Je výrobek „Secret Ceres“ skutečně léčivý zázrak?

Slyšely jste již o fascinujícím produktu „Secret ceres“, který vás zbaví všech možných vaginálních problémů? Pro tento produkt jsem se nadchla na festivalu Evolution 2014, ale neměla jsem tam tenkrát dost peněz, tak jsem jeho koupi odložila.

Milé holky, milé ženy, možná jste už také slyšely o fascinujícím produktu „Secret ceres“, který je dle dostupných informací od hlavního distributora v ČR Vitalvibe a článků na různých eshopech (které jsou mimochodem všechny prakticky stejně formulované) téměř zázračným výrobkem, který vás zbaví všech možných vaginálních problémů. Pro tento produkt jsem se nadchla na festivalu Evolution 2014, ale neměla jsem tam tenkrát dost peněz, tak jsem jeho koupi odložila. Protože mě po čase začaly trápit vaginální mykózy, chtěla jsem si jej pořídit. Závratná cena výrobku mě však přinutila si o něm zjistit něco více. A myslím, že jsem skutečně dobře udělala. Ostatně, posuďte sami…

Komu za výrobek „Secret Ceres“ vlastně vděčíme?

Na stránkách eshopu Vitalvibe jsem se dočetla, že „Secret Ceres“ je po staletí používán ženami v Asii a je ručně vyráběn. Více jsem se o jeho původu nedozvěděla. Jako výrobce je uveden „Ultimate Natural Health“, ke kterému zde však nedostanete jedinou informaci. Když se na toto slovní spojení zeptáte pana Googla, najde vám jakýsi ozdravný, detoxikační a hubnoucí program doktora Brett Elliotta z Nového Zélandu, který mezi svými výrobky „Secret Ceres“ rozhodně nenabízí.

Pokud si do vyhledávače zadáte přímo heslo „Secret Ceres“ vyjede vám spouuusta odkazů, na různé eshopy, facebookové stránky k výrobku, apod. Vesměs se jedná o PR webové stránky podporující a vychvalující výrobek. Relevantní informace se z nich však nedozvíte a při snaze zjistit kontaktní informace výrobce, nepořídíte. Všude jsou odkazy na tzv. kontaktní formulář bez možnosti zjistit, kam svůj dotaz vlastně posíláte.

Na stránkách věnovaných přímo výrobku „Secret Ceres“, tedy evokující stránky výrobce, se opět v kontaktech dostanete na „kontaktní formulář“, přes který můžete poslat dotaz, ovšem opět netušíte komu. V obchodních podmínkách je pak uvedeno, že obchodní značka „Secret Ceres“ je registrována u firmy Natural Body Care Ltd. v Singapuru. A do třetice, vyhledáte-li si „Natural Body Care Ltd.“ najdete akorát odkaz na eshop Natural Body Care, který nabízí různé přírodní a bio kosmetické výrobky. „Secret Ceres“ však mezi nimi nenajdete. A navíc, eshop patří společnosti Natural Body Care LLC, registrované v USA.

Nezdá se vám to jaksi divné? Kdo tedy stojí za výrobou všeléčivého výrobku „Secret Ceres“? Odpověď zatím neznám, pokud vy ji znáte nebo ji zjistíte, dejte mi prosím vědět!

 

Secret Ceres - léčebný zázrak nebo podvod?

Bio či neBio?

Stránky Vitalvibe uvádí, že „Secret Ceres“ má 100 % přírodní složení v bio kvalitě. Výrobek však není opatřen jedinou oficiální ochrannou známkou, která by zákazníkům zaručovala jeho „bio“ původ, tedy, že použité ingredience byly vypěstovány v souladu se zásadami ekologického zemědělství, resp. pořízeny šetrným způsobem z divoké přírody. Ani v databázích organizací, které tyto ochranné známky udělují, jako je KEZ (Kontrola ekologického zemědělství), BDIH (International Organic and Natural Cosmetics Corporation),  NATRUE (True Friends of Natural and Organic Cosmetics), Ekologicky šetrný výrobek, či ekologická značka Evropské Unie Ecolabel EU, jsem výrobek „Secret Ceres“ nenašla.

