Zkušenosti s menstruačním kalíškem DivaCup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem DivaCup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete. (U tohoto kalíšku jsme sáhly také po zkušenostech zahraničních.)

DivaCup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Kanadě. Vyrábí se ve 3 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Ve srovnání s ostatními kalíšky patří k těm měkčím. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace.

Menstruační kalíšek DivaCup
Menstruační kalíšek DivaCup

DivaCup velikost 0

S menstruačním kalíškem DivaCup 0 teprve začínám a určitě to bude ještě nějaký čas trvat, než se s ním naučím správně zacházet. Učím se různé sklady a zavádět jej tak, aby mě netlačila stopka. Chce to prostě čas, ale rozhodně to nevzdávám – je to pro mě pohodlnější než tampony a vložky. V nejsilnější dny mi kalíšek vydrží 6 hodin. Nevím, jestli to může s kalíškem souviset, ale mám daleko menší menstruační křeče, od té doby, co jej používám.
Veronika

Tenhle kalíšek je fakt malý a vyhovuje dívkám pod 18 let (což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit). Zkoušela jsem dva malé kalíšky jiné značky, ale tenhle je pro mě zatím nejlepší.
Lucy

Pro mě je kalíšek DivaCup 0 skvělou alternativou k vložkám a tamponům.
Klára

Je mi 38 let, nerodila jsem a jsem fakt malá (mám méně než 50 kg). A velikost 0 je pro mě perfektní, i přestože je mi už přes 30 let. Je pohodlný, nezpůsobuje mi bolesti jako klasické velikosti kalíšků. Objem je jen 17 ml, takže jej musím při silnější menstruaci častěji vylévat. Určitě se nenechte omezovat doporučením výrobce, že je tento kalíšek pouze pro mladší 19 let – záleží také na vaší postavě.
Nina

Divacup 0 je bez nadsázky to nejlepší, co mě mohlo potkat. Doporučuji jej teda ženám, které stejně jako já, mají vysoko položený děložní čípek. Má pro mě perfektní délku, průměr i objem. Bude mi brzy 22 let, ale ve svém okolí mám ženy, kterým bude brzo 40 a také používají tuto velikost. Takže bych se neřídila pouze doporučením výrobce.
Larissa

DivaCup 0 se sice snadno zavádí (je mi 17 let), ale asi nakonec zůstanu u tamponů – jsem na ně zvyklá a nevadí mi.
Maria

Jednoduše super velikost a kvalitní kalíšek!
Anna

Menstruační kalíšek DivaCup 0 jsem si pořídila na plavání, neboť chodím plavat se svým miminkem. Ano je mi 30, mám dítě, ale rodila jsem císařským řezem. Objednala jsem si tuto velikost, neboť mi můj gynekolog řekl, že jsem opravdu úzká. Na plavání jsem nechtěla tampony, neboť ty do sebe nasávají také okolní vodu z bazénu. Zvolila jsem tuto velikost také proto, že klasické velikosti tamponů jsou mi nepohodlné. A mám malý tip: když jsem kalíšek vkládala rovně, protékal mi, když jsem jej začala zavádět trochu nakloněný, bylo to daleko lepší. Vytahování se stále ještě trochu děsím, ale věřím, že se to brzy také dobře naučím.
Cory

Je mi 26 let a používám tuto velikost, hodně záleží na vaší postavě.
Cate

Ráda bych řekla to, že u používání menstruačních kalíšků opravdu existuje něco jako „křivka učení“. Na začátku mi to moc nešlo a po skončení druhého cyklu můžu upřimně říct, že se k tamponům nikdy nevrátím. Mám silnou menstruaci, ale díky kalíšku mohu být více v pohodě, díky většímu objemu. Kalíšek je lepší pro životní prostředí a také se snadněji používá. A je také levnější než tampony. (Tampony jsem měnila každou hodinu.) Tenhle kalíšek mi vydrží v nejsilnějších dnech i 5 hodin, při slabší menstruaci dokonce 10 hodin. Je v pohodě i na sport: jezdím na kole, plavu a běhám. Žádný problém. Žádné protečení, prostě jen svoboda!
Eva

Koupila jsem si tuto velikost, protože při používání velikosti 1 pro mě bylo těžké se vyprázdnit a také mě po určitém čase používání tlačil. S velikostí 0 je to v pohodě, jen musím častěji vylévat.
Mary

