Zkušenosti s menstruačním kalíšek Yuuki

Přečtěte si zkušenosti žen s menstruačním kalíškem Yuuki. Ač je Yuuki český kalíšek, skvěle se prodává také v zahraničí. Proto se zde dočtete také zkušenosti žen. Vyrábí se v čiré variantě v tuhosti Classic a Soft a v barevných provedeních, které jsou o trochu měkčí než čirý Soft. V tomto přehledu jsme rozdělili zkušenosti právě podle tuhostí.

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu ve České republice. Vyrábí se ve dvou velikostech, v čiré variantě a v duhových barvách. Má stopku, kterou je možné odstřihnout. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace. Na spodku kalíšku i stopce jsou rýhy usnadňující vyjmutí kalíšku.

Menstruační kalíšek Yuuki
Menstruační kalíšek Yuuki

Zkušenosti podle tuhostí

Yuuki Rainbow

(Naše poznámka, barevné varianty jsou o trochu měkčí, než varianta Soft. To platí nejen pro Rainbow, ale také pro varianty Jolly, Bohemia a Ocean).

Zdravím :-) Kalíškuju se třemi přestávkami na těhotenství už 7 let. 1) Vyzkoušela jsem pár značek a zatím nejspokojenější jsem s kalíškem Yuuki 1 Rainbow (nejměkčí varianta). 2) Velikostně mi vyhovuje i po čtyřech porodech, jen v nejsilnější den bohužel nestíhá z kapacitních důvodů. Jinak je naprosto úžasný: klouže tak akorát, nenatahuje pachy tak jako jiné "pórovitější" kalíšky, drážky jsou velikostí i vzdáleností přesně určené pro snadné vytažení za špičku kalíšku bez stopky (ta šla okamžitě pryč). Vůbec jej necítím a tak se občas stane, že jednoduše zapomenu, že menstruuju :-D.
A třešnička na závěr, je krásný i pro oko, no prostě radost jej užívat!
Lucie

Yuuki Rainbow je můj třetí kalíšek. Chtěla jsem kalíšek s velkým objemem, přeci jen jsem nechtěla kvůli kalíšku a jeho vylévání vstávat ve 3 ráno. No, a protože si kupuji ráda věci praktické, ale také krásné, volba jasně padla na tento barevný kalíšek. Kalíšek se snadno zavádí a dobře rozvíjí. I když je to varianta soft, je pevnější než mé předchozí kalíšky, což mi ale nijak nevadí. Při první menstruaci vše fungovalo, jak na drátkách. Při nejsilnější menstruaci tedy vylévám po několika hodinách a na konci cyklu dokonce 24 hodin (to ale prosím nedělejte, vím, že se to nemá a nedoporučuje – jen jsem zkoušela jeho kapacitu). Za mě nejlepší kalíšek všech dob!
Sarah

Přiznám se, že jsem se nechala nalákat na jeho barvy. Má větší kapacitu a je měkčí oproti mému předchozímu kalíšku. Oceňuji také kelímek na vyvařování, který je součástí balení.
Luisa

Zrovna jsem vstoupila do světa kališnic a hned zvolám, Yuuki mi mění můj život! Je to můj mýtický jednorožec!
Willy

Chtěla jsem vyzkoušet nový kalíšek a tak jsem sáhla po tomto barevném duháčkovi. :) Je o něco tlustší, než na co jsem byla zvyklá, ale jeho nošení je pohodlné.
Jana

Potřebuji kalíšek s velkou kapacitou. Kalíšky, které jsem zkoušela, měly problém zvládnout noc. Tenhle má větší objem, ale je měkčí, takže je to někdy trochu boj, aby se rozevřel. Když se ale povede, je vše v pořádku a já mohu zapomenout, že jej mám a že mám menstruaci. Myslím, že jsem našla pro sebe ten pravý kalíšek. Říkám o něm, že je to kalíšek pro všechny víly a milovnice jednorožců :))
Teressa

Miluji tenhle kalíšek. Snadno se mi vkládá a zase vyjímá. Stopka je měkká a nijak nepřekáží. Pokud ještě kalíšek nemáte, tento určitě doporučuji.
Kim

Objednala jsem si balení malý a velký duháček. Moc se mi líbí. Používám na začátek menstruace větší velikost a na konec menší velikost.
Samantha

Rainbow Yuuki je můj první kalíšek. Chce to trochu zručnosti a praxe. Hned nazačátku jsem teda udělala chybu, když jsem ustřihla stopku, teď mi tam docela chybí. Jinak si ale myslím, že je tento kalíšek perfektní.
Claire

Super krásný kalíšek, ale ne tak pevný, jak jsem si myslela, že bude. Používám ho proto na slabší dny.
Alex

Yuuki Soft

Toužila jsem po tomto kalíšku po tom, co jsem vyzkoušela čtyři kalíšky jiné značky. Mám variantu Soft, a přesto se velmi snadno rozevírají. Vybrala jsem si menší velikost a častěji jej vylévám. Na konci menstruace dokonce zvládám bez protečení mít kalíšek zavedený 8 až 10 hodin. Vyhovuje mi i přesto, že mám nízký děložní čípek a tento kalíšek výrobcem pro nízký čípek určený není.
Lucy

Nedokážu vyjádřit, jak jsem moc ráda za menstruační kalíšek, tampony už vážně nechci používat. Mám variantu Soft, snadno se rozvíjí a je pohodlný. Ustřihla jsem stopku.
Connie

Objednala jsem kalíšky Soft. Použití je snadné a dobře se čistí. Výborná cena, proto jsem taky objednala obě velikosti, protože jsem nevěděla, pro který se rozhodnout. Vyhovuje mi více menší velikost.  Výsledek je lepší než jsem čekala.
Veronika

Skvělá kvalita za dobré peníze. Jsem ráda, že jsem si koupila obě velikosti. Větší si nechám po porodu. Je skvělé, že součástí balení je také dezinfekční kelímek, ve kterém se dá kalíšek dobře uskladnit mimo dny menstruace. Vyhovuje mi pevnost Soft, oproti jiným kalíškům je to něco mezi. Ani moc pevný, ani moc měkký.
Míša

Kalíšek jsem hned zavedla a nic necítím, i když mě tampony tlačí a jsou mi nepohodlné. První den jsem si vůbec nebyla jistá, a tak jsem jej pořád vytahovala a kontrolovala, jestli je zavedený správně. Další den už jsem se v tomto ohledu uklidnila a kontrolovala jen jednou za půl den. Vše fungovalo, jak má. Hodně jsem se obávala, jaké to bude používat kalíšek, ale upřímně, je to snadnější, než jsem si představovala. Byla jsem velmi potěšena cenou produktu.
Andrea

Zkusila jsem použít Yuuki Soft a naprostá bomba. Zavedení bez problému a kalíšek si zalezl sám, kam potřeboval. 🙂 Možná bych řekla, že až moc daleko, ale vůbec o něm nevím. 🙂 Vyndat jde s použitím svalů dobře.🙂
Klára

Na zkoušku jsem si koupila Yukki 2 soft. Parádně mi sedl, tak už jsem si ho nechala. Teď jsem po druhém porodu a zatím kalíšek nepotřebuji, ale sama jsem zvědavá, jak to bude, až přijde jeho čas.
Lucie

Moc se mi líbí, že kelímek pro vyvařování je součástí balení. Stále si zvykám na ten přechod z tamponů na kalíšek, ale pozitivní je, že už nemám křeče. Věřím ale, že praxe dělá mistra a tak cvičím a zkouším! Objednala jsem si rovnou sadu na silnější a slabší dny. Výborná cena!
Megan