To jsem blázen, co tedy „Secret Ceres“ obsahuje?

Výrobek „Secret Ceres“ dle stránek Vitalvibe obsahuje:

 • Curcuma xanthorrhiza rhizoma - kurkuma žlutokořenná, pěstuje se zejména v Indii, Číně a Indonésii,
 • Curcuma domestica - kurkuma dlouhá, pěstuje se zejména v Indii, Číně a Indonésii,
 • Artemesia annua - pelyněk roční, plevel původně z Asie, nyní roste i u nás,
 • Eurycoma longifolia - malajský ženšen, roste v Indonésii, Malajsii, Thajsku, Vietnamu a Laosu,
 • Piperis folium - pepřovník betelový, roste v Indii, na Sundských ostrovech, Madagaskaru,
 • oak gall - duběnky čili hálky na dubovém listí, výtažek,
 • Ocimum Sanctum - bazalka posvátná, původně z Indie, pěstuje se i u nás,
 • Scaphium affinis Pierre - druh dřeviny z čeledi slézovité, roste pouze v Malajsii,
 • Punica granatum - marhaník obecný čili granátové jablko, původ Střední Asie, nyní se pěstuje v celém Středomoří, Indii, Číně a na jihu USA,
 • artézská pramenitá voda,
 • alunit - KAl3[(OH)6|(SO4)2 minerál vulkanického původu,
 • kaolin - hornina sedimentárního původu obsahující určitý podíl jílu).

Dále se na stránkách můžete dozvědět bližší informace o unikátních vlastnostech některých vybraných ingrediencí, jako je granátové jablko, kaolin a krápníky. Marně si lámu hlavu, která z výše uvedených složek „krápníky“ zastupuje. Jediné, pro mě rozumné, vysvětlení vidím v tom, že za krápníkový materiál pisatel považuje alunit. To se ovšem mýlí, protože jak sám správně v odstavci o krápnících uvádí, tyto jsou tvořeny horninami obsahujícími uhličitan vápenatý (CaCO3). Alunit ovšem není tvořen ani vápníkem ani žádným uhličitanem. Možná ze seznamu o složení „krápníky“ nějakým nedopatřením vypadly. Ať je to tak či onak, důležité je je, že krápníky a obecně krasové oblasti s vytvořenými krasovými jevy jsou celosvětově předmětem přísné ochrany přírody, neboť se jedná z ekologického, geologického, přírodního a často i z archeologického pohledu o zcela unikátní místa, které vznikala po miliony let (1mm3 krápníku roste min. 15 let!). Za jedno z největších rizik pro tyto specifické a nenahraditelné přírodní struktury je považována těžba a jiné lidské poškozování (např. turisty). Opravdu vám přijde oprávněné, etické a smysluplné tyto krásné útvary těžit, mlít a přidávat ať už do jakkoliv úžasného „léčebného“ přípravku?

Pokud vám ještě stále přijde výrobek „Secret Ceres“ ekologický čili přátelský k životnímu prostředí, pak vám doporučuji si ještě jednou přečíst seznam ingrediencí, které obsahuje. Většinu z nich nelze získat nikde jinde než  v asijských státech, druh Scaphium affinis je dokonce Malajským endemitem (tj. nikde jinde na světě ho nenajdete). Co to minimálně znamená? Abyste mohly výrobek „Secret Ceres“ vybalit z luxusní krabičky a zavést si ho do vagíny, bylo spáleno mnoho tisíc litrů nafty …

A co ještě? Zajímavé či dokonce snad dokonce podezřelé je, že na stránkách pravděpodobného výrobce/dovozce „Secret Ceres“ jsou ve složení uvedeny pouze 3 ingredience: Punica Granatum (pomegranate tree = marhaník obecný čili granátové jablko), Drip Stones (Crystals = krápníky) und Kaolin (porcelain clay = kaolín).

Ještě vám to nestačí?

