Zkušenosti s menstruačním kalíškem Gaia cup - starší verze

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Gaia cup. Konkrétně tyto zkušenosti jsou se starší verzí kalíšku Gaia cup. Ten byl v červnu roku 2020 nahrazen novým typem. Nový typ má jiné zpracování silikonu, je čirý a velikost S má menší průměr oproti původní velikosti S.

Gaia cup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Číně. Vyrábí se ve 2 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Kalíšek je zcela hladký, kromě spodní části, kde rýhy slouží ke snadnému vyjmutí. Stopka je krátká (10mm), takže některé ženy ji ani nebudou muset ustřihnout. Otvory sloužící k vytvoření podtlaku jsou umístěny až těsně u ústí kalíšku a ten má díky tomu větší kapacitu.

Menstruační kalíšek Gaia Cup
Menstruační kalíšek Gaia Cup

Gaia cup velikost S

Moje první zkušenosti byla s kalíškem Gaia cup vel. S, který jsem si pořídila po prvním porodu, který ale proběhl CS. Zkusila jsem ho jen párkrát, protože jsem velmi rychle opět otěhotněla. Nevyhovovala mi na něm stopka, jinak byl příjemný.
Aneta

Já mám Gaia S, zatím jsem jiný nezkoušela a vyhovuje mi. :)
Blanka

Mám Gaia cup ten menší a nešel mi zavádět. Dostala jsem radu používat sklad Diamond a opravdu to pomohlo. Chce to trochu cviku :) Říkám si, jestli je to kalíškem a jiný by se rozvinoval lépe (sestra s jiným typem žádný problém neměla), ale zatím jsem jiný nevyzkoušela. Používám asi 3/4 roku a teď už tak půl roku většinou vždy napoprvé, někdy potřebuji o pokus více.
Marcela

Mám Gaia cup ten menší a naprostá spokojenost. Vylévám ráno a večer po celou dobu ms, takže pohodička. :)
Tamara

Mám menší velikost Gaia cup asi tři roky a celou dobu pohoda. Natrénovat rozvinutí mi chvilku trvalo (funguje mi jen sklad diamond fold). Neprotéká mi vůbec, ani při docela náročných sportech (aqua floatfit, kolo, pohyb po lešeních na stavbách). Při správném rozvinutí mi vyhovuje i na plavání. Zkusila jsem i tvrdší kalíšky, ale k tomuto jsem se vrátila a vychytala manipulaci s ním.
Helena

Gaia cup velikost L

Mám tu větší velikost Gaia cup. Až s kalíškem jsem zjistila, že odchází opravdu malé množství krve, takže vylévám jen ráno a večer.
Věrka

Mám Gaia cup L a naprostá spokojenost! Jemný, netlačí, neprotéká, dostatečný objem (vylévám 2-3 denně). Snad jen že materiál je z Německa a zpracovává se v Číně. Jo a stopka je úplně pidi, neschovává se tam krev a je vroubkovaná, takže lze pěkně vytáhnout za ní (i spodek kalíšku má vroubky). Jinak délka mi přijde ok, pokud teda žena nemá sníženou dělohu. :)
Lenka

Mám větší velikost Gaia cup. Je zatím můj první (a poslední). Sice jsme se museli trochu sžít, ale sedí. Zavádím scvaknutím do U a pak ho trochu povytáhnu a celý ho uvnitř obkroužím, zda se rozevřel a v 99% neprotéká.
Marie

Dobrý den, vyzkoušela jsem kalíšek Gaia cup L. Jsem s ním naprosto spokojená. Vůbec nevím, že ho mám. Z počátku jsem si říkala, ježiš, to je nějaký velký, ale díky tomu, že je vyroben z lékařského silikonu je naprosto přizpůsobivý. První vyndání nebylo zrovna nic moc, ale pak už to šlo jednoduše. Jsem ráda za investici, protože teď vím, že se mi vrátí a hlavně v létě, až budou ta horka nebudu se muset "pařit" s vložkou a nic mě nebude tlačit, nebo se nebudu obávat protečení, jako tomu bylo při používání tampónu, který mi přestal po 2. porodu vyhovovat.
Má peněženka děkuje, že bude teď méně vydávat za hygienické potřeby a já děkuji, že budu mít více místa na poličce, kde jsem tyto potřeby měla.
Katka

Ostatní zkušenosti, u kterých nebyla specifikována velikost Gaia cup

Mám menstruační kalíšek Gaia cup, nerozvine se mi úplně, ale vůbec neprotéká. Asi je to tím, že je fakt velký a měkký. :)
Klára

