Anna Marešová: "Zabývám se ženskou tématikou, ale pracuji spíše jako muž."

Kdo ještě neslyšel o Anně Marešové? Jako studentka produktového designu si vybrala zajímavé téma diplomové práce - erotické pomůcky. Její návrh sady sexuálních pomůcek získal Národní cenu za studentský design. Dnes už jsou venušiny kuličky Whoop.de.doo v prodeji a uvedení vibrátoru na trh Anna právě chystá.

Anna Marešová: "Zabývám se ženskou tématikou, ale pracuji spíše jako muž."

Bílé, jemné, ženské - nic vulgárního ani obscénního. Zároveň určité prolomení tabu, kdy se všichni tváříme, že erotické pomůcky jsou nějaké okrajové zboží a že je vlastně nikdo doma nemáme. Kde se nápad vzal a jak to vlastně všechno bylo? Doporučujeme zadat do Googlu Anna Marešová a najdete na toto téma rozhovory. My máme připravené jiné otázky.

Myslíš si, že díky jemnému designu pomůcek Whoop.de.doo, si k nim najdou cestu i ženy, které barevné vibrátory s excentrickými nápisy od vyzkoušení odrazují?

Troufám si říci, že ano. Často k nám přicházejí ženy, které doposud žádnou pomůcku neměly. A někdy přijdou i muži, kteří žádnou pomůcku ještě svým ženám nekupovali.

Venušiny kuličky Whoop.de.doo jsou menší než většina ostatních kuliček na trhu. Proč jsi zvolila menší rozměr? Vycházela jsi z vlastní zkušenosti?

Konzultovala jsem to s gynekoložkou MUDr. Petrou Vrzáčkovou, která venušiny kuličky ženám doporučuje (na posílení pánevního dna, prevence proti inkontinenci) a má tedy zkušenosti i s velikostmi. Ta, kterou jsme spolu nakonec zvolily, je drobnější, ale netvrdila bych, že je úplně malá (32mm), připadá mi spíš střední. Protože zatím nabízím jednu velikost, chtěla jsem zvolit takovou, která by vyhovovala co největšímu počtu žen.

Setkáváš se osobně se ženami, které si kuličky zakoupily? Víš, jaké jsou jejich zkušenosti, zda jsou spokojené?

Dostáváme různé reakce. Někdy píší i muži, že mi děkují, že doma „zabodovali“.

Kromě bílé barvy jsou v prodeji také speciální edice – červená a černá. Byl to zájem žen o jiné barvy, který tě vedl k jejich uvedení na trh?

Červená vznikla náhodou. Jednou mi z továrny přivezly vzorky a zrovna neměli bílou, tak zkusili i tu červenou a když jsem tu barvu viděla, tak bylo jasno. Je to opravdu nádherná červená, ve skutečnosti ještě hezčí než na fotce. A často se stává, že si někdo objedná bílou a pak od nás odchází s červenou. Černou jsem chtěla zkusit také, ale neměla jsem zatím příležitost. Jedny jsem udělala pro kmotru Whoop.de.doo – Tonyu Graves před dvěma lety a teprve teď jsem udělala limitovanou edici ke kampani na Indiegogo.

Změnilo téma tvé diplomové práce a to, že jsi začala otevřeně mluvit o erotických pomůckách, tvůj osobní život?

Myslím že mi to život změnilo dost. Je pravda, že nemám zábrany o tomhle tématu mluvit, ale spíš mám pocit, že to ovlivnilo víc můj profesní život. O ty produkty začal být zájem a já se rozhodla udělat další krok a založila jsem firmu. Netušila jsem, že to bude taková změna od toho, kdy pracujete na volné noze. Zodpovědnosti přibývá a volného času ubývá a to má značný vliv na osobní život.

V každém druhém rozhovoru komentují, že nenosíš sukně, že se neoblékáš žensky … Když tě ale vidím na fotkách a i když jsme se setkaly osobně, působíš na mě mnohem jemnějším dojmem než mnoho žen, které sukně nosí. Jak se ty sama cítíš jako žena?

No to je opravdu otázka na tělo :) A souvisí to s tím, co jsem říkala s tím založením firmy. Mám pocit, že se sice zabývám ženskou tématikou, ale pracuji spíše jako muž. Jedu na výkon a na výsledek a zatím to neumím s firmou jinak. A cítím, že to mému ženskému já moc dobře nedělá. Tak se teď učím nalézat si cestu, která bude pro mě i mojí duši přívětivější. Nejsem prototyp té bussineswomen a chtěla bych se postupně vracet k designu a navrhování.

Je to rozhovor pro „menstruační web“, chci se tedy zeptat také na to, jak prožíváš svou menstruaci? Jaké menstruační pomůcky ti vyhovují?

Dříve mě menstruace rozčilovala, protože vždy přicházela v ten nejnevhodnější okamžik. Už deset let neberu antikoncepci a tak už nepřichází v úvahu nějaká regulace. Ale hodně mě posunula práce na jedné zakázce – vyvíjeli jsme bazální teploměr na rozeznání plodných a neplodných dní. A během toho jsem si začala skutečně uvědomovat, že žena je neustále v nějakém cyklu a že to není jenom menstruace, ale celý měsíc se v těle dějí procesy, které na sebe navazují. A začala jsem to vnímat tak, že to je pár dnů, kdy se tělo čistí a v tyhle dny bych měla být na sebe hodnější než obvykle. Takže to je paradox, ale když mám menstruaci, tak se mám ráda a když jsem unavená, tak si tu únavu dovolím.

Menstruační kalíšky jsem používala asi dva roky, vyzkoušela jsem několik typů ale ani nevím proč jsem skončila zase u běžných pomůcek. Myslím, že mě trochu rozčilovalo, že na toaletách je často umyvadlo v tom sdíleném prostoru a to může být s kalíškem někdy dost komplikované.

Co říkáš jako designérka na úroveň menstruačních pomůcek, které jsou v současné době na trhu?

Vždycky je co vylepšovat :) Ale vlastně jsem ráda, za existenci kalíšků asi je zase zkusím :) No ale budou se muset vyřešit ty toalety i s umyvadlem :)

A úplně na závěr - co bys řekla ženám, které zvažují, že vyzkouší vibrátor? Proč si mají vybrat právě Whoop.de.doo a kde si ho mohou objednat?

Mě se na tom vibrátoru líbí, že je prostě dělaný pro lidské tělo. Ten materiál je extrémně příjemný, ovládání je jednoduché, jsou na něm tři módy a regulace intenzity a hlavně má tři motorky a i tak je flexibilní. Není to taková hračka co má tisíc funkcí a žádná není 100%. Je prostě userfriendly a je pro ženy! :)

www.annamaresova.com

Kuličky lze zakoupit také v našem e-shopu Maluna.cz.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články