Menstruační kalhotky Selenacare

Menstruační kalhotky jako samostatná menstruační pomůcka jsou i mezi ženami v Čechách stále více populární. Na evropském trhu existuje mnoho různých značek a tak se kromě tuzemských značek objevují i u nás další zajímavé kousky - například od rakouské značky Selenacare.

Menstruační kalhotky jsou skvělou alternativou k tamponům a jednorázovým vložkám. Různé menstruační kalhotky se mezi sebou mohou lišit svou funkcí, proto pro lepší zorientování doporučujeme přečíst si obecný článek Menstruační kalhotky.

Kdy použít kalhotky Selenacare

Při slabší a středně silné menstruaci slouží menstruační kalhotky jako samostatná menstruační pomůcka. Při silnější menstruaci je potřeba společně s kalhotkami použít ještě další menstruační pomůcky (například je můžete zkombinovat s menstruačním kalíškem či houbou). Menstruační kalhotky Selenacare jsou dostatečně savé, i když jsou velmi tenké (pouze 4 mm).

Složení kalhotek Selenacare

Menstruační kalhotky Selenacare jsou ušité ze čtyř speciálních vrstev.

  • A - Nejvnitřnější (dotyková) vrstva rychle absorbuje krev a odvádí ji od těla tak, abyste stále byla v suchu. Tato vrstva je rovněž opatřena antibakteriální ochranou, která působí proti jejich množení a zabraňuje také zápachu.
  • B - Tato vrstva je vysoce absorpční.
  • C - Tato vrstva se skládá z membrány, která plní ochrannou funkci. Zároveň je dostatečně prodyšná.
  • D - Vnější vrstva je vyrobena z materiálů, které jsou šetrné k pokožce a zajišťují tak pohodlné nošení.  

Vrstvy v menstruačních kalhotkách Selenacare

Kalhotky v sobě kombinují různé materiály tak, aby byly funkční a zároveň příjemné pro nošení. (Konkrétní složení si můžete přečíst u jednotlivých typů menstruačních kalhotek Selenacare). Naleznete zde materiály jako je bavlna, polyester, polyester s polyuretanem, elastan, nylon atd.

Jak mohou být kalhotky zároveň antibakteriální?

Menstruační kalhotky Selenacare jsou ošetřené oxidem titaničitým a chloridem stříbrným. Stříbro je přírodní prvek a jeho antimikrobiální účinky jsou založené na volných stříbrných iontech. Ionty stříbra jsou pozitivně nabité a bakteriostatické – tzn. neumožňují množení bakterií. Díky této antibakteriální ochraně stačí prát kalhotky i na nižší teploty, 30°C. (Množství stříbra, které se postupně z kalhotek vymývá, nikterak přírodě neubližuje. Odpovídá totiž průměrnému přirozenému obsahu stříbra v půdě nebo horninách v přírodě. Nízká teplota mytí a výsledná nižší spotřeba energie také přispívají k ochraně životního prostředí.)

Údržba menstruačních kalhotek

Menstruační kalhotky nejdříve předeperte v ruce a poté je můžete ještě vyprat v pračce. Dostačující teplota je 30°C. Nepoužívejte aviváž ani bělidlo. Kalhotky poté nechte uschnout volně na vzduchu. Nesušte v sušičce a nežehlete.

Při správné péči a údržbě mají kalhotky stejnou životnost jako běžné spodní prádlo. Antibakteriální ochrana je zaručena pro 50 vyprání.

Menstruační kalhotky Selenacare nasají až 15 ml tekutiny (během menstruace žena v průměru ztrácí asi 50 ml krve). Během slabé a středně silné menstruace jsou dostačující ochranou. Při silnější menstruaci doporučujeme použít jinou menstruační pomůcku (například menstruační kalíšek) nebo kalhotky používat v kombinaci s další menstruační pomůckou. Menstruace každé ženy se liší, proto doporučujeme zpočátku měnit kalhotky častěji, abyste předešla případnému protečení.

Menstruační kalhotky Selenacare
Vybrat si můžete ze 3 velikostí S (34-36), M (38-40), L (42-44) a třech různých variant: Classic, Active a Hipster.

Výhody menstruačních kalhotek

Použití menstruačních kalhotek je velmi pohodlné, neboť všitá savá vrstva je velmi nenápadná. Nikdo tedy nepozná, že menstruaci máte (žádná vykukující křidélka či rýsující se tlustá vložka). Velkou výhodou je také to, že se nikde nic neposouvá.

Nevýhody menstruačních kalhotek

Nevýhodou je, že při vyměňování použitých menstruačních kalhotek si musíte vysvléct také kalhoty či punčocháče, což může být například v zaměstnání náročnější.

Značka Selenacare

„S našimi výrobky chceme pomáhat snižovat množství odpadu, který vzniká při použití klasických jednorázových potřeb. Proto nabízíme několik variant vysoce kvalitních alternativ k jednorázovým výrobkům. Ty chrání životní prostředí a zároveň vaší peněženku. S náležitou péčí můžete tyto výrobky opakovaně používat roky.“

Speciální technologie pro výrobu menstruačních kalhotek Selenacare byly vyvinuté v Rakousku. Vyráběny jsou v Číně.

Menstruační kalhotky Selenacare jsou k dostání v černé barvě ve 3 velikostech S (34-36), M (38-40), L (42-44) ve třech různých variantách Classic, Active a Hipster. www.maluna.cz

Značka Selenacare rovněž vyrábí menstruační kalíšky a látkové menstruační vložky.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Gentle Day®

Na první pohled nepoznáte, že se tyto kalhotky od běžných něčím liší. Ale už při druhém pohledu pochopíte, jak jsou vychytané. Je to drobný detail, který promění vaši menstruaci s vložkami v pohodlnější a estetičtější záležitost... Firma Gentle Day nabízí dva různé typy menstruačních kalhotek.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.