Zkušenosti s menstruačním kalíškem OrganiCup

Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic a žen ze zahraničí s menstruačním kalíškem OrganiCup. Možná to bude ta pravá inspirace pro zakoupení tohoto kalíšku! Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku Kališnice a z e-mailů, které nám píšete.

OrganiCup je menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu v Číně. Vyrábí se ve 3 velikostech a pouze v jedné barevné variantě. Má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snadnější uchopení a vyjmutí kalíšku. Kalíšek OrganiCup patří ve srovnání s ostatními značkami ke středně pevným kalíškům (velikost B má silnější stěny a je ještě o trochu pevnější). OrganiCup je dodáván společně s originálním bavlněným sáčkem a má krásnou papírovou krabičku, která je po rozložení zároveň návodem.

Menstruační kalíšky OrganiCup
Menstruační kalíšky OrganiCup

Velikost A

Několik let jsem už o menstruačním kalíšku věděla, ale trvalo mi to, než jsem se k jeho použití rozhoupala. Kamarádky do mě pořád hučely, ať jej taky vyzkouším, ale pro mě to bylo spíše otravné to poslouchat, no a zkrátka mi to trvalo, než jsem souhlasila. Líbily se mi reklamy na menstruační kalíšek OrganiCup A a tak jsem si řekla, že to bude tento, který vyzkouším. A teď se musím smát, jsem to totiž já, která hučí do jiných kamarádek, ať kalíšek určitě vyzkoušejí, že je to super vynález!
Petra

Hledala jsem pro sebe nějaký kalíšek a našla jsem hodně pozitivních recenzí na kalíšek OrganiCup a tak jsem si ho pořídila. Několik menstruací jsme se spolu sžívali, ale teď už můžu říct, že jsem zkušená v jeho používání.  Jeho používání mi přineslo více bonusů, než jsem čekala. Třeba to, že ho při správném zavedení vůbec necítím. Zmizely mi křeče, které jsem vždy první den mívala. Eliminovala jsem nepříjemný zápach, který jsem vždy cítila při použití vložek.  A také jsem se toho naučila více o sobě, svém těle a menstruačním cyklu – je to tak zajímavé!
Gillian, 26 let, středně silná menstruace, nerodila

Hodně kalíšek OrganiCup doporučuji. Cítím se s ním hodně pohodlně. Ale abyste věděly to zákulisí, taky jsem se nerozhodla hned, trvalo mi to šest měsíců. Ale jsem tak ráda, tolik se mi během menstruace ulevilo. Nemusím už řešit výměnu vložek co dvě nebo tři hodiny. Hodně mých kamarádek si myslí, že použití kalíšku je bolestivé. To je běžný omyl. Jasně, zpočátku můžete být trošku rozbolavělé, než se s ním naučíte správně manipulovat, ale pak už to bude ok. Věřte mi! A pro mladé holky jako jsem já, mám několik rad. Nebojte se kalíšek vyzkoušet. Možná to pro vás bude trapné, protože všechny holky kolem vás používají tampony či vložky, ale na to se vykašlete. Možná, když kalíšek poprvé uvidíte, řeknete si, tohle do sebe nemůžu nikdy dostat, ale jak už jsem říkala, vše je to jen o praxi.
Louisa, 16 let, středně silná menstruace, nerodila

Je to paráda!
Když jsem se rozhodla zkusit kalíšek, první dvě menstruace byly blbé, nevěděla jsem, jak je používat a správně vložit. Ale jak jednou přijdete na to, jak to dělat, už to nezapomenete a bude to v pohodě. Pak je to fakt jednoduché. Hodně sportuju během menstruace a s kalíškem se mi zatím nikdy nestalo, že bych protekla, bez ohledu na to, jak těžký a náročný mám trénink. Hodně praktický je kalíšek také na cestování. Jediné co mi u tohoto kalíšku vadilo je, že není barevný, ale to je fakt drobnost.
Gabriela, 24 let, středně silná menstruace, nerodila

Nebudete litovat!
Byla jsem hodně skeptická, co se týče používání menstruačního kalíšku. Ale přestěhovali jsme se na místo, kde je všechno drahé. Přítel mě upozornil na menstruační kalíšky a já si uvědomila, že je nyní potřeba šetřit i takto. Používám kalíšek již šest let a miluju ho. Šetřím peníze a je to super. Když nebudete vědět, jak na to, mrkněte na videa, kterých je na internetu spousta. Nemusíte se trápit. Přesvědčila jsem k používání kalíšku už dvě kamarádky a taky si pochvalují.
Mel, 25 let, středně silná menstruace, nerodila