Milé dámy, podělím se s Vámi o svoji první zkušenost s kalíškem, na který jsem si myslela už od dob, kdy vyšel článek Magdy o cestování po Africe. Včera mi konečně přišel můj nový, první kalíšek. Využila jsem všech dostupných rad, takže jsem ve svém věku 33 let, přikovaná v sedavém zaměstnání a sportujíce spíš rekreačně, zároveň ve snaze podpořit českou firmu, vybrala Yuuki Soft velký. Nadšeně jsem večer kalíšek vyvařila v octové vodě, nahlásila partnerovi, co se chystám dělat a uvelebila jsem se v koupelně. Máme vanu se sprchou, takže jsem se cítila docela zabezpečená. První moje zjištění bylo, že kalíšek je buď miniaturní, nebo příliš velký! Myslela jsem, že dobře znám své vnitřní prostory, ale jsou hluboké jako vesmír a skýtají řadu různých zákoutí a závojů. Kalíšek jsem bez větších problémů zavedla, rozvinutí jsem zkontrolovala prstem, kam jsem dosáhla, bylo v pořádku. Ale kalíšek se ponořil do tajemných hlubin, zmizel tam okamžitě a v tu chvíli nastalo peklo. Stopka téměř k nedosažení a o dnu kalíšku se mi mohlo jen zdát. Zázrakem snad po víc než půlhodině se mi ho podařilo doslova vyrvat. Z radosti a s důvěrou v příští úspěch jsem si kalíšek zavedla znovu, tentokrát s předsevzetím, že jen na krajíček. Moje joni udělala mlask a bylo po kalíšku. Za další půlhodinu, kdy jsem zkusila všechny polohy těla, zarývala nehty do konečku stopky, prosila, ať skončí ten zlý sen, se kalich dostal ven a věřte nebo ne, v euforii vítězství jsem ho opět zavedla.
Dnešní ráno jsem se při vyndávání zase zapotila a vyplakala potoky slz, vyplazovala jazyk až na zem, rozhodnutá tu věc, jakmile se mi dostanu do ruky, brutálně zničit, zabít, zlikvidovat a bez slitování vyhodit. Nakonec se mi podařilo, už vsedě na wc, oběma ukazováčky zmáčknout kalíšek (řekla bych, že spolu s děložním hrdlem) a najednou to povolilo a vyšlo. Musím uznat, že přes veškerou hrůzu byla krev uvnitř kalíšku, z vnější strany byl krásně čistý. Takže po něm vlastně stále toužím. Jak tedy vidíte, jsem bojovnice, chci zvítězit, ale hlavně přežít.
I když je to situace dost příšerná, zároveň mi přijde k smíchu. Tak snad Vás také trochu pobavím, a pokud to bude možné, budu Vám moc vděčná za případné rady, jak mám dál postupovat. Děkuji za Váš obsáhlý web, který mě velmi inspiroval, a přeji Vám krásné dny.
(DALŠÍ EMAIL PO URČITÉ DOBĚ)
Po té hororové první zkušenosti jsem si od Yuuki koupila ten menší kalíšek a v dalším cyklu jsem to zkusila znovu. Oba jsou ve variantě Soft. Až sama sebe překvapuji – opravdu to nevzdám? Ve druhém cyklu jsem byla naprosto nadšená, protože jsem si kalíšek zavedla hned na začátku, takže pro vyjmutí byl zcela naplněný, dokonce k večeru začal protékat, takže jsem se tomu přizpůsobila ještě druhý den, ale po zbytek cyklu mi bohatě stačil a dařilo se mi jej vyndávat poměrně snadno. Představila jsem si, že moje prsty jsou prsty mého partnera (které jsou přesvědčivě větší, než ty moje) a to mi opravdu pomohlo uvěřit, že kalíšek vyndám. Ve třetím cyklu jsem první dva dny použila ten velký kalíšek a potom ten menší. Už bez stresu a s těšením, jak nezanechávám ekologickou stopu a jak hezky nakrmím svoje kytičky.
Na závěr tedy zhodnocuji, že velký kalíšek se mi sice opravdu vyndává hůř, ale zajistí mi celodenní jistotu čistého prádla a ze začátku cyklu jej vítám. Zbylé dny mi krásně vyhovuje ten menší kalíšek. Firma Yuuki mi byla sympatická a proto jsem zkusila oba jejich kalíšky. Rozhodně si před začátkem čtvrtého cyklu zkrátím stopky. A možná, že si v budoucnu budu chtít zkusit i nějaký měkčí kalíšek.
Gabriela

