Menstruační plavky WUKA

Britská značka WUKA může zpříjemnit dovolenou i vám. Vyrábí menstruační plavky, savé a zároveň nepropustné a voděodolné. Můžete se tedy koupat i během menstruace - a bez tamponu či kalíšku. Plavky jsou unikátní i tím, že jsou tak tenké, že se dají nosit pod vaše oblíbené plavky. Jak plavky WUKA fungují a jakou s nimi mají zkušenost mladé slečny, se dočtete v tomto článku.

Pravděpodobně už se vám někdy stalo, že jste doletěli na vytouženou dovolenou k moři, a přišla menstruace. Pokud máte vyzkoušený menstruační kalíšek, není pro vás menstruace na dovolené problém. Ale když vám nevyhovuje kalíšek a nemáte ráda ani tampony, je menstruace u moře (stejně jako na Mácháči) trochu komplikace. Naštěstí se právě na českém trhu objevuje další značka menstruačních plavek, britská WUKA. O značce samotné se můžete více dočíst v článku Menstruační kalhotky a plavky Wuka.

Menstruační plavky WUKA

Menstruační plavky WUKA vypadají stejně jako klasické plavky. Jsou však voděodolné a mají nepropustnou vrstvu. Jsou perfektní pro slabší dny menstruace, kdy je můžete v klidu nosit samostatně díky absorpční nepromokavé vrstvě. Aquafobní tkanina zároveň zabraňuje pronikání vody a udržuje savou vrstvu mimo kontakt s vodou. Ve dnech silnějšího krvácení je můžete kombinovat s kalíškem či tamponem. Můžete je použít v bazénu, moři či na wellness pobytu.

Menstruační plavky WUKA jsou k dostání ve 2 variantách:

Jednodílné menstruační plavky WUKA

Černé jednodílné plavky nejsou jen stylové, ale mají všitou skrytou nepropustnou vrstvu, která absorbuje vaši krev. Jsou určeny pro lehkou až střední menstruaci, pojmou asi 15 ml tekutiny (tedy asi 3 malé tampony) – záměrně nepíšeme krve, neboť se dají použít i při slabé inkontinenci. Venkovní materiál je vodoodpudivý. Košíčky jsou vyztužené, zadní díl je vykrojený.

Plavkové bikini WUKA

Pokud preferujete dvojdílné plavky, jsou pro vás plavkové kalhotky Bikini Brief jasnou volbou. Pojmou asi 10 ml tekutiny (asi 2 malé tampony) a můžete je kombinovat s vaším oblíbeným vrškem. Kalhotky mají vykrojenější střih tak, aby se daly případně vzít i pod vaše oblíbené plavky. Stejně jako jednodílné plavky, i bikini jsou z vodoodpudivého materiálu.

Jak se o menstruační plavky starat?

Když vylezete z vody, je potřeba plavky proprat ve studené vodě, aby se vyprala krev. Plavky poté nechte uschnout volně na vzduchu. Výrobce doporučuje - v zájmu co nejdelší životnosti - prát plavky ve studené vodě, za použití tekutého pracího gelu bez aviváže, nesušit v sušičce.

Zkušenosti

Možná si teď říkáte, že to je sice hezké, ale vyzkoušel to někdo v praxi? Samozřejmě. Níže vám přinášíme zkušenosti uživatelek plavek WUKA:

„Plavky jsem koupila své 13leté dceři, která se začala věnovat potápění a já jsem nechtěla, aby jí menstruace bránila dělat to, co ji baví a co miluje. Dcera říká, že jsou perfektní, nosí je pod své plavky a cítí se s nimi mnohem uvolněnější.“
(S. W., 24. 5. 2022)

„Moje dcera je závodní plavkyně a bikiny WUKA nosí pod své tréninkové plavky. Nejsou vidět a fungují perfektně. Hned po tréninku se jde převléct do kalhotek WUKA Midi Brief pro případ, že by bikiny prosákly, ale není třeba se bát, protože nikde netečou“.
(G. T., 6. 4. 2022)

„Moje dcera (10) začala menstruovat začátkem roku. Když po všech těch restrikcích mohla znovu do bazénu, byla zklamaná, že dostala menstruaci (a mě frustrovalo, že platím za lekce, kterých se nemůže zúčastnit. Nikdo za to nemůže, ale prostě je to tak!). Už měla vyzkoušené menstruační kalhotky WUKA Hipster, tak jsme si řekly, že vyzkoušíme i plavky. Geniální produkt! Nemůžu je dostatečně vynachválit! Obléká si je pod své plavky a vůbec byste nepoznali, že tam jsou! Jsou zcela zakryté jejími plavkami, ale je si díky nim natolik jistá, že chodí na tréninky i plavat s přáteli. Nejdéle je měla na sobě dvě hodiny (druhý den menstruace, takže ne úplně slabý den) a vůbec nijak neprotekly.“
(Jacqui, 24. 8. 2021)

Máte obavy z koupání v době menstruace?

Není třeba. Podívejte se na náš článek o plavání během menstruace, kde vyvracíme 6 mýtů o plavání během menstruace.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky a plavky WUKA

WUKA. Wake Up Kick Ass - prober se a tomu, co tě při menstruaci omezuje, nakopej ...! Představujeme vám první britskou značku menstruačního nepropustného prádla se silným příběhem, který sahá až do Nepálu. Přáním značky WUKA je co největší dostupnost udržitelných menstruačních pomůcek a snížení uhlíkové stopy, kterou každá z nás zanechává. WUKA vyrábí menstruační kalhotky i menstruační plavky.

K vodě už nemusíte jen s tamponem nebo kalíškem. Jak fungují menstruační plavky?

Menstruační plavky? Zní to trochu bláznivě, v každém případě však převratně. Vždyť plavání v době menstruace máme všechny spojené s nutností použít tampon. Případně kalíšek nebo menstruační houbičku. Ženy, které nemají rády pomůcky, co se zavádí dovnitř, pak měly ve svých dnech s koupáním utrum. Menstruační plavky by to mohly pohodově vyřešit. Pojďte se s nimi seznámit.

Vaginální mykózy a 4 P - projevy, příčiny, prevence, pomoc

Kvasinkové infekce patří mezi nejčastější gynekologické problémy. Ačkoliv je mykóza doprovázena výraznými a velmi nepříjemnými projevy, které opravdu dokáží potrápit, nejedná se o závažné onemocnění, které je navíc poměrně snadno a rychle léčitelné.