Zkušenosti s menstruačním kalíškem Mamicup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačními kalíšky značky Mamicup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Mamicup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Itálii. Vyrábí se ve 2 velikostech a v několika barvách. Ve spodní části má z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Patří mezi měkčí kalíšky. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace. Dírky na kalíšku (důležité kvůli podtlaku) jsou umístěny hodně vysoko a díky tomu mají kalíšky Mamicup velký objem.

Menstruační kalíšky Mamicup
Menstruační kalíšky Mamicup

Mamicup velikost M

Mám Mamicup M asi tři cykly a spokojenost.
Iva

Je mi 26 let, sportuji 3-4krát týdně, HA neberu, ještě jsem nerodila. Z anatomických poměrů mám obrácenou dělohu a díky tomu i pocitově nízko čípek (gynekoložka mi řekla, že je normálně, ale ona si ho vždy odstrčí těmi zrcadly) – velmi snadno na něj dosáhnu, je prostě tak „na půl cesty“, z tohoto důvodu nepoužívám tampóny, které mi absolutně nevyhovují – aby nebyly cítit, tak se musí zastrčit za čípek, což poté pozbývá smyslu jejich použití.
Nejprve jsem přemýšlela o Luv Ur Body S, i když mi přisel dost dlouhý, a pak se mě kamarádka ptala na Mamicup M, a když jsem na něj koukla, tak jsem si začala hrát s myšlenkou, že by to mohl být ten pravý. Než jsem si ho koupila, chtěla jsem ho vidět na živo. Nakonec jsem si ho i díky vašim radám koupila. Po prvním zkušebním zavedení jsem stopku úplně uřízla. Používala jsem ho celou poslední menstruaci (v kombinaci s látkovými intimkami pro jistotu) a jsem velmi spokojená. Po zavedení není cítit, objem je dostačující, jen jednou během celé MS protekla kapička (důvod úplně nevím, myslím, že to souviselo s velkou návštěvou WC). Myslím, že tam sedí přesně jak má.
Dominika

Pořídila jsem si Mamicup a za mě je fakt super :) Sedí krásně a vzala jsem si menší velikost i přes to, že jsem už rodila - ale jezdím na koni, tak jsem to zkusila a sedí :) Jsem naprosto spokojená :) Jo a doplnění, mám nízký čípek.
Blanka

Mám už pár dní doma Mamicup M a jsem s ním velmi spokojená. Samozřejmě jsem ho musela hned po řádné dezinfekci tabletami Milton vyzkoušet (jsem strašně zvědavá, takže jsem zkoušení riskla i přesto, že vím, že bych měla počkat až na začátek menstruace). K mému ohromnému překvapení jsem ho (náhodou) hned napoprvé zavedla dobře - vyndávání bylo o fous složitější, ale všechno je o cviku a dost rychle jsem se naučila, jak přesně kalíšek držet a co nejpohodlněji ho zavést, i jak uvolnit podtlak a bezbolestně ho dostat ven. S mým nízkým čípkem musím pokaždé kontrolovat, jestli mám čípek v kalíšku a ne mimo, ale aspoň si vždycky ověřím, že je kalíšek dobře rozvinutý.
Stopku jsem hned první den zkrátila na třetinu a možná ji při menstruaci ustřihnu úplně (stejně mi k vyndávání bohatě stačí vroubkování přímo na kalíšku), uvidím, jak moc mi klesne čípek a jak mi bude kalíšek sedět.
Každopádně už teď mi kalíšek vyřešil dost podstatný problém - každý měsíc mívám několik dní problém s hlenovými výtoky (podle gynekologa to souvisí s ovulací a je to naprosto normální), které se z ničeho nic objeví a zase zmizí třeba i několikrát za den. Laicky si myslím, že se mi párkrát denně prostě uvolní hlenová zátka děložního hrdla, prakticky to pro mě znamenalo mít vždycky po ruce vložku nebo tampon a být v pohotovosti. Teď prostě ráno před prací zavedu kalíšek, odpoledne nebo večer ho důkladně umyju a zavedu ho znovu, nemusím se pařit ve vložce ani si po pár hodinách měnit tampon a bát se TSS. Naprosto ho necítím, současně s odchodem z koupelny vždycky úplně zapomenu, že ho mám, takže i kdybych ho nedej bože nemohla používat při samotné menstruaci, rozhodně za něj budu vděčná aspoň v těchto problematických dnech a výborně se mi bude hodit i při jakémkoli koupání ať už v přírodě nebo v chlorovaných bazénech. Přijde mi jako hrozný paradox, že jsem dřív na základě jednoho negativního článku kalíšek odsoudila a teď jsem z něj stejně nadšená, jako většina žen na netu - moje zkušenosti jsou de facto velmi podobné (mimo jiné se i já těším na svou další menstruaci, což se mi nestalo od jedenácti let, kdy jsem netrpělivě čekala na tu první). Chtěla bych vám moc poděkovat za finální popostrčení a doporučení právě Mamicupu. Své investice ani v nejmenším nelituju a jsem ráda, že jsem se rozhodla kalíšek vyzkoušet. :)
Petra

