Zkušenosti s menstruačním kalíškem Claricup

Přečtěte si zkušenosti žen s menstruačním kalíškem Claricup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Claricup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu ve Francii. Vyrábí se ve 4 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Zvnějšku kalíšku jsou 4 podélné rýhy, které zabraňují posuvu kalíšku.

Menstruační kalíšek Claricup
Menstruační kalíšek Claricup

Claricup 0

Srovnání Me Luna S a Claricup 0
Před kalíšky jsem používala tampony jen mini, normal byly moc velké. Me Luna S nebyl špatný, ale tlačil mě. Claricup 0 je super, je o hodně měkčí a celkově lepší. Claricup má jen o 2 mm menší průměr, ale je to znát, a je navíc měkčí, takže zavádění a vyndávání není tak bolestivé. Kalíšek větší část menstruace vůbec necítím. Při první menstruaci s Claricup 0 jsem se ujistila ve správnosti výběru kalíšku. Téměř netlačí a zatím žádný problém nenastal, což doufám vydrží. Za mě je Claricup jednoznačně lepší než Me Luna, můžu ho jen doporučit.
Klára

Myslím si, že kalíšek od této značky je skvělý! Vyhovuje mi jeho měkkost, neprotekl mi a líbí se mi, že součástí je boxík, ve kterém mohu mít kalíšek uschovaný a zároveň v něm mohu kalíšek vyvařit. Velikost 0 je perfektní pro slabou menstruaci, dívky a velké sportovkyně, což jsem například já. Mám velmi slabou menstruaci a posílené pánevní svalstvo. Opravdu hodně tento kalíšek doporučuji.
Marie

S menstruačním kalíškem Claricup 0 jsem velmi spokojená, zkoušela jsem jiné kalíšky, ale ty mi nevyhovovaly. U Claricup 0 mi vyhovuje, že je malinký – nebolí mě tak zavádění ani vytahování kalíšku. Už nikdy více vložky!
Katka

Jsem moc ráda, že se začala vyrábět taky tato varianta. Používala jsem velikost 1, ale tahle malá mi sedí a vyhovuje více.
Ema

Používala jsem menší kalíšek značky Mooncup, tedy B, ale byl na mě moc velký. Jsem totiž ještě panna. Rozhodla jsem se proto vyzkoušet menstruační kalíšek Claricup 0, ten je totiž nejmenší na trhu. Vyhovuje mi a oproti prvnímu mě netlačí.
Sára

Perfektní kalíšek – tampony si už nikdy kupovat nechci.
Jana

Claricup 1 (dříve vel. S)

O existenci menstruačního kalíšku jsem se dozvěděla ani ne před rokem. Myšlenka se mi velmi zalíbila a tak jsem začala pátrat. Přečetla si různé zkušenosti a názory a nakonec vybrala kalíšek Claricup. Jelikož mám oproti normálu dělohu mírně předkloněnou a tím i nižší čípek, Claricup velikosti S se mi jevil jako dobrá volba. Zalíbilo se mi i praktické černé plastové pouzdro. Zavedení jsem párkrát vyzkoušela, podle návodu to šlo snadno. Stopku jsem zkrátila na minimum, stejně jí při vyndávání nepoužívám. Při první menstruaci jsem byla nejistá, ale výsledek mě mile překvapil a teď už jen svůj kalíšek vychvaluju do nebe. Brzy plánujeme s přítelem založit rodinu, tak jsem kalíšek začala používat zároveň s vysazením hormonální antikoncepce. Už půl roku je moje menstruace tak přirozená, čistá, bez bolestí a pocitu nafouknutého břicha. I tento malý kalíšek (objem 20 ml) mi většinou vydrží zavedený od rána do večera. Občas ho používám i v noci. Opláchnu ho obvykle vlažnou vodou nebo přidám kapku intimního mycího gelu. Po skončení menstruace čistím pomocí desinfekce ve spreji, kterou jsme si pořídili v sexshopu na erotické hračky. Vyvařování jsem zkusila jednou a zdálo se mi, že voda zanechala takový film se stopy vodního kamene. Každopádně, kdo jednou vyzkouší kalíšek, k vložkám a tampónům už se nevrátím :)
Jitka

Mě tento kalíšek doslova změnil život – k pozitivnímu samozřejmě. :))
Helena

Nakonec jsem si vybrala velikost 1, i když jsem váhala, jestli bych si neměla pořídit velikost 2. Je mi totiž 32 let, ale zatím nemám děti a navíc cvičím – proto jsem nakonec sáhla po velikosti 1. Když bych měla kalíšek hodnotit, dala bych mu tak 4 z 5 hvězdiček. Proč ne plný počet bodů? Za sebe bych uvítala větší počet dírek po obvodu. Box je praktický, ale je malý, když chci kalíšek sterilizovat v mikrovlnné troubě. Kromě tohoto jsem s kalíškem spokojena, proto 4 z 5. :)
Sandra

