Zkušenosti s menstruačním kalíškem Mooncup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic s menstruačním kalíškem Mooncup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

Mooncup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Anglii. Vyrábí se ve 2 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Kalíšek Mooncup má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snažší uchopení a vyjmutí kalíšku. Oproti některým jiným kalíškům má kalíšek Mooncup větší horní okraj a lépe tak drží tvar při vyjímání a také se snadněji rozvine při zavádění. Na straně kalíšku jsou objemové rysky, pokud tedy chcete, víte jak silná je vaše menstruace.

Menstruační kalíšek Mooncup
Menstruační kalíšek Mooncup

Mooncup B (menší velikost)

Jako první jsem měla Mooncup B (to je ten menší - porod žádný nebyl) a v pohodě, skvěle se rozvíjel..
Maruška

Dobrý den všem! Koupila jsem si kalíšek Mooncup B, zde na stránkách. Zaplatila jsem předem a přišel obratem - vše v pořádku s návodem..atd. Byla jsem netrpělivá, tak jsem ho vyzkoušela hned 2. den menstruace. Vložení absolutně bez problému! (s tampóny jsem občas problém měla). Po dvou hodinách jsem odstřihla část stopky. A pak už si jen dělala, co jsem chtěla. Vyndávání jsem si nacvičila během dvou pokusů. Všechno je jednoduché, hygienické, příjemné a pro mě i spolehlivé. Kalíšek obstál na výbornou i na běžkách!
Takže holky, dámy, ženy...do toho!
Terezka, 21 let

Děkuji za pomoc při výběru kalíšku, musím říct, že jsem nadšená.
Nejprve jsem si po rozbalení zásilky říkala, za co jsem zase vyhodila peníze, přišel mi hrozně veliký a moc jsem tomu nevěřila. První zavedení šlo až moc jednoduše a přišlo mi, že je hrozně nízko, trošku jsem ho cítila a moje myšlenky o další zbytečnosti, co mi leží někde v šuplíku, nepřecházely, spíš se stupňovaly. Po hodince jsem ho necítila vůbec a skoro bych na něj i zapomněla, ale měla jsem tendenci pořád chodit kontrolovat, zda někde neprotýká. Vyndání i další zavedení šlo úplně bez problému a já jsem z něj nadšená! Dokonce jsem s ním zvládla i docela náročné cvičení ve fitku, i když s obavou, ale vše v pořádku. Nejdůležitější pro mě je, že ho vůbec necítím (i s těmi nejmenší tampony jsem občas mívala problém), nic nesmrdí, nemám pocit, že by vypadával, neobtěžuje nikde žádná šňůrka. Konečně se i v "těch dnech" můžu cítit dobře :)
Veronika

Kalíšek jsem si koupila Mooncup B. Kalíšek používám už osm měsíců. Nemůžu si stěžovat. Je pohodlný, vůbec o něm nevím. Vyměnit stačí ráno a večer. Samozřejmě první měsíc byl trochu boj. Ale hned druhý měsíc to šlo jako po másle. Vřele doporučuji.
Izabela

