Zkušenosti s menstruačním kalíškem Lunacup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Lunacup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete. U této značky nám rovněž mnoho zkušeností poskytl přímo výrobce, mnohokrát děkujeme!

Menstruační kalíšek Lunacup je vyroben ze silikonu v České republice. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je plná. Stopka je širší než u jiných značek a je velmi jemná a ohebná. Do roku 2019 se kalíšek vyráběl v Číně, ale tvar kalíšku byl stejný.

Menstruační kalíšek Lunacup
Menstruační kalíšek Lunacup

Lunacup velikost 1

Mám Lunacup velikost 1 a už bych ho za nic na světě nevyměnila. Nechápu, jak jsem mohla žít bez něj a bez látkových vložek MERACUS!! Kéž by se všechny ženy těšily z menstruace tak jako já!! S kalíškem ani nevím, že nějakou menstruaci mám. 😊 Svému kalíšku říkám růžový pomocníček a svého rozhodnutí ho používat nikdy nebudu litovat, spíš lituju toho, že jsem ho nepoužívala už od první menstruace. Takže neváhejte a pojďte do toho, stojí to za to!!
Natálie

Hezký den :) Mám menší Lunacup v růžové barvě a je naprosto boží! Miluju ho a díky němu mi už menstruace nevadí! Holky jestli nevíte, zkuste a už nebudete chtít jinak!!
Saška

Kalíšek je hodně dlouhý, a i přes vysoko položený čípek se nepohodlně zavádí (nemám tak dlouhé prsty, abych jej pohodlně usadila na poprvé) a často jej tak cítím uvnitř. Celkově mi kalíšek přijde hodně velký na to, že mám nejmenší velikost. Uvítala bych, kdyby se dělala i kratší verze kalíšku, třeba o 1-2 cm.
Odpověď Lunacup: Dobrý den, u kalíšku můžete zkrátit stopku a nebo dát kalíšek naruby, stopka je uvnitř kalíšku a pak kalíšek zavést. Takhle je kalíšek nejkratší. 
Kateřina

O přechodu na kalíšek jsem nějakou dobu uvažovala a mrzí mě, že jsem se nerozhodla dříve. Je to asi tak milionkrát pohodlnější, než tampony/vložky. Zavádění chce trochu cviku. Bez problému mi vydrží i v silnějších dnech 12 hod. Co bych nedoporučila je sterilizační sáček - je s ním šílená manipulace (nevydrží postavený v mikrovlnce a voda se pak vylije otvory nahoře) a sterilizovat lze i jiným způsobem.
Odpověď Lunacup: Dobrý den, doporučuji sáček před použitím dole rozložit a pak přidat 3 lžíce vody a umístit do mikrovlnné trouby.
Tereza

Naprosto doporučuji. Měla jsem velký strach ohledně zavádění a spolehlivosti, ale úplně zbytečně. Člověk o něm celý den neví, ani při cvičení. Jen je škoda, že o něm není větší povědomí a spousta žen váha s jeho koupí. Jsou to totiž nejlépe investované peníze.
Sára

S kalíškem jsem nadmíru spokojená. Je to ekologické, pohodlné a celý den nemusím nic řešit. Už teď doporučuji všem kamarádkám a od těch dostávám také pozitivní zpětnou vazbu.
Aneta

Určitě doporučuji. Ze začátku jsem s ním trošku bojovala ale nevzala jsem to a četla hromadu příspěvků a rad od ostatních a naučila se s ním. Používám ho jak na noc tak i přes celý den a nemůžu si stěžovat. Nemusím se bát že proteču. Kolikrát jsem na něj i málem zapomněla jak o něm člověk neví. Doporučuji i svým kamarádkám a i ony si už svůj pořídily :-) Tampony už nikdy víc ❤
Vendula

Nejprve jsem byla rozpačitá, především u vyjmutí kalíšku. Nakonec jsem si našla svou fintu a to celkem rychle. Kalíšek je pohodlný, vůbec mě nijak neomezuje a všem ho můžu jen doporučit. Já ho oceňuji zejména při sportu, kdy můžu celý den běhat po horách a vím, že to společně zvládneme.
Markéta

Nevěřila jsem, že bych mohla být tak hodně spokojená. Objednala jsem ho na zkoušku a teď si ho nemůžu vynachválit, nikdy jsem se necítila tak svěže a ochráněná při svých dnech. Holky, jestli nad tím opravdu uvažujete a jste na vážkách tak můžu jedině doporučit. Neváhejte a objednejte, je to super společník, bez kterého nedáte už ani ránu.
Denisa

