Zkušenosti s menstruačním kalíškem Claricup

Přečtěte si zkušenosti žen s menstruačním kalíškem Claricup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Claricup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu ve Francii. Vyrábí se ve 4 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Zvnějšku kalíšku jsou 4 podélné rýhy, které zabraňují posuvu kalíšku.

Menstruační kalíšek Claricup
Menstruační kalíšek Claricup

Claricup 0

Srovnání Me Luna S a Claricup 0
Před kalíšky jsem používala tampony jen mini, normal byly moc velké. Me Luna S nebyl špatný, ale tlačil mě. Claricup 0 je super, je o hodně měkčí a celkově lepší. Claricup má jen o 2 mm menší průměr, ale je to znát, a je navíc měkčí, takže zavádění a vyndávání není tak bolestivé. Kalíšek větší část menstruace vůbec necítím. Při první menstruaci s Claricup 0 jsem se ujistila ve správnosti výběru kalíšku. Téměř netlačí a zatím žádný problém nenastal, což doufám vydrží. Za mě je Claricup jednoznačně lepší než Me Luna, můžu ho jen doporučit.
Klára

Claricup 1 (dříve vel. S)

O existenci menstruačního kalíšku jsem se dozvěděla ani ne před rokem. Myšlenka se mi velmi zalíbila a tak jsem začala pátrat. Přečetla si různé zkušenosti a názory a nakonec vybrala kalíšek Claricup. Jelikož mám oproti normálu dělohu mírně předkloněnou a tím i nižší čípek, Claricup velikosti S se mi jevil jako dobrá volba. Zalíbilo se mi i praktické černé plastové pouzdro. Zavedení jsem párkrát vyzkoušela, podle návodu to šlo snadno. Stopku jsem zkrátila na minimum, stejně jí při vyndávání nepoužívám. Při první menstruaci jsem byla nejistá, ale výsledek mě mile překvapil a teď už jen svůj kalíšek vychvaluju do nebe. Brzy plánujeme s přítelem založit rodinu, tak jsem kalíšek začala používat zároveň s vysazením hormonální antikoncepce. Už půl roku je moje menstruace tak přirozená, čistá, bez bolestí a pocitu nafouknutého břicha. I tento malý kalíšek (objem 20 ml) mi většinou vydrží zavedený od rána do večera. Občas ho používám i v noci. Opláchnu ho obvykle vlažnou vodou nebo přidám kapku intimního mycího gelu. Po skončení menstruace čistím pomocí desinfekce ve spreji, kterou jsme si pořídili v sexshopu na erotické hračky. Vyvařování jsem zkusila jednou a zdálo se mi, že voda zanechala takový film se stopy vodního kamene. Každopádně, kdo jednou vyzkouší kalíšek, k vložkám a tampónům už se nevrátím :)
Jitka

Claricup 2 (dříve vel. L)

Je to můj první kalíšek, sedl mi téměř hned a vůbec o něm nevím.
Helena

V týdnu mi přišel můj nový menstruační kalíšek Claricup. Po porodu mi Me Luna vůbec nevyhovovala, tak jsem hledala něco lepšího. Po dlouhém hledání a poradě s Verunkou na Kalíšek.cz jsem vybrala Claricup vel. L. Zavedení super, necítím ho a je příjemný..! Takže kdo váhá a neví který, tak tento je super.
Anna

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost kalíšku:

Po několika cyklech užívání musím velice kladně ohodnotit kalíšek Claricup. Jelikož mám čípek opravdu hoooodně vysoko a zároveň jsem (omlouvám se za explicitní vyjádření) velmi úzká, skutečně oceňuji dlouhou stopku. Málokterý kalíšek takovou má. Otevírá se krásně, zavádění je "blbuvzdorné" a i vyndávání bez problémů. Za mě 5/5 hvězdiček a všem kdo třeba váhají, jaký si koupit a jsou podobných rozměrů jako já, vřele doporučuji!
Kateřina

Mám menstruační kalíšek Claricup a jsem spokojená. Je měkký, dobře se zavádí i vyndává. Mám ale pouze srovnání s LadyCup.
Mirka

Claricup je měkký a vůbec jej oproti kalíšku LadyCup necítím. A pojme mnohem více krve. Za mě „palec nahoru“.
Radka

Claricup je pro mě skvělý, jak má dlouhou stopku – mám výše umístěný čípek a díky delší stopce na něj snadno dosáhnu.
Martina

Kalíšek používám asi 3 nebo 4 roky. První, který jsem měla byl Luno a natrefila jsem na něj "náhodou". Byla jsem s ním spokojená, na druhou stranu jsem neznala nic jiného. Během času jsem si pořídila ještě další kalíšky nejdřív Lunette a pak chvilinku Luv Ur Body. Už jsem si říkala, že se se mnou něco stalo, protože jsem nemohla najít žádný, který by mi seděl a neprotékal mi nebo mi nějak vnitřně nevadil. LUB mi přišel hodně tvrdý a cítila jsem ho.
Pak jsem narazila na novinku Claricup a řekla jsem si, že dám novým kalíškům ještě šanci. (trochu jsem se bála, že zůstanu navždy jen s tím mým starým :-) Velmi mile mě překvapil. Je jemný, takový sametový, příjemný nejen na dotek. Vůbec o něm nevím, dobře se mi vytahuje... Pro mne značka ideal a už bych neměnila. Je pro mne tou první volbou a starý kalíšek mám na chalupě jako takovou pojistku.
Pavla

Mam za sebou prvu menstruaciu s Vami odporucenym kaliskom Claricup. To, ze sa mi paci koncept kalisku namiesto vloziek, som vedela uz predtym. Ale ze menstruacia so SPRAVNYM kaliskom moze byt tak fantasticka, som ani netusila. Kalisok mi sedi, nepreteka, netlaci a plni presne svoju funkciu, bez toho aby som o nom vedela. Velmi pekne dakujem za kompetentne a rychle poradenstvo.
Janka

Redakce Kalíšek.cz
Autorky článku

Velkou část článků na tomto blogu napsala Ilona Bittnerová a Veronika Lančaričová. Vždy jsou u nich uvedené jako autorky. Některé články ale tvoří společně nebo do nich přispívají také další ženy. Prostě článek nemá jednu autorku nebo autora. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Claricup

Claricup™ je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu ve Francii. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná.