LadyP – pomůcka pro čůrání ve stoje

Když jsem tuto pomůcku viděla poprvé, napadlo mě, proč by „toto“ proboha někdo potřeboval nebo chtěl používat? Ale čím více jsem se o této pomůcce dozvídala, tím více skvělá mi přišla! LadyP neboli „čůrokap“ je praktická a chytrá věcička pro mnoho příležitostí!

K čemu je LadyP?

Tato moderní pomůcka umožňuje ženám čůrat vestoje. Možná to znáte samy: jste na festivalu, kde jsou „nehezké toi toiky“ nebo na veřejných záchodech, kterých se bojíte už jenom dotknout a hrozí, že při delším čůrání se prostě nad záchodovým prkénkem neudržíte...

LadyP - čůrejte ve stoje
Pro ženu 21. století: moderní a praktickou. Čůrejte hygienicky – čůrejte ve stoje.

Je ale mnoho dalších situací, kdy se může LadyP hodit! Potřebujete rychle čůrat, ale máte na sobě lyžařskou kombinézu? Provozujete sport nebo práci, kde si nemůžete „odskočit“? Rybaříte? Plavíte se na lodi? Jedete na kole? Stanujete? Odevzdáváte lékaři vzorek moči? Jste těhotná? Jedete na koncert? Nepříznivé počasí?

LadyP je i pro mne, protože...

 • jsem horolezkyně
 • běhám delší tratě
 • jsem jachtařka
 • stanuji
 • hraju golf
 • lyžuji
 • jezdím na koni
 • jsem na turistickém výletě
 • jsem sportovní pilotka
 • jsem policistka
 • mám zlomenou nohu, umělou kyčel, amputaci...
 • jsem obézní
 • mám malý močový měchýř, trpím inkontinencí
 • jsem pohybově omezená, na invalidním vozíku, dlouhodobě upoutaná na lůžku...

Jak se LadyP používá?

Použití LadyP je velmi jednoduché a přirozené. Pokud ale chcete mít jistotu, že jste na použití připravena, můžete si vše nacvičit doma ve sprše nebo ve vaně a najít si tak pro sebe nejvhodnější pozici.

 • Uchopte LadyP prsty za přední a zadní stranu, přiložte k tělu aby plně těsnila a přilnula po celém obvodu, zvláště pak v zadní a boční části.
 • Netlačte ale velkým tlakem na jedno místo, aby se měkký materiál LadyP nepromáčkl a nevznikla tak na jiném místě netěsnost.
 • Nasměrujte správným směrem a použijte.

Materiál LadyP
Pomůcka pro čůrání ve stoje LadyP je vyrobena z kvalitního lékařského silikonu, který má rovněž veškerou atestaci. Neobsahuje tedy žádný plastový ani latexový materiál. Použité barvy mají rovněž atestaci a využívají se v potravinářském a zdravotnickém průmyslu.

Životnost
Při správné údržbě je možné LadyP používat až 15 let. Dávejte si ovšem pozor, aby se silikon ostrými předměty neponičil.

Rozměry: 95 mm na výšku, 60 mm na šířku a 154 mm na délku.

Údržba LadyP

Po každém použití omyjte LadyP vodou, otřete či nechte volně oschnout a uložte do ochranného pouzdra. Jednou za čas můžete pomůcku vysterilizovat vyvařením v hrnci. Nemusíte mít obavu, neponičí se. Stejně jako menstruační kalíšek je ze silikonu a ten vydrží i velmi vysoké teploty. Dostatečný čas pro vyvaření je 4-5 minut, dávejte si ale pozor, aby se voda nevyvařila a nedošlo tak k připálení silikonu.

Co se může k LadyP hodit?

