Zkušenosti s menstruačním kalíškem Luv Ur Body

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Luv Ur Body. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Luv Ur Body je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Malajsii. Vyrábí se ve 3 velikostech a v několika barvách. Všude na kalíšku Luv Ur Body jsou z vnějšku rozkvetlé květy. Při vyndavání za spodní část tedy kalíšek neklouže. Zároveň se díky květům neposouvá ani uvnitř pochvy. Uvnitř je kalíšek naopak zcela hladký, což usnadňuje čištění.

Menstruační kalíšek Luv Ur Body
Menstruační kalíšek Luv Ur Body - velikost L

Luv Ur Body velikost S

Luv ur Body S, doporučuju zásadně všem:-D Mně strašně vyhovuje!
Daniela

LUB S jsem si koupila, protože jsem potřebovala větší objem (do té doby jsem používala Ladycup S). Tento účel splnil skvěle, ale zavádění je pro mě obtížnější, protože je mnohem měkčí, než jsem byla zvyklá. V tomhle ohledu by pro mě byl lepší Yukki classic. Nicméně nelituji kvůli tomu objemu. Jestli ale upřednostňujete měkké, tak rozhodně LUB stojí za to :) A lísteček místo stopky dost usnadní vyndávání.
Helena

Ja mám Luv Ur Body S s modrými kvetinkami a som veľmi spokojná. :) Škoda, že som nevedela o kalíšku skôr , už by som bez neho nedokázala fungovať.
Jana

Luv Ur Body S tyrkysový s kytičkami.
Překvapilo mě, jak je kalíšek měkký. Mám doma ještě LadyCup a Meluna a ty jsou oba mnohem tvrdší. Tento kalíšek má ale dostatečně pevný vrchní lem, takže se rozbaluje bez problémů. Navíc díky slabším stěnám disponuje mnohem větším objemem, což byl můj hlavní důvod ke koupi. Ze začátku jsem se zaváděním kalíšku poněkud bojovala, byla jsem totiž zvyklá používat C sklad. Tento sklad dobře fungoval u výše zmíněných kalíšků, ale pro Luv Ur Body se nehodí. Problém s rozbalením ale vyřešil "punch down" sklad. Stopku kalíšku jsem ustřihla. Díky povrchové úpravě v podobě květů a měkkosti se kalíšek ale i tak vyndává velmi snadno. Přesto ale při nošení drží na svém místě a ani se nehne. S kalíškem jsem nadmíru spokojená, pojme obrovské množství tekutiny, absolutně o něm nevím a nevytéká ani při silných stazích pánevního svalstva (například při cvičení). Díky tomuto kalíšku jsem při menstruaci opět klidnější. Vysazovala jsem totiž HA, menstruace se mi poté rapidně zesílila a s dosavadními kalíšky jsem zažívala peklo. Nedržely na svém místě, protékaly, i když byly prázdné a nic se do nich nevešlo. Musela jsem se vrátit k tampónům. Naštěstí jen dočasně. Požádala jsem o pomoc děvčata zde na kalíšku a poradily mi opravdu dokonale.  Za to jim moc a moc děkuji. Takže pokud máte některá podobné potíže, za mě vřele doporučuji vyzkoušet tento kalíšek.
Julča

V lednu jsem se s vámi radila o mém asi pátém kalíšku. Psala jsem vám tenkrát, že mám zřejmě níže položený čípek, pevné svaly po baletění a sportu, ale že jsem po porodu a taky, že mi čtyři předešlé kalíšky nesedly. Poradila jste mi houbu a dala varianty Mamicup a Luv Ur Body. Tak tedy jsme vybraly Luv Ur Body S. Naprostá bomba. Nevím co víc napsat. Oproti oběma velikostem LadyCupu, které mi seděly jen buď první den Sko nebo Lko, které ve mě putovalo jako na procházce.... Oproti FemmyCyclu, který mi nacucl čípek a víc jsem neměla odvahu ho vyzkoušet, oproti LilCupu, který sice seděl, ale tak trochu se odmítal roztáhnout, je toto nejlepší varianta! První den zavedu, níže položený čípek se krásně rozvine dovnitř, kalíšek nikam neputuje... Svaly si ho nikam neposouvají, NEPROTÉKÁ jako ostatní (seděl mi snad jen LadyCup S a to jen první den MS), odhodila jsem intimky. Co jste mi poradila - naprosto boží - je vysušit kalíšek než ho zavedu. Zřejmě opravdu mažu, když ho vyliji a kapesníkem utřu, tak se ani nehne. Jediné mínus je to, že rychle ztratil barvu a zhnědnul, vyvařila jsem ho se sodou a je jako nový. Stopka mi nevadí a to jsem myslela, že bude. Jediné, co nedávám, je mít kalíšek na noc. Moje psychika mě nedonutí ho mít. Když s ním usnu, vzbudím se v noci a jdu si ho vyndat. PS: A taky děkuji za tip jak hnojit kytičky :) Ony fakt rostou!
Mirka

