Zkušenosti s menstruačním kalíškem Satisfyer

V druhé polovině roku 2020 se jako žhavá novinka objevily kalíšky Satisfyer. Vybrat si můžete ze dvou typů: Satisfyer Feel Good a Satisfyer Feel Confidence. Zatím můžeme nabídnout pouze pár zkušeností, neboť se jedná o skutečného nováčka.

"Menstruační kalíšek Satisfyer jsem vyzkoušela a vyhovuje mi. Hledala jsem hodně měkký kalíšek a tím tento je. Předchozí kalíšek mě hodně tlačil, tak jsem chtěla vyzkoušet úplně něco jiného. Vzala jsem si ten s očkem."
Zdeňka

"Začínáme spolu a zatím dobrý."
Iva

"Mám za sebou první menstruaci s menstruačním kalíškem Satisfyer a zatím je vše ok, tak uvidíme dál. Zkoušení mi vyšlo až na poslední dny menstruace, kdy byla spíše slabší. Uvidím, jak to bude příští měsíc při počátečních silných dnech."
Dana

"Já se Satisfyer kalíškem pořád bojuji, je fakt hodně měkký, ale dá se to. Není to tak jednoduché jako s Mooncupem, který se rozvine hned (ale na začátku jsem s ním zase z těch důvodů bojovala taky. Tak si říkám, že jde jen o to, najít ten správný grif.) Zatím jsem se tak nějak naučila ho hlavně narovnat, ať se tam pak už přizpůsobí. :D U většího se to nakonec dařilo líp, než u menšího."
Markéta

Kalíšek Satisfyer: 1) je ťažké odhadnúť ako je rozvinutý, lebo je extrémne poddajný.
2) zmiernili sa mi kŕče cez prvé dni. Mám endometriózu a prvý kalíšek - Lunette, mi svojim protitlakom občas trochu zosilnil kŕče, ale ani z ďaleka nie tak ako tampón. Satisfyer ale absolutne vôbec necítiť a aj keď je nasadzovanie boj, tak mi nepretiekol. Ale testujem len prvý cyklus. No a kvôli svojim endokŕčom ani nešportujem, ale dobiehanie na bus zvládol v pohode."
Babeta

Kalíšky Satisfyer mi zachránily dovolenou. Na celou dovolenou u moře mi vycházela menstruace a ze zdravotních důvodů si nemohu vzít prášky na oddálení menstruace. Kalíšek jsem nějakou dobu používala, ale po pořízení menstruačních kalhotek šel trochu stranou, občas mě tlačil a nebyl mi příjemný, zároveň první dny protékal a kalhotky byly zkrátka pohodlnější. Kvůli dovolené jsem se rozhodla si vybrat nový kalíšek a dát mu šanci. Vybrala jsem si Satisfyer i přesto, že jsem na něj nenašla příliš recenzí, dala jsem jen na svou intuici a udělala jsem nejlíp. V balení jsou dvě velikosti, používala jsem je celou dovču, využila jsem velikosti obě. Koupání bez problému, bez jakýchkoli nepříjemných pocitů a tlačení. Je opravdu moc příjemný a měkký. Doporučuju všemi deseti ženám, které mají problém s tím, že je kalíšek zvlášť v druhé půlce menstruace tlačí.
Michaela

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Sklady menstruačního kalíšku

V tomto článku si popíšeme (a v závěru také ukážeme) devět variant, jak si můžete svůj menstruační kalíšek před zavedením poskládat. Každé ženě vyhovuje trochu něco jiného a špatně složený kalíšek může být i důvodem toho, proč se vám nedaří menstruační kalíšek zavést.

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)

Jak vyčistit menstruační kalíšek

Pro ty z nás, které používáme menstruační kalíšek, je velmi důležité udržovat kalíšek čistý. Je to celkem jasné, když si ho dáváme dovnitř do svého těla. Někteří si myslí, že kalíšek se z hygienického hlediska nemůže rovnat jednorázovým hygienickým pomůckám. Ale jednorázové hygienické pomůcky zdaleka nejsou sterilní! Při správné péči a čištění není problém používat pouze jeden menstruační kalíšek několik let.