Kališnice na Facebooku

Milé ženy, také se vám už stalo, že jste si pořídila kalíšek a z nějakého důvodu vám nevyhovoval? Anebo naopak jste se k jeho nákupu ani neodhodlaly, protože jste se bály, že si z tak široké nabídky nevyberete správně?

Každé ženě se vždy snažíme poradit co nejlépe, ale bohužel není jeden kalíšek ten, aby vyhovoval ženám všem. Proto se může stát, že kalíšek sedět nebude, ať už typově či velikostně. A je škoda, aby to žena po prvním neúspěchu při používání kalíšku vzdala. Mnoho žen se také může cítit jako Alenka v Říši divů, když zjistí, kolik kalíšků existuje a že si mají z tak široké nabídky vybrat pouze jeden. (Ano, před deseti lety tento problém nebyl. Na trhu existoval jeden typ kalíšku a ženy vybíraly pouze z velikosti A nebo B.)

Z hygienického hlediska bohužel není možné, aby se již použitý kalíšek vrátil k nám a vy za něj dostaly peníze zpět. Vymýšlely jsme proto, jak by se tato situace dala co nejlépe vyřešit. Dumaly jsme, až nás napadla myšlenka vymyslet platformu, kde by si ženy mohly nevyhovující kalíšky nabízet. Vytvořily jsme uzavřenou skupinu na Facebooku, která se jmenuje Kališnice, otázky ohledně fungování této skupiny zodpovídám níže.

Debaty o menstruačním kalíšku - Kališnice na facebooku

Proč Kališnice?

Kališnice je označení, které vyplynulo tak nějak samovolně. Mělo by označovat ženy, které jsou spokojenými uživatelkami menstruačních kalíšků. (K husitskému řádu se nehlásíme a k novodobým skinheads, kteří si říkají Kališníci, rovněž ne.)

K čemu bude tato skupina sloužit?

Skupina bude mít dvě hlavní funkce. Ta první bude debatní, kdy každá žena může vznést otázku v uzavřené skupině žen, kde se bude moci otevřeně zeptat opravdu na cokoli. Na dotaz může reagovat a odpovědět kdokoli. (Kdyby se nenašel nikdo s odpovědí, my zareagujeme určitě.) Chceme vytvořit podporu a příjemné prostředí pro začínající ženy nebo zkrátka pro ty, které to budou potřebovat.

Druhá rovina této skupiny bude v nabízení nevyhovujících kalíšků.

Jak jsem zmínila, skupina bude uzavřená a každý, kdo bude chtít vstoupit počká, až jej my schválíme.

Jak bude nabídka a výměna kalíšků probíhat - není to nehygienické?

Nápad, že lze nabízet použité kalíšky a o výměnu je skutečně zájem, jsme odkoukali na Aukru a tenhle nápad se nám líbil! Když ženě kalíšek nevyhovuje, zkusí jej jednou, dvakrát. Pokud jsou problémy velké, již vícekrát kalíšek nevyzkouší. V tomto ohledu spatřuji jistotu, že se nebude jednat o dlouhodobě používaný kalíšek. (Když vyhovuje, proč by se jej žena vzdávala, když nevyhovuje, zbaví se jej naopak vcelku rychle.)

Samozřejmě je důležité nabízet kalíšky, které jsou důkladně vyvařené. Teplota 100°C zničí spoustu bakterií a choroboplodných zárodků. Ano, i přes to všechno to může některým ženám připadat „už moc“ a o takto nabízený kalíšek stát nebudou. To je v pořádku, stále je tady naše nabídka nových kalíšků.

Poslední a nejdůležitější část bude kalíšek co možná nejlépe nafotit.

Domlouvání, výměny a výši ceny již řešit nebudeme, ale věříme, že si poradíte i bez nás. :)

Pravidla ve skupině

JEN PRO HOLKY, ŽENY, DÁMY, SLEČNY
Sdílíme tu intimnosti o menstruaci. Proti mužům nic nemáme, ale do této skupiny nepatří.

CHOVÁME SE K SOBĚ S RESPEKTEM
Sdílíme tu zkušenosti a pomáháme si. Všechny nemusíme sdílet stejný názor, ale respektujeme jedna druhou. Urážky a nenávist v naší komunitě nemá místo.

BEZPEČNOST A SOUKROMÍ PŘEDEVŠÍM
Proto každou žádost o členství důkladně posuzujeme. Nezapomeňte odpovědět na dotazy při přijetí a pamatujte, že profily bez fotek, přátel nebo historie neschvalujeme.

GARANCE KVALITY JAKBYSMET
Na trhu je spousta kalíšků a ne u všech lze dohledat výrobce. Chceme mít jistotu, že kalíšky prodávané v této skupině jsou zdravotně nezávadné. Proto vždy uveďte, kde jste kalíšek koupila.

PRO REKLAMU ZDE NENÍ MÍSTO, ALE…
Existuje spousta skupin, na různá témata. Politika, zahrádkaření ani cokoliv, co zavání reklamou, sem nepatří. Nevkládejte tedy odkazy na weby, kde se něco prodává. Pokud naopak narazíte na zajímavý článek či výzkum, vítáme sdílení. Nabízíte-li kurzy nebo jste přesvědčená, že je obsah pro členky přínosný, napište nám a domluvíme se.

Skupinu najdete zde: Kališnice na facebooku

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Na každou ženu čeká ten pravý ...

Ano, je to tak, na každou ženu čeká ten pravý… mám samozřejmě na mysli ten pravý menstruační kalíšek! (Myslely jste si snad, že budu psát o něčem jiném?) K sepsání tohoto článku mne inspirovaly mé přítelkyně.

Naše a hlavně vaše zkušenosti

Osobní zkušenosti žen s menstruačními pomůckami, kosmetikou, antikoncepcí ... Můžete zde najít odpovědi na otázky, které si samy pokládáte či inspiraci pro vyzkoušení nových věcí.

Značky menstruačních kalíšků

Menstruační kalíšky se vyrábí v mnoha zemích. Liší se tvarem, zakončením, barvami a materiálem, ze kterého jsou vyrobené. V závislosti na zpracování, místě výroby i strategii firmy se také odlišují cenou. V tomto článku najdete seznam různých značek a článek zároveň funguje jako rozcestník, pokud hledáte o nějaké značce více informací.