Po mnoha úvahách a hledání, jsem se rozhodla pro Yuuki. Byla to super volba, je hodně pohodlný. Vše bylo v pohodě, až na stopku u kalíšku, to jsem ale bez problému ustřihla a při používání mi nechybí.
Vivian

Mé zkušenosti zatím nejsou nijak velké, protože jsem kalíšek používala teprve poprvé. Nejprve jsem se jako pravděpodobně každá žena trochu zalekla velikosti a taky jsem si ho představovala poněkud měkčí. Budiž mu ke chvále, že ani jedno nebyl problém při zavedení. Když se kalíšek správně složí a pevně drží, zavedení je bez problémů i bez lubrikačního gelu. Vyjmutí ovšem alespoň u mě probíhalo nejprve dost drasticky, než jsem se naučila ho dobře zmáčknout. Potom už jsem nepotřebovala ani stopku. Určitě by se dámy neměly nechat odradit tím, že jim manipulace nejprve přijde nesnadná. Nejlepší je zkoušet to doma v klidu a zapojit pokud možno svaly pánevního dna.
Jedna drobnost, které jsem si všimla při pročítání Yuuki návodu je chybějící řádek či věta o rozvinutí kalíšku po zavedení. V ostatních jazycích je zmíněno, jak se má rozvinutí zkontrolovat, ale v tom českém to chybí. Nepředpokládám, že by si kdokoliv nejprve před objednání nepřečetl všechny možné internetové diskuze, návody a názory, ale přece jen by návod k použití měl být kompletní.
Strach z používání není naprosto vůbec nutný, je jenom potřeba dobře zvážit velikost – jestliže zažíváte trápení se zaváděním tamponů, které Vás různě tlačí, bude zřejmě lepší zvolit menší kalíšek. Nespornou výhodou je také to, že kalíšek opravdu nijak nezapáchá. Rozhodujícím faktorem pro mě osobně byly opakující se záněty, které jsem začala dávat za vinu tamponům a vložkám.
S kalíškem se zbavíte hromad odpadu, které vám páchnou v odpadkovém koši v koupelně, a rozhodně to není nijak devastující investice.
Doufám, že se povědomí o této pomůcce rozšíří mezi ženy všech věkových kategorií.
Magda, 23 let, Yuuki Soft 1

