Zkušenosti s menstruačním kalíškem Fun Cup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Fun Cup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Fun Cup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Německu. Vyrábí se ve 2 velikostech a v různých barvách. Kalíšek Fun Cup má trochu jiný tvar než jsme u menstruačních kalíšků zvyklí – jeho zakřivení koresponduje s ženskými “vnitřními křivkami”. Vyrábí se z lékařského silikonu, avšak tloušťka silikonu není rovnoměrná, v rámci tvaru kalíšku se mění. Horní okraj kalíšku je tlustší a pevnější, aby tak kalíšek spolehlivě držel a těsnil. Uprostřed je silikon měkčí a tenčí a díky tomu se kalíšek snadněji přizpůsobí tvarům své uživatelky. Maximální komfort a pohodlí je tak zajištěno.

Menstruační kalíšky Fun Cup
Menstruační kalíšky Fun Cup

Fun Cup velikost A

Mám Fun Cup A, zkouším zatím první menstruaci, ale sedí perfektně. Špičku kalíšku zavádím směrem k zádům.
Veronika

Fun Cup A je můj první kalíšek a maximální spokojenost. Sedli jsme si hned napoprvé.
Míša

Používám růžový (menší) a vůbec ho necítím, špička mi nevadí. Občas kapka nebo dvě proteče, ale s kalíšky začínám, takže věřím, že je chyba ve mně.  Naposledy jsem otáčela špičku na druhou stranu a přišlo mi, že už neprotéká, tak uvidíme. Ale mám problém tam vytvořit podtlak. Po zavedení je kalíšek placatý. Děti zatím nemám.
Zuzka

Mám srovnání s LadyCupem a je to nebe a dudy. O Fun Cupu skoro nevím, je pohodlný, dobře se zavádí, neprotéká, sedí jak má, prostě paráda. :-) Mám velikost A.
Daniela

Fun cup za mě super :) Jsem po porodu a sedla mi ta menší velikost.
Kamila

Fun cup A. Jen ty nejlepší zkušenosti. První volba a sedí perfektně i na nižší čípek.
Šárka

Moje první zkušenosti byla s kalíškem Gaia Cup vel. S, který jsem si pořídila po prvním porodu, který ale proběhl CS. Zkusila jsem ho jen párkrát, protože jsem velmi rychle opět otěhotněla. Nevyhovovala mi na něm stopka, jinak byl příjemný. Po druhém přirozeném porodu už mi bohužel nevyhovoval vůbec, ochablé pánevní dno si žádalo kalíšek na nižší čípek. Po pročtení diskuzí jsem zvolila Fun Cup vel. A a jsem s ním velmi spokojená. Nemám silnou menstruaci, objemem mi stačí, vyhovuje mi, že se dobře zavádí a vyjímá, nikde mě netlačí stopka.
Alena

Fun Cup super, mám A, srovnaní s Lady Cup a Merulou a je pro mě jasně top. Je z nich nejtvrdší, ale téměř ho necítím, jen výjimečně, ale jsem drobek, tak to přisuzuju tomu, a že má silnější okraj, ale je to opravdu je výjimečně.
Dagmar

Mám menší velikost kalíšku Fun Cup a sedí perfektně a neprotéká.
Jana

Kalíšek používám čtyři roky, je mi 27, nerodila jsem a jsem dost drobná. Díky jeho rozdílnému zahnutému tvaru a absenci stopky jsem do něj vkládala velké naděje. A musím říct, že je skutečně o dost lepší, pohodlnější a nošení i zavádění je příjemnější. Je celý takový zaoblený a myslím, že by mohl vyhovovat všem, které nechtějí stopku, protože místo ní má jen takové tlustší místo, za které se dobře chytá a zároveň nehrozí dráždění odstřihnutým koncem. FunCup je prostě cool.
Beáta

Mám velikost A. Používám sklad Punch Down a potom jej prstem obkroužím. Krásně sedne.
Michaela

Fun Cup velikost B

Mám velikost B. Používám sklad Punch down. Při zavádění zatlačím proti kalíšku. (Tento tip byl uvedený ve článku 10+1 rada pro kališnice začátečnice)
Sára

Děvčata, jdu pět ódy na Fun Cup. Koupila jsem si s druhou kališnicí na půl velikost B a jsem absolutně nadšená. Je krásný, takový moderní, hebký na dotek, ale má pevný lem. Testuji ho nyní celou menstruaci a nemohu si jej vynachválit. Dobře se zavádí, krásně se rozevírá, a i když je občas tělo kalíšku trochu zmačkané, ani jednou neprotekl. Těsní skvěle, krásně se vyjímá - ale opravdu skvěle. U ostatních kalíšků mám trochu citlivé vyjímání v oblasti poševního vchodu, ale tady absolutně v pohodě. Za špičku jde krásně uchopit. Nikde nic není cítit nepříjemně a ani nezavazí. Musím říct, že mi sedl skvěle. Je mi 45 a jsem po 3 porodech. Mám celkem 6 různých kalíšků a všechny mi sedí dobře ... Lunette 1 a 2, Mamicup M i L, Lalicup L ... můj oblíbenec byl vždy Lunette, i když ostatním kalíškům nemohu vytknout vůbec nic. Ale Fun Cup mne velmi mile překvapil hlavně tím, jak snadno a bezbolestně jde vyjmout. A je krásný. Sedí prostě skvěle. Asi prodám Mamicupy a přikoupím ještě Fun Cup A. Holky doporučuji všem, které ještě váháte.
Anna

Slíbila jsem, že napíšu, jaký je Fun Cup. Tak musím říct, že skvělý, sedí výborně, neprotéká, vůbec ho necítím, dobře se zavádí i vyndává. Za mě 100%. Kalíšek zkouším druhý cyklus, poprvé to byl Lunacup větší, a ten jsem trochu cítila, i když jsem stopku úplně ustřihla, hlavně když jsem si sedla na něco tvrdého, židli. Druhý cyklus Fun Cup B a naprostá spokojenost... Vzala jsem ho na hory i běhat a ok, ještě musím zkusit koupání...
Božena

Rodila jsem třikrát a pořídila jsem si velikost B. Sedí krásně. Špičku kalíšku zavádím k břichu. Předtím jsem měla LilCup a MeLuna a Fun Cup je z nich nejlepší. Jak sympaticky vypadá, tak sympaticky se i chová. Jsem spokojena.
Ilona

Fun cup A i Meluna na mě byly moc tvrdé. Tlačily mě a musela jsem je po chvíli vyndat. Fun Cup B super! Necítím ho, neteče. Vyleze si pěkně nahoru, kde se rozevře a tam zůstane do vyndání. Nikdy jsem ho nenaplnila ani z poloviny, měním ráno a večer.
Klára

Nejdříve jsem měla Merulu, ta mi ale vůbec nesedla, tlačila mě. Druhým kalíškem je Fun Cup B a po první menstruaci můžu říct, že je super. Zavádí se v pohodě, necítím ho a neprotéká ani kapka. Je mi 35 let a jsem po 2 porodech.
Martina

Fun cup B. Sice zatial len jeden cyklus,ale nepretiekla ani kvapka..
Júlia

Kombinace Fun Cup velikosti A i B

Jdu pět chválu na Fun cup. První kalíšek jsem pořizovala Merulu, protože jsem si myslela, že menší kalíšek by mi nestačil, a také když mám ty první dny čípek proklatě nízko, že... Jaký byl můj údiv, když jsem zjistila, že v nejsilnější den ji mám po 8 hodinách plnou cca do třetiny? Navíc jsem o ní pořád věděla, a když jsem si sedla, bolelo mě v podbřišku jako blázen a sliznici jsem měla odřenou. Zakoupila jsem tedy MeLunu L. Jako super, nic netlačilo, jen se mi pořádně nerozvine a ani to nemám moc jak zkontrolovat vzhledem k tomu, že jsem úzká a pevná, takže kolem miskovitého tvaru prst prostě neprocpu. Zkusila jsem tedy Fun cup, nejdřív B, a ejhle, je mnohem pevnější a výborně se mi rozvinul, takže hned následovalo A a teď jsem konečně spokojená. A opravdu mi ani s menším Fun cupem nevadí nízký čípek, takže se toho, holky, nemusíte bát!
Radka

Fun Cup je za mě naprostá špička. Mám oba - větší na začátek a menší na prostředek a konec ms. Dobře se mi zavádí, dobře se vytahuje. Fakt ho necítím a ten cimprlik na konci je pevnější, takže fakt beze strachu, že ho nevytáhnu. Ale rozhodovala jsem se relativně dlouho, protože za dva kalichy naráz to byla celkem pálka (zvláště když nevíte, jestli bude sedět).
Bety

