Lahve EQUA

Lahve Equa jsou vhodné pro opakované použití a můžeme je používat na studené i teplé nápoje. Praktické dvojité víčko zajistí snadné pití, čištění i to, že vám lahev nevyteče. Lahve navíc mají různé nápadité, hravé a módní vzory :)

Cesta lahví Equa na Kalíšek.cz vedla stejně jako u ostatních výrobků přes naše domácnosti :) Neustále se opakující nákupy jednorázových balení vod při cestách vyústilo v hledání levnější, ekologičtější a hlavně také zdravější varianty. Slovo dalo slovo (jak už to v naší svobodné škole bývá) a Petra poradila lahve Equa, bez kterých si teď už ani nedovedu představit den.

Sice kratší, ale o to dojemnější historie

Příběh EQUA začal, když se Anže (ze Slovinska) procházel po pláži a byl zklamaný a smutný při pohledu na množství plastových lahví v oceánu. Tehdy začal uvažovat, jak by mohl pomoci přírodě s takovýmto břemenem. Proto se rozhodl vytvořit novou značku a to spojením dvou slov ECO a AQUA. Značku a myšlenku podpořili lidé z celé Evropy a od roku 2010 se vyrábí a navrhují láhve, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Navíc 10% ze zisku věnuje společnost neziskovým organizacím, které chrání přírodu a podporují zdravý životní styl.

EQUA - praktické, módní lahve, která jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí.

Lahve Equa se vyrábí ve skleněných i plastových BPA free variantách. Certifikát BPA free znamená, že láhev je vyrobena z nejlepšího plastu, který nijak nereaguje s obsahem láhve – tedy do vašeho pití se neuvolňuje žádná chemie. Pro sklo toto samozřejmě platí také.

Ačkoliv je Equa slovinská společnost, skleněné lahve jsou vyráběny v kraji, kde má sklářství již velmi dlouhou tradici. Ano! Je to v naší České republice. Plastové lahve jsou vyráběny v Číně. (Nenechte se zmást neúplnými popisky některých prodejců. Společnost Equa část výroby uskutečňovanou v Číně nijak netají).

Proč si koupit lahev EQUA

  • nebudete opakovaně používat jednorázové PET-lahve (proč ne?)
  • nemusíte již utrácet peníze za balenou vodu
  • lahev je lehká a odolná (nejenom proti rozbití, ale především odolná proti teplu a chemikáliím)
  • lahev Equa můžete použít pro studené i teplé nápoje (lze do ní nalít horké tekutiny až do 100 °C – čaj, kávu, čokoládu…)
  • je určena pro dlouhodobé užívání
  • je možné ji umývat v myčce
  • neobsahuje toxické sloučeniny
  • životnost každé láhve EQUA je nejméně 10 let a následně je snadno recyklovatelná
  • plastová varianta je vyrobena z kvalitního materiálu Eastman Tritan a nese BPA free certifikát

Čistá kohoutková voda je ve většině evropských zemí k dispozici v téměř každé domácnosti.

Výroba, doprava, skladování a plnění plastových lahví (koupených v obchodě) produkuje zbytečné emise. Tyto emise jsou škodlivé jak pro životní prostředí, tak pro naše zdraví. EQUA lahve na vodu nabízejí alternativu. Výroba pitné vody neprodukuje další emise, proto voda z kohoutku je ekologickou alternativou konzumace vody.

Jeden člověk spotřebuje v průměru neuvěřitelných 168 plastových lahví ročně. Tyto láhve znečišťují životní prostředí a může trvat až 700 let, než se pohozená plastová láhev v přírodě zcela rozloží. Neutrácejme již zbytečně peníze za balenou vodu a starejme se o naše životní prostředí i o naše zdraví. A zároveň si buďme jistí, že s lahví Equa vypadáme lépe než s jednorázovou plastovkou ;)

Náš tip: Lahve Equa můžete používat také místo jednorázových kelímků. Skvěle se hodí na ovocné šťávy i na Coffee TO GO ;)

Lahve Equa
EQUA - praktické, módní lahve, které jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí.

Doplňující informace

Eastman Tritan

EQUA plastové lahve jsou vyrobeny z prvotřídního materiálu Eastman Tritan – amorfního kopolyesteru se zeleninovým původem. Eastman Tritan je produktem americké společnosti Eastman Chemical Company. Materiál vyniká jasností, pevností, hydrolytickou stabilitou a chemickou odolností. Je vhodný k recyklaci a spalování, při jeho likvidaci nedochází k úniku žádných toxických plynů do životního prostředí. Je bezpečný pro vaše zdraví, s certifikací BPA free.
Více informací najdete na www.eastman.com.

Co je BPA?

Bisfenol A je chemická látka, která se využívá při výrobě některých plastů. Její přítomnost v těle může narušit náš endokrinní systém, mluví se i o vlivu na změny chování dětí, zvýšeném riziku výskytu rakoviny a kardiovaskulárních problémů ve vyšším věku, některé studie tuto látku spojují s obezitou, alergiemi, cukrovkou a dalšími chorobami. Jde o nestabilní sloučeninu, která se z plastů uvolňuje do ovzduší, vody a potravin a jejich prostřednictvím kontaminuje i nás.
V roce 2010 Evropská komise uznala rizika, která představuje BPA pro dětský organismus, a nařídila zákaz výroby a prodeje kojeneckých lahví s BPA.
Více informací nejdete v článcích BPA – reálné nebezpečí, nebo jen nafouklá bublina? a Bisfenol A (BPA) – skryté, všudypřítomné nebezpečí

Lahve Equa si můžete prohlédnout i zakoupit na eshopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak jsem našla Nice Belly

Společně se skutečnou menstruací přišly i premenstruační a menstruační bolesti. Nebrala jsem to jako neštěstí, spíš jsem si říkala „Aha! Tak tohle je to, o čem holky občas mluví.“ a užívala si to.

Jedinečná biodynamická kosmetika Wegwartehof

Produkty z Čekankového dvora (Wegwartehof) hýčkají zdravou pokožku a poskytují zklidnění citlivé, podrážděné a problematické pleti. Jedná se o několik produktů, které můžete využít k péči o celé tělo. Většina přípravků splnila náročné požadavky pro udělení značky Demeter. Dva přípravky z řady jsou "pouze" BIO. Vyrábí se v Rakousku.

Volné radikály a jejich vliv na naše zdraví

Volné radikály v našem těle vznikají jednak přirozenou cestou v rámci metabolických procesů, ve kterých mají svůj význam a roli. Ale kromě toho mohou vznikat v důsledku nezdravých dějů uvnitř těla či vnějších působících vlivů.