Menstruační kalíšek Mooncup versus LadyCup

Zkušenosti a porovnání kalíšků Mooncup a LadyCup.

O kalíšku jsem se dozvěděla od mé kamarádky, která z něho byla hodně nadšená a chválila si ho. Po rozhovoru s ní, jsem se rozhodla že ho vyzkouším. Sedla jsem k počítači a zjišťovala, který by byl pro mě nejvhodnější.
Vzhledem k tomu, že mám 30 let a jsem po porodu (přirozenou cestou) dvou dětí, vybrala jsem si kalíšek moocup A, který by mi měl podle přečtených referencí a zkušeností jiných žen vyhovovat.
První zkušenosti s kalíškem mooncup A nebyly moc dobré. Zavádění mi nevadilo, pěkně se rozevřel, ale problém byl v tom, že mi kalíšek nezajel hlouběji. Zůstal tam, kde se rozevřel. Horší to bylo při chůzi a běžné činnosti, protože jsem ho cítila a bylo to nepříjemné, až bolestivé. Nepomohlo mi ani odstřihnutí stopky. Po několika marných pokusech vkládání a vytahování jsem to vzdala. Po této zkušenosti, jsem zavolala kamarádce a řekla jí, jaké mám s kalíškem problémy. Ta mi řekla, že toto s kalíškem LadyCup L nezná a proto jsem se rozhodla, že dám kalíšku ještě šanci.
První vyzkoušení bylo pozitivní, kalíšek je měkčí, než Mooncup. Zaváděl a rozevřel se mi taky dobře. A k mému příjemnému zjištění, mi při chůzi nevadil. Stopku jsem ustřihla na půlku. Při vyndávání, které bylo snadnější než u Mooncupu, jsem zjistila, že kalíšek byl zajetý hlouběji, než jsem ho vložila. Což se u Mooncupu nikdy nestalo. Z toho jsem usoudila, že díky tomu, že je měkčí a poddajnější, mi víc vyhovuje, protože zajede hlouběji, přizpůsobí se lépe mému tělu a tím pádem ho necítím. Z mé zkušenosti doporučuji LadyCup L.

Šárka, 30 let

Menstruační kalíšek Mooncup versus LadyCup

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí v Anglii od roku 2002. Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vyrobený z lékařského silikonu. Jeho výroba a samozřejmě i sám výrobek je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala řadu významných ocenění a certifikátů.

Rozdíly mezi menstruačními kalíšky

Pro správnou funkčnost kalíšku je nutné zvolit vhodnou velikost. Některé ženy to prostě tipnou podle jednoduchého návodu některého z výrobců. Pokud si ale chcete být jistější, že nesáhnete vedle, jsou informace v tomto článku přesně pro vás!