Chtěla bych všem váhavým kalíšnicím s nízkým čípkem doporučit Luv Ur Body. Můj problém byl takový, že jsem měla fajn průměr (Lunette 1), ale při silnější menstruaci čípek zabíral moc místa a protékal. Byla jsem z toho jednoduše zoufalá... Furt jsem bojovala s myšlenkou špatného zavádění, ale když mi protékal v silných dnech pořád, a to několik cyklů, vzdala jsem to a hledala nový. Hledala jsem co nejbližší průměr + kalíšek pro nízký čípek a tím mi byl Luv Ur Body S. Oproti Lunette má opravdu mnohem víc místa - dáno objemem, ale i tvarem. V nejsilnější den jsem měnila kalíšek 3x a ani jednou jsem neprotekla. :) Akorát občas bojuji s rozvinutím, ale to snad vychytám...
Vendula

Aj ja pouzivam Luv Ur Body S a tiez ho mam uplne nakraji.. Stopku som musela odstrihnut (s tazkym srdcom, kedze je taka pekne :D ) ale na tomto mieste kalisek netlaci, nepreteka, sedi.. takze ak kalich sedi, netlaci a nepreteka, tak nie je dovod ho davat hlbsie a listok ked skrabe, treba ostrihnut :)
Mirka

Mám Luv Ur Body S, ale je to skvělý kalich!
Radka

Mám Luv Ur Body S a Me lunu M, rozdíl tuším 1 mm. Sedí oba a Luv Ur Body jsem hrozně moc chtěla, protože se mi moc líbil a také kvůli prvnímu dni kdy jsem víc krvácela. Sedí dobře, ale mám problém s vyndáváním. Zalézá moc nahoru a pak na něj nedosáhnu. Tak uvidíme, jak se spolu spřátelíme.
Simona

Po roce jsem si udělal radost a doplnila zásoby..... a došel nový kamarád Luv Ur Body S. Trochu mě zarazila velikost, ale chtěla jsem měkčí kalíšek..... Prvně jsem měla Me Luna S Sport ale po roce mě začal tlačit na stěny. V noci hlavně  a musela jsem vyndat a vzít si vložky... jenom na noc.... ale zůstává u mě třeba na sport a na větší aktivitu bude u mě vítám pořád... Teď si jen zvyknout na nového kamaráda, který mi poradila kámoška... Líbí se mi větší objem hlavně, a není o moc "delší" jak můj první, tak doufám, že si na sebe zvykneme brzy.  
Pája

Luv Ur Body velikost M

Od května 2019 používám kalíšek Luv Ur Body M. Je to můj první kalíšek a na první dobrou jsem se trefila, je vyšší a užší, nicméně s manipulací nemám velký problém - je to o cviku a o tom, jak se tělo dokáže uvolnit, neprotéká, netlačí. Vyzkoušen i při velkém fyzickém vypětí a fungoval na jedničku. Zatím jsem nerodila.
Lucinka

Moc děkuji za doporučení - mám eMko a asi určitě ho miluju!
Sedl na první dobrou, v noci se ani nehnul, manipulace je daleko jednodušší, protože dík kytičkám na povrchu neklouže...
Kája

Ja som prešla z Lunette 2 na Luv your body M. Luv je mäkší a príjemnejší, Lunette mi zaliezal hlboko do útrob a Luv sa mi vyberá ľahšie. Lunette tiež tlačil a sťažoval mi močenie, čo pri Luv nie je problém vôbec. Som s luv M veľmi spokojná.
Ingrid