Dnes sice "kalíškuji" teprve druhý den, ale zatím mám jen ty nejbáječnější zážitky. Vůbec nevím, jak jsem bez něj mohla do téhle doby žít...
Když jsem ho poprvé viděla na živo byla jsem docela překvapená jeho velikostí, jsem asi i díky sportu poměrně hodně úzká a i menší velikost "B" na mě působila jako hodně velká. Ale hned při prvním zavádění se 100% potvrdilo to, co na vašich stránkách píšete, a to že materiál je tak úžasný a měkoučký, že se mi povedlo kalíšek bez problémů zavést a umístit. Po prvním zavedení jsem ho obkroužila prstem, jestli se správně roztáhl a díky tomu jsem přišla na to, že ne, ale obkroužením jsem docílila správného "zaklapnutí". A pak už jsem si začala jen užívat :-)
1. Vůbec nevnímám, že mám menstruaci - kalíšek vůbec necítím - tento měsíc jsem "rozjezd" zvládla i bez léků tlumících bolest, první den jsem byla vždy úplně vyřízená. A tentokrát vůbec nic. Mam tu smůlu že jsem na některé léky alergická, a tak jsem moc ráda, že jsem se bez nich tentokrát obešla. - nepřipomíná mi to žádná vložka ani tampon - díky kalíšku nepociťuji žádný zápach, kterému jsem se v době svých dnů, ani při používá kvalitních intimních prostředků, nedokázala vyhnout, nebo to byl alespoň můj pocit.
2. Kalíšek báječně drží, nikam se nestěhuje a umožňuje mi dělat spoustu věcí, které jsem se snažila v době menstruace omezit. Ať už se jedná o zcela běžné setkávání s lidmi, až po sportování. Jízdu na koni jsem sice ještě nevyzkoušela, protože kobylka je teď zraněná. Ale musím za ní denně chodit a vodit jí "na provázku" na dlouhé klidné procházky, aby jí otok opadl. A i při tom cítím, jak moc mi to kalíšek zpříjemňuje. Máme tu hodně kopcovitý terén a tak mi to dá občas dost zabrat, abych kobyle stačila, a přitom se mi samozřejmě zvedá tep. Vždy jsem při nějakém "sportovním" výkonu cítila zesílenou intenzitu krvácení, ale kalíšek tohle všechno zvládl bez problémů a ještě jsem neměla strach z toho, že jak se občas stávalo s vložkou, že pak budu mít špinavé prádlo a oblečení. Díky tomu skonči brzo mé "menstruační prádlo" v koši, protože už dnes (druhý den jsem si troufla vzít své běžné (oblíbené) a nemám o něj žádný strach :-) V sedle kalíšek určitě vyzkouším příště, protože cítím že s ním dokážu vše, co jen budu chtít :-)
3. Díky kalíšku jsem se zbavila všech nepříjemných pocitů spojených s těmito dny a připadám si díky tomu mnohem klidnější a veškerá "protivnost" která mě při mých dnech často provázela je pryč. Přijdu si, jako v kterýkoli jiný den můžu dělat úplně vše a nemusím se nijak omezovat. Tak že tímto všem oznamuji, že opouštím svou "menstruační noru" a vrhám se vstříc Světu každý den.
Doufám, že jsem se nerozepsala moc :-), ale to co jsem napsala, ani zdaleka nemůže popsat všechno mé nadšení, které jsem za tyto dva dny prožila :-)
Olga, 28

Já jsem mega spokojená. Moon Cup B, super se zavádí, super se vydává, jízda na kole v pohodě, jednou běh, to se trošku nepovedlo, ale to se napraví.
Zlata

Kalíšek jsem dostala cca před 7 lety od kamarádky výměnou za pár lekcí jízdy na koni. Byl to Mooncup B a doteď ho používám, až na určité mezifáze - dvě těhotenství, kojení. Mezi porody jsem ho nevyužila, protože jsem měla jen jednu menstruaci, a to jsem si ho netroufla hned použít, pak jsem znovu otěhotněla. Po druhém porodu jsem si musela zvykat asi tři cykly. Ale už se zase naplno kamarádíme.  Kalíšek mi vyhovuje objemově i tvrdostí. Jezdím s ním na koni, i jinak sportuju a je to paráda.
Hanka

Ahojte. Mám už pár mesiacov Mooncup B a je teda neporovnateľne pohodlnejší než tampóny.
Monika