Mám Gaia cup. Když se mi nechce rozvinout, pomáhám tomu. Trochu ho povytáhnu, pomůžu mu se rozvinout a pak jej trochu zatlačím zpátky a on se jakoby už sám vcucne a nejde vytáhnout. Když povytáhnout jde, znamená to, že není plně rozvinutý nebo přicuclý.
Adéla

Tak jsem dala na rady a začala jsem kalíšek Gaia Cup skládat pomocí Diamond fold a tento na kalíšek skutečně funguje. Zkouším teprve druhý cyklus, ale výrazné zlepšení oproti 4 cyklům předtím, když jsem zkoušela různě zavádět a už jsem to chtěla vzdát. Řekla bych, že neprotéká vůbec. Protekl, ale spíš byl plný. Tedy se začínám pomalu radovat :D
Marie

Mám Gaia cup už asi 4 roky a nedám na něj dopustit. Sedl mi hned na poprvé, dobře se zavádí, jak je měkký. Nemam teda s čím srovnávat, jiný jsem ani v ruce nedržela. Ale i tak doporučuji :-)
Alena
 
Pro zavádění kalíšku Gaia cup doporučuji sklad half diamond, díky němu se kalíšek zavádí perfektně.
Denisa

Já mám Gaia cup a jsem moc spokojená. I napoprvé se mi povedl správně zavést, neprotéká a i vyndávat jde snadno.
Ilona

Gaia cup byl můj první kalíšek, hned mi sedl a sedí dál. Spokojenost :)
Táňa

Gaia cup je můj první kalíšek a jsem celkem spokojená, jen je dost dlouhý.
Alice

Jsem s kalíškem Gaia cup spokojená a nemusím zkoušet nic jiného.
Martina

Gaia je velmi měkká, možná nejměkčí možný kalíšek? Já se s ní učila půl roku, než jsem vychytala, jak ji zavést. Teď na ní nedám dopustit.
Simona

Dobrý den, ráda bych se podělila o své zkušenosti s menstruačními kalíšky. Asi před 7 lety jsem si koupila kalíšek Mooncup, který jsem po zavedení neustále cítila a tlačil mě. Byl velmi nepoddajný a těžko se zaváděl, proto jsem jej přestala používat (materiál zřejmě v té době nebyl ještě zcela "vychytaný"). Asi před půl rokem jsem se rozhodla, že dám kalíškům ještě šanci a koupila jsem si nový - Gaia cup, který je z velmi příjemného materiálu. V té době jsem vysadila antikoncepci, takže jsem nikdy nevěděla, kdy "to přijde". Musím říct, že jsem za něj v té době byla hodně vděčná a jsem i dnes. Nemusela jsem nosit vložky (v létě jsou nepříjemné) nebo tampony, koupat jsem se mohla bez obavy z nepříjemného překvapení a hlavě, ani jsem o kalíšku nevěděla. Kalíšek bych od té doby nedala "z ruky" :) Všude ho vychvaluji! Nosím ho jak přes den, tak v noci. Cítím se s ním velmi pohodlně, čistě a jistě. Nedávno se mi na kalíšku utrhl kousek stopky (dle sdělení výrobce lze kalíšek používat i bez ní, já však dostala nový), což byl sice problém, ale díky příjemnému přístupu a rychlému řešení paní Bittnerové zanedbatelný. Mohu jen doporučit! Geniální záležitost :)
Lenka

Další zkušenosti s menstruačním kalíškem Gaia cup

Srovnání Gaia cup L a MeLuna soft L

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Gaia cup – nový design

V polovině roku 2020 přišla česká firmy TIERRA VERDE s novou, vylepšenou verzí svého menstruačního kalíšku značky Gaia cup. Pojďme se podívat na to, jak se nová verze od té původní liší. Tento kalíšek je vyrobený ze silikonu v Číně. Je hladký a ve spodní části má z vnějšku drážky, které umožňují snadnější uchopení kalíšku a jeho vyjmutí. Má vroubkovanou stopku, kterou je možné ustřihnout.

Kalíšky dle objemu, průměru a délky

Při výběru toho pravého kalíšku pro vás se mohou hodit seznamy kalíšků, kde jsou jednotlivé značky a velikosti seřazené dle průměrů, objemů a délek. Některé údaje v tabulce se mohou lišit od toho, co uvádí výrobce. Vycházíme z našich vlastních měření a porovnávání kalíšků.