Na kalíšek jsem byla moc zvědavá a vše si nastudovala. Proto jsem se taky nezalekla počátečních neúspěchů. Se zavedením ani protékáním jsem neměla problém, ale překážela mi ta šťopka - než jsem ji však ustřihla, zkusila jsem kalíšek obrátit naruby, abych si byla jistá, že s ním zvládnu manipulovat i bez ní - což vřele doporučuji pro klid duše, ale nebojte, jde to i bez šťopky. Co jsem ji odstřihla, žádné problémy nepozoruji a z kalíšku jsem nadšená. Určitě tomu dejte šanci a nenechte se odradit!
Tereza

Toto je moj druhy kalisok, prvy som mala od inej znacky a musim priznat, ze tento mi vyhovuje viac, hlavne tym, ze ma 4 dierky namiesto 2. Velkost sadla, krasna merunkova farba a navyse sterilizacny sacok ako darcek.
Martina

Kalíšek mohu vřele doporučit. Ani tampony neposkytují takový pocit. Cítím se s ním vzdušně, svěže, zapomínám, že mám kalíšek zavedený. Nenechte se odradit začátky se zaváděním, manipulací s kalíškem, vyplatí se trocha trpělivosti. Osobně mi trvalo najít si správnou polohu kalíšku. Po třech měsících už naprostá jistota ve všem. Lunacup je můj druhý a určitě u něj zůstanu.
Lenka

Super, prvních pár dní před MS jsem ,,trénovala" a pak už jsem neměla problém. Miluju to!!! S mojí slabou menstruací nemusím vůbec řešit jestli neprotíkám. 100% doporučuju všem.
Anna

Kalíšek používám teprve krátce, ale i po té krátké době mohu říct, že je to nejlepší věc, kterou můžete při svých dnech použít. Líbí se mi nápad chránit životní prostředí a že kalíšek nijak neznečišťuje přírodu jako ostatní menstruační pomůcky. Je pohodlný a ani není cítit. Určitě bych kalíšek všem doporučila!
Klára

Kalíšku jsem se ze začátku bála a váhala jsem, zda jej koupit či ne. Přesvědčilo mě doporučení od mé kamarádky a tak už kalíšek putoval i za mnou. Jsem s ním velmi spokojená, zavádění je v pohodě a je velmi pohodlný - v těle nejde vůbec cítit, přizpůdobí se. Jsem ráda, že jsem mohla dát sbohem vložkám a tamponům. Mohu jen doporučit :))
Kristýna

S kalíškem jsme začala nedávno. Chvíli mi trvalo než jsem si našla svůj způsob pro zavádění, ale je to skvělá věc :) Kamkoli jdu, nemám strach, že bych měla nehodu se zašpiněným prádlem. Pro to abych ho také zkusila, mi hodně pomohlo sledování nějakých videí typu ,,jak to funguje" a taky rady ze stran kamarádek. Je to moc pohodlné a našla jsem více pozitivních bodů proč využívat spíš kalíšek než tampony.
Markéta

Jsem ráda, že jsem si jej pořídila. Neprotéká a i po krátké době, kdy ho používám, se na něj mohu spolehnout!
Kateřina

Kalíšku jsem se zpočátku bála, jelikož mi spousta holek z mého okolí říkala, jak to nefunguje. Ale opak je pravdou! Funguje skvěle! Jsem velmi ráda, že jsem si ho pořídila. Je to jedna "větší" investice, ale peníze se hned za pár měsíců vrátí. Druhé skvělé plus je, že když ho používáte, nemáte pocit, že zrovna menstruujete, což je parádní. Last but not least - ekologické k prostředí!! :-) Vřele doporučuji všem ženám.
Terezie

Vadí mi jediná věc - že jsem si ho nepořídila už dřív :D Můžu ho mít zavedenou delší dobu a vůbec o něm nevím. Šetří peníze i životní prostředí. Jediná škoda je, že se ho většina žen bojí používat, protože u nich asi ještě funguje motto "Co je nové, to je špatné".
Lucie

Kalíšek je kvalitní, pohodlný, po zavedení nejde vůbec cítit. I po zkrácení stopky plně funkční. Výborný pomocník. Menstruace je nyní úplně o něčem jiném, vůbec o ní nevím :)
Jana