Zdeňka 8.6: Dle Vašeho doporučení jsem si objednala kalíšek Mooncup B, jsem s ním spokojená, ale mám pár dotazů. Ráda bych věděla, zda je toto běžné: Když jsem na záchodě, tak se mi uvolní poševní svaly a když se utírám, tak mi kalíšek protéká, ale jen trochu, je to v pořádku? Kalíšek měním každé čtyři hodiny, protože potom mi připadá, že se nějakým způsobem jakoby vylije. Včera jsem kopila seno a říkala jsem si, že si ho vyměním, až se vrátím a když jsem přišla, tak už bylo pozdě. Přitom mi přijde, že kalíšek sedí dobře. Jsou toto normální situace? Nebo si myslíte, že mám špatnou velikost, pomohlo by nějaké cvičení na zpevnění poševních svalů?
Ještě se chci zeptat na poslední věc, když zavádím kalíšek, on se ve mně otevře a pak mám zvláštní pocit, jako bych se nafouknula. Nevadí, že se mi do těla takto dostává vzduch nebo mi to jen tak připadá, protože je to pro mé tělo něco nového? Je pravda, že se s kalíškem mohu koupat?
Předem děkuji za odpovědi :-) Když pominu tyto mouchy, které si myslím, že časem vychytám, tak jsem s ním moc spokojená. Kdyby mě občas nezabolelo bříško, tak ani nevím, že menstruuji! Je to bomba a také mi vyhovuje, že nemám žádný odpad. Je to opravdu mnohem pohodlnější než vložky a na to, že jsem tampony vůbec nepoužívala, protože mi celkově neseděly, tak toto je naprostá paráda :-) Jsem opravdu moc ráda, že jsem ji jej koupila :-)
Ilona: Podle toho co píšete, bych hádala, že je kalíšek o trošku menší než by měl být. Mě tohle dělal kalíšek Yuuki, když jsem ho testovala, který byl o 1mm menší obvodem než kalíšek, který běžně používám. Zpevnění svalů by to pravděpodobně vyřešilo. Když protéká takhle málo, tak pokud je to možné, stačí svaly aktivně používat při sexu - to je většinou nejrychlejší, nejjednodušší a také nejpříjemnější způsob. Je ale také možné, že jen zvýšenou letní aktivitou se to samo urovná.
S tím vzduchem to problém není. V pochvě je normálně vzduch a drobné dírky v kalíšku jsou tam právě proto, aby nebyla pochva zcela uzavřená a došlo k vyrovnání podtlaku. A je i dost možné, že je to jen pocit. Zase z vlastních zkušeností mohu říci, že při testování kalíšků, jakmile začnu víc přemýšlet, jak to funguje, jsem schopna vymyslet spoustu věcí, které cítím. Jakmile mám co jiného dělat a na kalíšek zapomenu, už se nic z toho neděje.
S koupáním to zkuste nejdřív třeba ve vaně. Jde to, ale když kalíšek trochu protéká, tak to může zlobit. Mě to fungovalo tak, že se mi voda při plavání dostávala trochu do kalíšku.

Zdeňka 21.6.: Moc Vám děkuji za radu, začala jsem posilovat a hlavně jsem zkrátila stopku a hned se to zlepšilo. Udělala jsem to trochu hned na začátku, ale byla pravděpodobně stále moc dlouhá. Nyní je to v pořádku, už žádné prosáknutí, je to super.
Komu to říkám, tak jsou z toho všechny nadšené a chtěly by to také vyzkoušet, mám z toho velkou radost, že to mohu šířit dál :-)
Zdeňka

Chci se s vámi podělit o svoji krátkou zkušenost s kalíškem. Minulý měsíc, kdy u mě došlo k velmi barevné kolizi, jsem si řekla "A dost!" Šla na vaše stránky, nastudovala, objednala a netrpělivě čekala. Objednávka byla vyřízena velmi rychle a já se zvědavostí začala zkoumat tu malou nádobku. Bohužel to bylo akorát po skončení menstruace, takže jsem netrpělivě čekala na další měsíc.
No, a je to tady. Pravda, první den používání, ale moje nadšení nezná mezí :) Takže se stávám nadšenou uživatelkou a díky nadšení i šiřitelkou této skvělé záležitosti :)
Daniela

Jsem po dvou sekcích, mám moon cup B a spokojenost.
Karolína

Mooncup A (větší velikost)

