Orgasmus během menstruace – tabu nebo nezapomenutelný zážitek?

Je sex, potažmo i třeba „jen“ orgasmus během menstruace tabu? Na tuhle otázku si většinou odpoví každý sám. My bychom vám však dneska rády ukázaly pár argumentů, proč tomu tak vůbec být nemusí. Menstruační kalíšek má v našich argumentech nezastupitelné místo, rozhodně však není tím jediným, co udělá z potěšení „během vašich dnů“ zážitek, který si budete chtít co nejdříve zopakovat.

Proč je orgasmus během menstruace silnější než obvykle?

Nevím, jestli to tak funguje u všech, ač předpokládám, že ano. Nastupující menstruaci poznám podle toho, že na mě jdou chutě větší než kdykoliv jindy a v samotném průběhu to není o nic slabší. Není divu. Orgasmus během menstruace je díky prokrvení příslušných partií mnohem silnější. A nejen to.

Orgasmus během menstruace
Ženy, které mají v jiném období svého cyklu problém s dosažením orgasmu, mají právě během menstruace největší šanci vyvrcholení dosáhnout během pár okamžiků.

Orgasmus také dovede spolehlivě ulevit od bolesti. Ženy, které mají v jiném období svého cyklu problém s dosažením orgasmu, mají právě během tohoto období největší šanci vyvrcholení dosáhnout během pár okamžiků. Ať už při masturbaci či při samotném pohlavním styku.

Výběr správné polohy je během menstruace důležitější než jindy

Pohlavní styk během menstruace by rozhodně neměl být tabu už jen díky jeho blahodárným účinkům. Přesto je potřeba dodržovat několik zásad. Pokud pomineme ty hygienické, na které se podíváme za chvilku, je třeba při menstruaci dbát na výběr správné polohy.

Dráždění určitých míst, např. děložního čípku, totiž může být v jiném období příjemné. Během menstruace je však často bolestivé, což nás může od dalších pokusů odradit. Proto je při experimentech s výběrem vhodné polohy důležité jít na vše pomalu a opatrně, než si najdete tu pravou, ve které dosáhnete společně s partnerem těch nejlepších výsledků.

Výběr správné polohy při sexu je během menstruace důležitý

 

S kondomem a kalíškem se nepříjemných úniků krve bát nemusíte

Nejbezpečnější sex během menstruace je s vhodným menstruačním kalíškem, který zabrání úniku krve. Podle toho, který kalíšek máte, je pak ideální pro jistotu použít i kondom (avšak pozor, aby jej „šťopka“ kalíšku s klasickým zakončením nenatrhla).

Sex během menstruace s dlouhodobým partnerem je však zásadně bezpečný. Což však neplatí v případě používání tamponu. U něj hrozí zatlačení příliš hluboko do pochvy, ale také výrazně zvyšuje možnost přenosu různých infekcí. Což však u tamponu platí i za normálních okolností a bez sexu.

Mořská houba – opomíjený zázrak menstruačních pomůcek

Přestože jsou ekologické menstruační pomůcky v poslední době pro většinu žen jasnou volbou, mořská houba je mezi nimi stále neprávem přehlížená. Tato pomůcka je, na rozdíl od tamponu, velmi šetrná nejen k přírodě, ale i k ženskému tělu. Pokud plánujete sex během menstruace, mořská houbička je naprosto ideální pomůckou, která zabrání zašpinění prostěradel a současně si s partnerem můžete intimní chvíle užít skutečně naplno.

Oproti menstruačnímu kalíšku má mořská houba výhodu velmi jemného přírodního materiálu, takže nehrozí, že by partnera nepříjemně tlačila, škrábala nebo se prohnula tak, že by krev během intimního momentu nečekaně propustila.

Stále se sexem váháte, ale chcete dopřát potěšení partnerovi či partnerce? Nebojte se netradičních hraček

Chcete dopřát potěšení partnerovi, partnerce (nebo klidně sobě) během svých dní, ale přece jen se samotného sexu bojíte? Na trhu najdete spoustu originálních vychytávek, s nimiž dojdete potěšení během pár okamžiků nehledě na dobu v měsíci. Nejoblíbenějšími jsou pro podobné situace podtlakové vibrátory na klitoris, se kterými většina žen dosáhne orgasmu během pár okamžiků.

Pokud chcete dopřát potěšení svému partnerovi, můžete společně vyzkoušet originální masturbátor, který vás sice rozhodně nenahradí, ale během okamžiků, kdy sama na sex nemáte pomyšlení, si můžete i tak společně prožít neopakovatelnou atmosféru erotiky. A partner vám takový dáreček dozajista jen tak nezapomene.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Sex během menstruace

Sex při menstruaci? Nikdy, je to nechutné, všechno mě bolí, partner by to nechtěl, není to hygienické, doktoři to zakazují… Sex se zavedeným menstruačním kalíškem? To nejde, není to možné, je to hrozná představa… Tak v pořádku, přiblížili jsme si situaci v diskuzích na facebooku a teď jak je to doopravdy. Samozřejmě že ano!

Hygienické pomůcky a sex při menstruaci

V předchozím článku Sex během menstruace jsme už probrali různé obavy točící se okolo pohlavního styku během menstruace, nyní se na to pojďme podívat z praktického hlediska. Během menstruace je žena více zvlhčená než jindy, sliznice je hodně prokrvená – lze tedy snáze dosáhnout orgasmu, většina žen v tu dobu nemůže otěhotnět, ALE vše se může zašpinit od krve.