Je to můj první menstruační kalíšek. Už od začátku je to v pohodě a já jsem spokojená. Díky jeho měkkosti se mi snadno vkládá a pak úplně zapomínám, že ho mám. Mám docela silnou menstruaci, ale kalíšek mi objemově stačí. I když je mi 39 a rodila jsem vaginálně, mám tento menší kalíšek.
Mirka

Ze svých zkušeností doporučuji, aby si ženy vybíraly menstruační kalíšek na základě těchto kritérií:
- výška děložního čípku
- intenzita krvácení
- stav pánevního dna
věk a celková citlivost
Tento kalíšek je extrémně měkký, takže se hodí pro povolenější pánevní dno a také hodně citlivé ženy. Kvůli této měkkosti to chce trochu cviku při zavádění – taky je potřeba kalíšku trochu více „pomoci“, aby se dobře otevřel. U značky Claricup se mi líbí, že nabízí docela dost velikostí (0,1,2 i 3). Díky své tmavé barvě na kalíšku nejsou vidět žádné skvrny. Povrch mi připomíná broskev – je takový sametový, což je teda jediná věc, která mi moc nevyhovuje. Stopku jsem zkrátila.  
Patricie

Koupila jsem si dvojbalení menstruačního kalíšku Claricup 1. Vybrala jsem si jej, protože vychází výhodněji. Myslela jsem si, že jej prodám nějaké kamarádce, ale nakonec jsem si nechala oba kalíšky. Jeden mám doma a druhý nechávám pro všechny případy u sebe v práci, protože mám stále nepravidelnou menstruaci. Kalíšek je pro mě tak pohodlný, že během jeho nošení úplně zapomínám, že ho mám.
Zuzka

Už jsem to s kalíšky chtěla vzdát, protože jsem používala Yuuki 2 Classic – vybrala jsem si ho z důvodu silné menstruace. Ale protože jsem ještě nerodila, dozvěděla jsem se po poradě se ženami z Kalíšek.cz, že i při silné menstruaci mohu mít malou velikost kalíšku. Vybrala jsem si nakonec Claricup 1 a je to super, zmírnily se mi křeče. Občas musím s kalíškem chvíli otáčet, než se správně rozevře – přeci jen se jedná o poměrně měkký kalíšek. Super, že je součástí balení také nádobka pro sterilizaci v mikrovlnné troubě.
Anna

Bála jsem se, aby se mi podařilo vybrat kalíšek „na první dobrou“, četla jsem totiž hodně příběhů o tom, jak ženy vyzkoušely několik kalíšků, než našly ten svůj pravý. Poprvé to bylo trochu pracné, ale asi po třech dnech se vše začalo zlepšovat. Kalíšek je měkký, uvnitř ho necítím a snadno se čistí.
Monika

Kalíšek Claricup používám už čtyři roky. Vybrala jsem si jej proto, že je nejměkčí. Stopku jsem nezkracovala – není to potřeba, je docela měkká. Box používám na sterilizaci i přepravu kalíšku.
Olga

Koupila jsem si tento kalíšek, který je oproti mému prvnímu o kousek prostornější. Díky tomu už kalíšek neprotéká.
Blanka

Claricup 2 (dříve vel. L)

Je to můj první kalíšek, sedl mi téměř hned a vůbec o něm nevím.
Helena

V týdnu mi přišel můj nový menstruační kalíšek Claricup. Po porodu mi Me Luna vůbec nevyhovovala, tak jsem hledala něco lepšího. Po dlouhém hledání a poradě s Verunkou na Kalíšek.cz jsem vybrala Claricup vel. L. Zavedení super, necítím ho a je příjemný..! Takže kdo váhá a neví který, tak tento je super.
Anna

Používala jsem před tímto Ladycup, ale byl na mě pevný, tak jsem hledala měkčí kalíšek. Vzala jsem si velikost L, ale myslím, že by mi stačila i menší velikost, protože jsem rodila císařem. U Ladycupu jsem hned ustřihla stopku, u tohoto jsem nemusela. Jsem docela ráda, i když ji nepoužívám, tak pořád je to pro mě taková psychologická jistota, že tam je, kdyby cokoli. U Claricupu se mi líbí, že součástí materiálu je stříbro, což je antimikrobiální. Díky krabičce, která je součástí, nepotřebuju pořizovat už nic dalšího ke kalíšku.
Jana

Pro mě byl tenhle kalíšek jednoduše super a hlavně správnou volbou.
Táňa

Škoda že jsem na kalíšek nenarazila dříve, zkrátila by se doba mého otravování s tampony. Zpočátku jsem sice zjišťovala a hledala nejlepší způsob, jak s kalíškem manipulovat a jak ho zavádět, abych se vyhla vylití. Kalíšek je rozhodně hygieničtější než tampony. Žádné rizika s ním nehrozí, možná tak, že na něj zapomenete. :)
Sandra

Skvělý kalíšek pro mě – než si budete kalíšek kupovat, určitě doporučuju se poradit s holkama z Maluna.cz, dokážou vybrat kalíšek podle vašich představ a kritérií. Kalíšek je super alternativa k vložkám a tamponům, je ekologický a praktický.
Markéta