Mám Mooncup A a velká spokojenost.
Eva

Mgr. Margit Slimáková, www.margit.cz Změna vnímání vlastního cyklu
Ne že bych si cyklus nepřála, ale dny spojené s krvácením pro mne nebyly ničím moc příjemným. Tampony i vložky omezují a jsou zpravidla nepříjemně cítit. Je třeba je pořád dokola nakupovat, převážet a použité vyhazovat. Jednoznačně největším přínosem kalíšku proto pro mě bylo vyřešení naprosto všech uvedených nepříjemností, které jsou spojeny s menstruací. Kalíšek po zavedení vůbec nevnímám, nijak mě neomezuje, nemusím řešit, kdy a kde budu shánět a odstraňovat vložky či tampony.
Díky kalíšku Mooncup A je život během „mých dnů“ zcela bez omezení. Kalíšek považuji za nejdůležitější hygienickou pomůcku ženy. Jediné, co mě štve, je, že jsem o něm nevěděla mnohem dříve! Ostatní hygienické pomůcky nyní zpětně vnímám jako mučicí nástroje a nechápu, jak je ještě někdo může propagovat.
Menstruaci vnímám jako základní ženskou funkci a sama bych určitě nedovolila její zrušení či dokonce ani nahrazení svého přirozeného cyklu, cyklem řízeným užívanými hormony, a i proto jednoznačně odmítám hormonální antikoncepci.

Mám moon cup ten větší a po dvou porodech a lehce mi protékal první dva dny... ale to je tím že jsem potřebovala o kousíček větší, jinak pro mě jako začátečníka super, hned šel nandat, dobře se rozvíjel... měkký tak akorát... já byla moc spokojena. 🙂
Zuzka

Mám Mooncup A už devět let a jsem spokojená.
Klára

Mám teď asi 3 cykly Luv Ur body L. Právě na silnější dny a je skvělý, jsem s ním moc spokojená. Ještě mám Moon cup větší velikost na slabší dny :-)
Lucka

Koupila jsem si Mooncup A a sedl. Jsem za to moc ráda, že mám jen jeden a nemusím mít doma celou sbírku.
Alice

Dobrý den, objednala jsem si u Vás kalíšek MOONCUP vel. A a je to prostě úžasný vynález. Bála jsem se jak půjde kalíšek zavádět, protože jsem si myslela, že se musí zavádět tak daleko jako tampon, ale dle přiloženého návodu, jsem zjistila, že se kalíšek zavedete vlastně jen na jeho délku. "Šťopku" jsem ustřihla úplně celou a zavádění a vyndávání je velice jednoduché. Úplně jsem zapomněla, že to mám. Kalíšek zavedu ráno v 7 a vyndávám až kolem 16 hodiny, je naplněn tak z 1/3, takže myslím, že by vydržel úplně klidně i do večera, pak ho jen opláchnu a šup s ním zpátky:-).
Holky všem Vám ho doporučuju, protože je to fakt paráda!!!
Lenka

Mooncup B i Mooncup A

Před 13 lety jsem měla první Mooncup B a byla jsem naprosto nadšená. Za čas potřeboval vyměnit, zkoušela jsem LadyCup, ale L byl pro mě příliš velký a S zas malý objem. Následovaly vag. porody a od prvního jsem zpátky u své stylové značky Mooncup A.
Pavla

Milé kališnice, kalíšky došly a jsou super. Teď se občas o nich píše, ale stejně jsou ženy nedůvěřivé a já po první zkušenosti musím konstatovat, že jen lituju toho, že jsem o nich nevěděla dříve, jsou bomba.
Iva

Kalíšek po porodu - V srpnu roku 2007 jsem si koupila kalíšek Mooncup typu B (v té době byly „jen“ dvě možnosti, kalíšek typu A – pro ženy po porodu a typu B pro ženy před porodem). K mé veliké spokojenosti jsem ho používala až do roku 2010, kdy jsem otěhotněla. Při výběru nového kalíšku, určeného po porodu, jsem byla překvapená, jak se nabídka na stránkách kalíšek.cz rozšířila. Protože jsem s Mooncupem byla absolutně spokojená, rozhodla jsem se koupit si nový – větší velikost. Avšak při první menstruaci jsem zjistila, že mohu za naprosto stejných podmínek používat svůj starý kalíšek (typu B) a jsem stejně spokojená jako předtím. Nejsem profesionální sportovec, sice sportuji, ale asi tak jako mnoho jiných. Před porodem i po něm jsem posilovala pánevní dno. Možná tyto okolnosti přispěly k tomu, že starý kalíšek mohu dále používat.
Eva