Hezký den, dámy, ženy, dívky a holky - zkrátka vy všechny, kterých se každoměsíční přírodní terorismus týká, musím se s vámi podělit o zkušenost, i když zatím nijak závratně dlouhou.
Když jsem se o kalíšku dověděla poprvé, přišlo mi to jako divné, drahé, ujeté, moc alternativní a vcelku nechutné, přešla jsem to bez zaujetí. Pak jsem se o něm dočetla znovu, to už byly i velmi pozitivní zkušenosti uživatelek. I tak jsem si říkala, že to asi není nic pro mě. Ale nedalo mi to a začala jsem hledat informace. Pročetla jsem spousty českých i zahraničních webů, prohlédla hromady obrázků a přečetla mraky diskuzí. Pak jsem si spočítala, kolik měsíčně utratím za tampony. (Menstruaci mám od 12 let a od 14 let používám jen a pouze tampony, vložka je pro mě osobně ta nejodpornější věc na světě.) Za pár měsíců jsem v plusu a navíc pak ještě několik dalších let bez starostí, to je přece fajn. Navíc spousta uživatelek píše, že se zbavily bolesti, to zní taky dobře, když od těch 12 let se pravidelně cpu několikanásobně vyššími dávkami léků proti bolesti a stejně jsem první tři dny naprosto vyřízená a nepoužitelná pro život ...
Tak rozhodnuto - objednám si ho, jenže jaký? V okolí nikdo zkušenosti nemá, jak se rozhodnout? Značka, velikost, drážky, kulička nebo snad barva? Tak znova: diskuze, videa, obrázky, diskuze, až jsem se nakonec rozhodla pro Yuuki Soft, balení obsahující obě velikosti - pro jistotu. Sice už je mi 29, ale jsem úzká a nerodila jsem. Když kalíšky dorazily, zdály se mi i složené oba dost rozměrné co se týká průměru, ale ženský, vezměte si průměry svých mužů, ono to s těmi kalíšky není zase tak žhavé ;-), navíc se dají použít různé lubrikanty.
Právě jsem absolvovala svůj první den s kalíškem a musím vám popsat, jak báječně se cítím. První pokus s větší velikostí nebyl úplně to pravé ořechové, nic nepříjemného, ale věděla jsem o něm. Tak jsem ho vyměnila za menší, prvních pár chvil jsem o něm taky věděla (ale myslím si, že to spíš byl pocit jen v hlavě než na druhé straně :-) ) a pak už naprostá spokojenost. Nechci nic zakřiknout, ale dnes jsem měla celý jeden prášek (dříve až 14 denně!), a to ráno po probuzení a zjištění že teroristka dorazila, před použitím kalíšku. O kalíšku celý den vůbec nevím, nic mě nebolí, což naprosto nechápu jak je možné, ale je to nepopsatelný pocit osvobození. Kalíšek je naprosto úžasný a skvělý a já nechápu, jak jsem nad ním mohla tak dlouho váhat! ;-)
Přeji vám všem odvahu a stejně fajn zkušenost - cítím se skutečně o 1000 % líp než dřív.
Hanča, 29 let, Yuuki Soft 1

Kalíšek Yuuki doporučuji všem, kdo o kalíšku uvažují. Díky super ceně to není velká investice. Chtělo to chvilku času, než jsem se s ním naučila správně manipulovat, ale to si myslím, že je běžné u každého, kdo se s kalíškem učí zacházet.
Sára

Tohle je můj první kalíšek a už se vážně k tamponům nechci vracet. Je mi 34 a mám endometriózu. Mám proto velmi silnou a bolestivou menstruaci. Ale kalíšek oproti tamponům je fakt velký rozdíl. Větší velikost používám na silnější dny, menší na konec menstruace. Jsem moc ráda, že zároveň také ušetřím.
Lana

Yuuki Classic

Pěkný večer přeji, používám kalíšek Yuuki, classic, menší velikost. Dozvěděla jsem se o menstruačním kalíšku od kamarádky Míši. Mluvila o něm trošku stydlivě, ale rozhodně a přesvědčeně. Zaujalo mě to. Tak jsem si ho začala přát od sestry k narozeninám. Fakt mi ho nadělila. Měla jsem radost, ale taky dost obavy. Ale on sedl. Fakt sedl. Napoprvé. Ani jsem ji neříkala požadavky. Mám dvě děti, je mi 27 a od té doby, (jsou to čtyři roky), co jsem vyhodila vložky a tampóny do pryč, tak je mi hrozně dobře. Cítím se jako žena. Fakt ty napuštěný bílý pomůcky na ženské dny ovlivňovaly moje stavy. Bolely mě záda, břicho, křeče jsem měla, bolelo mě celé moje tělo. To všechno postupně zmizelo. Jsem z toho až zaskočená, jak je perfektní cítit se teď jako žena. A že je to vlastně báječné a přirozené. Chvíli to trvalo, ale přestala jsem se stydět, že si nechávám téct krev do kalíšku a tu pak následně vylejvám. A při téhle proceduře si dokonce prsty trochu od krve ušpiním. Naopak. Teď jsem pyšná, že jsem žena, že menstuuji. A hlavně všechny kamarádky a známé a všechny ženy okolo mě jsem tak dlouho upozorňovala, jak je mi teď s menstruačním kalíškem perfektně, že si je skoro všechny pořídily taky. Má to samé plusy. Ekonomické (ve výsledku to stojí mnohem míň než tampony), plus je to pro přírodu, nevzniká žádný odpad. S krví se dá i čarovat - holky s ní hnojí kytky (k tomu jsem zatím nedospěla). No. Řekla bych, že ten kdo kalíšek vymyslel, by měl dostat nobelkovku. No ne?
Kristýna