Menstruační kalíšek vřele doporučuji. Ušetří spoustu peněz a také starostí během menstruace. Je třeba věnovat čas tréninku správného zavedení a vyjmutí, ale po osvojení pár chvatů a hmatů je to hračka :)
Zuzana

Kalíšek mi velice vyhovuje. Je opravdu spolehlivý a pohodlný. Kalíšek mohu jedině doporučit! Zpět k vložkám a tampónům už bych se nikdy nevrátila.
Ivana

Parádní věc! Lituji jen, že jsem nevyzkoušela dříve! Pohodlné, neobtěžující, jednoduché. S čím jiným bych se při menstruaci mohla s klidem koupat v moři - na nudapláži?
Míša

Skoro rok jsem zvažovala zda si kalíšek koupit. Stále jsem v něj neměla důvěru i když jsem slyšela a četla jen samé kladné recenze. Opravdu teď po zkušenostech musím říci, že je opravdu úžasný a mohu jen a jen doporučit.
Pavla

Jsem po dvou porodech sekci a je mi přes 30 let. Pro kalíšek jsem se rozhodla kvůli ekologii a neměnila bych. Je to velmi pohodlné, v ničem mě kalíšek neomezuje a je spolehlivý. Doporučuji.
Ivana

Skvělá věc. Ekonomičtější a ekologičtější než vložky či tampony. Pohodlný, není vůbec cítit. Nevím proč jsem s koupí tak dlouho otálela. Doporučuji všema deseti.
Jana

Jsem velice spokojena, přijde mi, že bolesti jsou s kalíškem menší, ale možná je to jen pocit. Každopádně si připadám mnohem komfortněji, o kalíšku většinu času vůbec nevím.
Soňa

Je mi 27, nerodila jsem a jsem dost drobná. Vybrala jsem na začátku Luna Cup 1 - menší velikost s průměrem 40 mm a objemem 15 ml. Placatou stopku jsem velmi rychle ustřihla, protože jen zavázela. Zavádění ani vytahování mi problém nedělalo a okamžitě jsem začala oceňovat všechny klady kalíšku. Kromě ušetření odpadu, také velká praktičnost při cestování a hlavně žádný kontakt intimních partií s dráždivými chemikáliemi v jednorázových menstruačních pomůckách. Zatímco běžné vložky pro mě byly vždycky po použití "fuj" a dělala se mi z nich vyrážka a tampony mě jen vysušovaly, s kalíškem bylo všechno daleko víc v pohodě a přirozené. Krev v kalíšku mi najednou vůbec nevadila na rozdíl od krví nasáklých vložek nebo tamponů.
Beata

Ahojte kalisnice. Pouzivam kalisok- najlepsia kupa fakt. Ja som mala to stastie, ze som ten svoj trafila na prvu supu. Necitim ho, nepreteka, mozem sa nanho 100% spolahnut a o pohodli a cistote ani nehovorim. Dovolenka, sport? Ziaden problem. Ak niekto stale vaha ci do toho ist, urcite to stoji za to 😊 Ja mam 29 rokov, deticky este nemam a mam Lunacup mensi.
Klára

Lunacup velikost 2

Je to můj první kalíšek a padl úplně dokonale, mám za sebou 3 porody, je mi 34 a sedí opravdu skvěle, neměla jsem s ním žádný problém, ani ho necítím. Je škoda, že se o tom vůbec nemluví, používání kalíšků je mnohem příjemnější, pohodlnější a hygieničtější než běžné metody...
Vendy 

Používám kalíšek Lunacup 2 a zavádění jsem zvládla na první dobrou. Překvapilo mě, že jsou ženy, které mají se zaváděním potíže...
Jarka

Kalíšek je naprosto perfektní, nemohu si ho vynachválit, manipulace je snadná, údržba také. Mrzi mě jen, že jsem si kalíšek nepořídila již dříve, mé dny nikdy nebyly tak pohodlné a komfortní jako s kalíškem. Nemusím se nijak omezovat ve sportu a při dovolených. Kdyby se mě někdo zeptal zda kalíšek doporučím - 100% ano, neváhejte pokud uvažujete o pořízení!
Veronika

