Bebutter aneb příběh bambuckého másla

Značka Bebutter je s láskou a péčí vyrobena v České republice a nabízí kvalitní kosmetiku s bio bambuckým máslem. Jedná se o kosmetiku za velmi příznivé ceny, která potěší nejen vás, ale hodí se i jako dárek pro vaše blízké,

Kvalita a mnoho dalších pozitiv kosmetiky Bebutter

Bebutter je značkou kosmetiky, která vznikla v rodinné firmě Aromatica. Ta se již po mnoho let věnuje vývoji bylinných produktů, hlavně mastí, lihových tinktur a bylinných sirupů (a mnoho z jejich výrobků můžete zakoupit také na našem eshopu).

„Pak jsme se zamilovali do úžasného bio bambuckého másla. To se stalo základem jednoduché a současně všestranně účinné kosmetiky. A začala se pomalu rodit nová řada Bebutter...“ Ve stručnosti popisují vznik této značky samotní výrobci.

Bebutter je značkou kosmetiky, která vznikla v rodinné firmě Aromatica.

Osobně máme z této nové značky obrovskou radost. Před časem jsme na německém Biofach (obdoba českého festivalu Evolution o zdravém životním stylu) objevili několik značek certifikované kosmetiky s bio bambuckým máslem. Ovšem jejich prodejní cena byla pro český trh příliš vysoká. Dlouho jsme váhali, promýšleli, až se nakonec o naše rozhodnutí postarala nová kosmetika Bebutter. Zprvu se jevila velmi nenápadně, avšak díky „ochutnávce zboží“ jsme mohli na vlastní kůži zažít, jaké poklady v sobě ukrývá.

Z čeho jsme tak nadšení?

  • Všechny produkty mají uznávanou certifikaci CPK nebo CPK BIO. Tento certifikát potvrzuje, že kosmetika je skutečně přírodní. Více se o této certifikaci můžete dočíst v článku Certifikace a ocenění výrobků.
  • Cena produktů: výrobci chtěli kvalitní kosmetiku, která by ale zároveň díky příznivé ceně byla dostupná pro každého.
  • Složení výrobků: Složení produktů je přírodní a obsah účinných látek je takový, aby skutečně pomáhal a prospíval.

A navíc, firma Bebutter:

  • Má dlouholeté zkušenosti s výrobou byliných přípravků. Pod značkou Aromatica se výrobě přírodních produktů věnuje již 25 let.
  • Ctí kvalitu i zákazníka. Uvádí pravdivé složení výrobků, co deklaruje, na to se můžete 100% spolehnout.
  • Drží krok s dobou. Inovuje, modernizuje, sleduje trendy, aby dávaly smysl.

Složení Bebutter

Základem výrobků Bebutter je bambucké máslo. To se získává ze semen afrického máslovníku (Vitellaria paradoxa) a používá se pro kosmetické účely již po staletí. Obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, fytosterolů, vosků a vitamínů (A, D, E, F, K). Máslo výborně hydratuje, snadno se vstřebává, pokožku zjemňuje, zvláčňuje, zároveň ji zanechává prodyšnou, zvyšuje elasticitu pleti, podporuje regeneraci a vývoj zdravé tkáně.

Bambucké máslo je vhodné pro péči a ochranu všech typů pleti, včetně atopické či dětské. Je předurčeno zejména k péči o citlivou a problematickou pleť, pleť suchou, namáhanou, popraskanou či šupinatou. Díky tvorbě vyživujícího ochranného filmu na pokožce je máslo vhodné pro ochranu pleti před nepříznivými vnějšími vlivy (vítr, mráz, vlhkost). Pravidelné používání předchází projevům stárnutí pleti a omezuje vznik strií. Změkčujících účinků bambuckého másla se využívá také při masážích, kdy dochází k rychlému rozpouštění tužšího másla a masírovaná pokožka získává na jemnosti.

Z dalších látek obsahují výrobky Bebutter oleje, ať už ty rostlinné, éterické či extrakty z různých rostlin. Přesné složení výrobků je podrobněji popsáno u každého jednotlivého produktu v e-shopu Maluna.

Tuhá bambucká másla BebutterTuhá bambucká másla Bebutter

Kosmetika Bebutter neobsahuje: Syntetická barviva, syntetické aromatické látky, syntetické konzervanty mimo výslovně povolené, silikony, parafín, vazelínu a další obdobné produkty z ropy. Dále polymery kyseliny akrylové, látky v průběhu výroby ozářené ionizující dávkou energie, chemické UV filtry, GMO a ethoxylované suroviny.

K parfemaci se používají výhradně přírodní éterické oleje.

Původ surovin a ochrana zvířat

Suroviny pocházejí z ekologického zemědělství nebo ze sběru bylin a plodů ve volné přírodě a mají certifikát o ekologickém původu. Pouze takové suroviny jsou na etiketě CPK označeny jako bio suroviny. Kosmetika neobsahuje žádné živočišné složky a nebyla na zvířatech ani testovaná. Při získávání surovin bylo celkově dbáno na to, aby nebyla ničena a poškozována příroda.