Nechápu, proč jsem se kalíšku tak dlouho bránila. Bylo spoustu kamarádek, které jej používaly a já nevím proč, jsem měla stále strach. Ale jakmile jednou zkusíte a naučíte se s ním správně zacházet, proboha, už nikdy nebudete chtít jinak! Kalíšek mám celý den a žádné protečení. Jednoduše jej miluju.
Shannon

Jsem sice na začátku používání tohoto kalíšku, ale mám pocit, že to bude něco, co mi úplně změní můj život. Je mi čerstvých dvacet a tak jsem sáhla po velikosti 0. Zavádění nebylo tak těžké, jak jsem si myslela. Jakmile jsem kalíšek zavedla, téměř okamžitě se rozevřel. Ovšem i když se mi kalíšek moc líbí, možná DivaCup nebude ten pravý pro mě. Zjišťuji totiž, že mám nízko položený děložní čípek a DivaCup je poměrně dlouhý menstruační kalíšek. Zatím jsem ustřihla stopku a uvidím, jak se to bude dál vyvíjet.
Lucie

Pro mě bylo velmi snadné naučit se používat kalíšek. Poprvé to byl zážitek, ale naštěstí pozitivní. Sáhla jsem po kalíšku, protože mě už nebavilo pořád vyhazovat peníze za vložky a tampony. Kupodivu pro mě karanténa byla ten ideální čas, abych s kalíškem začala. Byla jsem doma a měla dostatek času jej zkoušet. Nyní s kalíškem jezdím i na kole a vše je v pohodě.
Kateřina

Miluji svůj kalíšek DivaCup 0, ale ještě se s ním stále učím. Něco o mně: je mi méně než 18, jsem ještě panna a tak je pro mě zatím trochu složitější kalíšek vkládat a vyndávat. Každý měsíc je to trochu lepší a lepší. Uvidím, jaké to nakonec bude, pokud by to po pár měsících nebylo lepší, jednoduše začnu kalíšek používat až po prvním pohlavním styku.
Melia

DivaCup velikost 1

Je mi téměř 27, nerodila jsem, moc nesportuji, a používám Diva Cup velikost 1. Už to bude skoro rok!:) Máme spolu krásné soužití, od prvních dnů nám to spolu jde:))
Bára

Když jsem začínala používat menstruační kalíšek, připadala jsem si jako by mi znovu bylo dvanáct let. Vzpomněla jsem si, jak jsem stála v koupelně a snažila se zavést tampon... No a začátky s kalíškem, podobné. Proto doporučuji nespěchat a na první nacvičování si vyhradit dostatek času. Teď už jsem ve fázi, kdy s kalíškem umím dobře zacházet, těsní a neprotéká. A je to pro mě fakt vynález století a něco, co mi změnilo přístup k menstruaci. Dokonce mi díky kalíšku zmizely různé mykózy a kvasinkové infekce. Takový můj zajímavý tip je kalíšek před zavedením vložit do horké vody, díky tomu se s ním snadněji manipuluje a vkládá. Kalíšek má velkou kapacitu a tak mi stačí kalíšek vylévat v pohodlí domova, naštěstí jsem jej ještě nemusela vyplachovat někde na veřejném místě. Myslím že kalíšky jsou budoucností ženských menstruačních potřeb.
Táňa

Na začátku používání jsem se fakt bála a nevěděla jsem, jak si poradím s některými věcmi jako je pohled na krev takto přímo, vyměňování kalíšku mimo domov nebo třeba správné vkládání. Ale – vkládání a vyndávání kalíšku je mnohem snadnější, když znáte ty správné tipy a triky. Což je v mém případě sklad Punch Down (kalíšek je díky tomu daleko menší, skoro jako tampon před vložením). Při prvním vyndávání kalíšku jsem měla pocit, že snad rodím dítě, jak to bylo nepříjemné. Když jsem ale přišla jak na to, bylo to tak snadné. Doslova kalíšek vytlačte svými poševními svaly. Díky tomu se celý kalíšek posune a já snadno dosáhnu na stopku. Pak zmáčknu dno a podtlak se zruší. I když jsem si myslela, že mám silnou menstruaci, díky velkému objemu kalíšku mi stačí měnit ráno a večer (takže jsem skoro ušetřena výměny jinde než doma). Nejvíce mi vyhovuje kalíšek měnit rovnou ve sprše, kde ho i rovnou opláchnu. Myslím si, že kalíšek není dokonalý, ale je to zatím ten nejlepší menstruační produkt, co jsem vyzkoušela. :)
P.S.: Kalíšek bych nedoporučila těm ženám, které ještě nejsou připravené si sahat (klidně i hlouběji) do pochvy.
Veronika