Posilovala jsem pánevní dno. A volba kalíšek Mamicup M mi sedí naprosto bezvadně. Jsem po dvou porodech. Na silnou menstruaci i normální je super. Stačí vylévat kalíšek až večer. A hlavně investice, která se vyplatí. Jeden kalíšek na x let. K tomu látkovou slipovku a je to. Žádné utrácení peněz každý měsíc na blížící se periodu.
Linda

Mamicup a nízký čípek?
Paní Lenka (35 let, 2 děti) zkoušela různé menstruační kalíšky (Luv Ur Body L, Yuuki 2, Lunette 2), pak ale zjistila, že má velmi nízko čípek (3,5 cm) a zároveň se rozhodla posílit povolené pánevní dno pomocí vaginálních kuliček. Rozhodla se jej posílit tak, aby mohla vyzkoušet kalíšek Mamicup M, který pro nízký čípek doporučujeme (i když pro nízký čípek není určený přímo výrobcem, dle zkušeností našich zákaznic víme, že vhodný je). Po určitém čase posilování paní Lenka napsala:
Dobrý den, tak píši o kalíšku Mamicup M. Mám již po druhé periodě s kalíškem. První periodu jsem asi zaváděla špatně, měl tendence mi vylézat a možná jsem se také bála jej zavést hlouběji. A druhá perioda - bez problému! Zkusila jsem novou techniku zavádění a super. Ani jsem nevěděla, že ho mám. Necítila jsem ho, nikde netlačil a neprotékal (a to jsem se bála, že kvůli malému průměru mi protékat bude.) Snad budu mít i nadále čípek zdravý a tento kalíšek bude i nadále pomocníkem při mé menstruaci. Tímto Vám, paní Veroniko, moc děkuji při výběru kalíšku Mamicup M. A jsem další ženou, které tento výběr kalíšku pro nízký čípek vyhovuje, a to jsem maminka po dvou dětech :)
Zeptaly jsem se na tu novou pozici, která paní Lence pomohla:
Když mi nešel kalíšek zavádět ve sprše první periodu, tak v leže mi to šlo bez problémů. Teď už mi to jde i ve sprše v podřepu. :) Jinak kalíšek nemusím tak často vylévat. Stačí mi po 6 - 8 h. :)
Lenka

U mě vede Mamicup M. Finanční úspora je super a kalíšek protéká, až když je plný.
Monika

Mamicup velikost L

Já jsem s Mamicupem L moc spokojená, jen první dvě noci nevydrží celou noc, tak bych chtěla zkusit větší kalíšek. A tak přemýšlím, že si pořídím ještě větší Merulu XL.
Laďka

Pořídila jsem si kalíšek Mamicup L a musím říci, že super pocit. Mám po třech porodech.
Jindra

Ahoj ženy. Taky máte takové to, co prý chlapi nedělají, že zbylé jídlo v lednicích přehazujete do stále menších kastrůlků? Já jo....a bohužel mne to nějak postihlo i v oblasti kalíšků. Mám nízko čípek a mám svůj opěvovaný mamicup L, který bych nedala ani za zlatý prasátko. Mám ho sice tak tak těsně se vchodem, ale netlačí, prakticky o něm nevím. Nicméně silnou menstruaci mám pouze druhý den a pak už to jen tak "cmrndá" a mě to prostě rozčiluje, že tam mám velký kalíšek zbytečně ... ne, nemá cenu mi to vymlouvat, každý máme nějakou slabůstku. :-) Tak mi to nedalo a objednala jsem ještě meluna XL shorty (horní okraj téměř stejný průměr, kalíšek lehce pevnější a samozřejmě kratší) a doufám, že můj předpoklad bude správný. (Doplnění: Kalíšek sedí výborně, rozvíjí se a na slabší dny objemově úplně stačí.)
Dita

Mě vyhovuje Mamicup L, ale chtěla bych ještě jeden velkoobjemový – asi pořídím ještě Merula Cup.
Kristýna

Zkušenosti, u kterých nebyla upřesněna velikost kalíšku Mamicup

První cyklus s novým kalíškem Mamicup byl fajn :) Sice jsem několikrát využila i látkové vložky, ale myslím, že to chce čas, přijít na to jak rychle a na pohodu zavést kalíšek. Neprotékal, délka na nízký čípek OK. Po několika hodinách trochu jakoby vyklouzl níže, asi více posílit pánevní dno, ale nebyl to problém. Děkuji za rady žen z kalisek.cz i za rychlé dodání balíčku i s dárečkem :) Těším se, že se s kalíškem více sžijeme.
Romana

Stručně: Mamicup je úžasný!!!
Olga

Som s Mamicupom spokojná a mám aj nízko čípok , aj obrátenú maternicu a nerobí mi to žiadne problémy. Je príjemný mäkučký a vždy sa krásne rozvinie , drží super a nepreteká mi ( až keď sa preplní , nakoľko mi v ňom veľa miesta zaberie ten čípok , takže musím častejšie vylievať keďže mám silný menzes).
Vlasta