Zkušenosti, u kterých nebyla upřesněna velikost kalíšku Mooncup

Mooncup používám už asi 2 roky a 1. den MS mi také lehce protéká a to mam menstruaci slabou. Další dny již ani kapka. Nevím čím to je, zvykla jsem si. 😊 Jediné co mě napadlo je, že kalíšek zavádím až ve chvíli, kdy už menstruuji a to špinění je to co už kalíšek nestihl zachytit. Nevím.
Klára

Už pár let používám Mooncup a je to prostě nejlepší věc na světě.
Petra

Kalíšek jsem objevila před několika lety na internetu. Moc se o něm tehdy nepsalo, a když jsem se o něm zmínila v lékárnách v okolí, netušili, oč jde. Koupila jsem ho tedy přes net od slečny, jež zajišťovala distribuci v Čechách. Tehdy byl jen typ Mooncup. A byla jsem z něj okamžitě nadšená. Přes počáteční fázi zděšení při vyndávání (určitě jsme to zažily každá: "ježišmarjá, on nejde ven") až po současnou naprosto suverénní manipulaci s ním :-)
Skoro okamžitě jsem ustřihla "cancourek" na vyndávání, protože to jde dobře i bez něj a tolik to nepřekáží a od té doby je v nezměněné podobě mým měsíčním nepostradatelným pomocníkem. Už si to neumím bez něj představit. Žádné nehygienické vložky, žádné tampony, které bolí...dokonce jsem přestala mít problémy s výtoky a menstruačními bolestmi.
A protože už to je nějaký pátek, co jej mám, rozhodla jsem se pořídit si nový, poněkud vzhledově úhlednější :-) a zabrousila na tyto stránky.. A i když je docela úsměvné, že LadyCup je možné koupit v různých barvách (marně uvažuji k čemu asi?), zůstanu věrná Monocupu. Vyhovují mi jeho drážky k vyndávání, i mini měrka, která mi pomáhá v odhadu ukončení menstruace.
Všem těm, které toto čtou, vřele tuhle malou věcičku doporučuji. Za tu dobu, co jej užívám a básním o něm mezi námi děvčaty, jsem už nejednu k němu připoutala... Snad ze všech kamarádek a známých, a jako že jich je na desítky, měla jen jediná výhrady a nepoužívá jej. Takže: tohle byl výborný nápad! :-)
Daniela, 39 let

Kalíšek znám už dlouhou dobu, připadal mi jako velmi dobrý nápad, ale nikdy jsem neměla dost odvahy, ho vyzkoušet. Odrazovala mě především manipulace s plným kalíškem - třeba na veřejných záchodech, kde umyvadlo není k dispozici v místnosti se záchodem. Další věc, která mi přišla problematická, byla jeho velikost - nic tak velkého si sama a dobrovolně aplikovat nechtěla. Byla jsem zvyklá používat tampony a ty jsou přece jen trochu menší...
Nakonec jsem se ale ke koupi a používání kalíšku odhodlala a jsem tomu ráda. Co se týče zavedení, povedlo se mi hned na první pokus a byla jsem velice překvapená, že jsem o kalíšku během několika minut vůbec nevěděla. Několik prvních vyjmutí bylo trochu problematičtějších - hlavně proto, že "kalíšek" se opravdu důkladně přisaje a není lehké ho proto vytáhnout. Ale brzy jsem přišla na svůj způsob jak zrušit přisátí a ani vyjmutí už mi po několika pokusech nácviku nečiní problém.
Mám za sebou používání "kalíšku" během jedné menstruace a musím se pochlubit, že jsem nepoužila jedinou vložku ani tampon, jen slipové vložky - pro jistotu. Na kalíšku oceňuji především to, že nevysušuje zbytečně sliznici jako tampony, že ho můžu použít při sportu - zkoušela jsem plavání a kolo a v neposlední řadě i to, že je ekologičtější a z dlouhodobého hlediska i ekonomičtější než všechny ostatní hygienické potřeby.
Kdybych tento příspěvek psala jako čistě propagační na závěr bych doplnila: z kalíšku jsem opravdu nadšená :-))) a proto ho doporučuji všem ženám i dívkám!!!
A kdybych chtěla apelovat na ekologické myšlení: ...jen se milé ženy zamyslete kolik za svůj produktivní život (ve smyslu možné produkce dětí) vyprodukujeme použitých vložek a tamponu...a přitom by to vyřešil jeden malý silikonový kalíšek.
Katka 26