Konzervace kosmetiky

Běžne se k prodloužení trvanlivosti výrobků používají různé postupy konzervace. Nejčastěji se k tomu účelu používá ozařování, působení vysoké teploty či tlaku, nebo použití směsi konzervačních látek syntetických či přírodních. Převážná většina kosmetických přípravků, zejména těch s obsahem vody, se bez konzervačních látek neobejde. Přípravky bez konzervantů: jsou extrémně náchylné k mikrobiálnímu znehodnocení, jejich doba použitelnosti je velmi krátká (jen několik měsíců), je naprosto nezbytné je uchovávat ve sterilních podmínkách, tmě a chladu. Takové přípravky s sebou nesou navíc riziko zdravotních potíží.

Výjimku ovšem tvoří kosmetika olejová, která neobsahuje vodu. U té totiž není potřeba použít konzervační látky, je však nutné použít antioxidanty (tokoferoly – vitamín E, karotenoidy, polyfenolické látky). Rozdíl mezi syntetickými a přírodními konzervačními látkami lze spatřovat zejména v jejich bezpečnosti. Syntetické konzervanty zpravidla přinášejí vyšší riziko alergické reakce, navíc některé z nich nesou také riziko uvolňování nežádoucích, toxických látek (formaldehyd, nitrosaminy).

V přípravcích Bebutter jsou použity konzervační látky pouze v krémech Bebutter. Zde je naleznete v INCI pod označením „Parfum“ a jedná se o směs organických kyselin odvozených z rostlin.

Šlehaná bambucká másla BebutterŠlehaná bambucká másla Bebutter

Značka Bebutter nabízí tři produktové řady: vybrat si můžete z tuhých bambuckých másel v aplikátoru, šlehaných bambuckých másel či přírodních krémů v praktické tubě.

Tuhá bambucká másla

Praktické balení, které oceníte na cestách, v létě nebo například pokud máte dlouhé nehty – díky tuhé tyčince je jeho aplikace snadná a nemusíte být nepříjemně „upatlaná“ od krému. Vysouvací tyčinka umožňuje snadné nanášení, roztírání a aplikaci bio bambuckého másla. Všechny jsou hladká, voňavá, příjemná na dotek a mají certifikaci CPK bio. Balzámy, kromě bio bambuckého másla, obsahují také kokosový olej a čistě přírodní extrakty a vůně. Nabízejí šetrnou a přitom velmi účinnou každodenní péči o obličej, tělo i vlasy. Dnes můžete vyzkoušet bio bambucká másla celkem v pěti různých variantách pro každodenní mnohostranné užití.

Šlehaná bambucká másla

Nadýchaná přírodní bio bambucká másla přišla na svět vysoce šetrným zpracováním za studena. Díky tomu si tyto balzámy s jemnou pěnovou strukturou zachovaly vysoké množství cenných látek a vitamínů. Jsou maximálně šetrná, účinná a vhodná ke každodenní harmonické péči o různé typy pleti včetně citlivé a problematické. Bio bambucké máslo je perfektní pro regeneraci, hydrataci a navíc předchází striím. Lehká pěnová konzistence umožňuje snadné roztírání a výborné vstřebávání do pokožky. Vybírat můžete z 5 jemně našlehaných variant.

Přírodní krémy

Tyto krémy jsou čistě přírodní a lehce vstřebatelné. Obsahují bio bambucké máslo a jsou obohacené o nejkvalitnější oleje a extrakty. Díky nim blahodárně pečují o různé druhy pleti bez ohledu na věk, a to včetně citlivé a problematické. Přírodní bylinné krémy se snadno roztírají a obličeji i tělu dodávají vše potřebné. Pokožka zůstává jemná a hebká bez pocitů nežádoucí mastnoty.

Přírodní krémy BebutterPřírodní krémy Bebutter

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Bohyně se probouzí…

Možná jste také v poslední době zaznamenali, že se začíná více hovořit o bohyni. Ano, je to tak - bohyně se do našich životů opět navrací, po mnoha staletích, kdy byla umlčena. K bohu je totiž potřeba přidat i ženský princip tedy bohyni, protože jedno bez druhého nemůže existovat.

Jana Zittová: "Má vnitřní žena už tolik nenaříká jako dříve"

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké jsou ženy, které pořádají semináře o ženství či pomáhají jiným ženám hledat ženskou podstatu či řešit různé potíže? My ano, a tak vznikla série rozhovorů s ženami, jejichž práce či životní cesta nás zaujala. Toto je rozhovor s Janou Zittovou, která se věnuje koučinku v oblasti ženské intimity.

Jeřáb ptačí neboli jeřabiny

Pomalu končí léto a s jeho koncem se příroda začíná oblékat do podzimních barev. První vlaštovkou jsou jeřabiny, které právě koncem srpna dozrávají a zdobí krajinu sytě oranžovou až červenou barvou.