Tak, jak bych celé své používání kalíšku shrnula... Šetřím každý měsíc docela dost peněz (počáteční investice se rychle vrátila – však si to spočítejte, kolik utratíte za tampony). Nemusím se už bát syndromu toxického šoku. V noci se klidně vyspím, protože nechávám kalíšek zavedený klidně až 12 hodin. S Divacupem jsem spokojená – dobrá kvalita materiálu.
Nevýhody: občas mi trochu proteče (ale je to fakt jen pár kapek krve), například když si sednu nebo zatnu více pánevní dno. Proto se raději jistím látkovou intimkou. Ale jak vidíte, výhody jasně převažují nad nevýhodami.
Anna

Pro mě použití menstruačního kalíšku mělo takový zajímavý vedlejší efekt. Asi jsem trochu ostuda, ale poprvé jsem začala zkoumat děložní čípek a díky tomu zjistila, že se v průběhu cyklu mění. Takže díky kalíšku jsem se více obeznámila se svým tělem a cyklem. Začala jsem si měřit taky bazální teplotu a každou menstruaci si také dělám poznámky o síle své menstruace a o všem, co vypozoruju. Myslím, že je to důležité, může to případně ukázat na nějaké zdravotní problémy atd. Cítím se dobře, když rozumím svému tělu a svým způsobem ho mám pod kontrolou. Oproti tamponům mi kalíšek vyhovuje v tom, že mě nevysušuje (a já se necítím jak vysušená Saharská poušť). Kamarádky používají kalíšek bez pojistky, ale já si občas vložku raději dám (člověk nikdy neví a co bych neudělala pro svůj větší klid). Koupila jsem si taky rovnou kalíšky dva. Je to taková má záloha, když ten první zrovna nemám šanci pořádně vyčistit a vyvařit.
Martina

Jsem takový ten případ, že když jsem o kalíšku slyšela poprvé, říkala jsem si fuj, co to je za nechuťárnu a teď jsem přesně ta žena, která se diví, jak jsem bez něj mohla zvládnout svou menstruaci :D. Díky kalíšku ani nevím, že ji zrovna mám. Počátky nebyly růžové, ale nevzdávejte se, díky praxi se vše zlepší. Odstřihla jsem stopku, protože mi vadila a nyní to je již v pohodě. A tak i já doporučuji, udělejte cokoli, co pro vás bude potřebné, aby kalíšek fungoval. Můžu s ním plavat, usnadnil mi cestování...
Kristýna

Začnu tím nejhorším: kalíšek mi v noci nefunguje – asi proto, že se moc uvolním a poté protéká. A to dobré: přes den je vše v pohodě a kalíšek těsní. Kalíšek mi hodně pomohl, protože pracuju v hotelu a jsem stále na nohou. A tak mohu být více v klidu, protože nemusím tak často řešit výměnu menstruační pomůcky – u kalíšku mi fakt stačí jen ráno a večer a tak kalíšek zvládá i mé dvanáctihodinové směny. Nesportuju a tak nevím, jak by obstál v tomto.
Aneta

Jestli jste kalíšek DivaCup ještě nezkusily, hodně doporučuju. Pro mě určitě pohodlnější než tampony a vložky. Vložky jsem musela měnit hodně často, protože při delším nošení fakt smrděly. Koupila jsem si DivaCup, protože jsem si dělala průzkumy hlavně na zahraničních serverech a je skoro nejdéle na trhu a taky na něj byly super recenze. Jsem spokojená, jen jsem se musela chvíli s kalíškem učit správnou manipulaci.
Petra

Nejdříve jsem koukala na videa o kalíškách a trochu mě to vyděsilo, bylo toho na mě moc informací a myslela jsem si, že to bude fakt velká věda, když se o tom tolik píše a mluví... Pak mi ale kamarádka řekla, že je to v pohodě a tak jsem do toho šla. Důležitá informace, která leccos pro mě změnila bylo, hlavně zmáčkni dno před vytahováním, aby se zrušil podtlak... Co mě taky překvapilo bylo množství krve – tak málo?? Měla jsem představu, že jsem skoro průtokáč :D A zase taková hrůza to není, fakt zajímavé... Doporučuji všem ženám, které se nebojí zkoušet nové věci a které také chtějí šetřit životní prostředí.
Marie

