Zkušenost s kalíškem Luv Ur Body vel. S

Zkušenost mladé ženy s kalíškem Luv Ur Body S - navíc porovnání se třemi dalšími značkami, které vyzkoušela - Lunette, Mooncup a Yuuki.

Z tohoto kalíšku jsem opravdu nadšená. Vyhrává u mě na všech frontách! V minulosti jsem používala Lunette (a také Yukki a Mooncup - ale ty jen párkrát, protože s nimi musím bojovat; pozn. všechny moje kalíšky jsou ty menší varianty) a tento se s ním pere o první místo, i když myslím, že už vyhrál a to jsem ho zkusila jenom jeden cyklus. Luv Ur Body jednak vypadá krásně - kytičky jsou krásné a navíc jejich perforace umožňuje dobré uchopení. A bílá barva kalíšku je opravdu bílá ... (ne jako ušmudlaný Mooncup). S protékáním jsem měla jen minimální problémy (narozdíl od těch ostatních, ale Lunette je taky moc dobrý), krásně se sám rozvine a ještě je jemný. Kalíšky Mooncup a Yuuki Classic jsou na mě moc tvrdé, při vyndavání je to celkem peklo. Myslela jsem, že aspoň budou dobře držet na místě a neprotečou, ale ani to se mi nepotvrdilo.

Menstruační kalíšek Luv Ur Body S

Stopka u Luv Ur Body je poněkud krátká, ale to mi vůbec nevadí, protože kalíšek mi i přes noc zůstává na místě a neposunuje se nahoru (což Lunette třeba ano, ale ten má zas delší stopku). Já stopky nestříhám, protože se zatáhnutím za stopku při zavedení ujišťuji, že je kalíšek dobře zaveden, je tam podtlak a zůstává na místě. Takže stopka u Luv Ur Body a Lunette mi nevadí (obě jsou ploché), u Mooncupu a Yukki mi někdy vadí dost, pokud kalíšek nezajede výš (jsou dost tvrdé a pevné, navíc obě duté, což je další negativum).

Další věc - kalíšky mi připadaly objemově skoro stejné a Luv Ur Body celkem nejmenší z těch mých (spíš mi tak pocitově připadal, možná je to i tím jemným kytičkovým vzorem). Tak jsem si udělala pokus, kolik každý z nich pojme vody (měřila jsem to těsně pod vzduchové otvory). A k mému překvapení největší objem měl Luv Ur Body, těsně za ním Lunette, pak Yukki a pak teprve Mooncup (proti kterému mám trochu averzi - nevypadá pěkně, je tak tuhý, že jeho používání je pro mě trochu masakr, objem taky malý a ještě má tak malinké vzduchové otvory, že se musí čistit po každém použití - propláchnutí proudem vody většinou nestačí).

Takže já mám vítěze jasného - Luv Ur Body je můj nový kamarád. A pak ještě mořská houba pro slabší krvácení :) (Ale Lunette je na těsném druhém místě ... ale pak dlouho dlouho nic - co se kalíšků týče).

Fay K.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Menstruační kalíšek Luv Ur Body

Kalíšek Luv Ur Body se vyrábí v Malajsii, ale majitelka firmy Nwadiuto Onuoha, která vymyslela nádherný design kalíšku, je Nigerijka. Radujeme se z tohoto jiného, exotického kalíšku, který zároveň splňuje i přísné hygienické normy.