Srovnání Mooncup A a FemmyCycle L

V tomto článku si můžete přečíst zkušenost mladé ženy s menstruačním kalíšem Mooncup A a FemmyCycle L.

Je mi 28 let, jsem po dvou přirozených porodech, mám sešitou hráz a pánevní dno spíše oslabené. Tampóny už mi neseděly, tak jako dřív (někdy protekly, jindy zas nešly zavést vůbec) a plastové menstruační vložky už mi také začínaly lézt na nervy (teď zpětně si říkám, jak jsem to s nimi mohla takovou dobu vydržet). S přihlédnutím k ekologickým problémům, které s sebou tampóny i klasické vložky nesou, jsem se na doporučení kamarádky rozhodla vyzkoušet menstruační kalíšek.

Jako první jsem zvolila Mooncup A. Při zkoušce mimo MS se mi zdál ideální. Se zaváděním jsem neměla problém. Během menstruace se mi ale (kvůli zvýšené vlhkosti) začal přetáčet směrem k jizvě a musela jsem si ho neustále upravovat. Netěsnil, jak by měl, a stopka mi doléhala na jizvu, a přestože to nijak nebolelo, jenom to vědomí mi bylo nepříjemné. Stopku jsem tedy ustřihla, ale to bylo ještě horší, protože kalíšek se tak mohl překlopit úplně. Navíc mi kalíšek zajel dost hluboko, takže jsem pak zase měla problém ho vyndat. Při slabší MS se přetáčel méně, ale stále to nebylo „ono“.

Srovnání menstruačního kalíšku Mooncup A a FemmyCycle M

Obrátila jsem se tedy na Ilonu Bittnerovou, která mi doporučila FemmyCycle L. Už, když jsem ho rozbalila, jsem věděla, že je to ON: nic se nemá kam vylít a ještě navíc má ouško, se kterým je vyndávání hračka. I tvar kalíšku mi sedí mnohem více a nikam se (snad i díky oušku) nepřetáčí (tedy úplně rovně není, ale vůbec to nevadí). Moje MS trvá 5-7 dní, z toho první 2-3 dny je silná, což řeším právě kalíškem pojištěným látkovou intimkou (sem tam něco ukápne). Další dny, kdy už tolik nekrvácím, spíše špiním, a připadá mi tedy zbytečné „něco mít v sobě“, řeším látkovými vložkami. V noci si také dávám od kalíšku volno – zjistila jsem, že se mi tak spí lépe.

Ke „klasice“ se už rozhodně vracet nebudu. Nyní se cítím mnohem čistší (žádné pocení nebo zápach) a v souladu se svým tělem. Kalíšek nemám vyzkoušený při žádném sportu (ani to dělat nebudu, protože respektuji reflektivní fázi J), ale při cestování žádný problém – stačí si s sebou vzít lahvičku s vodou. Kalisek.cz doporučuji dál a moc děkuji!

Martina

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak jsem vyzkoušela kalíšek

Jako mnoho jiných žen jsem i já používala vložky a tampony, ale na preventivní prohlídce mi má gynekoložka při ultrazvukovém vyšetření objevila v děloze myom. Jeho velikost je 42 mm x 40 mm a začal se ozývat nejen bolestivou menzes, ale i znatelně silnějším krvácením..