Než jsem přešla na kalíšek DivaCup byla jsem skeptická a dělala si fakt dlouhý průzkum (čtyři měsíce). Doslova jsem se potřebovala připravit i psychicky. A nyní jsem fakt ráda, že jsem se odhodlala a tu investici do kalíšku udělala. Musela jsem se naučit, jak s kalíškem správně zacházet, ale to je asi normální, když se s něčím novým učíte. A musím říct, že jsem na sebe fakt pyšná, že jsem na to přišla a jde mi to. Na obrázku se mi totiž Divacup zdál jako fakt velký, ale ve skutečnosti to tak hrozné není.
Dominika

Používám kalíšek Divacup 1 a říkám si akorát, škoda, že to nebylo, když jsem začínala menstruovat. Jak by pro mne bylo vše snadnější, díky velkému objemu. Tampony a vložky jsem vždycky nesnášela. Vložky obzvlášť protože se tak rýsovaly pod kalhotami a navíc se ještě posouvaly... Mít kalíšek, možná bych byla ušetřena svého zážitku, kdy jsem jako družička protekla na fakt luxusní svatbě. Nemusím dodávat, že jsem měla světlé oblečení... Kalíšek máte prostě jen uvnitř sebe a nic necítíte. Po určité době jej vylijete a můžete zase zavést. A údržba je snadná a snižuju tak množství odpadu, který vzniká používáním vložek a tamponů. (Dokonce jsem viděla nějaké fotky, kolik moře vyplaví plastových aplikátorů z tamponů.)
Lucka

O kalíšku jsem nějaký čas přemýšlela, mé rozhodnutí urychlil fakt, že jsem se chystala na delší čas do zahraničí. Mám 34 let, rodila jsem dvakrát, ale císařským řezem a tak jsem sáhla po modelu 1 kalíšku DivaCup. Když jsem jej rozbalila, byla jsem překvapená, myslela jsem si, že bude menší. Zavádění bylo v pohodě, ale vyjmutí zprvu trochu bolestivé. Ale už jsem si zvykla a myslím, že to i vychytala. Kalíšek jsem ve Španělsku fakt ocenila, protože jsem byla na návštěvě a nemusela jsem se nervovat tím, že do společného koše budu dávat své použité menstruační pomůcky. S kalíškem jsem plavala a spala na světlém prostěradle a ani jednou bez nehody. Na začátku jsem teda kalíšek vytahovala velmi často, protože jsem byla trochu paranoidní kvůli protečení, ale po čase jsem se uklidnila, že v mém případě opravdu stačí kalíšek vylévat ráno a večer. K jednorázovým pomůckám se už vracet nechci.
Míša

Recenze většinou nepíšu, ale v tomto případě jsem se rozhodla udělat výjimku, protože bych ráda řekla dalším ženám, že investice do kalíšku je jednou z nejlepších, kterou jsem za poslední dobu udělala. Menstruaci mám střední a tak mi stačí kalíšek vylévat ráno a večer. Cítím se čistě a volně, nikde žádný zápach a nemám ani křeče, které jsem s tampony měla. (S tampony jsem si to ale nikdy nespojovala, myslela jsem, že to jsou prostě menstruační křeče, ale očividně ne.) Moje „poprvé“ bylo teda docela děsivé, ale stačilo pár pokusů a už to šlo daleko snadněji.
Daniela

Narozdíl od tamponů zavedený kalíšek necítím. DivaCup je z moc příjemného silikonu a navíc je dodáván s moc hezkým pytlíčkem. Na konci je stopka, kterou můžete v případě potřeby odstřihnout. Po obvodu jsou čtyři dírky, díky kterým se kalíšek snadněji rozevře a vznikne podtlak. Když kalíšek vytahuji, nejprve vložím prst podél kalíšku a zatlačím. Uvolním tak podtlak a jde to snadněji. Trvalo mi dva cykly, než jsem si na kalíšek zvykla. Ale chci říct, že stojí za to vytrvat. Kalíšek mi zatím protekl jen jednou a to proto, že byl úplně plný.
Beáta

S kalíškem DivaCup můžu spát i v bílém pyžamu!

