Zkušenosti s menstruačním kalíškem FemaCup

Menstruační kalíšek FemaCup se začal prodávat v druhé polovině roku 2019, proto zkušeností od našich zákaznic zatím sbíráme.

FemaCup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Německu. Vyrábí se ve 1 velikosti a pouze v jedné barevné variantě. Má velmi příjemnou povrchovou úpravu. Ve spodní části má z vnějšku hvězdičky, které umožňují snadnější uchopení kalíšku.

Menstruační kalíšek FemaCup
Menstruační kalíšek FemaCup

Menstruační kalíšek FemaCup je z velmi pohodlného materiálu. Během nošení jej necítím a je mi pohodlný. Zpracování a balení je velmi kvalitní. Celkově na mě balení působí velmi propracovaně a promyšleně do posledního detailu. Součástí balení je také sáček pro uschování kalíšku. Budu tento kalíšek doporučovat dál!
Nicole

Myslím si, že poměr cena výkon je úplně super. Dala jsem přednost německému výrobku než „no name“ kalíšku z Číny a jsem za to ráda.
Veronika

FemaCup mě přesvědčil ve všech kategoriích. Je to můj druhý kalíšek, takže už s ním umím dobře manipulovat. Kalíšek dobře drží na místě a neposouvá se. Vyhovuje mi, že okraj kalíšku je o trošku pevnější než zbytek, tím pádem se dobře rozvíjí.
Jana

Tampony mi nevyhovují a tak jsem dlouho váhala, jestli začít používat menstruační kalíšek, ale musím říct, že je to dost jiné. Kalíšek netlačí a ani o něm nevím. Něco o mně: rodila jsem jednou vaginálně, mám středně silnou menstruaci a jsem takové střední postavy – proto jsem sáhla po Femacup a zatím spokojenost.
Eva

Z těch kalíšků, co jsem vyzkoušela je Femacup pro mě nejlepší – normálně jsem se na menstruaci i začala těšit. :))
Bára

Skvělý kalíšek – jsem naprosto spokojená. Moc mě na prodejně zaujal tento kalíšek kvůli jeho zpracování silikonu.
Iveta

Přišla jsem si osobně všechny kalíšky prohlédnout na prodejnu Maluna.cz. Zaujal mě nový kalíšek FemaCup. Přiznám se, že se mi líbila jeho barva a ty hvězdičky zespod kalíšku. Můj předchozí kalíšek byl Gaia Cup S, který byl na mě měkký. FemaCup se mi svým tvarem zdá Gaia cupu velmi podobný, má ovšem jiné zpracování a je pevnější. Což mi během první menstruace vyhovovalo, tak uvidíme, jak tomu bude příště.
Martina

FemaCup je můj první menstruační kalíšek a musím říct, že manipulace s ním je mnohem jednodušší, než jsem si myslela. Myslím si, že cena je přijatelná, raději si kupuju věci kvalitní, než levné, zvlášť u takové pomůcky. Moc se mi líbí celkové balení a plátěný sáček na kalíšek je dostatečně velký.
Marcela

Tenhle kalíšek mě přesvědčil, vypadá kvalitně. Navíc oceňuji jeho barvu, hledala jsem kalíšek, který by byl neprůhledný. I mnohé barevné varianty totiž průhledné jsou. Používám FemaCup několikátý měsíc (kupovala jsem si jej hned, jak byla tato novinka představena na trhu) a zatím se vůbec nezbarvil, tak uvidíme, jak dál. Při nošení jej necítím a aplikace vcelku v pohodě.
Kristýna

Hledala jsem kalíšek, který by byl oproti mému současnému kalíšku o trochu menší a měkčí. Sáhla jsem po FemaCup (průměr 45 mm) a zatím vše ok.
Sára

Tento kalíšek je můj třetí v pořadí (a věřím, že poslední). Vyhovuje mi jeho měkkost. Pro mě je tak akorát – ani moc, ani málo. Kapacita dostatečná. Super :)
Martina

Rozhodla jsem se přestat používat tampony a vyzkoušet menstruační kalíšek. (Mnoho kamarádek z mého okolí jej používá. Chtěla jsem také vyzkoušet.) Sáhla jsem právě po tomto. Skamarádili jsme se poměrně rychle, jasně, chvíli mi trvalo, než jsem vše vychytala. Jsem spokojená.
Tereza

Jsem s FemaCup docela spokojená, ale – za mě by mi klidně stačil kalíšek o trochu menší, protože má na mě zbytečně velký objem, který nenaplním ani při nejsilnějších dnech. A klidně bych zvládla i kalíšek měkčí.
Aneta

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek FemaCup

Menstruační kalíšek FemaCup se vyrábí v Německu v krásné mentolové barvě a jedné velikosti. Tento kalíšek je ze silikonu a má velmi příjemnou povrchovou úpravu. Ve spodní části má z vnějšku hvězdičky, které umožňují snadnější uchopení kalíšku.

Zkušenosti s menstruačními kalíšky

Zkušenost často napoví víc než spousty popisných textů. Proto vám přinášíme opravdu velké množství osobních zkušeností od žen, které si koupily menstruační kalíšek. Zkušenosti pochází z naší skupiny na Facebooku a z e-mailů, které nám píšete.

Zdravotní nezávadnost

Mnoho žen si v souvislosti s kalíškem pokládá otázku, zda je používání bezpečné pro zdraví. Kdyby se ženy alespoň z poloviny tak urputně zamýšlely nad používáním jednorázových vložek a hlavně tamponů, došlo by pravděpodobně celkem rychle k velkým změnám. To se ale bohužel neděje, protože co používá většina žen a reklama říká, jak je to skvělé, to přeci skvělé je.

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.