Velká spokojenost. Kalíšek mám teprve krátce, ale už teď vím, že bych za žádnou cenu neměnila za vložky či tampony. Je to zatím nejpohodlnější a svým způsobem i nejzdravější varianta, kterou jsem na sobě vyzkoušela. Na zavádění jsem si sice musela chvíli zvykat, ale jak chytíte ten správný ,,grif", už nic nemusíte řešit. Velikostně doporučuji větší variantu kalíšku, jelikož máte pro začátek bezpečnější pocit, že nikde nic neproteče.
Klára

Jelikož jsem po porodu, vzala jsem si kalíšek větší, největší spokojenost a nejlepší rozhodnutí v životě! 3 měsíce jsem sice bojovala s technikou, chvíli jsem protékala, ale už to mám v ruce a nemám si vůbec na co stěžovat! Chce to jen trpělivost ale stojí to za to, rozhodně doporučuji.
Nikol

S kalíškem jsem spokojená, pár dní trvalo naučit se správné vložení, ale už je to ok a funguje tak, jak má.
Lenka

Kalíšek již používám 3. měsíc a nemohu si na nic stěžovat, je to úžasná věc už se nikdy nechci vrátit k tamponům nebo vložkám a navíc dobrý pocit, že šetřím přírodu. Mám velikost 2. po porodu a sedí.
Eliška

Jsem velmi spokojená, už bych se nevrátila k tamponům a vložkám.
Lucie

Nevěřila jsem kamarádce, že je spolehlivý a neproteče. Že není dole cítit, ale koupila jsem si ho. Mám ho asi 2 měsíce a super. Jen se musím donaučit ho vyndávat, ale je to vše o cviku. Super neproteče a nic necítíte. Dokonce už poznám když je potřeba jej vylít. Paráda a díky.
Dominika

Nevěřila jsem, že něco může být lepší než tampón....Myslím tím pro ženy po porodu a to začátek menstruace, kdy je nejsilnější a tampóny měníte po 2 h.
Dana

Kalíšek už nosím delší dobu a jsem moc spokojená :-)
Klára

Nová inovovaná podoba mi vyhovuje ještě lépe než původní verze. Za mě, při správné aplikaci a manipulaci 100% spolehlivý výrobek, na který nedám dopustit a jen ho všude chválím.
Kateřina

Za mě je nejlepší výhodou používání kalíšku na noc. Mohu se na něj bezproblému spolehnout. Ale kalíšek cítím, když si například sednu. Nezavádím ho asi dostatečně hluboko. Moc mi to nejde. Jinak neprotéká. Vydrží celou noc i celý den. Přes den občas jednou pro jistotu vyměním.
Iveta

Kalíšek je příjemná záležitost. Ne jen že člověk šetří alespoň malým kouskem zemi, ale taky je to lepší, než si zavádět tampón a nebo být se smradlavou vložkou. Myslím si, že by se toho žádná žena neměla bát.
Kristýna

Rozhodla jsem se pro kalíšek, protože už jsem nechtěla přemýšlet, jestli jsem si s sebou vzala dost vložek nebo tamponů, narychlo shánět drogerii, nehledě na to množství odpadu.
Byla jsem moc zvědavá, jestli ho opravdu neucítím, a byla jsem mile překvapená. Při jízdě na kole, v teple, při veškerém sportu jako bych ho neměla, a přitom nic neproteklo. Je to krásný pocit. Ráno a večer do sprchy a to je celé. Jsem moc ráda za tuto možnost a zkušenost, kterou mohu předat dál své dceři.
Alena

Kalíšek jsem si koupila po porodu a jsem s ním naprosto a nadmíru spokojená.
Už žádné otravné vložky či tampóny. A nejlepší jsou noci, kdy se úplně v klidu vyspím, beze strachu, že někde něco proteče.
Marcela

Jsem s kalíškem velice spokojena. Škoda, že jsem o něm nevěděla dříve. Můžu říci, že teď mužů dělat vše bez obav a nemusím vyhazovat peníze za menstruační pomůcky, každý měsíc. Lehká údržba a hlavně vždy po ruce.
Kateřina

Ja mam lunacup väčšia velkosť, dnes som skusala poprvýkrát. A to je paráda, omnoho lahšie zavedenie ako tampon! Akurát to vyberanie treba trosku natrénovať, ale som mega spokojná!
Adéla

