Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.

Menstruační kalhotky Meracus Everyday

Kalhotky Meracus jsou příjemné na nošení, od pohledu k nerozeznání od běžných kalhotek. Dcera říká, že: "jsou moc pohodlné, cítím se v nich moc dobře a jsou lepší, než normální kalhotky a jsem vážně ráda, že je mám". Oceňuji, že nám firma dodala menší velikost, XS, která zatím není úplně obvyklá na trhu. Myslím si, že by měli menší velikosti zařadit do standardní nabídky, jsou mé dceři pořád o fous větší a nevím, jestli z nich rychleji vyroste nebo je zničí, jejich životnost si zatím netroufám odhadovat. Savá vrstva není nikterak bytelná - toho jsme se snad obávaly nejvíc - takže třeba v teplácích na tělocviku ve škole nebylo nic vidět.

Protože kalhotky dcera využívá zatím pouze 3 měsíce a má silnější menstruaci, tak přeci jenom do nich vkládá ještě klasickou vložku. I tak jsou báječné, zatím se jí v nich nestala - oproti klasickým kalhotkám - žádná nepříjemná nehoda s protečením. Přitom jsou prodyšné a nedošlo na žádné nepříjemné pachy, a to je začala používat v horkých letních měsících.

Několikrát jsem kalhotky přepírala v ruce a asi 2x v pračce, uschnou velice rychle a vypadají zatím pořád téměř jako nové.

Původně jsme plánovaly používání kalhotek úplně bez vložek (bez odpadu), ten zatím ztroskotal na tom, že bychom jich potřebovaly alespoň 10–15 kusů, aby byl čas je udržovat. A od toho mě jako samoživitelku zatím zrazuje jejich vyšší pořizovací cena, i když váhám, jestli do nich neinvestovat v rámci vánočního období – která 11letá holčička by netoužila pod stromečkem najít spodní prádlo? :-)

Určitě hodnotím novou zkušenost s kalhotkami Meracus velice kladně, kalhotky už jsem také doporučila několika svým kamarádkám, které mají dcery plus/minus ve stejném věku. Minimálně by je měla každá žena vyzkoušet na vlastní kůži.

Shrnutí recenze

Meracus Everyday bokové  
Síla menstruace silná
Používání na den i na noc
Protekly ne
Pohodlí super
Praní a sušení praní v pohodě - jak v ruce, tak v pračce, schnou rychle
Výhody klidné spaní po celou noc
Nevýhody zatím máme jenom jedny

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.

Porovnání jednotlivých menstruačních pomůcek podle různých kritérií

Ve studii In the Red bylo přehledným způsobem zpracováno kolik menstruačních pomůcek se spotřebuje v rámci jednoho dne, jedné menstruace, za jeden rok a také za pět let. Kromě počtu spotřebovaných pomůcek se zde porovnávala také cena za sledované období. Pro naše účely jsme se rozhodli tuto tabulku přepracovat, upravit ceny podle českého trhu a také přidat více menstruačních pomůcek. V tomto článku naleznete přehledné porovnání spotřeby menstruačních pomůcek a také kolik to stojí vaší peněženku.

Panna a menstruační kalíšek

Mladé dívky, které jsou ještě panny, se často ptají zda mohou používat menstruační kalíšek. Co se schovává za větou "Kalíšek je vhodný pro všechny ženy, které již měly pohlavní styk. Panny mohou používat kalíšek jen v některých případech." ?