Zkušenosti s menstruačním kalíškem Satisfyer

V druhé polovině roku 2020 se jako žhavá novinka objevily kalíšky Satisfyer. Vybrat si můžete ze dvou typů: Satisfyer Feel Good a Satisfyer Feel Confidence. Zatím můžeme nabídnout pouze pár zkušeností, neboť se jedná o skutečného nováčka.

"Menstruační kalíšek Satisfyer jsem vyzkoušela a vyhovuje mi. Hledala jsem hodně měkký kalíšek a tím tento je. Předchozí kalíšek mě hodně tlačil, tak jsem chtěla vyzkoušet úplně něco jiného. Vzala jsem si ten s očkem."
Zdeňka

"Začínáme spolu a zatím dobrý."
Iva

"Mám za sebou první menstruaci s menstruačním kalíškem Satisfyer a zatím je vše ok, tak uvidíme dál. Zkoušení mi vyšlo až na poslední dny menstruace, kdy byla spíše slabší. Uvidím, jak to bude příští měsíc při počátečních silných dnech."
Dana

"Já se Satisfyer kalíškem pořád bojuji, je fakt hodně měkký, ale dá se to. Není to tak jednoduché jako s Mooncupem, který se rozvine hned (ale na začátku jsem s ním zase z těch důvodů bojovala taky. Tak si říkám, že jde jen o to, najít ten správný grif.) Zatím jsem se tak nějak naučila ho hlavně narovnat, ať se tam pak už přizpůsobí. :D U většího se to nakonec dařilo líp, než u menšího."
Markéta

Kalíšek Satisfyer: 1) je ťažké odhadnúť ako je rozvinutý, lebo je extrémne poddajný.
2) zmiernili sa mi kŕče cez prvé dni. Mám endometriózu a prvý kalíšek - Lunette, mi svojim protitlakom občas trochu zosilnil kŕče, ale ani z ďaleka nie tak ako tampón. Satisfyer ale absolutne vôbec necítiť a aj keď je nasadzovanie boj, tak mi nepretiekol. Ale testujem len prvý cyklus. No a kvôli svojim endokŕčom ani nešportujem, ale dobiehanie na bus zvládol v pohode."
Babeta

Redakce Kalíšek.cz
Autorky článku

Velkou část článků na tomto blogu napsala Ilona Bittnerová a Veronika Lančaričová. Vždy jsou u nich uvedené jako autorky. Některé články ale tvoří společně nebo do nich přispívají také další ženy. Prostě článek nemá jednu autorku nebo autora. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Sklady menstruačního kalíšku

V tomto článku si popíšeme (a v závěru také ukážeme) devět variant, jak si můžete svůj menstruační kalíšek před zavedením poskládat. Každé ženě vyhovuje trochu něco jiného a špatně složený kalíšek může být i důvodem toho, proč se vám nedaří menstruační kalíšek zavést.

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?

Jak vybrat správnou velikost

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)