Dobrý deň! Používam kalíšok Lunacup vel.2, kalíšok pužívam zatiaľ iba 4 mesiace. O kalíšku som počula už dávnejšie, ale pripadalo mi to ako veľmi nepraktické riešenie. Začala som s Lunacupom, keď som asi pred treťou menštruáciou po pôrode narazila na reklamu na facebooku. Bola som prekvapená, koľko žien kalíšok používalo (súdiac podľa komentárov). Tak som sa rozhodla zistiť o ňom viac a uvedomila som si, že ho stačí vylievať každých 12 hodín a to už mi prišlo praktikcé dosť :) Zavedenie mi nerobilo až taký veľký problém, pár zavedení a už som to mala nacvičené. Kalíšok mi napriek tomu pretekal, takže bez intimky to nešlo. Vďaka kalíšku som zistila, že mám nízko položený cervix a zamyslela som sa nad nejakými svalmi panvového dna. Panvové dno som začala posilňovať, ale kalíšok pretekal aj ďalší mesiac a pravdepodobne to bude cervixom, ktorý zaberá veľkú časť kalíška. Preto som si zaobstarala aj Merulu, ktorá je vhodná aj na nízky cervix. Ale zavádzanie bol veľký boj a aj tak pretekala viac ako Lunacup a okrem toho mi spôsobovala bolesti...asi veľkým podtlakom, ktorý vytvárala. Takže zatiaľ som zostala pri Lunacupe s tým, že v najsilnejší deň musím vylievať asi každé 2 hodiny (zatiaľ som na materskej, tak sa to dá) a v kalíšku je tak 5ml a to je asi max. objem, ktorý viem vtedy zachytiť bez pretekania. Zvyšok menštruácie (v slabšie dni) je to už lepšie, pretože sa mi cervix posunie vyššie a krvácanie je slabšie, takže nepotrebujem vylievať tak často, no intimkou sa musím istiť stále, slabšie pretekanie je vždy. Ale aj tak je to lepšie ako klasické menštruačné pomôcky, aj keď musím podotknúť, že po pôrode mám už menštruáciu bez bolesti...Neviem posúdiť teda používanie kalíšku počas bolestivej menštruácie. Ten pravý kalíšok zatiaľ ešte hľadám, ale aj pretekajúci kalíšok je pre mňa revolúcia v menštruovaní.
Ivka

Používam Lunacup 2 a je skvelý 🙂 a to mám nízko krčok maternice a aj napriek tomu sa dá úžasne používať, len som sa zo začiatku musela naučiť ako na to.
Nela

Zkušenosti s Lunacup velikost 1 i 2

Na první pokus jsem se trefila a objednala Lunacup 1, do nedávna používala jen ten a byla překvapená, jak skvěle se s ním manipuluje a vůbec neprotéká. Před 14 dny mi to ale nedalo a objednala Lunette 1, abych měla jeden kalíšek v záloze. A zase jsem se trefila, je tedy měkčí, ale perfektně sedí. No, a minulý týden mou sbírku doplnil ještě Lunacup 2, i když jsem nerodila a není mi přes 30 let, tak jsem ho chtěla zkusit kvůli většímu objemu a musím říct, že ten je zatím nejlepší. Rozvine se vždy a zatím ani jednou neprotekl.
Martina

Koupila jsem si Lunacup obě velikosti, ale jako nerodička jsem zkusila prvně ten menší. Za mě ta nejlepší zkušenost! Zavádění bezproblémové už po pár dnech. Nemám žádné obtíže při svých dnech a cítím se v pohodě, s kalíškem se neobávám "nehody". Když přijde s kamarádkami řeč na MS, vždy kalíšek doporučuji. 🙂
Radka

Zkušenost se sterilizačním sáčkem

Sterilizační sáček je skvělá volba pokud rády a hodně cestujete, můžete ho sbalit s sebou na cesty a použít. Přijde mi to jako skvěla alternativa, pokud zrovna nemáte po ruce hrnec a plotnu, navíc mi to přijde i rychlejší.
Patricie
Naše upřesnění: Sterilizační sáček Lunacup je součástí každého balení a je možné jej zakoupit i zvlášť.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Lunacup

Menstruační kalíšek Lunacup je vyroben ze silikonu v České republice. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je plná. Stopka je širší než u jiných značek a je velmi jemná a ohebná.

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Kalíšek.cz - kamenná prodejna

K našemu e-shopu provozujeme také kamennou prodejnu v Praze. Pojďme se na chvíli podívat, jak to celé vlastně vzniklo...