Ušní a tělové svíčky - díl 2. Jak působí a jak je použít?

V prvním díle naší minisérie o ušních a tělových svíčkách jste zjistili, že se nejedná o žádný novodobý vynález. V tomto díle vám představíme jak tyto speciální svíčky působí na naše tělo a jaký je správný a bezpečný způsob jejich použití.

Princip působení

Na internetu lze nalézt spoustu různě důvěryhodných a kvalitních informací o působení ušních a tělových svíček (ať už pozitivních či negativních). Skutečnost je taková, že díky tvaru svíčky (klasicky či kónicky válcovitému) vzniká po přiložení zapálené svíčky na tělo mírný podtlak (tzv. komínový efekt), kdy teplejší vzduch vnitřní dutinou svíčky proudí pozvolna směrem vzhůru. Tento jemný „masážní“ pohyb a mírné teplo stimulují lymfatický systém, energetickou obálku těla i místa na těle, na které je svíčka přiložena. Dochází tak k velmi jemné harmonizaci narušené rovnováhy.

Je důležité zmínit, že běžný člověk své energetické tělo zpravidla nevnímá. Proto v počátcích použití ušních a tělových svíček nemusíte efekty pocítit. To ale neznamená, že žádné nejsou. Nejprve se harmonizuje energetická obálka těla a teprve posléze se působení promítne také na fyzické úrovni. Obecně platí, že při použití alternativních metod léčení je třeba být trpělivý a dát tělu prostor k probuzení a rozvinutí vlastních léčivých a regeneračních sil. U takto jemných prostředků, jakými ušní a tělové svíčky jsou, to platí dvojnásob.

Tělové a ušní svíčky HOXI

Způsob použití

Před samotnou aplikací svíček si připravte pohodlné a bezpečné místo k provedení terapie (nejlépe pro polohu vleže). Budete pracovat s otevřeným ohněm, proto dbejte zvýšené opatrnosti!

Nachystejte si hrnek nebo misku s vodou, do které po ukončení svíčku vhodíte a tím ji uhasíte. Z papíru si vystřihněte ochranný kruh (bývá zpravidla součástí dodávky svíček, popř. si návod můžete stáhnout v našem eshopu u námi nabízených svíček), nebo použijte jinou pomůcku, která ochrání vystavené části těla (včetně vlasů!) před nechtěným ukápnutím vosku či odpadnutím ohořelé části svíčky. Z užší strany svíčky navlékněte ochranný kruh do cca 1/3 (na svíčce vyznačeno barevným proužkem).

Svíčku otočte širším koncem dolů a zde ji zapalte. Jakmile svíčka hoří, okamžitě ji obraťte vzhůru a přiložte na vybrané místo na holém těle. Spodním koncem svíčky by neměl unikat dým, jen tak vznikne mírný podtlak a komínový efekt. Svíčku držte vzpřímeně. Uvolněte se, relaxujte. Jakmile svíčka dohoří do cca 2/3 (nad papírový kroužek), svíčku opatrně přeneste nad misku s vodou. Zde ji rychle otočte plamenem dolů a vhoďte do vody.

Po použití můžete uvnitř svíčky najít směs ze zbytků nevyhořelého vosku a popílku z plátna. Tuto směs nikdy příliš „nepitvejte“ obsahuje nahromaděné negativní energie, které je lepší ihned zlikvidovat - je-li to možné, zbytek svíčky spalte.

Svíčkování je harmonizující a relaxační terapie. Při jejím provádění byste neměli cítit žádnou bolest, nepříjemné pocity ani žádný jiný diskomfort. Pokud se při terapii nebudete cítit dobře, vždy ji ihned ukončete!

Před a zejména po aplikaci svíček více pijte (nejlépe čistou vodu), pomůžete tím rozprouděné lymfě účinněji odvádět toxiny z těla. Po svíčkování  si dopřejte klid a pohodu.

Pro zvýšení pocitu uvolnění, klidu a relaxace je vždy lepší, když vám svíčku aplikuje druhá osoba. Nemusíte sami hlídat způsob hoření, bezpečnost a odhořívání svíčky a daleko lépe a hlouběji si terapii užijete.

VAROVÁNÍ!

Při aplikaci svíček buďte velmi opatrní. Důsledně dodržujte pokyny výrobce a pravidla bezpečného chování při práci s otevřeným ohněm. Nejvíce úrazů nastává právě v důsledku podcenění rizik. Svíčky na méně přístupná místa, stejně jako do uší si nikdy neaplikujte sami. Dejte pozor, abyste se neopatrnou manipulací nepotřísnili roztaveným voskem.

Svíčky si můžete zakoupit na našem e-shopu Maluna.cz.

Zdroje: HOXI.cz, EnergySystem.cz, Jili Hamilton, NaturHelix, Petr Rulc - Zdraví pro všechny, U.S. Food and Drug Administration.

Eliška Stofferová
Autorka článku

Velká milovnice přírody, přirozenosti a opravdovosti, zdravého kvalitního jídla, radosti z pohybu a svých dvou dětí, jednoho muže a kočky. Ačkoliv ji ochrana životního prostředí provází od dob studií na dvou vysokých školách, nedařilo se jí najít práci, která by jí dávala skutečně smysl. Až když se obrátila k sobě a poznávání sebe sama, přestala chlapsky tlačit "na pilu", pochopila, co je její essence a to pravé naplnění postupně přišlo. Začalo to lehkou spoluprací s Ilonou Bittnerovou, zakladatelkou blogu Kalíšek.cz, a pokračuje to rozjetím vlastní rodinné firmy s čistou přírodní kosmetikou Anela. Vždy dělá vše jak nejlépe dovede a hlavně srdcem.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Ušní a tělové svíčky - díl 1. Odkud se vzaly?

Není svíčka jako svíčka! Ušní a tělové svíčky se od důvěrně známých, běžně dostupných svíček liší mnoha vlastnostmi, např. tím, že neobsahují knot, jsou duté a u romantické večeře si s nimi moc dlouho neposvítíte. K čemu jsou tedy dobré?

Výtok a přirozené samočisticí procesy v pochvě

Panuje všeobecný názor, že pokud má žena výtok z pochvy, je to známka infekce a je třeba se jej za každou cenu zbavit. Přitom situace je právě opačná. Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.