Menstruační kalhotky Gentle Day®

Na první pohled nepoznáte, že se tyto kalhotky od běžných něčím liší. Ale už při druhém pohledu pochopíte, jak jsou vychytané. Je to drobný detail, který promění vaši menstruaci s vložkami v pohodlnější a estetičtější záležitost... Firma Gentle Day nabízí dva různé typy menstruačních kalhotek.

Tajemství kalhotek Gentle Day®

Je to drobnost a možná vás už taky něco podobného napadlo... Tak už to konečně někdo udělal! Menstruační kalhotky Gentle Day® mají totiž v rozkroku kapsičku, do které můžete vlepit či zapnout křidélka vložek a okolnímu zraku tak zůstane skryto, že zrovna menstruujete. Možná to znáte samy: převlékáte se ve společných šatnách například při cvičení a všemožně se snažíte, aby vykukující křidélka vložek nebyla vidět. S kalhotkami Gentle Day® tento problém odpadá a vy se můžete bez obav převlékat. Také pokud si obléknete šaty či sukni může „někdy někudy“ křidélko vložky vykouknout. Opět: s kalhotkami Gentle Day® je i tento problém vyřešen. Kalhotky samozřejmě můžete nosit i mimo dny své menstruace, jsou velmi pohodlné.

Materiál kalhotek

Nejsou to jen tak obyčejné kalhotky s kapsičkou, i použité materiály jsou unikátní. Kalhotky jsou vyrobené z bio bavlny a obsahují drobné procento elastanu (Proč nosit spodní prádlo z bio bavlny?). Tento druh elastanu se nazývá Spandex a vyznačuje se svou pružností a schopností vrátit se do původního tvaru. Látka se tedy nevytáhne jako čistá bavlna. Navíc je součástí materiálu kalhotek vrstva SilverPlus.

Vrstva SilverPlus

Kalhotky jsou antibakteriální, neboť obsahují ionty stříbra, které poskytují pokožce dlouhodobou ochranu a zajišťují pocit svěžesti. Ionty stříbra zabraňují šíření bakterií a neutralizují případný zápach. Vrstva stříbra vydrží v kalhotkách až 50 vyprání.

Menstruační kalhotky Gentle Day®

Tabulka velikostí
Velikost XS S M L XL
Obvod přes boky 81-86 cm 88-94 cm 96-102 cm 104-109 cm 112-117 cm

Vyrobeno v Litvě, výrobce doporučuje prát kalhotky na 40°C.

Zakladatelka Gentle Day® Vilmantė Markevičienė vzkazuje: „Moc vás zdravím milé ženy, navrhla jsem pro vás speciální elastické kalhotky - které jsou navíc z bio bavlny - aby se vaše období menstruace stalo více pohodlnější a zároveň méně nápadnější. Kalhotky v sobě totiž ukrývají jedno malé tajemství...“

Menstruační kalhotky Gentle Day
Patentovaný design – zaručený pocit komfortu při vaší menstruaci

Bezpečně a pohodlně s kalhotkami Gentle Day®
  • Unikátní a patentovaný design kalhotek vám umožní cítit se pohodlně a sebejistě.
  • Spodní prádlo z bio bavlny je nejbezpečnější volbou pro styk s citlivou intimní oblastí.
  • Skvěle se hodí pro sport, při návštěvě lékaře, při masáži – zkrátka kdykoli a kdekoli se chcete cítit diskrétně a nechcete, aby si druzí vaší menstruace všimli.
  • Žádné drsné štítky či hrubé švy.
  • Velmi pohodlné také při každodenním nošení.
  • Navržené tak, abyste je mohly nosit s Gentle Day® vložkami.

Menstruační kalhotky Gentle Day z bio bavlnyKalhotky Gentle Day® získaly několik ocenění a certifikátů, například Oeko-Tex® 100 eco certificate a Made for health.

Menstruační kalhotky Gentle Day EiVi

V roce 2020 přišla firma Gentle Day i s klasickými menstruačními kalhotkami - tedy takovými, které je možné používat při menstruaci jako jedinou menstruační pomůcku. Při silné menstruaci je lepší tyto kalhotky doplnit ještě vložkou nebo tamponem.

Menstruační kalhotky EiVi mají, stejně jako ostatní kalhotky od Gentle Day, v rozkroku "kapsičku". Do ní můžete zapnout křidélka vložky. Pokud použijete pouze kalhotky, kapsička ničemu nevadí.

Péče o menstruační kalhotky

Před prvním použitím doporučujeme kalhotky přeprat v teplé vodě s mýdlem. Po použití je přeperte ve studené vodě (aby krev lépe pustila) a následně je můžete vyprat s ostatním prádlem v pračce. Doporučujeme využít pytlíček na praní, kalhotky déle vydrží pěkné. Nesušte je v sušičce, nevyvařujte a nepoužívejte aviváž.

Výrobce doporučuje prát kalhotky maximálně na 40°C.

Materiál: 95% TENCEL™ modal, 5% elastan, 100 % bavlna s polyuretanovým zátěrem

  • TENCEL™ je tkanina vyvinutá pro dlouhodobý komfort technologií Eco Soft a Micro. Celulosová vlákna TENCEL™ jsou získané z obnovitelných zdrojů dřeva a určují nový standard udržitelnosti. Materiál je velmi měkký a jemný.
  • Oeko-Tex® certifikované.
  • Designováno v Litvě, vyrobeno v Číně.
Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Látkové vložky

Látkové vložky jsou dámské hygienické vložky vyrobené z různých textilních materiálů. Po použití je vyperete (v pračce, ne na valše) a použijete znovu. V tomto článku vás s nimi chceme seznámit. Jen s dostatkem informací totiž můžeme posoudit, zda by třeba právě látkové vložky byly vhodným doplňkem menstruační hygieny i pro nás.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Měsíční květina

Žena, květiny a menstruace – že toto spojení nedává smysl? Možná vás to překvapí, ale ženy, květiny i menstruace spolu souvisí více, než by na první pohled mohlo být zřejmé.

Moje malá červená knížka

Unikátní sbírka menstruačních příběhů, které Rachel shromažďovala 5 let od svých 13 let, tedy od doby, kdy začala menstruovat. Byl to její způsob, jak se o menstruaci dozvědět více, a také jak ji přijmout.