Na doporučení kamarádek jsem si zakoupila Mooncup - přesvědčil mě definitivně váš web. Proto chci velmi poděkovat, že vše klaplo velmi rychle a já jsem kalíšek již mohla vyzkoušet. Musím říct, že je to poprvé v mém životě, kdy mi menstruace nepřijde nesnesitelná a cítím se i v tomto období dobře. Je to neuvěřitelné, myslela jsem si, že nic nemůže překonat tampóny (které mi ale z mnoha důvodů i tak vadily, přestože vložky bych používat nemohla vůbec). Jsem opravdu nadšená, ani jsem to nečekala.
Lenka 30

MOC DÍKY !!!!! Ahoj holky, o kalíšku jsem se dozvěděla z Cosmopolitanu, dnes je to můj druhý den s kalíškem a opravdu to funguje, i v noci!!!!! Takže už žádné vložky ani tampóny, hned o Vás řeknu dalším kamarádkám, protože to opravdu funguje. Takže díky moc za poslání. Nejvíc se mi líbí, že vždy první den jsem měla spotřebu tampónů i 4 ks, kdežto kalíšek zavedu ráno a celou pracovní dobu až do večera jsem se o něj nemusela vůbec zajímat! Takže v práci ani nikdo neví, že přišly mé dny.
Lucie S. 29 let

Milé "Kališnice", děkuji za zaslání kalíšku a ráda bych se s Vámi podělila o mé "první" zkušenosti s ním. Jsem velmi spokojená a "kalíškování" si užívám. Vše splnilo moje očekávání, ba co víc, předčilo je!!!! Jediné o co si můj novopečený kalíšek řekl, bylo zkrácení stopky. Jsem velmi potěšena tím, že nebudu muset spotřebovat tolik vložek, kolik jsem jich potřebovala až doposud. Při silnější menzes používám ještě jako sichrovku tenkou vložku, ale jinak je to prima!
Jsem z něho tak nadšená, že jsem o něm vykládala všude svým přítelkyním a kamarádkám.
Denisa

Ahoj holky! Kalíšek používám teprve krátce, ale musím říct, že mě docela usnadňuje život. Nejprve mě zaujalo, jak dobře šel dovnitř. Nemusím na něj myslet, protože ho necítím, jako třeba tampón nebo vložku (už se mi podařilo na něj i zapomenout, takže zůstal uvnitř den a půl). Nejsou cítit žádné pachy, připadám si čistě. Už druhý den cyklu jsem ustřihla tu stopku, ta jediná mě trochu dráždila. Teď je to opravdu pohoda. A nemusím pořád kupovat drahé tampóny a vložky!
Zuzana 25

Ahoj, s kalíškem jsem zatím absolvovala jen jediný cyklus, ale určitě to nebude poslední. Se zavedením a vyjmutím opravdu nejsou žádné problémy. Kalíšek jsem až na tu „ojku“, kterou asi taky za chvíli ustřihnu, vůbec necítila. Nejlepší je, že nemusím vůbec přemýšlet nad tím, jestli mám na další den v batohu dostatek vložek. Prostě vezmu jen flašku na vodu. Děkuji moc Ilče za super tip.
Andy