Kalíšek mi dobře sedí a vyhovuje.
Alena

Byla jsem dost skeptická a do nákupu jsem se příliš nehrnula, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem se rozhoupala. Kalíšek je fakt jedna z věcí, která vám může pozitivně obrátit život vzhůru nohama.
Ela

Od Claricupu mám dvě velikosti a používám podle toho, jak mám zrovna silnou menstruaci. Jsou pohodlné a boxíky jsou super – na přenos i vyvařování.
Dita

Po porodu jsem se rozhodla otestovat menstruační kalíšky, pro mě jsou teda určitě praktičtější a pohodlnější než tampony a vložky. Musí se vám jen dostat do ruky jejich používání. Vyprázdňuju ho ráno a večer a úplně to stačí. Nemám totiž úplně silnou menstruaci.
Nela

Poprvé používám a kalíšek a je to moc hezké. Účinná ochrana, neprotéká, zvládá den i noc. Vylévám po osmi hodinách. Nejvíce mi vyhovuje, že i v noci mohu být v klidu a v suchu.
Lucka

Claricup 3

S menstruačním kalíškem Claricup 3 jsem velmi spokojená. Měla jsem předtím menší kalíšek a protékal. Koupila jsem tento a je výborný. Má velkou kapacitu a proto mi neprotéká. U předchozího kalíšku mi vadila stopka ( někdy se mi stávalo, že jsem ji cítila, když jsem seděla) – U Claricupu je to v pohodě, protože je hodně pružná.
Veronika

Na začátku jsem měla silné obavy, které se ale poměrně rychle rozplynuly. Kalíšek se totiž snadno zavádí a na kalíšek nemyslím, protože jej necítím. Osobně už u kalíšku zůstanu a k vložkám ani tamponům se vracet nechci. Co vnímám jako negativní: kalíšek mírně zapáchá, ale není to určitě horší než vložky nebo tampony.
Lenka
(Naše doporučení: Přečtěte si článek 6 způsobů jak odstranit z kalíšku zápach. A také: menstruační krev by zapáchat neměla, pokud máte ten pocit, může to ukazovat na možné zdravotní obtíže. )

Claricup 3 je skvělý. Je měkký, dobře se s ním manipuluje a těsní. Fakt ideální pro super silnou menstruaci. Je extra pohodlný. Úložný box je velmi diskrétní a praktický. Doporučuju.
Petra

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost kalíšku:

Po několika cyklech užívání musím velice kladně ohodnotit kalíšek Claricup. Jelikož mám čípek opravdu hoooodně vysoko a zároveň jsem (omlouvám se za explicitní vyjádření) velmi úzká, skutečně oceňuji dlouhou stopku. Málokterý kalíšek takovou má. Otevírá se krásně, zavádění je "blbuvzdorné" a i vyndávání bez problémů. Za mě 5/5 hvězdiček a všem kdo třeba váhají, jaký si koupit a jsou podobných rozměrů jako já, vřele doporučuji!
Kateřina

Mám menstruační kalíšek Claricup a jsem spokojená. Je měkký, dobře se zavádí i vyndává. Mám ale pouze srovnání s LadyCup.
Mirka

Claricup je měkký a vůbec jej oproti kalíšku LadyCup necítím. A pojme mnohem více krve. Za mě „palec nahoru“.
Radka

Claricup je pro mě skvělý, jak má dlouhou stopku – mám výše umístěný čípek a díky delší stopce na něj snadno dosáhnu.
Martina

Kalíšek používám asi 3 nebo 4 roky. První, který jsem měla byl Luno a natrefila jsem na něj "náhodou". Byla jsem s ním spokojená, na druhou stranu jsem neznala nic jiného. Během času jsem si pořídila ještě další kalíšky nejdřív Lunette a pak chvilinku Luv Ur Body. Už jsem si říkala, že se se mnou něco stalo, protože jsem nemohla najít žádný, který by mi seděl a neprotékal mi nebo mi nějak vnitřně nevadil. LUB mi přišel hodně tvrdý a cítila jsem ho.
Pak jsem narazila na novinku Claricup a řekla jsem si, že dám novým kalíškům ještě šanci. (trochu jsem se bála, že zůstanu navždy jen s tím mým starým :-) Velmi mile mě překvapil. Je jemný, takový sametový, příjemný nejen na dotek. Vůbec o něm nevím, dobře se mi vytahuje... Pro mne značka ideal a už bych neměnila. Je pro mne tou první volbou a starý kalíšek mám na chalupě jako takovou pojistku.
Pavla

Mam za sebou prvu menstruaciu s Vami odporucenym kaliskom Claricup. To, ze sa mi paci koncept kalisku namiesto vloziek, som vedela uz predtym. Ale ze menstruacia so SPRAVNYM kaliskom moze byt tak fantasticka, som ani netusila. Kalisok mi sedi, nepreteka, netlaci a plni presne svoju funkciu, bez toho aby som o nom vedela. Velmi pekne dakujem za kompetentne a rychle poradenstvo.
Janka

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Claricup

Claricup™ je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu ve Francii. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná.