Seznamte se s novinkou! První rozložitelné menstruační kalhotky Modibodi šetří planetu

Zvládání menstruace může být zase o něco udržitelnější! Australský výrobce nepropustného prádla Modibodi uvádí na trh první biologicky odbouratelné menstruační a inkontinenční spodní kalhotky. Potom, co vám po letech prádlo doslouží, se rozloží - a to desetkrát rychleji než běžné umělinové textilie.

Pokud máte vagínu, asi vás také měsíc co měsíc přepadne menstruační krvácení a běžíte si pro vložku nebo tampon. Nebo možná sáhnete po nějaké udržitelnější variantě menstruační pomůcky, jako je třeba menstruační kalíšek. V poslední době si oblibu žen získávají speciální spodní kalhotky, které jsou savé jako vložka, ale nepropustné - a jsou opakovaně použitelné. Ano, mluvíme o menstruačních kalhotkách, z nichž mnohé fungují i jako kalhotky inkontinenční.

Pozornost si menstruační kalhotky rozhodně zaslouží. Prošly sofistikovaným vývojem a jsou stále hezčí, pohodlnější a funkčnější. A v podání značky Modibodi zase o kus udržitelnější.

Australský výrobce nepropustného prádla Modibodi uvádí na trh první biologicky odbouratelné menstruační a inkontinenční spodní kalhotky Biodegradable Brief. Potom, co vám po letech prádlo doslouží, se rozloží - a trvá mu to desetkrát kratší dobu než běžným syntetickým textiliím. Rozložitelné je z 97 procent.

Rozložitelné menstruační kalhotky Modibodi

"V Modibodi věříme v zodpovědné inovace a jsme hrdí na to, že jsme průkopníky na poli biologicky odbouratelného nepropustného prádla," říká Kristy Chong, zakladatelka a generální ředitelka značky Modibodi. "Po letech potu, krve a vědeckého bádání jsme vykročili směrem k ukončení problému životního cyklu textilií. Tohle je nový přístup k řešení menstruace a nemůžeme nebýt pyšní, že jsme vyvinuli produkt, který nejenže omezuje produkci odpadu, ale nepoškozuje naši planetu," pokračuje Kristy Chong.

Rozložitelným kalhotkám Modibodi předcházel dvouletý vývoj a materiál je kombinací přírodních vláken a bioinženýrských syntetických textilií.

"Hlavní překážkou biologické rozložitelnosti u většiny textilií je elastan, který materiálu dodává pružnost a tím pádem pohodlnost při nošení. Spodní kalhotky mají typicky elastický pas a lem nohaviček. Modibodi tento problém vyřešilo použitím superjemné struktury žebrovaného úpletu v hlavní látce, aby si zachovávala svůj tvar i bez elastanu," popisuje Kristy Chong.

Použitá pletenina kombinuje merino vlnu a TENCEL™ - rostlinné lyocelové vlákno vyráběné ze dřeva pocházejícího z udržitelných zdrojů. Absorpční vrstva využívá k odvodu vlhkosti merino vlnu, bambusové froté tekutiny absorbuje a biologicky odbouratelný TPU film (termoplastický kaučuk) dodává voděodolnou vrstvu pro nepropustnost tkaniny.

Pružné prvky v pase a kolem nohaviček jsou vyrobeny z polyamidové příze se zvýšenou biologickou odbouratelností, podíl elastanu je malý. Na skládce by se prádlo mělo rozložit přibližně za pět let, to je desetkrát rychleji než syntetická vlákna obecně. Na švy byly použity biobavlněné nitě.

Zdroj: womenshealth.com. Volně přeloženo.

Modibodi v Čechách

Menstruační kalhotky a plavky Modibodi můžete zakoupit v Čechách přímo na webu www.modibodi.cz. Doufáme, že tam brzy najdeme i tuto australskou novinku! Vyzkoušet různé střihy a velikosti můžete v pražském obchodě MamaLuna, Tusarova 25 nebo na ženských setkáních v domě Maitrea.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.

K vodě už nemusíte jen s tamponem nebo kalíškem. Jak fungují menstruační plavky?

Menstruační plavky? Zní to trochu bláznivě, v každém případě však převratně. Vždyť plavání v době menstruace máme všechny spojené s nutností použít tampon. Případně kalíšek nebo menstruační houbičku. Ženy, které nemají rády pomůcky, co se zavádí dovnitř, pak měly ve svých dnech s koupáním utrum. Menstruační plavky by to mohly pohodově vyřešit. Pojďte se s nimi seznámit.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.