No a pokud jste opravdoví slídilové a nenecháte se „opít rohlíkem“ jako já, dokážete se skrz pana Googla dostat až na stránky mezinárodního fóra skeptiků (obdoba Českého klubu skeptiků Sysifos), kde se konečně dozvíte také informace od lidí nijak nezainteresovaných do prodeje výrobku „Secret Ceres“. Lze tu tedy předpokládat jakousi větší míru objektivity. Pisatelé zde např. upozorňují na to, že neexistují žádné vědecké studie, které by se tímto výrobkem a jeho účinky zabývaly, nelze tedy 100 % říci, že výrobek je skutečně bezpečný a funguje tak, jak jeho „výrobce“ a distributoři uvádějí. Což také dokládají mnohé zkušenosti žen, kterým se „Secret Ceres“ ve vagíně rozlomil či rozpadl a způsobil jim nemalé bolestivé trable.

Zde ještě upozorním, že výrobek není v České republice registrován Státním ústavem pro kontrolu léčiv jako léčivý přípravek a tudíž u něj není garantována bezpečnost, účinnost ani kvalita. Použití výrobku taktéž není podpořena Českou gynekologickou a porodnickou společností.

Skeptici také uvádí, že „Secret Ceres“ je v podstatě kopií tzv. Jamu Stick, což je původní název v jihovýchodní Asii tradičně používané sexuální pomůcky, které má za úkol vyčistit a osvěžit vnitřní prostředí vagíny, stáhnout poševní stěny a zajistit větší požitek z pohlavního styku (Herb Drugs Stick). A co, vlastně. Vždyť dnešní svět je plný kopií a konkurence. A tak, kdo se v marketingu cítí jako „ryba ve vodě“, ten prodává za tisíce, komu to jde hůř, ten pouze za stovky …

Co dodat na závěr?

Celou svou investigativní akci bych shrnula takto: „Secret Ceres je extra drahý zajíc v luxusním pytli“. A proto si raději opět pořídím skutečně osvědčený a ověřený  výrobek, u kterého vím, kdo, jak, z čeho a kde jej vyrábí. Mám jistotu, že jeho uváděné účinky jsou pravdivé a mám zaručenu jeho bezpečnost. Jinými slovy, vím, co si za danou cenu kupuji!

 
Odkaz na mezinárodní fórum skeptiků: www.internationalskeptics.com
Eliška Stofferová
Autorka článku

Velká milovnice přírody, přirozenosti a opravdovosti, zdravého kvalitního jídla, radosti z pohybu a svých dvou dětí, jednoho muže a kočky. Ačkoliv ji ochrana životního prostředí provází od dob studií na dvou vysokých školách, nedařilo se jí najít práci, která by jí dávala skutečně smysl. Až když se obrátila k sobě a poznávání sebe sama, přestala chlapsky tlačit "na pilu", pochopila, co je její essence a to pravé naplnění postupně přišlo. Začalo to lehkou spoluprací s Ilonou Bittnerovou, zakladatelkou blogu Kalíšek.cz, a pokračuje to rozjetím vlastní rodinné firmy s čistou přírodní kosmetikou Anela. Vždy dělá vše jak nejlépe dovede a hlavně srdcem.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Sůl z Mrtvého moře

Mrtvé moře a jeho sůl znají lidé z celého světa. Jen do Čech ji dováží několik firem a lidé si ji kupují pro její blahodárné účinky, ať již v podobě soli do koupele nebo jako součást kosmetických přípravků.

Všechna tajemství o tamponech

Snad každá menstruující žena alespoň jednou vyzkouší tampon. V řadě reklam, studií zaplacených samotnými výrobci a výroků extremistických ekoložek je ale někdy těžké se vyznat. A proto jsme se pustili do zkoumání tohoto tématu!

Výtok a přirozené samočisticí procesy v pochvě

Panuje všeobecný názor, že pokud má žena výtok z pochvy, je to známka infekce a je třeba se jej za každou cenu zbavit. Přitom situace je právě opačná. Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.

Zkušenosti s bylinným vaginálním tělískem

Zkušenosti různých žen s bylinným vaginálním tělískem. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku a z e-mailů, které nám píšete. Mohou vám pomoci v případě, že se rozhodujete, zda si vaginální tělísko koupit nebo hledáte, zda má někdo podobnou zkušenost jako vy.