Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí v Anglii od roku 2002. Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vyrobený z lékařského silikonu. Jeho výroba a samozřejmě i sám výrobek je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala řadu významných ocenění a certifikátů.

Kalíšek Mooncup má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Oproti některým jiným kalíškům má kalíšek Mooncup větší horní okraj a lépe tak drží tvar při vyjímání a také se snadněji rozvine při zavádění. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je Vaše menstruace.

Mooncup se vyrábí ve dvou různých velikostech:

Velikost Mooncup A (after) je doporučena ženám, které již prodělaly porod vaginální cestou a také pro všechny ženy po třicítce. Má průměr 46 mm a délku 50 mm.

Velikost Mooncup B (before) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které prodělaly porod císařským řezem a je jim pod 30 let. Má průměr 43 mm a délku 50 mm.

 

Mooncup je zakončen 21 mm dlouhou stopkou, za kterou lze kalíšek vytáhnout. Stopku si můžete zastřihnout na vám vyhovující délku. Objem kalíšku je 20-30 ml.

 

Menstruační kalíšek Mooncup - velikost A a B

 

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku.

 

Mooncup B je vhodný pro ženy ve věku kolem 25let, které si nejsou jisty výběrem velikosti a typu kalíšku. Mooncup B je kalíšek "ani malý, ani velký" a mnoho mladých žen ho používá i po porodu.

 

Podívejte se na Mooncup video "Jak kalíšek používat" na YouTube (krátké video s komentářem a titulky v angličtině).

 

 

V čem se Mooncup liší od ostatních kalíšků?

Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menstruačního kalíšku Mooncup je maximálně šetrná k životnímu prostředí. Továrna běží na elektřinu z obnovitelných zdrojů, bavlněný pytlík, do kterého je kalíšek balený, je ze 100% biobavlny. Firma Mooncup Ltd. za toto získala několik ocenění a certifikátů. Od roku 2004 má certifikát od Vegan Society a Vegetarian Society. V roce 2007 získala ‘Best Buy’ status od Ethical Consumer magazine, kdy je hodnoceno více než 20 ekologických a etických kritérií. Mooncup je zařazen mezi nejlepší výrobky v The Good Shopping Guide a v roce 2007 byl oceněn ve Women in Ethical Business Award.

Ačkoliv menstruační kalíšky nejsou zdravotnickou pomůckou, má Mooncup certifikaci ISO 13485:2003 a ČSN EN ISO 13485:2012. Jde o mezinárodně uznávaný standard pro návrh a výrobu zdravotnických prostředků.

 

Certifikace menstruačního kalíšku Mooncup

 

POZOR! Původní kalíšky Mooncup byly o něco tužší než kalíšky vyráběné dnes a silicon byl zabarvený do žluta. Protože životnost kalíšku je až 15 let, mnoho žen je stále používá. Jejich příspěvky v diskuzích ale nejsou aktuální k současnému provedení kalíšku Mooncup.

 

Kalíšek Mooncup vám pošleme společně se sáčkem ze 100% biobavlny na úschovu kalíšku, papírovou krabičkou a návodem v češtině. Prosím, zvažte předem dobře, kterou velikost si objednáte, z hygienických důvodů není možné již použité kalíšky vyměňovat.

 

Kalíšek Mooncup se vyrábí pouze v čiré variantě, protože ve firmě Mooncup Ltd. panuje názor, že barevné kalíšky nejsou o nic lepší než čiré a z ekologického hlediska je lépe zůstat u výroby jednoho - čirého - typu kalíšku.

 

Menstruační kalíšky Mooncup - velikost A a B

Mooncup – safer, greener, cheaper

 

 

 

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? Mooncup v eshopu Kalíšek.cz

Kalíšek.cz je autorizovaný distributor firmy Mooncup Ltd. v ČR - máte-li zájem o obchodní spolupráci, kontaktujte nás.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace