Proč kalíšek někdy protéká a jindy ne?

Také jste to zažily, kalíšek někdy sedí skvěle a někdy (z nepochopitelných důvodů) proteče? Máme na to jednoduchou odpověď, neboť v jednoduchosti je síla a my někdy zbytečně vytváříme složité důvody a varianty, proč tomu tak je.

Umístění pochvy

Proč kalíšek někdy protéká a jindy ne?

Když se podíváte na tento obrázek umístění orgánu v pánevní oblasti (obrázek, jemuž podobný jste již jistě viděli mnohokrát) vypadá to, jako by mezi konečníkem a pochvou a také mezi močovou trubicí a pochvou bylo volné místo. Pravdou ale je, že tyto orgány na sebe přiléhají velmi těsně. Proto se říká, že pro ženy je ještě důležitější než pro muže, aby se vyprazdňovaly pravidelně. Zácpa i plný močový měchýř totiž tlačí na pochvu i na naší dělohu, které to rozhodně „nedělá dobře“.

Pokud tedy trpíte zácpou, nebo „pokud je něco ve frontě“, může se stát, že se kalíšek lehce promáčkne a může protéct. Záleží na tuhosti vašeho kalíšku i na dalších okolnostech.

Řešení: pravidelné vyprazdňování pomáhá vašemu zdraví a ocení jej i váš menstruační kalíšek.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?

S menstruačním kalíškem na cestách

Ilona Bittnerová cestovala po Čechách i po světě. Protože brala hormonální antikoncepci, často menstruaci vynechala či posunula, aby ji nemusela na cestách řešit. Ale jen do chvíle, kdy objevila menstruační kalíšek a jeho praktičnost pro cestování.