Děvčata, koupila jsem si svůj první kalíšek - mamicup a používám třetí den. Zatím jsem nadšena, dobře se zavádí, v pohodě se rozvine.
Alena

Mamicup jsem si pořídila, protože jsem si chtěla tak trochu udělat radost novým kalíškem, měla jsem 8 let stále stejný Mooncup a měla jsem prostě chuť vyzkoušet něco nového. Mamicup jsem vybrala, protože má stejný průměr jako Mooncup, který mi dobře sedí, také má tuším Vegan certifikaci. A hned od prvního použití jsem moc spokojená. Je měkčí než starý Moocup, snadněji se zavádí. Stopku jsem pro začátek nechala, abych nejprve vyzkoušela, ale pravda je, že stopka Mamicupu je placatá a měkká, takže nakonec ji mám i po několika měsících používání celou, není totiž vůbec cítit. Jediné mínus oproti Mooncupu je vyndavání, zřejmě právě kvůli měkkosti se s ním hůře manipuluje, takže se mi myslím dvakrát povedlo kalíšek vyndat a rozlít po zemi (naštěstí provozuji výmenu vždy doma). U mě objem dostačující, stačí vylévat ráno a večer.
Madlenka

Dobry den, velmi pekne dakujem za radu ohladom vyberu kaliska. Vybrala som mami cup nakoniec a hned mi sadol.Prisiel mi o 11tej, vyvarila som ho a o 2 hodiny hned pouzila na zaciatku menstruacie. Je to super vec. neviem ako som mohla bez neho zit. A to som si najprv myslela ze tie vsetky recenzie su nadnesene, ale teda fakt to funguje. Ten pocit cistoty a volnosti cez den aj v noci. Super. Dakujem.
Vladimíra

Mám mamicup a nízký čípek. Sedí skvěle, zavádí se ještě líp. Samozřejmě nevyužiju jeho celý objem, protože část objemu zabírá čípek v kalíšku.
Miroslava

Já už bych jiný kalíšek než Mamicup nechtěla. Na to, že je relativně měkký, se bezvadně rozvine. A na nízký čípek je fakt ideální.
Eva

Tiež som s Mamicupom nadmieru spokojná - je príjemne mäkučký, na rozdiel od MeLuny, ktorú som mala predtým, sa pekne rozvinie a netlačí ma. Stopku som si musela odstrániť úplne, pretože mám nízko čípok a kalíšok mám až úplne pri vchode doslova nadoraz. A kombinácia nízkeho čípku a veľmi silnej menštruácie ma núti vylievať dosť často - v najsilnejšie dni aj každú hodinu a pol, vtedy mi aj trošku presakuje, ale to pripisujem hroznému zošitiu po pôrodoch, ale nieje to až taká hrôza, tak či tak sa istím látkovou vložkou. V slabšie dni je to už pohodička, to mi stačí vyliať len ráno a večer - až mi to samej príde zvláštne že nemusím tak často letať na wc.
Denisa

Mám Mamicup a som nadmieru spokojná, ani o ňom neviem, tak dobre sedí.
Zdena

Mám kalíšek Mamicup a občas kapka proteče, ale je to tím, že co kalíšek vyndám, vyliju, umyju a zavedu, trocha krve proteče a zůstane na stěnách. Jinak neproteče, až co je plný.
Eliška

Pořád jsem se nemohla rozhodnout, který kalíšek si vybrat. Pak jsem na Facebooku, ve skupině Kališnice zahlédla slevu právě na značku Mamicup. Tímto chci poděkovat za poskytnutí slevy, dlouho jsem se rozhodovala a tohle mě nakoplo. S kalíškem jsem spokojená.
Aneta

Používam mamicup kvôli nízkemu čipku a som veľmi spokojná.
Veronika

Další zkušenosti s menstruačním kalíškem Mamicup

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kalíšek Mamicup a nízký čípek

Paní Lenka (35 let, 2 děti) zkoušela různé menstruační kalíšky (Luv Ur Body L, Yuuki 2, Lunette 2) pak ale zjistila, že má velmi nízko čípek (3,5 cm) zároveň se rozhodla posílit povolené pánevní dno pomocí vaginálních kuliček. Rozhodla se jej posílit tak, aby mohla vyzkoušet kalíšek Mamicup M, který pro nízký čípek doporučujeme (i když pro nízký čípek není určený přímo výrobcem, dle zkušeností našich zákaznic víme, že vhodný je). Po určitém čase posilování paní Lenka napsala..

Mamicup - osobní zkušenost

Přijde mi jako paradox, že jsem dřív na základě negativního článku kalíšek odsoudila a teď jsem z něj stejně nadšená, jako většina žen na netu - moje zkušenosti jsou de facto velmi podobné (mimo jiné se i já těším na svou další menstruaci).