Krásný den, v říjnu 2009 jsem náhodou na internetu narazila na zmínku o menstruačním kalíšku, velice mě to zaujalo a tak jsem při hledání dalších informací narazila na Vaše stránky kalíšek.cz. Doslova jsem hltala zkušenosti žen, které ho už vyzkoušely a po důkladném prostudování se rozhodla si ho objednat. Tehdy byl k dostání pouze MoonCup, tak jsem měla jednoduchý výběr. Začátkem listopadu 2009 mi dorazil můj první kalíšek a já už po prvním použití byla doslova nadšená! Od té doby jsem spokojenou uživatelkou kalíšku a ke klasickým hygienickým pomůckám bych se už nikdy nevrátila. Já osobně považuji menstruační kalíšek za nejlepší věc, která byla pro ženy vynalezena, to pohodlí a pocit při menstruaci je nepopsatelný a už ji nepovažuji za nutné zlo, které se musí přetrpět, ale tím že o ní díky kalíšku ani nevím, tak se na ni skoro těším.
Jsem moc ráda, že se o něm začíná čím dál více mluvit, narazila jsem dokonce na několik videí na YouTube i od známějších YouTuberek, takže doufám, že ho začne používat co nejvíce žen, nejen kvůli snížení odpadu, ale hlavně pro ten pocit bezpečí a pohody.
Moc mě potěšilo, že Váš e-shop i po těch letech, stále krásně funguje a hlavně mě mile překvapilo rozšíření sortimentu. Myslím, že časem vyměním svůj kalíšek za nový, přeci jen už nevypadá úplně jako když mi od Vás přišel, a vezmu si k němu i dalších pár věcí, protože ten výběr je úžasný už mám pár tipů.
Takže závěrem bych Vám moc chtěla poděkovat za tento super vynález, který mi usnadnil a zpříjemnil život během "mých" dnů a přeji celému Vašemu týmu hodně štěstí, spoustu takových spokojených a nadšených zákaznic jako jsem já a ať se Vám i nadále daří v tom co děláte, protože to děláte skvěle.
Barbora 29 let

Zdravím Vás! Přečetl jsem si zkušenosti s kalíškem, a jak se dalo předpokládat není tam žádná "zkušenost" muže. Věcem kolem menstruace se většina mužů vyhýbá jako mýdlu na pánských záchodech. Nedávno jsem na internetovém vysílání ČT Divadlo Kampa - Duše K viděl rozhovor J. Duška s 3 ženami a vychvalovali tam všichni kalíšek. Rozhodl jsem se koupit Mooncup pro svou manželku (40) spolu s lubrikačním gelem, gelem na ruce a kelímkem na sterilizaci.
Myslel jsem si, že to, že jsem viděl svou ženu nadšenou a těšící se za dva týdny na svou menstruaci, je má jediná odměna. Netušil jsem však ještě další dopad. Večer v době prvního dne menstruace přišla manželka do postele bez spodního prádla s vážným zájmem o věci, na něž normální muž myslí tak jednou za 9 sekund. Mnoho let jsem se ženy mohl v tomto jejím obtížném období dotknout tak maximálně ve vrchní části zad. Tak jak tak, ani žena ani muž není nadšený dotykem na či pod kalhotky v době menstruace. Nyní jsem s vývojem situace nadmíru spokojen. Mooncup umožňuje různé nekoitální hrátky v rámci toho, co je z pohledu ženy i muže hezké. To, že si to přečte nějaký muž, je pravděpodobné asi tak, že někdo zastaví na "STOP"ce ve tři ráno. Ale i tento ryze mužský pohled může pomoci ženám, které sbírají argumenty pro kalíšek.
manžel

Další zkušenosti s kalíškem Mooncup

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí v Anglii od roku 2002. Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vyrobený z lékařského silikonu. Jeho výroba a samozřejmě i sám výrobek je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala řadu významných ocenění a certifikátů.