Rada by som sa podelila o moje skúsenosti s používaním menštruačných kalíškov. Môj prvý kalíšok, ktorý som si zakúpila v eshope kalíšek bol Yuuki 1. Rozhodla som sa pre variantu soft, pretože som si myslela, že používanie mäkšieho kalíšku bude príjemnejšie. So zavádzaním kalíšku som nemala žiadne problémy, ale kalíšok nedržal na svojom mieste (keď som ho zaviedla podľa návodu nemal dostatok miesta rozvinúť sa úplne a preto sa po čase sám posúval smerom nahor), netesnil na 100% a po pár hodinách začal pretekať úplne, napriek tomu, že nebol ani zďaleka plný.
Preto som napísala pani Ilone a poprosila ju o radu. Navrhla mi vyskúšať kalíšok MeLuna S pre jeho menší obvod a keďže posilňujem svaly panvového dna, ponúkla mi novú tvrdšiu verziu Sport. Na kúpu druhého kalíška mi ihneď ochotne ponúkla zľavu, za čo som veľmi vďačná. Bohužiaľ ani tento kalíšok môj problém nevyriešil a pre jeho malú kapacitu som ho musela meniť dokonca ešte častejšie.
Rozhodla som sa ale nevzdávať a hľadala som na internete príčinu mojich problémov. Nakoniec som zistila, že dôvodom, prečo kalíšok začne po čase pretekať, môže byť to, že keďže si ho musím zavádzať vyššie (pretože v nižšej polohe nemá dostatok miesta pre rozvinutie), kŕčok maternice sa dostane do jeho vnútra a zníži tým celkovú kapacitu kalíšku. Preto som sa rozhodla vyskúšať ďalší kalíšok Luv Ur Body M. Tento kalíšok má obrovskú kapacitu a preto sa nezaplní ani keď časť z jeho vnútra zaberá kŕčok maternice. Pre jeho veľké rozmery je síce zavádzanie, kompletné rozvinutie a vyberanie komplikovanejšie ako u predchádzajúcich kalíškov, ale stojí to za tú námahu, pretože kalíšok tesní dokonale a môžem sa na neho na 100% spoľahnúť. Dokonca aj v prvých dňoch menštruácie ho stačí vyprázdňovať po 12 hodinách, čo je nesmierne pohodlné.
Preto, ak má niekto podobné problémy, Luv Ur Body by som určite doporučila. Kalíšky Yuuki a MeLuna mne síce nesadli, ale to určite neznamená, že nie sú dobré. Každá z nás je iná a preto si myslím, že neexistuje jeden ideálny kalíšok. Ak sa Vám ho nepodarí nájsť na prvý krát, určite sa oplatí na základe získaných skúseností hľadať ďalej, kým si nenájdete kalíšok, s ktorým budete maximálne spokojná.
Veronika, 24 rokov

Mam Luv M, S lub sa mi manipuluje oproti Merule neporovnatelne lahsie a sedi perfektne. Od kedy mam Luv, merulu som uz prakticky nemala.
Andrea

Mám luv ur body M už třetí cyklus a jak napoprvé, tak pokaždé úspěch. Je to skvělý kámoš!
Kateřina

Mám šestý kalíšek - Luv ur Body M, není totiž široký, ale dlouhý, takže v něm čípek být může a pořád je dost místa. A hurá v nejsilnější dny vydržím 8 hodin bez výměny a v noci celou noc.
Majka

Luv Ur Body velikost L

Luv Ur Body L je větší a měkčí kalíšek a trošku hůř se rozvíjí. Ale stačí zkontrolovat rozvinutí a je úžasný.
Linda

Dobrý den. Navštívila jsem obchod Maluna.cz a prohlédla si kalíšky, nakonec jsem se rozhodla pro Luv Ur Body L. Na mně je teda zbytečně veliký, co se obsahu týká, ale co se týká šířky, tak jednoznačně změna k lepšímu, neříkám, že je to 100%, ale rozhodně velký posun, v podstatě neprotéká vůbec, ale jediný okamžik, kdy proteče trochu vždy, je pokud ho mám na noc a pak ráno vstanu (plný přitom není).  Akorát se mi občas stává, že se jakoby vysouvá ven. To se s Mooncupem nestávalo. Zatím jsou to 2 menstruace, tak uvidím, jak to bude dál. (Původně měla paní Mooncup A, který jí protékal.)
Jana

