Menstruační kalíšek Mooncup a Yuuki

Zkušenosti a porovnání kalíšků Mooncup a Yuuki.

Tvar kalíšku: Oba mají široký okraj, oba mají drážky na spodu kalíšku, takže se dobře vytahují i bez stopky. Když trochu zatlačíte svaly pánevního dna směrem dolů, kalíšek vyjmete snadno. Ani u jednoho typu se mi nikdy nestalo, že by mi vyklouzl z ruky, vylil se ...

Materiál: Kalíšek Yuuki je z tužšího materiálu, při zavádění může být trochu problém kalíšek udržet smotaný, zvlášť pokud jste byli zvyklí na kalíšek z měkčího materiálu. (I když - já osobně jsem měla trochu problém, když jsem přecházela opačně z Yuuki na Mooncup - byť byl měkčí, byl to prostě trošku jiný materiál.) Takže je to jen o cviku. Jinak - i když se může zdát, že měkčí materiál je při používání příjemnější, mně připadalo, že to vyjde nastejno.

Stopka: U obou mi vadila, takže jsem je odstřihla. To je ale určitě velmi individuální ...

Čištění: Oba kalíšky se dobře čistí, na Mooncup jsem na konci menstruace musela tedy použít i špendlík pro lepší vyčištění dírek.

Výroba: Dala jsem nejdřív přednost Yuuki, jelikož jsem chtěla podpořit domácí produkt :) Mooncup ale zase prodává firma, která získala ocenění za ekologii.

Porovnání menstruačních kalíšků Yuuki a Mooncup z osobní zkušenosti.

Rozměry: Průměr kalíšku Mooncup B (before) je o 1mm větší než u Yuuki 1, u většího je tomu naopak. (Mooncup B má 43 mm x Yuuki vel.1 má 42mm, Mooncup A - 46mm x Yuuki vel.2 - 47 mm). Já jsem si koupila nejříve kalíšek Yuuki vel.2, protože je mi třicet a měla jsem rok po porodu. Jenže vzhledem k mé malé výšce, drobné postavě a "nesedavému zaměstnání", se to ukázalo jako špatná volba. Yuuki 2 se dokonce průměrem srovnává s velikostí MeLuna XL - tedy až čtvrté, největší velikosti. Byl mi moc velký, takže mě tlačil, dokonce mě pobolívaly svaly kolem pánevního dna a na stehnech, tak jsem napsala na info@kalisek.cz a paní mi hned odepsala, že je mi kalíšek moc velký, takže ani nemůže přilnout a proto protéká. Takže jsem zkusila Mooncup, dostala jsem na něj i slevu, za což jsem byla moc ráda, kalíšek je fajn, stejně jako Yuuki, ale opět stejný problém - špatná velikost. Možná je pro mě stále moc široký a nezajede proto hlouběji ... zatím nevím.

Spolehlivost: Nemohu posoudit, ani jedna velikost mi neseděla. Přesto všem doporučuju alespoň jeden jakýkoli kalíšek zkusit, vrátí se vám to zpátky minimálně tím, že spotřebujete méně vložek - mně kalíšek protékal, ale měla jsem k němu pouze slipovou vložku a nemusela jsem ji měnit tak často jako bez kalíšku. Takže určitě se vám peníze časem vrátí.

Barva: Obě značky dělají pouze průhledné kalíšky.

Výběr kalíšku: Kdybych si dnes vybírala kalíšek znovu, asi by pro mne bylo podstatné jen to, jestli má kalíšek drážky na spodu - to aby šel dobře vytáhnout, a především správná velikost. Ostatní podle mne není tolik podstatné.

Veronika, 30 let, zkušenost s Mooncup B a Yuuki 2

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí v Anglii od roku 2002. Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vyrobený z lékařského silikonu. Jeho výroba a samozřejmě i sám výrobek je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala řadu významných ocenění a certifikátů.

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se v čiré a duhové variantě ze silikonového materiálu. Jedná se o materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.