Mám Fun Cup A i B a jsou skvělé...
Marie

Doporučuji kombinaci menší a větší velikost Fun Cup, pokud se vám v průběhu menstruace mění její intenzita.
Romana

Používám obě velikosti kalíšku Fun Cup. Velikost B používám jen v nejsilnějších dnech. Úplně na začátku a na konci menstruace A.
Kamila

Mám oba Fun cupy, a jsem moc spokojená! Zavádím kalíšek tak, že jej co nejvíce složím při zavádění a dám jej až za vchod, za ty pevné obepínací svaly. Je možné kalíšek zavádět kalíšek vsedě na vaně, hodně předkloněná dopředu. Svaly mám uvolněné a pánev je rozevřená. Ve stoje jsou svaly pochvy a pánevního dna více napnuté a stažené, někomu se může kalíšek zavádět hůř... Velikost A používám v prvních a posledních dnech, velikost B v nejsilnějších dnech. I když jsem citlivá, jsem s nimi spokojená – necítím je, neprotékají, vyndávání je v pohodě, díky svému okraji taky dobře drží.
Klára

Přidávám se ke chvále na Fun Cupy! Růžový je na mě malý, ale ten větší úplně top! Je mi 17.
Barbora

Funcup mi učaroval, tak jsem si ho nakonec koupila a je super!!! Koupila jsem si sadu A+B, na začátku používám větší a zbytek zvládá ten menší. Manipulace je pohodová, krásně a rychle se rozvíjí. I vyjímání je v pohodě. V podřepu ve vaně absolutně bez problému, na WC v sedě taky. Špička kalíšku je opravdu pevná a jsou na ní takové protiskluzové tečky. Tím, že se kalíšek otevře rychleji, občas musím kalíškem pohýbat a trochu upustit vzduch, ale to se nestává moc často. Nikdy jsem nezažila při vyjímání bolest. Podtlak se ruší plynule a bezbolestně.
Peťka

Objednala jsem si sadu A+B. Jsou to moje první kalíšky a jsem naprosto nadšená. Hned jsem si je vzala na víkend a nemůžu si je vynachválit. Mám dost silnou menstruaci a měla jsem strach, abych na návštěvě nezpůsobila nějakou nehodu. Ale vše ok a za mě tedy super.
Ema

Ráda bych Vám napsala zpětnou vazbu, zkušenost s novinkou, kalíškem FUN CUP A+B. Stále jsem v poslední době řešila, co si koupím namísto mého oblíbeného kalíšku MELUNA SPORT M, který jsem občas střídala s velikostí L, a u kterého se mi po letech už ulomila kulička. Podotýkám, že jsem před 9lety podruhé porodila. Tuhost SPORT mi vyhovovala, bez větších problémů se kalíšek rozvinul, velikost L mě občas ale tlačila.
No ale kalíšek FUN CUP mě okamžitě zaujal tak trochu anatomickým tvarem, takže jsem si googlila další informace, shlédla videa ze zahraničí, kde bylo v průsvitném modelu krásně vidět, jak se kalíšku rozvine bez problémů lem, a i když nemusí být tělo zcela rozvinuté, tak díky lemu kalíšek neprotéká. A tak jsem to riskla a objednala ho u Vás. A jsem nadšená. Doslova! Právě mi končí první menstruace s FUN CUP, na první a poslední den používám menší kalíšek a na nejsilnější ten větší ze sady, absolutně bez protečení! Je pravda, že je třeba trochu zručnosti se složením FUN CUPu před vložením, ale zase to není žádná věda a kalíšek příjemně kopíruje tělo a bez problémů se vytahuje za špičku, která mi nijak nevadí. Takže za mě velká spokojenost!
Silva

Fun Cup je můj první kalíšek. Koupila jsem si balíček s velikostí A a B a spokojenost ve všech bodech. Jen mám delší nehty a vytahuju ve vaně po uvolnění podtlaku, jinak mi to nejde a bolí to.
Katka

Já jsem nejdřív koupila sadu menší a větší, ale ten menší mi nedrží, schovám ho pro dceru nebo neteř. Ten větší je skvělý, naprosto mi vyhovuje, dokoupila jsem sadu dvou větších, protože jsem prostě musela mít i ten fialový :D. Takže teď mám tři větší, ale určitě dva prostřídám a jeden někomu známému prodám nebo daruji :)))
Bianka

Pořídila jsem sadu A+B. Dcera (14 let) si nechala ten menší růžový a já větší modrý. Obě jsme spokojené.
Jarka

Za mě určitě A+B, já objednala dvoj balení většího, pak jsem si říkala, že by se hodil i menší, tak kamarádka zase vzala dvoj balení menšího a podělily jsme se. Ten menší je za mě top na úplném začátku a hlavně na konci menstruace. Fun Cup menší naprosto bez výhrad. Fun Cup větší - jednoznačně nejpohodlnější, ty stěny jsou fakt měkké, je poddajný, takže nikde netlačí. Ale díky tomu u něj bojuju se zaváděním, chce to u mě víc trpělivosti a není to otázkou vteřiny. Takže proto ho používám jen když vím, že budu vylévat doma, v klídku. Na veřejném WC si ty harakiri neumím představit... :-) Takže na cesty jedině Lunette, kde je to zavedení opravdu snad ani ne na vteřinu a vím, že je 100% dobře rozvinutý.
Tereza

Pořídila jsem si variantu A a B, ale kalíšky se mi nerozevřou. Ihned se mi přicucnou ke sliznici (mám ji hodně „vypolstrovanou“), že tak nedostanu do kalíšku potřebný vzduch, aby se mi rozvinul. U jiných kalíšků mi pomáhá zasunout podél prst a vytvořit tak prostor pro vzduch, ale u Fun Cup se mi to nedaří.
Anna

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost kalíšku Fun Cup

Já jsem kalíškům Fun Cup propadla. Zkoušela jsem sklad Punch down z dlouhé i krátké strany. Nejvíce se mi ale osvědčil sklad „C“ s ohybem na dlouhé straně, aby ta krátká strana byla schovaná uvnitř. Dlouhou stranu si vždy směřuji ke kostrči. Je potřeba také zajet prstem podél dlouhé strany kalíšku a vytvořit mu prostor k rozvinutí tím, že celou plochou prstu zatlačím na stěnu pochvy od kalíšku. To je velmi skvělá vychytávka.
Andrea

Já si ho dokoupila do sbírky (měním podle nálady a situace)... :-) Trošku jsem s ním bojovala, také protékal, pomohlo zavést ho obráceně (někdo dává tím špičatým dopředu, někdo dozadu). Rozevírání je pořád malinko boj, je dost měkký a tak to nejde tak snadno, ale zase když se správně zavede, tak mi přijde nejpohodlnější z těch kousků, které mám...
Slávka

Jsem nadšená, Fun Cup je úplně perfektní. Je to sice můj první kalíšek, ale nemám důvod kupovat další, protože tento sedl úplně perfektně. První den jsem trochu bojovala se zavedením, ale na poprvé to nebylo tak hrozné. Nic necítím, dobře se vyndává, prostě spokojenost :)
Páťa

Pro mě je Fun Cup čtvrtý vyzkoušený kalíšek a je to top.
Dana

Chvála Fun Cupu a kalíškům obecně! V pondělí jsem dostala menstruaci a včera a dnes jsem absolvovala okružní jízdu po D1 Kladno - Velké Meziříčí a dnes směr Ostrov u Macochy a zpět. Čistého času za volantem 9 a půl hodiny v ty dva nejhorší dny. V autě bez klimatizace sauna a já v pohodě, bez zapaření, bez fleků, bez nervů, že proteču. Miluju svůj kalich.
Radka

Fun Cup byl můj první a zatím jediný menstruační kalíšek. Neměla jsem důvod jej měnit. Vůbec o něm nevím, jednoduše se zavádí i vyndává. Doporučuji.
Natálie

Po Fun Cup jsem pokukovala již dlouho, protože se mi líbil svým tvarem. Vyzkoušela jsem tři kalíšky a s Fun Cupem jsem zatím nejspokojenější. Špička nejde cítit. Pokud nemáte problém s ovládáním poševních svalů, tak vyndávání je v pohodě.
Žaneta

Mám Fun Cup a je docela super. Mám hodně nízký čípek a občas mi vadí, že ho cítím, ale to až ke konci cyklu. Jinak vyndávání i zandávání úplně v pohodě :)
Katka

Fun Cup je můj 4. kalíšek a jsem nadšená! Zatím nejlepší, co jsem zkoušela (a to ani ty dosavadní nebyly vůbec špatné). Krásně se zavádí, pěkně se uvnitř otevře, nikde netlačí, za ztužený "nos" se dá krásně vyjmout a díky okrajům nepřetéká... A dokonce ani při vyjmutí nic "neušpiním".
Andrea

Mám Fun Cup a jsem moc spokojená. Nejdříve jsem měla Lady Cup, ale z toho mě bolelo břicho a pak Merulu, která nesedla vůbec. Ale Fun Cup je perfektní.
Hanka

Tak luxusně zabalený kalíšek jsem ještě neviděla!
Veronika

Fun Cup spokojnosť. Je mäkký, ale dobre sa zavádza, má celkom veľký objem a dobre sa aj vyberá von.
Mari

Fun Cup - první volba a maximální spokojenost. Necítím ho, neprotéká, dobře sedí.
Adéla

Holky tak prvé pocity z Fun cup! Porovnávam s Yuuki classic. Stihla som na posledný deň ms, takže neposúdim, či nepreteká ako (občas) Yuuki.ALE! Materiál i zavádzane je super! S Yuukim sa mi vždy po ovorení urobil taký nepríjemný podtlak a bolo mi furt treba cikať. S Fun cupom ani necítim to roztvorenie, ani nič :) Von ide tiež krásne a to som sa bála že to bez stopky nedám.Takže zatiaľ 10/10.
Linda

Právě mám první menstruaci s Fun cup a jsem nadšená. Skládám punch down a špičkou dopředu.
Jitka

Zamilovala jsem se do Fun Cup na první pohled i na první zavedení. :) ;) Začala jsem s ním jako s úplně prvním kalíškem, obavy byly, i na vyndávání ale ty se velmi rychle rozplynuly a jsem maximálně spokojena. Za mě můžu jen doporučit!! ;)
Lenka

Můj první pokus o výměnu kalíšku za tampony skončil asi po třech měsících, měla jsem myslím LadyCup a prostě mi asi neseděl. Já na to neměla nervy a chtěla mít jistotu, tak jsem se na to vykašlala. Další pokus byl po myslím tak dvou letech, pořídila jsem si FunCup a hned napoprvé absolutní spokojenost a už nikdy se k tamponum nevrátím.
Maruška

S vydáváním Fun Cupu jsem bojovala ze začátku asi 2x. Teď už to mám v ruce. Tento týden mi zkončil 2. cyklus s ním a celý týden v poho. Já ho vyndávám, když sedím s roztaženýma nohama na WC a pravou nohu dám na záchodové prkénko. Chytnu špičku dvěma prsty a je to. Když na něj nedosáhnu, normálně si sednu, začnu tlačit a pak už jde krásně.
Veronika

Zkusila jsem Fun cup a jsem v sedmém nebi. Sedí mi jak prdel na hrnec. Je to skvělý pocit, jsem strašně šťastná, že jsme kámoši...jenom teda je pro mě trošku komplikované lovení a následné vytahování, protože nemá ani šťopku a ani žebřík a anatomie mého vnitřního prostředí je nějaká zbytečně komplikovaná pro moje nešikovné prsty, ale s trochou trpělivosti a ne velkou panikou (z představy, že budu muset říct manželovi, hele mám problém, pojď mi pomoct - ne ještě se to nestalo a ani nestane/snad), to jde a zavádění je úplná paráda, jde to samo skoro od prvního dne. Tímto vším chci říct, kdo jste zoufalé, nebuďte, ten pravý na vás určitě čeká 😍
Dita

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Fun Cup

S radostí vám představujeme náš nový kalíšek – již 16. značku menstruačního kalíšku, který si u nás můžete vybrat. Díky vhodné menstruační pomůcce, což ostatně dokládá i název kalíšku, mohou být i dny během menstruace zábavnější!

Zdravotní nezávadnost

Mnoho žen si v souvislosti s kalíškem pokládá otázku, zda je používání bezpečné pro zdraví. Kdyby se ženy alespoň z poloviny tak urputně zamýšlely nad používáním jednorázových vložek a hlavně tamponů, došlo by pravděpodobně celkem rychle k velkým změnám. To se ale bohužel neděje, protože co používá většina žen a reklama říká, jak je to skvělé, to přeci skvělé je.

Je menstruační kalíšek (ne)bezpečný?

V mnoha článcích o kalíšcích zmiňujeme jejich zdravotní nezávadnost, ale přesto se čas od času někdo zeptá, jestli je kalíšek opravdu bezpečným řešením menstruace, neboť se jeho gynekolog/gynekoložka na konto kalíšku nevyjadřoval moc pěkně a tuto pomůcku nedoporučoval/a.