyzické tělo, stejně jako i mysl.

Dr. Zareen Roohi Ahmed, která založila společnost Gift Wellness, se z vlastní zkušenosti přesvědčila o pozitivních účincích tohoto polodrahokamu a rozhodla se jej využít při vývoji vlastní značky anionových vložek: „Poblíž Islamábádu jsme s mou maminkou navštívily čínského bylinkáře, který dal matce nějaký pás, aby ho nosila. Tento pás obsahoval materiál vyrobený z minerálu zvaného turmalín. Opravdu jí to pomohlo s krevním oběhem, vyrovnáním hormonální hladiny a začala lépe spát.

Negativní ionty jsou pro vás pozitivní

Negativní/záporné ionty vylučované přírodním turmalínovým jádrem jsou molekuly bez chuti a bez zápachu. Vysoké koncentrace negativních iontů najdete v horských lesích, u vodopádů, na pláži, zkrátka všude tam, kde je energizující a osvěžující čerstvý vzduch. Proč tolik vyhledáváme pobyty u moře nebo dovolenou na horských hřebenech? Negativní ionty totiž pomáhají zmírnit stres, depresi a zlepšují vaši vitalitu. Čím vyšší je množství záporných iontů ve vzduchu, tím je vzduch čistší. Byly prokázány účinky turmalínu na stabilizaci nervového systému, podporu krevní oběhu, zlepšení pozornosti a tento minerál i posiluje imunitní systém.

Záporné ionty ve vložkách GIFT Pads redukují pocity únavy během periody v důsledku prokazatelného zvýšení hladiny kyslíku v krvi. Uvolňuje se napětí v žaludku a zklidňují se nervy prostřednictvím posílení autonomních funkcí organismu. Detoxikační efekt záporných iontů pomáhá čistit krev a obnovovat zdravé pH v intimní oblasti. Záporné ionty dále posilují imunitní systém a podporují obnovu buněk.

Anionové vložky Gift Pads

Za více než půl století zkoumání vztahu negativních iontů a zdraví se odborníci shodli na tom, že naše zdraví je hluboce ovlivněno kvantitou a kvalitou negativních iontů, kterými je nasyceno životní prostředí, v němž žijeme.

Záporné ionty jsou i velmi důležitým faktorem naší nálady. Michael Terman z Kolumbijské univerzity v New Yorku záporné ionty zkoumal a uvádí následující: „Záporné ionty ve vzduchu vytváří bušení příboje, nebo je můžete sami cítit po jarní bouřce, kdy lidé zažívají jakousi osvěžující náladu.“ Kromě toho výzkum Kolumbijské univerzity týkající se zimních depresí ukázal, že deprese lze ovlivnit pomocí negativních iontů podobně jako pomocí antidepresiv, a to zcela bez vedlejších účinků. Záporné ionty zvyšují množství kyslíku, který proudí do mozku a zvyšují tak jeho mentální energii.

Záření, které prospívá

Dlouhovlnné infračervené záření nemá nic společného ani s UV zářením (které spaluje a poškozuje kůži) ani s radioaktivitou. Již dlouhá léta je využíváno v oblecích astronatů agentury NASA nebo k zahřívání novorozenců v nejedné nemocnici celého světa. Proniká kůží do tkání, transformuje energii světelnou na tepelnou a přináší touto cestou tělu mnohá pozitiva.

Infračervené paprsky, které mimo jiné vyzařuje i turmalín, jsou neviditelné vlny energie, které mají schopnost prostoupit všemi vrstvami kůže a působit v oblasti svalů, kostí a vnitřních orgánů. Infračervené záření také velmi šetrně zvyšuje průtok krve rozšiřováním kapilár, čímž dochází k podpoře okysličení krve, rychlejší regeneraci a detoxikaci orgánů.  Jedná se o detoxikaci v nejhlubším slova smyslu, která vyhledává i skryté toxiny. V podobě anionových vložek s turmalínem infračervené paprsky například odstraňují nepříjemný zápach a snižují kyselost v krvi.

Shrnutí účinků turmalínu:

  • detoxikace
  • napomáhá spalování tuků
  • zlepšuje problémy se zadržováním vody
  • podporuje krevní oběh, okysličování krve a metabolismus
  • pomáhá čistit játra a ledviny
  • je přírodní antidepresivum
 

Článek napsala Andrea Mouaddab Vémolová.

Zdroje: www.globalhealingcenter.com a www.giftwellness.cz.

Anionové vložky je možné zakoupit na našem eshopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Anionové vložky Gift Pads

Vložky Gift Pads jsou na první pohled klasické jednorázové vložky. Mají ale kromě běžných savých vlastností i něco navíc - pozitivní vliv na naše zdraví díky "kouzelnému" zelenému proužku. Obsahují extrakt z máty a turmalínové jádro, které uvolňuje anionty a dlouhovlnné infračervené záření. Navíc tyto vložky nejsou bělené chlórem. Co jsou to aniony a proč je ve vložkách obsažený polodrahokam? Na to si odpovíme v tomto článku.