Tento kalíšek absolutně miluji. Je extra pevný, takže se velmi snadno otevírá. Mám velmi posílené svalstvo pánevního dna, takže jsem pevný kalíšek potřebovala. Zkrátila jsem stopku na minimum a nic necítím. Značka Yuuki je kvalitní a přitom cenově velmi dostupná. Líbí se mi i dezinfekční kelímek, který je součástí balení. Sbohem měkké a nevyhovující kalíšky, vítej Yuuki!
Katka

Zdravím, kalíšek používám už dlouho. Můj první byl Luna cup S v krásné oranžové barvě, byl opravdu maličký, občas přetekl. Po letech už nebyl úplně v kondici, tak jsem se rozhodla, že si koupím nový. Ovšem výběr se za ty roky opravdu rozrostl. Chtěla jsem český kalíšek a nemohla jsem se rozhodnout jakou velikost. Tak jsem si pořídila rovnou dva kalíšky yuuky classic 1 a 2, přestože je mi už přes 30 let (ale nerodila jsem) vyhovuje mi menší velikost. Tento kalíšek mi nikdy nepřetekl, je docela velký. Vyhovuje mi i jak je tuhý, krásně se rozvíjí. Příjemný bonus je obal, ve kterém si ho můžu sterilizovat v mikrovlnce.
Monika

Dobře se rozevírá a těsní. Já tak můžu být klidná, že se na židli nebo na mém oblečení neobjeví žádné skvrny. Jediné co mi vadí, že se čirý kalíšek snadněji zabarví od krve.
Zuzana

Yuuki je perfektní, neprotéká a změnil mi život. Vůbec o své menstruaci nevím, takže na to musím myslet a připomínat si, že už je třeba kalíšek vylévat. Každé ženě použití kalíšku doporučuji, protože jsou o tolik pohodlnější a hygieničtější.
Kristýna

Menstruační kalíšky používám již deset let. Začínala jsem s Diva Cupem, ale poté, co jsem porodila, přestal mi tento kalíšek fungovat. Byl moc měkký a hodně protékal. Nyní mám menstruaci silnější a tak jsem si pořídila větší velikost tohoto kalíšku. Varianta Classic je jeden z nejpevnějších kalíšků vůbec. Velmi snadno se s ním manipuluje. Trochu jsem ustřihla stopku. Drží na svém místě a protéká jen občas a minimálně. Dezinfikuji ho v nádobce v mikrovlnce. Toto je můj nový favorit.
Heather

Skvělý produkt. Můj první kalíšek a já jsem spokojená. Snadno se otevírá a umisťuje. Díky moc za dezinfekční nádobku do mikrovlnky, jsem ráda, že kalíšek nemusím vyvařovat na plotně v hrnci.
Lindsey

Zkoušela jsem menstruační kalíšky již rok, ale stále mi protékaly. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet pevný kalíšek. I když mám dvě děti, pořídila jsem si menší velikost a sedí.
Petra

Tuhost Soft i Classic

Toto je můj první kalíšek a já si říkám, proč jsem to už nezkusila před lety. Dlouho jsem zkoumala různé značky, než jsem objednala. Nakonec jsem si podle recenzí vybrala yuuki. Nemohla jsem si vybrat, jakou tuhost a tak jsem si pořídila tuhosti obě. :) Vyhovují mi obě varianty, pevnější a větší používám na začátek a měkčí Soft používám nakonec.
Nikola

Yuuki Soft je srovnatelný s běžnými kalíšky. Classic je super pevný, což je přesně to, co jsem potřebovala, protože jsem bývalá gymnastka, tanečnice a cyklistka a mám tedy hodně pevné svalstvo pánevního dna. Kalíšky mi zatím nikdy neprotekly.
Marie

Další zkušenosti se značkou Yuuki

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se v čiré a duhové variantě ze silikonového materiálu. Jedná se o materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.