Zkušenosti s menstruačním kalíškem Masmi Organic Care

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Masmi Organic Care. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Masmi Organic Care je menstruační kalíšek vyrobený z TPE ve Španělsku. Vyrábí se ve 3 velikostech, v jedné barvě. Patří mezi měkké kalíšky a je opatřený krátkou, avšak pevnou stopkou.

Masmi Organic Care velikost S

Na slabší dny menstruace používám Masmi S a je vše v pořádku. Na první dny menstruace mám kalíšek s větším průměrem.
Míša

Původně jsem neměla v plánu kupovat další kalíšek, ale bohužel jsem byla šikovná a svůj starý si spálila během vyvařování na sporáku. Nyní je to už několik měsíců co používám Masmi a jsem s ním moc spokojená: má krátkou stopku, barva je neprůhledná, není na něm vidět zabarvení a není ani příliš měkký ani příliš tvrdý. Doporučuji tedy ženám, které sportují, ale nejsou to žádné vrcholové sportovkyně. Je dodáván s příjemným bavlněným sáčkem na uschování.
Julie

Vagína každé ženy je jiná a tak není divu, že někdy musíte vyzkoušet několik kalíšků, než najdete ten svůj pravý. Což byl i můj případ, musela jsem zkoušet, až jsem našla Masmi. A myslím si, že tohle je už ON. Velmi dobře se přizpůsobuje a rozvíjí díky své měkkosti. A jsem moc ráda, že má tento kalíšek i tři velikosti na výběr – vím, že až se budu postupem času měnit, mohu si vybrat větší velikost kalíšku!
Barbora

Menstruační kalíšek Masmi S je můj prvním kalíšek, který jsem vyzkoušela. Je to už rok a považuji ho za skvělý a velmi pohodlný. Během dne úplně zapomínám, že jej mám. Dříve jsem používala vložky a díky kalíšku se úplně eliminovalo podráždění pokožky a nepříjemné tření (dělo se tak hlavně v létě). Na rozdíl od vložek také nezažívám žádný zápach. Mohu vás ujistit, že během pár menstruací pochopíte, co a jak dělat. Já jsem začátek své praxe s menstruačním kalíškem doplňovala ještě látkovou pratelnou intimku, abych si mohla být jistá, že nikde nic neproteče.
Mirka

Mě kalíšek moc vyhovuje, ale nevím na kolik má recenze pomůže jiným ženám – každá jsme totiž jiná a co vyhovuje mě, nemusí vyhovovat mě. Každopádně materiál kalíšku je skvělý a dobře se s ním manipuluje.
Renata

Masmi Organic Care velikost M

S kalíšky teprve začínám - třetí menstruace, takže se stále ještě sžívám. Bude mi 30, nerodila jsem a používám vel. M. Krom tohohle mám Me Luna M sport.
První den a půl mě oba tlačí. Masmi méně, spíš diskomfort a pocit plného močáku a hlavně "než si to sedne." Me Luna mě tlačí o dost víc, proto jsem jí na první dny vyřadila. Další dny už o nich nevím, ale i tak je pro mě Masmi příjemnější a tvrdší Me Lunu používám jen při "sportu."
Neprotéká mi. Používám sklad punch down a dovnitř i ven jde hezky ;-) Stopka nezavází. Pro ty co rádi sledují je vevnitř odměrka mililitrů (končí 15ml).
Přibalený pytlíček mi připomíná pytle na převoz kávy. Hezký přírodní, ale ten zelený nadpis mi tam prostě nesedí... (kor když kalíšek je tak hezky ženský růžový). Mno a navíc se nadpis vodou rozpil...
Dírky a konec stopky mají lehce kolem prohlubně, tak se při čištění na tyhle části musím víc zaměřit. Nicméně jsem spokojená. Na začátku vylévám častěji (spíš pocitově, musím to ještě trochu víc prozkoumat...) pak pouze ráno a večer.
Darli

Dobrý den, já mám Masmi M, je mi 24 a jsem vcelku sportovně založená. Kalíšek jsem zkusila 3x, ale bohužel jsem nepřišla na to, jak jej správně zavést. Myslím, že je na vinně přílišná měkkost kalíšku. Na druhou stranu jsem kalíšek vůbec necítila, nic mi nepřekáželo, jen se mi vůbec nerozvinul. Ms mám slabou a M na mě bylo až až. Takže slečny - pokud myslíte, že máte silné pánevní dno a nerodily jste, kalíšek nepořizujte. V opačném případě je myslím ideální, velmi kvalitní a příjemný.
Kateřina

Mám Masmi M a nemám s ním absolutně žádné problémy. Funguje od začátku na jedničku.
Mirka

Používám Masmi M, který mi vyhovuje jen na první dny, kdy teču jak vodopád.
Magda

Mám čípek vysoko, rodila jsem císařským řezem a mám Masmi Cup vel. M a zatím všechno v pohodě.
Nela

Masmi M jsem si vybrala podle rad na kalisek.cz. Porovnala jsem si tvary, a protože tenhle mi byl nejsympatičtější a sedel mi i barevně, hledala jsem už jen správnou velikost. Tato značka to má jednoduché - pouhé 3 velikosti, nic moc k rozptylování a spekulovaní. Protože jsem nerodila a bylo mi ke 30, zvolila jsem M. Sedl na první dobrou a nikdy nezklamal. Po vice než roce používání byl už trošku zašlý, ale naložení do peroxidu mu vrátilo jeho krásnou barvičku. Nikdy jsem během menstruace žádné omezení nepociťovala, ale díky kalíšku jsem o svých dnech vůbec nevěděla. 🤗
Miluju ho a těším se, že se k němu po porodu zase vrátím - pokud bude velikostně sedět. 😊
Petra

Mám masmi M a jsem maximálně spokojená.
Veronika

Masmi Organic Care velikost L

Mám Masmi L, hned jsme si sedli a vůbec o něm nevím.
Jana

Mám Masmi L a je super!
Dominika

Chtěla jsem vyzkoušet menstruační kalíšek a sáhla jsem po Masmi L a byla jsem příjemně překvapena, bylo to daleko lepší, než jiné varianty menstruační hygieny, které běžně používám.
Silva

Kalíšek je pro mě super praktická věc, je pohodlný a snižuje také vyprodukovaný odpad.
Valerie

Menstruační kalíšek Masmi je podle mě dost podobný svým materiálem kalíšku Me Luna. Pro mě Masmi funguje dobře, ale je velmi měkký. Což mi stěžuje to, aby se kalíšek v těle správně rozvinul, protože svaly pánevního dna kalíšek příliš stlačují. Zmenšuje se tím objem kalíšku, pořád mi ale vydrží zavedený mnohem déle než tampony. Kalíšek vylévám dvakrát denně (v závislosti na síle menstruace a krvácení). Přemýšlím, jestli si přeci jen neobjednám nějaký pevnější menstruační kalíšek.
Petra

Masmi kalíšek používám a mám z něj opravdu dobrý pocit. Značku Masmi mám celkově ráda, protože kromě kalíšků vyrábějí také jednorázové potřeby z bio bavlny, které ráda občas také používám.
Šárka

Mám 32 rokov, 1porod-Masmi L som si vybrala lebo som chcela mäkky kalisok. Je vyborny, mäkky, sedi.
Martina

Mám největší velikost kalíšku Masmi a je velice praktický a snadno použitelný.
Katka

Mám velikost L po dvou přirozených porodech a jsem maximálně spokojena:)
Pája

Zkušenosti s kalíškem Masmi bez upřesnění velikosti

Měla jsem Luno 5 let a teď Masmi, spokojenost, hebký na dotek a měkký – vyhovuje mi více.
Zita

Masmi je na omak úžasný sameťáček.
Klárka

Hned jsem si kalíšek Masmi oblíbila, je jemný a poddajný. Netlačí a dobře se rozvíjí.
Lenka

Masmi je perfektní, sedl na první dobrou.
Pavla

Masmi mám a vše v pořádku. Koupila jsem ho nedávno také i kvůli materiálu, ale ani silikon mi nevadil u minulého kalíšku. A od používání kalíšku (cca 3 roky) již na záněty netrpím, děsná úleva!
Evča

Nedávno jsem přešla na Masmi, vybrala jsem si velikost podle všeobecných doporučení a vše v pořádku.
Petra

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Masmi Organic Care

Na trhu můžeme přivítat nový kalíšek: Masmi! Vyrábí se ve Španělsku z hypoalergenního materiálu TPE. Je dodáván společně s látkovým sáčkem v béžové barvě. A sám kalíšek je růžový! Krásně svítivě růžový. Je opatřený krátkou, avšak pevnou stopkou.

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?