Parádní, hodně pohodlný a snadný na použití.
Susana, 45 let, středně silná menstruace, nerodila

Rozhodla jsem se koupit menší velikost OrganiCupu, protože se mi tahle značka líbila tak nějak celkově. Jejich reklamy a marketing, krásné fotky, balení kalíšku rovnou do papírového obalu, který slouží zároveň jako návod (jsem minimalistka, tak takové vychytávky oceňuju). A můj dojem? Hodně příjemný kalíšek.
Míša

Už nikdy více zpět ke klasickým potřebám!
V použití kalíšku jsem byla hodně nejistá, ale rychle se to změnilo a změnilo to i můj pocit z menstruace. Je to nyní čistší, hygieničtější, skvělé pro přírodu a po několika cyklech taky levnější. Věřím, že ani vy nebudete zklamané.
Gee, 26 let, silná menstruace, nerodila

Je to mnohem pohodlnější než vložky a tampony a je to snadné pro používání.
Silvia, 21 let, středně silná menstruace, nerodila

Změnilo mi to život!
Než jsem si kalíšek koupila, byla jsem na pochybách, nepřesvědčovaly mě ty zkušenosti na internetu ani videa na Youtube. Ale pak jsem si řekla, že to přeci jen zkusím a nejlepší rozhodnutí! První menstruace s kalíškem byla pro mě neuvěřitelná, protože mi kalíšek perfektně sedl. A nejen, že můžu díky kalíšku dělat spoustu činností bez problémů, ale také mohu úplně zapomenout na to, že nějakou menstruaci vůbec mám. Nemusím se obávat, že se někde objeví nějaká skvrna. Můžu jít v pohodě do školy, do práce, do fitka bez toho věčného strachu a obav a nepohodlí.
Iveth, 22 let, silná menstruace, nerodila

Použití kalíšku je tak snadné. Složité jej do C, zavedete, on se rozvinete, vytvoří se podtlak a hotovo. Můžete sportovat, můžete skákat a vše je v pohodě. Kalíšek těsní a nezapáchá. Dost velký rozdíl a pocit z menstruace oproti klasickým potřebám.
Naďa

Měkký a skvěle padnoucí menstruační kalíšek pro mě!
Mavic, 35 let, středně silná menstruace, nerodila

Vybrala jsem si OrganiCup A, protože je kratší oproti mému poslednímu kalíšku. Ale objem má pořád velký. A je to pro mě super.
Linda

Cítím se jako ekologická bohyně, která během své menstruace zachraňuje planetu! :D
Přiznám se, že už jsem se dostala do stavu, kdy jsem pociťovala velký smutek ohledně situace naší planety a začala jsem řešit odpad, který produkuju. Tak jsem si pořídila kalíšek. Ale začátky nebyly snadné, zavádění mi nešlo a myslela jsem, že mě to s prominutím roztrhne. Seděla jsem na WC, potila jsem se a modlila jsem se, abych měla více síly jej zavést. :) Tohle jsem znovu nechtěla absolvovat, ale zároveň jsem to nechtěla vzdát a tak jsem začala hledat více informací o zavádění a použití. A vyplatilo se, používám sklad punch down, zavádím a vyjímám ho pomaleji, různě ho nakláním a viklám. A už je to v pohodě.
Maddie, 19 let, silná menstruace, nerodila

Dneska je to podruhé, co jsem svůj kalíšek použila (OrganiCup A) a musím říct, že je to určitě lepší než poprvé, kdy mi to úplně nešlo. Ještě se s ním učím, jak jej používat, správně zavádět a také vytahovat. Chce to čas, ale už teď vím, že své poličce v koupelně, která byla po mnoho let plná vložek a tamponů mohu říct s klidným svědomím sbohem!
Tamara

To, že jsem začala používat menstruační kalíšek, bylo zatím to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. Ještě potřebuju čas, abych se cítila úplně pohodlně, v zavádění mám zatím rezervy. Předtím jsem menstruaci nesnášela, ale taková malá věc jako je menstruační kalíšek v tom udělala tak velký rozdíl! Cítím se čistě (a bylo by divné říct, že si menstruaci nyní užívám?) Ale ono to není všechno, nejen že se cítím já líp, ale ještě zároveň šetřím peníze. A třešinka na dortu – je to lepší i pro přírodu. To mi totálně změnilo přístup a smýšlení o menstruaci, k lepšímu samozřejmě.
Giulia, 23 let, středně silná menstruace, nerodila

Dlouho jsem plánovala, že si tento kalíšek objednám a konečně jsem to udělala. Už jej tedy používám 5 měsíců. Je to fakt snadné, snadno se čistí a je to i ekologická pomůcka. Můžete jej mít zavedený až 12 hodin a úplně zapomenout, že v sobě cokoli máte. Doporučuji.
Catarina, 28 let, silná menstruace, nerodila

Menstruační kalíšek Organicup ze mě udělal šťastnější ženu! No fakt! Nic během menstruace necítím a pomohlo mi to i psychicky, už nejsem tak protivná. Fakt mi to změnilo život.
Karla, 25 let, silná menstruace, nerodila

Nejlepší produkt, co jsem kdy vyzkoušela. Jsem hodně vděčná za tuhle věcičku. Je to tak skvělé nemuset se strachovat a být v pohodě i během menstruace (hlavně během sportu). Dokonce mě v používání kalíšku podpořil i doktor.
Charlota, 26 let, středně silná menstruace, nerodila

To, že jsem našla menstruační kalíšek a objevila ho pro sebe, je pro mě takové malé vítězství. Malý krok pro lidstvo, velký pro mě. Možná že napoprvé to nebylo úplně super a vychytané, ale teď už je to vše ok.
Denisa, 31 let, silná menstruace, nerodila 

Velikost B

Uvědomila jsem si, že používání menstruačního kalíšku OrganiCup je jediná možná cesta, jak udělat naši menstruaci více „zelenou“ a ušetřit peníze!
Renata 

Menstruační kalíšek OrganiCup B je na dotek hodně příjemný, je jemný měkký a dobře se s ním manipuluje. Když jej zavedu, je tak příjemný, že mám pocit, jako bych v sobě nic neměla! A jsem moc ráda, že se jedná o kvalitní kalíšek z hypoalergenního silikonu, trpěla jsem různými mykózami a gynekologickými obtížemi, tak jsem nyní fakt opatrná.
Darja

Mám větší velikost kalíšku OrganiCup a oceňuju na něm to, že oproti tamponům jej v sobě můžu mít zavedený mnohem déle a nemusím ho tak často měnit. Je to dost velký krok směrem k většímu pohodlí.
Jana

Po prvním použití kalíšku OrganiCup B jsem ho hodnotila 7/10. Ale po druhém použití už je to 10/10. Milé ženy, chci vás podpořit, že se s ním taky naučíte a s každým dalším vyzkoušením to bude jen lepší a lepší.
Bára

Velká láska!
Trvalo mi pár cyklů se s ním sžít, ale teď ho miluju. Cítím se tak svobodně, když jej používám. Nikdy jsem neměla potíž s protečením.
Kristin, 29 let, středně silná menstruace, rodila

Změnilo to mou menstruaci.
Používala jsem tampony, ale nebylo to pro mě úplně komfortní, cítila jsem se podřená a bolavá. Ale s kalíškem se to změnilo. Dalo by se říct, že mě zachránil. V noci se už nemusím bát, že proteču na postel. Taky přes den s dcerou mohu být více klidná, nic neřešit a blbnout. Cítím se díky tomu fakt skvěle.
Manuela, 33 let, silná menstruace, rodila vaginálně

Jsem tak šťastná s kalíškem!
Tak moc bych si přála, abych o něm slyšela dříve. Je to tak snadné na použití, cítím se bezpečně během sportu (dělám Tae-Kwondo) a nevytvářím už žádný odpad. Pokud máte pochyby, tak nemějte. Je mi 44 a jsem ráda, že aspoň na své poslední menstruace jej můžu používat.
Sandra, 44 let, středně silná menstruace, rodila vaginálně

Úžasné! Viděla jsem reklamu na Instagramu a chtěla jsem ho vyzkoušet. Jak skvělé rozhodnutí jsem udělala, je to tak pohodlné. Vylévám co 12 hodin. Takže dámy, určitě vyzkoušejte. Nebudete zklamané a navíc ušetříte peníze.
Lorna, 37 let, středně silná menstruace, rodila vaginálně

Perfektní. Ve stručnosti, 10/10 bodů. Doporučuji.
Jona, 44 let, silná menstruace, rodila vaginálně

Nejdříve jsem se s kalíškem cítila divně, ale pak jsem si zvykla. Je to velmi pohodlná pomůcka a navíc můžete dělat vše, co chcete.
Barbara, 44 let, středně silná menstruace, nerodila

Stojí to za zkoušku! Byla to skvělá investice. Byla jsem už unavená z používání vložek a tamponů, z toho zápachu, jejich vyhazování (a taky vyhazování peněz). A kalíšek je něco tak nového pro mě: čistota, pohodlí, ekologičnost...
Miriam, 33 let, silná menstruace, rodila vaginálně

Miluju ho! Je to skvělé! Nesnášela jsem menstruaci, ale tenhle pocit úplně vymizel. Nic nesmrdí, nic nevidím, je to levné. Měly byste to taky zkusit. Je to to nejlepší, co jsem zkusila a každé ženě to doporučuju.
Tess, 30 let, silná menstruace, rodila vaginálně

Zamilovala jsem se! Je to fakt dárek pro mě, mé tělo a také pro přírodu. Moc děkuji za tento vynález.
Federica, 35 let, středně silná menstruace, rodila vaginálně

Skvělá pomůcka. Nejdříve jsem si pořídila velikost, A protože jsem nerodila, ale zjistila jsem, že kvůli své velmi silné menstruaci potřebuji větší velikost. A světe div se, tahle velikost pro mě fungovala! Žádné protékání a skvrny. Vylévám dvakrát denně. Doporučuji všem to nevzdávat příliš snadno a rychle. Pokud vám nebude vyhovovat kalíšek, který máte, vyzkoušejte jinou velikost.
Femke, 21 let, silná menstruace, nerodila

Jediné co chci říct je, děkuji. Díky za tento vynález.
Sandra, 42 let, rodila vaginálně 

Velká úleva pro mě! Mám silnou menstruaci, ale tak nějak velmi rychle jsem zjistila a poznala, kdy už je potřeba kalíšek vyprázdnit. Vylijete, vypláchnete a znovu zavedete. Žádná věda. Dokonce mi stačí kalíšek vyprázdnit před spaním a pak až ráno po probuzení. V budoucnu kalíšky určitě koupím pro své dcery. Chci, aby taky prožívaly svou menstruaci pohodově.
Marianne, 40 let, silná menstruace, rodila vaginálně

Je to tak pohodlné, že se občas přistihnu, že zapomínám, že mám zrovna menstruaci. Fakt doporučuju. Nemám už křeče, je to snadné na použití. Prostě – je to nejlepší pomocník!
Dominica, 28 let, silná menstruace, nerodila

Rozhodně doporučuji! Je to velmi jednoduché, snadné na používání a lituji, že jsem jej nezačala používat dříve.
Leonsandra, 41 let, silná menstruace, rodila vaginálně

Velikost A i B

OrganiCup je za mě úplně skvělý. Po nastudování všech informací "jak si vybrat správně" na kalisek.cz jsem se hned napoprvé trefila správně, a to OrganiCup B. Je tvrdší, ale netlačí. tím, že má okraj opravdu pevný, tak se vždy spolehlivě rozevře a díky velmi dobré stopce se i dobře vytahuje (o drážku se kolikrát zapřu nehtem a bez jakýchkoli problémů či poškození stopky pohodlně vytáhnu natolik, abych mohla lehce promáčknout dno a vytáhnout).
po čase jsem zjistila, že mi čípek v průběhu MS cestuje a na poslední dny by se mi hodil kalíšek užší a měkčí - sáhla jsem tedy po OrganiCup A a byla to opět skvělá volba. Áčko je celkově měkčí, ale dostatečně pevné na spolehlivé rozevření. Zavádím skladem punch down (1 porod císařským řezem).
Hanka

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek OrganiCup

Menstruační kalíšek OrganiCup je vyroben z hypoalergenního lékařského silikonu se "sametovou" úpravou - je moc příjemný na dotek. Vyrábí ho dánská firma v Číně. Vyrábí se ve 3 velikostech a pouze v čiré variantě. Má vroubkovanou stopku, kterou je možné ustřihnout.

Který kalíšek je měkký a který pevný?

Často se nás ženy ptají, proč ještě nemáme tabulku s přehledem pevnosti kalíšků. Odpověď je jednoduchá – pevnost (či měkkost) kalíšku totiž nejde tak jednoznačně změřit a porovnat. Nicméně zkusili jsme to a tady je výsledek.

Kalíšky dle objemu, průměru a délky

Při výběru toho pravého kalíšku pro vás se mohou hodit seznamy kalíšků, kde jsou jednotlivé značky a velikosti seřazené dle průměrů, objemů a délek. Některé údaje v tabulce se mohou lišit od toho, co uvádí výrobce. Vycházíme z našich vlastních měření a porovnávání kalíšků.

Sklady menstruačního kalíšku

V tomto článku si popíšeme (a v závěru také ukážeme) devět variant, jak si můžete svůj menstruační kalíšek před zavedením poskládat. Každé ženě vyhovuje trochu něco jiného a špatně složený kalíšek může být i důvodem toho, proč se vám nedaří menstruační kalíšek zavést.