Menstruační houby

Mnoho z nás používá mořské houby na mytí nebo i jako pomocníka v domácnosti. V nabídce je mnoho různých typů i velikostí. Jako mycí a kosmetické jsou mořské houby oblíbené především díky svým desinfekčním účinkům, velké savosti a jemnosti. Jedná se ale také o zajímavou přírodní variantu dámské intimní hygieny při menstruaci.

  • Menstruační houba je pohodlná, přizpůsobí se tělu, použití je stejně snadné jako u tamponů.
  • Menstruační houbu vypláchnete a můžete znovu používat - až 6 cyklů. Je to tedy ekologická i levná varianta menstruační hygieny.
  • Menstruační houba je šetrná k ženskému tělu. Nenarušuje pH poševního prostředí a nevysouší sliznici.

Menstruační houba je tedy mořská houba, která má vhodnou velikost a velmi jemnou strukturu - je potřeba, aby byla co nejvíce savá. Jedná se tedy o výběrové houby a z toho důvodu jsou dražší než velikostně podobné kosmetické mořské houby. Dostupné jsou menstruační houby z Karibiku nebo ze Středozemního moře.

Menstruační mořské houby Natural Intimacy
Menstruační mořské houby Natural Intimacy

 

Mořská houba jako varianta menstruační hygieny

Již delší dobu jsou na trhu k dostání přírodní mořské houby. Jako mycí a kosmetické houby jsou oblíbené především díky svým desinfekčním účinkům a velké savosti. Jedná se ale také o zajímavou přírodní variantu dámské intimní hygieny!

Mořská houba není rostlina Ilona Bittnerová 15. 10. 2014

Z hlediska biologie je mořská houba živočich – jediný, který se nemůže pohybovat z místa na místo. Patří do kmene houbovců (Porifera), nepleťte si je s klasickými houbami (kmen Fungi).

3
Zkušenosti s menstruačními houbami Redakce Kalíšek.cz 15. 3. 2020

Pro řadu žen je použití mořské houby jako tamponu poněkud nepředstavitelné. Mnoho žen si ale tuto hygienickou pomůcky nemůže vynachválit a používají ji třeba i celou menstruaci. V tomto článku najdete osobní zkušenosti žen s používáním mořské houby jako menstruační pomůcky a přidali jsme i pár zkušeností s houbou jako mycí či odličovací pomůckou. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku a z e-mailů, které nám píšete.

17
Porovnání jednotlivých menstruačních pomůcek podle různých kritérií Veronika Lančaričová 13. 7. 2019

Ve studii In the Red bylo přehledným způsobem zpracováno kolik menstruačních pomůcek se spotřebuje v rámci jednoho dne, jedné menstruace, za jeden rok a také za pět let. Kromě počtu spotřebovaných pomůcek se zde porovnávala také cena za sledované období. Pro naše účely jsme se rozhodli tuto tabulku přepracovat, upravit ceny podle českého trhu a také přidat více menstruačních pomůcek. V tomto článku naleznete přehledné porovnání spotřeby menstruačních pomůcek a také kolik to stojí vaší peněženku.

8
In the Red Veronika Lančaričová 11. 7. 2019

Studie In the Red vznikla v roce 2015 a zkoumala 5 různých menstruačních potřeb: tampon, tampon s aplikátorem, menstruační kalíšek, menstruační houbičku a také jednorázový menstruační kalíšek Softcup.

7
Menstruační houbička - zdravotní riziko? Ilona Bittnerová 21. 6. 2019

Je bezpečné používat mořskou houbu jako hygienickou pomůcku při menstruaci? Je bezpečnější tampon nebo menstruační houbička? Existují k tomuto tématu nějaké studie?

8
Menstruační potřeby pro mladé dívky Veronika Lančaričová 28. 10. 2018

Maminky dospívajících dcer si někdy nejsou jisté, jaké hygienické potřeby by jim mohly doporučit. Samy už třeba dlouho používají pomůcku, která jim skvěle vyhovuje, ale bude ta pravá i pro mladou dívku?

9

Pěstování mořských hub

Častokrát jsem byla svědkem debaty nad menstruační mořskou houbou - alternativou ke klasickým tamponům. Vyskytlo se tam několik zejména etických otázek, na které si zde odpovíme.

Je to na houby

Když se nedaří, říkáme, že všechno je na houby, ale v našem případě toto pořekadlo pozměníme a otočíme: Houby jsou na všechno! Opravdu, je to tak. Využití přírodních mořských hub je totiž tak široké! V dnešním článku si o tom povíme ...