Menstruační kalíšek Me Luna M versus Lunette 1 a Mooncup B

Zkušenost a porovnání kalíšků Me Luna M, Lunette 1 a Mooncup B.

Me Lunu (Velikost M se stopkou) jsem vyvařovala 5 min a ihned jsem se těšila, že vyzkouším další typ kalíšku. Jak to tak většinou bývá, když se na něco příliš těšíme, nedopadne to dle našich očekávání. A totéž jsem pocítila i s Me Lunou. Kalíšek šel sice zavést bez problému, ale vevnitř se ne a ne rozvinout. Kroužila jsem prsty kolem dokola několikrát, ale přišlo mi, že je stále zmáčknutý k sobě. Vzala jsem si pro jistotu slipovou vložku s tím, že uvidím.

Během dne jsem byla několikrát na toaletě a vložka zůstávala stále čistá. Tudíž jsem usoudila, že se kalíšek rozvinul a začala jsem z něj mít i radost. Stopku jsem nestříhala – vůbec jsem o ní nevěděla (i když se na první pohled zdá tvrdá).

Komplikace nastaly při vyndávání. Tahala jsem za stopku, ale kalíšek se ani nehnul. Tak jsem ho zmáčkla za spodní část (jako to dělám s Moocupem nebo s Lunette), ale nic se nestalo. Podtlak se nezrušil. Musím se přiznat, že i když mám s kalíškem několikaletou zkušenost a nikdy jsem u manipulace s ním nepanikařila, teď jsem začala být krapet nervózní. Nakonec jsem ale kalíšek vyndala.

2. den ráno jsem zjistila, že mám kalíšek zavedený mnohem dál, než mívám Mooncup nebo Lunette. Proto mě stopka nedráždila. Jako problém to ale nevidím. Svoji funkci přes noc splnil a neprotekl a pocitově je mi taky příjemný (necítím ho v sobě).

Během cyklu jsem si na kalíšek zvykla. Opravdu chce být zcela uvolněná a manipulace s ním je potom jednoduchá a bez „nehod“. Už proti němu nejsem vysazená jako první dny. Pokud žena nemá s čím srovnávat, určitě nebude mít rozporuplné pocity, jako já. Můžu ale říct, že Lunette a Me Luna jsou nebe a dudy. Cenový rozdíl je pochopitelný, protože kvalita zpracování kalíšků mu odpovídá. Doporučuji všem ženám, aby spíše investovaly do dražšího a kvalitnějšího kalíšku.

Alča

Porovnání menstruačních kalíšků Lunette, Me Luna a Mooncup z osobní zkušenosti.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Informace o materiálu a výrobě kalíšků Me Luna

Některé ženy se ptají, zda jsou kalíšky vyrobené z TPE - Me Luna, Masmi či Silky Cup - zdravotně nezávadné stejně jako kalíšky vyrobené z lékařského silikonu. Proto bychom vám rádi poskytli komplexní informace o materiálu, který je pro výrobu kalíšků Me Luna používán.