Recenze - menstruační kalhotky Meracus a první menstruace

Menstruační kalhotky se ukázaly pro 11letou dívku jako ideální řešení jejích prvních měsíčků ve škole. Žádné schovávání vložek po kapsách při cestě na toaletu. A hodina tělocviku proběhla také v pořádku a diskrétně.

Děkujeme za skvělou možnost testování menstruačních kalhotek Meracus a chceme se podělit o naše dojmy. Pro testování jsme s dcerou vybraly kalhotky Meracus, bokovky, celobavlněné v černé barvě, velikost S. Hned na první pohled nás zaujalo precizní zpracování a příjemný materiál. Zvolená velikost sedla perfektně (běžná velikost prádla XS). Největší zatěžkávací zkouška byla ve škole při hodině tělocviku. Vzhledem k silnější menstruaci ten den, si dcera ráno raději vzala do Meracusek ještě běžnou vložku a teprve odpoledne se spoléhala pouze na Meracusky. I přes počáteční nedůvěru a kontrolu na WC, jestli všechno funguje, jak má. Meracus skvěle obstály a hodina tělocviku proběhla v naprostém pořádku a diskrétně.

Meracus pak dcera sundala až večer, ale vydržely by i déle. Při normální menstruaci vydrží pohodlně celý den, pod oblečením nejsou vůbec vidět, ani když má dcera upnuté legíny. Trochu minus je lehčí pocit vlhkosti v porovnání s běžnými vložkami. Velké plus je skvěle padnoucí střih, díky němuž jsou opravdu diskrétní a pohodlné, a určitě oceňujeme také ekologickou stránku produktu, protože odpad z běžných menstruačních pomůcek nám není lhostejný, stejně jako použitá chemie.

Velice doporučujeme všem ženám, nejen mladým slečnám, které zažívají první menstruaci, stejně jako dcera (11 let). S Meracus nemusí řešit problém s výměnou vložky například ve škole. Už žádné schovávání vložek po kapsách. Použité kalhotky pereme normálně v pračce, drží si pořád stejnou velikost, tvar i barvu.

Máme v plánu pořídit více kusů kalhotek Meracus pro lepší operativnost v průběhu celé menstruace. Zaujaly nás kalhotky Meracus taky v růžové barvě a moc žensky působí taky krajky. Dcera je velice spokojená, je to výborná zkušenost a slibná budoucnost právě s menstruačními kalhotkami Meracus.

Shrnutí recenze

Meracus Comfort bokové

 
Velikost kalhotek S
Velikost běžného spodního prádla XS
Síla menstruace normální až silnější
Použití přes den
Savost pro slabší a normální menstruaci  
Protekly ne
Pohodlí pěkně sedí, příjemný materiál
Praní a sušení praní v pračce, drží si tvar i barvu
Výhody super pohodlné a snadné nošení, vydrží dlouho
Nevýhody pocit vlhka oproti běžným vložkám, počáteční nedůvěra, jestli protečou

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Panna a menstruační kalíšek

Mladé dívky, které jsou ještě panny, se často ptají zda mohou používat menstruační kalíšek. Co se schovává za větou "Kalíšek je vhodný pro všechny ženy, které již měly pohlavní styk. Panny mohou používat kalíšek jen v některých případech." ?

Menstruační literatura

Název článku by přesněji měl znít: Menstruační literatura pro dívky, ženy (a také pro muže!). Na našem menstruačním blogu nesmí chybět zmínka o důležitých knihách, které se zaobírají tématem menstruace. Pojďme si jednotlivé knihy představit a říct si, proč stojí za přečtení a za kousek místa ve vaší knihovničce.