Menstruační kalíšek Mooncup a Mamicup

Zkušenosti od naší zákaznice s kalíšky Mooncup a Mamicup.

Jaká je moje zkušenost? První kalíšek jsem si pořídila asi před 5 lety. Mooncup B – ten malý - mi vyhovoval hned od začátku. Snad jen chvíli trvalo, než jsem si zvykla na manipulaci. Žádný zásadní problém jsem ale neřešila a byla jsem s používáním spokojená.

Nyní se po dvou těhotenstvích situace změnila. Přestože jsem obě těhotenství měla ukončeny plánovaným císařským řezem, uvnitř mě došlo k nějakým změnám a na kalíšek přestalo být 100% spolehnutí. I když nebyl naplněn úplně, menstruační krev ho obtékala. A nešlo jen o lehké špinění. Takže bylo pryč veškeré pohodlí bez vložek. Musela jsem se jistit vložkou a tak jsem od kalíšku úplně opustila a používala jsem vložky, v létě na střídačku s tampóny.

Teď jsem dostala zase chuť se ke kalíšku vrátit. Potřebovala jsem kalíšek jak větší na objem, tak na průměr. Rozhodla jsem se pro italský Mamicup Large. Ten moje očekávání splnil. Je měkký a velmi dobře se mi zavádí. Manipulace jsem se ani neobávala. Zkušenosti z prvního kalíšku se neztratily. První zatěžkávací zkouška byla dost intenzivní. Menstruaci jsem dostala asi dvě hodiny před víkendovým tanečním workshopem. V kabelce jsem měla pro jistotu vložky. K žádnému nepříjemnému překvapení nedošlo a vložky zůstaly tam, kde byly, schované v kabelce. Užila jsem si volnost pohybu. Bez nehody byl celý víkend a i zbytek periody. Takže spokojenost!

Hanka, 33 let

Porovnání menstruačních kalíšků Mamicup a Mooncup z osobní zkušenosti.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...