Jmenuji se Katka a je mi 31 let. Kalíšky používám přibližně od roku 2007. Začínala jsem s Mooncup, pak měla Lunette obě velikosti. Tu větší kvůli prvnímu porodu v roce 2012 a teď mám poslední kalíšek, po druhém porodu roku 2014, Luv Ur Body L.
Kalíšek je větší velikosti, oproti těm, se kterými mám zkušenosti - viz výše! To ale není vůbec na škodu. Po dětech mám celkem silnou menstruaci. Přirovnala bych (ve dnech 2.-3., kdy je menzes nejsilnější) ke spotřebě cca 8 vložek přes den, což je MOC! S kalíškem, ve dnech "největšího náporu" musím mít slipovku, protože ani tak není velikostně dostačující ... Respektive vylévám 4x - 5x za den! Při zavedení krásně sedí, vůbec o něm nevím a při všech možných pohybech (a že jich se dvěmi dětmi není málo) mi nijak nenarušuje den. Jedinou výtku bych měla na stopku, která je oválného tvaru, zploštělá a má na sobě 3D motiv listu. Tento efekt způsobuje proklouzávání při úchytu u vyjmutí. Z tohoto důvodů používám kus toaletního papíru pro přidržení. Tento "model" hodnotím velice kladně a určitě doporučuji!
Katka

Mám LUB velikost L a za mě spokojenost. I když ze začátku jsem měla problém s rozvinutím, protože je měkčí než Lunette 2, který mám na slabší dny. Ale během pár dní jsem zjistila jak na něj, aby se rozvinul. A teď už to dávám bez problémů na první pokus :-).
Bety

Také mi dorazil bleskově Luv Ur Body L. Je větší. Zrovna mi přišel doprostřed periody. Tak hned jsem zkoušela ;) Bála jsem se velikosti průměru, ale super. Kalíšek sedí, neputuje, drží na místě a neprotéká. Netlačí a necítím ho.
Lenka

Pěkný den, používám víc jak 8 let Luv Ur Body L, byl to největší na tu dobu kalíšek, vyhovuje mi na jedničku, jen je stále malý :-( potřebuji opravdu XXL, takže ještě rozmýšlím nad Claricup 3 nebo Merula Cup XL.
Ilona

Zkušenosti, kde nebyla upřesněna velikost kalíšku Luv Ur Body

Já bez komplikací hned napoprvé rozvinula Luv Ur Body a nikam neteče, je to paráda.
Veronika

Luv Ur Body je pro mě jedním slovem nejlepší.
Michaela

Mám Luv Ur Body, byl (a je) to můj první kalíšek a vyhovuje mi.  Bála jsem se, že budu muset hledat jiný, ale naštěstí to vyšlo napoprvé.
Šárka

Já jsem si koupila Luv Ur Body kvůli čípku a silné MS. Sedí mi. Původně jsem měla Melunu soft a ta neseděla. Vyndávání taky horší, protože ho mám hodně vzadu, ale dá se to. Jsem spokojená.
Lucka

Mám Mamicup i Luv Ur Body. Jsou oba krásně měkké a příjemné. Pokud umíte kalíšek zavést a rozevřít, je to v poho. Já mám nižší čípek, takže je mám bez stopky a oba jsou super. Luv je navíc fakt krásný. Což je jen rozmar.
Vlaďka

LUV je skvělý, stojí za to.
Lucie

Luv Ur Body stojí za to a nelituji, že jsem si jej pořídila. Mám silnou menstruaci, za jednu ms jsem za tampony utratila necelé tři stovky, takže se mi investice do kalíšku vrátila dost rychle. :)
Marcela

Zkušenosti s více velikostmi Luv Ur Body

Mám Luv Ur Body S a je skvělý. Mám i Luv Ur body M na první dny kvůli nízkému čípku. Neměnila bych.
Hana

Používala jsem Luv Ur Body L pár měsíců po porodu a teď používám jeho menší kámoše velikost M a S a neměnila bych. Ladycup jsem měla předtím a protékal mě.
Petra

Další zkušenosti se značkou Luv Ur Body

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Luv Ur Body

Kalíšek Luv Ur Body se vyrábí v Malajsii, ale majitelka firmy Nwadiuto Onuoha, která vymyslela nádherný design kalíšku, je Nigerijka. Radujeme se z tohoto jiného, exotického kalíšku, který zároveň splňuje i přísné hygienické normy.

Tanzanie obnovuje daň z hygienických potřeb

V článku Vysoká daň u menstruačních potřeb? jsme se věnovali tématu vysoké sazby DPH u menstruačních potřeb a protestům za jejich snížení. Vydejme se společně do Tanzanie a podívejme se na aktuální dění v této otázce.

Menstruační pomůcky: luxus nebo standard?

Čím dál tím více je menstruace vnímána jako něco normálního a pomalu tak ztrácí svou nálepku TABU. Ale bohužel, stále ve světě existují místa, kde jsou menstruační pomůcky vnímány jako luxus, který si ne každá žena může dovolit.