Cyclotest - přirozená antikoncepce

Hledáte spolehlivou antikoncepci?
Máte už dost zatěžování svého těla hormonální antikoncepcí?
Nebo potřebujete zjisit nejlepší dny pro početí děťátka?

Cyclotest je chytrý minipočítač, který na základě vaší naměřené teploty určí, zda máte plodné či neplodné dny. Takto získáváte při důsledném použití bezpečný antikoncepční prostředek, který nezasahuje do přirozeného fungování Vašeho těla. Při testování spolehlivosti vyšel oproti přístrojům založeným na podobné bázi jako nejspolehlivější, proto vás v tomto článku chceme s touto variantou antikoncepce seznámit.

Výhody cyclotestu oproti jiným typům antikoncepce

Cyclotest - Přirozená antikoncepce

Přirozená antikoncepce

Vzhledem k tomu, že plodné dny ženy jsou jen několik dní v měsíci, je škoda se kvůli tomu dopovat hormonální antikoncepcí a tím totálně utlumit přirozený chod ženského těla, který zahrnuje i přirozenou menstruaci (věděli/y jste, že krev, která se tvoří při užívání hormonální antikoncepce, není opravdová menstruační krev?).

Levná varianta antikoncepce

I když se cena pohybuje v řádech několika tisíců korun, zařadily jsme tento bod mezi výhody, jelikož nepotřebujete už nic jiného. Když si spočítáte, kolik utrácíte měsíčně za hormonální antikoncepci nebo kolik jste již utratily, částka zcela jistě mnohonásobně převyšuje pořizovací cenu cyclotestu.

Možnost okamžitého otěhotnění, pokud chcete

Další výhodou je, že pokud byste se náhle rozhodla, že chcete založit rodinu, můžete otěhotnět klidně hned! Po vysazení hormonální antikoncepce nemáte nikdy jistotu, jak dlouho se vaše tělo bude vzpamatovávat a za jak dlouho budete schopná otěhotnět. Naopak cyklotest vám ještě prozradí, které dny jsou pro početí ty nejvhodnější.

Informace o vlastním těle a jeho cyklech

Údaje z cyclotestu můžete přenést pomocí USB kabelu (který je součástí příslušenství) do počítače.

Zkušenosti s přístrojem cyclotest

Často kladené dotazy

Koupit cyclotest

Nevýhody cyclotestu oproti jiným typům antikoncepce

Pravidelnost

Je třeba měřit vždy ve stejný čas nebo alespoň přibližný tomu, ve kterém jste si změřili teplotu první den menstruace. Pokud si nestihnete změřit teplotu v daném časovém intervalu, údaj se do cyclotestu neuloží.

Nutnost použití jiné antikoncepční metody v některé dny

Pokud neplánujete těhotenství, v době, kdy vám přístroj ukazuje plodné dny (méně či více) se buď musíte zdržet sexuálního styku a nebo použít kondom.

Cyclotest v žádném případě nechrání před pohlavně přenosnými chorobami!

Cyclotest 2 plus - přirozená antikoncepce

Jak se používá?

Cyclotest Každé ráno po probuzení vložíte teploměr cyclotestu do úst a zmáčknete velké kulaté tlačítko. Zhruba za minutu cyclotest zapípá a tím dává najevo, že už je měření u konce. Na displeji se objeví den měsíčního cyklu, ve kterém se zrovna nacházíte a naměřená teplota. Navíc je na displeji prostor, kde se buď neobjeví nic (to znamená, že máte neplodné dny) nebo blikají obrázky holčičky a chlapečka (značí méně plodné dny) či blikají obě děti najednou (vysoce plodné dny).