 • LadyP je možné omývat pouze čistou vodou, ale pro důkladnější umytí můžete použít intimní mýdlo či vlhčené intimní ubrousky, které se rovněž skvěle hodí při cestování.
 • Intimní gel LadyGel: můžete jej použít na umytí LadyP, ale hodí se také pro intimní hygienu.
 • LadyWipe: pokud na cestách nemáte k dispozici vodu, můžete použít vlhčené intimní ubrousky.
 • Ladysanitizer: při cestování rovněž oceníte antibakteriální gel na ruce. Můžete jej použít před i po použití LadyP.
 • Sterilizační tablety Milton: Pokud jste LadyP delší čas nepoužívala, je vhodné vysterilizovat jej pomocí Milton tablet. Obecně se ale Milton tablety nedoporučují používat příliš často.
 • Ochranné pouzdro LadyP: Praktické sportovní pouzdro je vyrobené speciálně pro uschování LadyP. Součástí je malá karabina, pomocí které si můžete obal společně s LadyP upevnit tak, aby se vám neponičil a neztratil.
Zkušenost Nadi s LadyP

„Nejdříve jsem LadyP zkoušela ve sprchovém koutě, než jsem se naučila, jak jej správně používat, jak blízko si stoupnout, jak jej nasměrovat a podobně. Využila jsem jej na festivalu, kde byly pouze TOI TOI záchody. Bylo to super, nemusela jsem se strachovat, že se něčeho dotýkám. Skvělé na něm je také to, že se dá snadno smotat do ruky a při jeho oplachování na veřejných místech nikdo nepozná, co to vlastně máte. Jeho použití si ale osobně nedokážu představit na místech, kde bych neměla možnost jej opláchnout vodou. Po každém použití a omytí jsem vložila LadyP do ochranného pouzdra, je super a prodyšné. Všude se doporučuje nejdříve LadyP před vložením do pouzdra vysušit, ale já jej vkládala ještě vlhký a v prodyšném pouzdře hezky vyschl. Osušení před vložením do pouzdra pomocí toaletního papíru mi přijde nešikovné, drobná vlákna z papíru na něm totiž ulpívají, ale vlhčený ubrousek by mohl být lepší, ten jsem nezkoušela.“

LadyP to je dámská hygienická pomůcka pro čůrání ve stoje.

LadyP to je...
 • Dámská hygienická pomůcka pro čůrání ve stoje.
 • Jednoduché používání – vhodná pro všechny ženy!
 • Velmi skladná – vždy připravená v kabelce nebo batůžku.
 • Hygienická – už žádné bakterie ze záchodového prkénka!
Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

S kalíškem můžu …

Do roku 2005 jsem používala při menstruaci vložky a někdy tampony … a menstruace pro mě znamenala problém. Několik dnů, kdy jsem nemohla dělat některé z věcí, které jsem při jiných dnech – těch „normálních“ – ráda dělala. Pak mi kamarádka ukázala menstruační kalíšek … a všechno se změnilo!

S menstruačním kalíškem na cestách

Ilona Bittnerová cestovala po Čechách i po světě. Protože brala hormonální antikoncepci, často menstruaci vynechala či posunula, aby ji nemusela na cestách řešit. Ale jen do chvíle, kdy objevila menstruační kalíšek a jeho praktičnost pro cestování.

Bylinky pro zdravé močové cesty

Časté nucení na močení, pálení močové trubice, bolesti, teploty,…neznám ve svém okolí snad nikoho, kdo by se se zánětem močových cest ještě nesetkal. Zánět močových cest je nejčastěji způsoben bakteriemi, které se do močové trubice dostanou z tlustého střeva a v močové trubici jejich nadměrné množství působí problémy. Abychom těmto problémům předešli, je dobré myslet na prevenci a pokud už k zánětu opravdu dojde, je nutné bakterie co nejrychleji vyplavit z těla ven. Jak na to, si řekneme v dalším článku zaměřeném právě na bylinky pro zdravé močové cesty.

Kalíškem to nekončí :)

Když jsem o menstruačním kalíšku slyšela poprvé před pár lety od své sestry, při popisu toho, oč jde, jsem se lehce otřásala nechutí. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se mohla stát jeho uživatelkou. Pak šel ale rok za rokem, stala jsem se trojnásobnou maminkou a v průběhu své poslední mateřské dovolené jsem narazila na internetu na článek o kalíšku.