Jana Najbrtová: Menstruace a dovolená

Jak ráda sebe sama považuju ze ženu vzdělanou, pokrokovou a ekologicky smýšlející. Nedávno jsem bohužel zjistila, že tomu tak úplně není. Zatím!

Maluna, Maluna, Maluna!
aneb 3 produkty bez kterých nemůžu být

V době po karanténě jsme se manželem rozhodli, že pojedeme na dovolenou. Bylo to nerozhodně mezi 5* hotelem se soukromým bazénem na Zakyntosu (což byla má PMS volba) a road tripem na motorce po Evropě (hádejte kdo vybíral :)). Udělali jsme kompromis a rozhodli se pro road trip, jen jsme vzhledem k mé nadcházející periodě vzali i auto a já si v pohodě řídila, poslouchajíc perfektní hudbu, ideální teplota a klid.. Muž jel spokojený na motorce. Společně jsme na ní potom vyráželi jen na výlety.

PMS a samotná perioda mě vždycky sejme

Nezávisle na tom jak moc cvičím, medituju, trpím jako pes. Jsem protivná, ufňukaná, bolí mě břicho, bolí mě tampony, vložky jsou mi odporný a nepříjemný a vůbec. Nic neni tak jak má. Tušila jsem proto, že road trip bude docela challenge a začala se připravovat.

V minulosti jsem samozřejmě zkoušela menstruační kalíšky, všechny možné druhy normálních a eko vložek, stejně tak tampónů a s ničím jsem nebyla úplně spokojená. Naštěstí mě představa jak budu každé 2 hodiny zastavovat na záchod vyhnala do obchůdku Maluna, kde jsem si nakoupila pořádnou zásobu na cesty. A výsledek? Úplně boží! Ukázalo se, že produkty blbý nebyly, to já jsem se styděla a nenechala si poradit. Když totiž s prodavačkou mluvíte a řeknete jí co potřebujete, co Vám vyhovuje a co ne, ona Vám řekne co bude to ono a navíc to vypadá, že mívá i pravdu! Jaký objev na stará kolena! :))

Pořídila jsem sadu kalíšků Fun Cup, několikery menstruační kalhotky, kamenné yoni vajíčko, desinfekci, kelímek na desinfekci na cesty, tablety na desinfekci kalíšků, desinfekční sprej a eko tampony...kdyby náhodou. Všechno jsem sbalila a bez zkoušení vyrazila na cestu Rakousko, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a Brno. 2500 km dlouhá cesta byla díky 3 produktům procházkou růžovým sadem. A jaké to byly?

1) Sada menstruačních kalíšků Fun cup, velikost A+B

Po předchozích neúspěšných pokusech jsem to málem vzdala. Paní prodavačka v obchůdku Maluna mě ale několika přesně mířenými otázkami přivedla na správnou cestu. V minulosti jsem měla kalíšky příliš velké (jako správná žena u sebe vše vidím hůř, než jaké to ve skutečnosti je) a příliš měkké, což pro jogínku se silným pánevním dnem není dobrá volba. Tentokrát jsem proto zvolila tvrdý materiál a 2 velikosti. První a poslední den je mi příjemná velikost A, mezi tím je ideální velikost B, která mi zajistí bezpečí a pohodlí po celý den. Trochu jsem se tvrdého materiálu bála, protože i tampony mě dost bolí, ale ani o kalíšku celý den nevím a vydrží při běhu, plavání, lezení skal, při józe, tenisu i na motorce. Prostě zatím úplně všechno. Jediné, s čím trochu bojuju, je jeho výměna. Je třeba trochu zabrat a tlačit. :))

Jana Najbrtová a menstruační kalíšek Fun Cup
Jana Najbrtová a menstruační kalíšek Fun Cup

2) Menstruační kalhotky Meracus, Elegant Plus

Na kalhotky jsem byla vážně zvědavá. U reklam, které na ně běží po celém internetu, mnohdy běží víc než zajímavé diskuze. Navzdory obavám mnohých dam kalhotky opravdu vydrží celý den nebo celou noc a jako v pleně se necítíte. Nevím, jak to inženýři dělají, ale celou dobu mi bylo prostě pohodlně a dobře. Odřídila jsem v nich klidně 7 hodin v kuse, pak přesedla na motorku a jela na výlet. Výměna za kalíšek pak probíhala takřka výhradně kvůli koupání a ne z potřeby pomůcky kombinovat. Kalíšek i kalhotky už testuju druhý měsíc a zatím můžu říct jedno. Je to TOP! Když jsem si po dovolené vybalovala nepoužité tampony, úplně mě dojalo kolik jsem ušetřila materiálu za jedinou periodu. A představte si to za pár let.

Jana Najbrtová testuje menstruační kalhotky Meracus

3) Kamenné vajíčko

Pevné pánevní dno není jen tak, to přece víme. Pomáhá nám s ním dech, jóga, cvičení nebo právě “yoni” vajíčko. A právě yoni je momentální hit. Kdo ho nemá, jako by nebyl. Uvádí se, že právě a jedině ono je velkým pomocníkem pro léčení a udržování zdravých a pružných pohlavních orgánů, kultivování sexuální energie a zlepšení milostného života. Za sebe mohu říct jediné. ANO. Opravdu funguje.

Kamenné vajíčko Yoni Egg
Různá kamenná vajíčka můžete koupit na www.maluna.cz.

Jana Najbrtová
Jana Najbrtová
Vášnivá jogínka a ředitelka organizace Seniorem s radostí

Po gymnáziu začala Jana učit a školit jógu a právě přes ni objevila i svou druhou vášeň. Pomoc seniorům. Pro seniory, na které se tak často zapomíná, vytváří inovativní aktivizační a vzdělávací programy, technologické vychytávky nebo jim nabízí práci třeba modelek nebo konzultantů ve firmách. Jejím snem je vytvoření seniorských měst, kde senioři budou aktivní součástí světa kolem, budou žít po boku mladých rodin a studentů v bezpečných, chytrých domácnostech, zastávat pozice manažerů nebo adoptovaných babiček, pro rodiny, které tu svou nemají. Budou moci využívat lázní, ozdravoven, sportovního vyžití a infrastruktura bude vytvořena pro jejich komfort. Tak aby stáří nebylo strašák, ale něco, na co se těšit. Aby, až nám bude 60, jsme řekli SO LONG, sbalili se a s úsměvem se přestěhovali na krásné místo. Dožili radostně.

Více o Janě najdete na www.najbrtova.eu o Seniorem s radostí potom na www.senioremsradosti.cz
Instagram : @jana_najbrtova, @senioremsradosti
FB : Flexyart, Seniorem s radostí
Linked IN: Jana Najbrtová, Seniorem s radostí

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Fun Cup

S radostí vám představujeme náš nový kalíšek – již 16. značku menstruačního kalíšku, který si u nás můžete vybrat. Díky vhodné menstruační pomůcce, což ostatně dokládá i název kalíšku, mohou být i dny během menstruace zábavnější!

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

S menstruačním kalíškem na cestách

Ilona Bittnerová cestovala po Čechách i po světě. Protože brala hormonální antikoncepci, často menstruaci vynechala či posunula, aby ji nemusela na cestách řešit. Ale jen do chvíle, kdy objevila menstruační kalíšek a jeho praktičnost pro cestování.