DivaCup je skvělý. Používám tento kalíšek už rok a používám ho při různých příležitostech od sportu počínaje po válení na pohovce konče. Zvládá se mnou plavání, dovolené i dlouhé cesty autem nebo letadlem. Než jsem se naučila s kalíškem manipulovat, používala jsem pojistkové vložky. Ty už nyní nepotřebuju. A tak i s kalíškem můžu nosit své nejlepší kalhotky nebo bílé pyžamo :D Při zavádění mi pomohlo kalíšek nahřát v horké vodě a zavádět navlhčený lubrikačním gelem na vodní bázi. Vyndávání chce určitě uvolnění a proto jej vytahuju ve sprše. Pro mě je super, že už se mi nemůže stát to, že to najednou dostanu a nemám u sebe zrovna vložky nebo tampony a musím rychle běžet do obchodu. Jo a taky je super, že necítíte žádný zápach.
Helča

Kalíšek jsem si pořídila, když jsem začala přemýšlet nad tím, kde vlastně končí použité jednorázové menstruační pomůcky. (To jako všechny končí na skládce? Panebože, jestli jo, kolik tam toho už je??) Z takové představy se mi udělalo nevolno, když jsem navíc slyšela, že vložky se rozkládají fakt dlouhou dobu. Naštěstí se tím už za sebe nemusím trápit – mám svůj kalíšek. Pro mě to teda nebylo hned všechno super růžové – učila jsem se s kalíškem pár menstruací, ale už je to vše ok!
Zdenka

Nemůžu porovnat s jinými značkami menstruačními kalíšky, protože DivaCup byl první a zatím poslední kalíšek, který jsem použila. Vyhovuje mi u něj jeho velká kapacita, díky které jej nemusím vylévat tak často. Díky tomu, že mám kalíšek tak dlouho zavedený, na menstruaci skoro nemyslím.
Jana

Nyní už o sobě můžu směle prohlásit, že jsem odbornicí na svůj kalíšek. :) Už to všechno umím a zvládám a dostala jsem se do stádia, kdy kalíšky nakupuju jako dárky k různým příležitostem pro všechny své kamarádky nebo ženy z rodiny.
Petra

Zpočátku mi kalíšek protékal, protože jsem ho zaváděla blbě – chce to zjistit, jak to tam dole máte a jak máte umístěný děložní čípek. Když jsem se pořádně prozkoumala, už je vše ok. Kalíšek DivaCup se snadno čistí a díky němu šetřím hodně peněz na menstruačních potřebách.
Katka

DivaCup se mi líbil a byl sympatický, bohužel není pro mě, protože je moc dlouhý a já mám poměrně nízko položený děložní čípek. A tak radím ženám, než si koupíte tento kalíšek, zjistěte, jestli na tom nejste anatomicky stejně. U kalíšku chci zůstat, jen si ale pořídím kalíšek kratší.
Janča

Nemůžu vůbec říct, že bych se do nákupu kalíšku nějak hrnula. Byla jsem dlouhou dobu zvyklá prostě používat tampony. Ale nakonec jsem se nechala přemluvit kamarádkou a stalo se něco, co bych nečekala: rozhodla jsem se, že už se k tamponům nevrátím. Patřím asi mezi šťastné ženy, ale od první chvíle a prvního použití je vše v pohodě a kalíšek mi sedí, netlačí, neprotéká (klepu na dřevo). Díky kalíšku mám také pocit, že dělám něco málo pro přírodu.  
Mirka

U mě to bylo vědomí, že šetřím přírodu, které mě v používání kalíšku drželo na začátku nad vodou. Nešlo mi to a učila jsem se s ním postupně. Ale byla jsem na sebe hodná a trpělivá. Nyní už to všechno jde a já mám ten správný grif pro sklad, vkládání i vytahování.
Eva

Divacup bol moj prvý. Mám ten menší a bez problemov, nepreteká. Za mna super. A to som nevyberala na základě nějakých extra kriterií lebo vtedy som nebola ve skupině Kališnice a nevedela že je až tolko rozných značiek a velkosti. Prostě som objednala ten ktorý bol v UK kde teraz žijem ako top 1 a ako vravim hned sme si sadli.
Vanda

DivaCup velikost 2

Diva cup mám ten větší a spokojenost :) Na omak je až sametový, sedí dobře, akorát se hůř rozvíjí. Stačí ale pootočit nebo posunout a je to ok. Pořídila jsem si ho na první dny menstruace.
Nela

Byla jsem tak nadšená, když mi dorazil menstruační kalíšek DivaCup 2, že jsem jej hned začala čistit a vyvařovat, abych jej mohla vyzkoušet. Měla jsem nakoukaných hodně videií z Youtube o skladech a dalších informacích o kalíšku. Myslela jsem si, že jsem vyzbrojená informacema jako profík, ale... realita byla jiná, nebyla jsem. Zápasili jsme spolu, já to zkusila asi šestkrát až se mi podařil zavést správně!! Zvládli jsme sport i noc bez žádného protečení. Jsem tak ráda, že jsme spolu začali fungovat docela rychle. Doporučila bych jej všem ženám. Zbavíte se tolika zbytečných věcí v koupelnové poličce... Jo a taky jsem chtěla říct, že vylévání kalíšku nemusí být „krvavá záležitost“, stačí opatrně vytahovat a zbytečně jej nenaklánět.
Nina

S použitím menstruačního kalíšku jsem dlouho otálela, pořád přemýšlela, hodně načítala a dneska si trochu vyčítám, proč mi to tak dlouho trvalo. Je to pro mě fakt rozdíl! Své poznatky o používání kalíšku jsem trochu shrnula:
Klady:
+ je to přínosné pro životní prostředí, nevytváříte odpad
+ kalíšek můžete mít zavedený až 12 hodin
+ je přínosný také pro zdraví, nehrozí riziko TSS
+ v noci můžete v klidu spát bez zbytečných obav z protečení
+ skvělá investice, která se mi poměrně rychle vrátila
+ a pro mě určitě i možnost vidět reálné množství krve v kalíšku, doslova mě to fascinovalo
Zápory (které ve skutečnosti ale zápory tak úplně nemusí být):
- je potřeba být v pohodě se svým tělem - přímý pohled na menstruační krev
- je potřeba se připravit na to, že to někdy prostě „neklapne“ a je potřeba chvíli zkoušet, zavádět a možná se i trochu nervovat
- kalíšek bude časem zašlý, bez ohledu na to, jak moc jej čistíš
Petra
(Naše doplnění: I když máte kalíšek delší dobu, je možné jej důkladně vyčistit. Přečtěte si článek Jak vyčistit kalíšek? Značka efektivně a rychle! )

Menstruační kalíšek jsem si pořídila proto, že moje menstruace je nepravidelná. Přála jsem si něco, co bych měla pořád při ruce v tašce a mohla po tom sáhnout, když menstruace nečekaně dorazí. Tampony mě vždycky trochu tlačily. S menstruačním kalíškem jsem se učila asi dvě nebo tři menstruace, než jsem zjistila, jak vše správně zavést a tak. Když jsem ale na to přišla, kalíšek jsem vůbec necítila. Kalíšek jsem mohla mít v pohodě v posilovně a také přes noc. Čištění doma je pro mě snadné, ale mimo domov zatím ne (mám silnější menstruaci a 12 hodin zavedený kalíšek mi určitě nevydrží). Věřím že to ještě vychytám. Když jsem používala vložky nebo tampony měnila jsem daleko daleko častěji.
Vanda

Používám už dokonce druhý DivaCup a mohu jen říct, že mi změnil můj „menstruační“ život. Vkládání a vyjmutí pro mě není úplně snadné, ale během nošení už je vše v pohodě. Naštěstí díky velkému objemu kalíšky nevyměňuju tak často a tím pádem netrpím. Kalíšek mi ušetřil tolik peněz, času, protože ho fakt můžu nosit až 12 hodin a také nervů, protože těsní a neproteče. Tampony jsem měnila co 2-4 hodiny. Co je také super, že kalíšek nijak nesmrdí.
Klárka

Rok jsem váhala a přemýšlela o kalíšku, ale vždy mě něco odradilo, až jsem si řekla dost a koupila jsem si ho. Následovala jsem pokynů, kalíšek vysterilizovala a čekala, až dostanu menstruaci. Přiznám se, že jsem se bála, nebyla jsem si jistá jestli a jak to zvládnu. Co mi pomohlo (vím že se na to názory různí, jestli se to má nebo nemá dělat): byla jsem tak netrpělivá, že jsem se rozhodla kalíšek vyzkoušet nanečisto. Mohla jsem si tak vyzkoušet různé způsoby zavedení a také sklady kalíšku. Vlastně to bylo super, že jsem si to mohla vyzkoušet takhle nanečisto – naučila jsem se co s rukama :)) A nějaká rada z praxe: když se mi kalíšek uvnitř nechce rozvinout, začnu s ním jemně otáčet a poslouchám, jak se do něj dostává vzduch a on se „dofukuje“. U kalíšku jsem se bála, že jej ucítím, ale překvapilo mě že vůbec. Doslova o něm nevím a můžu dělat cokoli. Co se týče výměny kalíšku, trvá mi to tak 3-5 minut. Kalíšek vytáhnu, vypláchnu pod tekoucí vodou (používám jen vodu, žádné mýdlo) a poté zase zavedu. Kalíšek mi vydrží zavedený zhruba 4-5 hodin, ale v noci nevstávám a nechávám jej celou dobu. V noci totiž skoro nekrvácím. Jinak ještě něco o mně: rodila jsem čtyřikrát, dvakrát vaginálně a dvakrát císařským řezem a mám proto DivaCup 2. S kalíškem se celkově cítím uvolněněji a rozhodně bych ho doporučila všem ženám.
Lenka

Kalíšek je prostě moje láska! Je vtipné, jak kdysi mě myšlenka na menstruační kalíšky úplně děsila a myslela jsem si, že je to jen pro nějaké hipísačky. A nyní jsem z něj tak nadšená. Přečetla jsem si nějaké pozitivní recenze a rozhodla jsem se, že do toho půjdu. Během prvních dvou dnů jsem si zvykla na manipulaci s kalíškem a třetí den jsem odstřihla stopku. Kalíšek je pro mě naprosto pohodlný a mohu ho v pohodě nosit i 12 hodin. Můžu jej zavést před prací a pak až zase doma. Uf, jsem tak ráda, že jsem toho v práci ušetřená – to by pro mě asi nebylo úplně komfortní. Milé dámy, řeknu vám to takhle, kdo vyzkouší kalíšek, už se NIKDY nebude chtít vrátit k tamponům nebo vložkám, to mi fakt věřte. Byla jsem jednou z těch co se hodně let během menstruace trápila a rozčilovala nad vložkami a tampony. Myslela jsem si, že to takhle musí být a že si to prostě musím odtrpět, bože, jak jsem se mýlila. Kalíšek zvládá i takové situace jako nošení bílých šatů bez kalhotek (vadí mi, když se mi pod těmito šaty rýsují) a světe div se, úplně v pohodě. A co by mohlo být těžší zatěžkávací zkouškou než bílé šaty? :)
Mirka

Moje recenze bude stručná: ani jednou mi kalíšek neprotekl a nemám žádný pocit vlhka, když jej nosím.
Naďa

Je mi 40, mám dvě děti, menstruace trvá 5-6 dní, 3 dny jsou silné a 3 dny spíše slabší. Objednala jsem si větší velikost kalíšku Divacup a funguje perfektně. Můj tip: před zavedením kalíšek zahřeju v horké vodě, trochu se tím změkčí a snadněji se zavádí.
Eva

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost kalíšku:

Menstruační kalíšek DivaCup byl můj první kalíšek. Byl hodně super, a proto uvažuji, že si jej nyní objednám znovu.
Zdeňka

U menstruačního kalíšku Divacup mi vyhovoval jeho objem a měkkost.
Lucka

DivaCup mi hezky sedí. Líbí se mi, že je celkově dlouhý, neboť se mi na něj dobře dostává.
Linda

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek DivaCup

DivaCup® je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu v Kanadě (firma Diva International Inc.). Je to jeden z prvních silikonových kalíšků na trhu, v prodeji je od roku 2003. Vyrábí se pouze v jedné barevné variantě.

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Zdravotní nezávadnost

Mnoho žen si v souvislosti s kalíškem pokládá otázku, zda je používání bezpečné pro zdraví. Kdyby se ženy alespoň z poloviny tak urputně zamýšlely nad používáním jednorázových vložek a hlavně tamponů, došlo by pravděpodobně celkem rychle k velkým změnám. To se ale bohužel neděje, protože co používá většina žen a reklama říká, jak je to skvělé, to přeci skvělé je.