První den menstruace je zároveň prvním dnem měsíčního cyklu, a tím pádem i prvním dnem měření. Cyclotest si uloží čas prvního měření a další dny vás upozorňuje zabudovaným budíčkem, že právě nastal čas měření. Pokud byste si chtěla přispat nebo naopak vstávat dříve, i na to je cyclotest připraven. Zvuk budíčku se dá vypnout. Je ale třeba myslet na to, že přístroj zvládne uložit měření uskutečněné maximálně s dvouhodinovým rozdílem. Tedy vstáváte např. v 8h. Tento čas se vám uloží při měření prvního dne nového cyklu. To znamená, že druhý den cyclotest zapípá opět v 8h. Vy se ale rozhodnete, že si přispíte a vstanete později, např. v 9:30. Pokud ale budete měřit v 10:10, naměřená hodnota se už do přístroje neuloží, jelikož jste překročili dvouhodinový limit, který je cyclotest schopný rozeznat. Stejně tak to platí i v případě, že chcete vstávat dříve – v našem příkladu je možné měřit nejdříve v 6h ráno.

Cyclotest - přirozená metoda antikoncepce

Používání se na první pohled může zdát trochu složitější. Ale až budete cyclotest držet v ruce, bude vám vše ihned jasné. Používání je intuitivní a opravdu jednoduché.

Více informací najdete na www.antikoncepce-cyclotest.cz

Zde názorné video na You Tube.

Cyclotest je na baterii, která vydrží cca 500 měření.

Baterii lze vyměnit pouze u výrobce či v místě, které bylo k těmto účelům zplnomocněno.

Alternativy či přístroje na podobné bázi: naturcomp, nitroděložní tělísko, Babycomp, Bioself 2000, Persona, mikroskopy na sliny, symptotermální metoda.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Věra Pospíšilová: Šťastně prožívaná sexualita stojí na znalosti vlastních potřeb

S celostní psycholožkou Věrou Pospíšilovou jsme si povídaly o vědomém vzdělávání v oblasti sexuality, o tom, že vztah bez sexu nemusí bolet, když je v něm stále přítomná intimita a možnost se autenticky projevovat. A také o tom, jak na ženskou psychiku může působit hormonální antikoncepce a její vysazení. "Za mě je velkou celosvětovou iluzí myslet si, že když hrábneme do tak citlivé oblasti, jako je hormonální rovnováha, tak se nic nestane," říká průvodkyně žen v oblasti osobních, psychických, vztahových a intimních problémů.

Historie antikoncepčních pesarů

Mnoho žen, ale také lékařů má pocit, že pesar je pomůckou, jež je příliš zastaralá či překonaná. V rozhovoru o antikoncepci Jana Musialková uvedla: “Bariérový princip pesaru jako antikoncepce je starý, ale rozhodně ne zastaralý.” Ano, pesar jako antikoncepční pomůcka je už na světě mnoho mnoho let – pojďme se společně podívat, jak se tato pomůcka vyvíjela a jaké měla podoby. Tereza Lašťovička z Nehormonálky: Šestinedělí se podceňuje. Já za to krutě zaplatila

"Rodí se nejen dítě, ale i nová žena - a pak přijde velmi důležité, a skoro se mi chce říct i nejdůležitější, období v životě ženy a to je šestinedělí a kojení. A právě příprava na toto období se strašně podceňuje," říká Tereza Lašťovička, certifikovaná laktační poradkyně a místopředsedkyně spolku Nehormonálka.cz. O kojení, o co nejpřirozenějším porodu, strachu z neplánovaného otěhotnění a možných cestách nehormonální antikoncepce i o rozdílech v porodnictví v Česku a v Německu, kde Tereza žije, o tom všem je tento rozhovor.

Nehormonálka.cz: Probuďte se z hormonálního spánku a najděte si antikoncepci pro vás

S předsedkyní spolu Nehormonálka.cz Adélou Kazdovou jsme se bavily o pravé ženské podstatě nezkreslené "zakletím umělých hormonů", o cykličnosti a hlavně o workshopech, na kterých se (nejen) ženy seznamují s jinými než hormonálními způsoby antikoncepce. Pokud jste třeba pesar nebo ženský kondom viděla leda ve filmu, může být takový workshop ideální příležitost si rozšířit obzor a všechno si osahat. Zvlášť pokud pro vás hormonální antikoncepce z jakéhokoli důvodu není cesta. Partneři jsou vítáni - a v ceně!