Nový kalíšek The Leaf: smaragdově zelený "lupen", co zvládne i sex během menstruace

Seznamte se s novinkou mezi menstruačními kalíšky, jmenuje se The Leaf. Tohle krásně zelené "flexibilní menstruační řešení" od italsko-americké značky every.28 slibuje mimořádný komfort a taky možnost pomilovat se během menstruace. Díky tomu, že se The Leaf zavádí až pod děložní čípek, ho lze mít i během pohlavního styku.

Nepřipomíná vám The Leaf něco? Pokud se v menstruačních kalíšcích trochu orientujete, určitě jste si vzpomněli na Ziggy Cup od značky Intimina. O něm jsme psali tady. Tvarově jsou si tyhle kalíšky opravdu podobné, i v případě The Leaf jde o typ, který se zavádí až pod děložní čípek, proto připomíná pesar/diafragmu. Stejně jako Ziggy Cup je tak sex-friendly. Tím, že se zavádí vysoko, můžete ho mít i během pohlavního styku.

Menstrauční kalíšek The Leaf
Menstrauční kalíšek The Leaf

Přednosti kalíšku The Leaf

 • Patentovaný design, kalíšek je navržený tak, aby padnul 90 % uživatelů.
 • Vyrobený ze 100 % lékařského hypoalergenního a biokompatibilního silikonu. Neobsahuje BPA ani latex.
 • Poskytuje až 8 hodin ochrany.
 • Se správně zavedeným kalíškem ani nevíte, že menstruujete, jak je tenký a pohodlný.
 • Šikovný výstupek pro snadnější vyjmutí kalíšku.
 • Dokonale diskrétní spojenec, pokud jde o sex během menstruace. (Nejedná se však o antikoncepční pomůcku a neochrání vás před nechtěným těhotenstvím ani přenosem pohlavních chorob.)

Šikovný "ťuplík" navíc

To, co dělá kalíšek The Leaf jedinečným, je kromě překrásné zelené barvy i výstupek v přední části kalíšku. Šikovná vypouklinka je na něm pro snadnější vyjmutí kalíšku z pochvy.

The Leaf je vyrobený ze 100% lékařského hypoalergenního a biokompatibilního silikonu, neobsahuje BPA ani latex. Vyrábí se v Itálii. Jeho životnost by měla být nejméně pět let, jedná se tedy o velmi sympatickou alternativu k tamponům a vložkám.

Mezi přednosti tohoto kalíšku patří jeho flexibilita. Je velmi tenký, proto slibuje maximální pohodlí ve stylu "ani o něm nevíte". Předpokladem pro to je samozřejmě správné zavedení. Je-li kalíšek umístěn správně, nemusíte se bát nepohodlí ani protečení.

The Leaf je "one size", k dispozici je jen v jedné velikosti, ale výrobce uvádí, že jeho tvar byl vyvinutý tak, aby vyhovoval 90 procentům uživatelů.

Jak se The Leaf zavádí a vyndává

Kalíšek The Leaf se zavádí - podobně jako Ziggy Cup - až těsně pod děložní čípek. S trochou cviku určitě najdete efektivní techniku jeho zavádění i vyndavání. Před použitím kalíšek sterilizujte ponořením do vroucí vody na 5-7 minut.

Zavádění kalíšku The Leaf:

 • Kalíšek smáčkněte a vytvořte pomyslnou osmičku.
 • Posaďte se na toaletu nebo zvedněte jednu nohu a uvolněte se.
 • Zaveďte zadní část kalíšku do pochvy.
 • Ukazováčkem pak zatlačte do pochvy i přední část s kopulkou a "zahákněte" ji za výstupek stydké kosti.
 • Pokud vám kalíšek nesedí komfortně, zkuste ho zavést znovu.

Jak kalíšek The Leaf vyjmout:

 • Uvolněte své pánevní svalstvo, jako byste šli na velkou.
 • Zahákněte ukazováček nebo prostředníček za "vroubek" na přední straně kalíšku nebo pod jeho přední okraj a jemně ho vytáhněte.
 • Pokud to děláte poprvé, bude dobré trénovat to ve sprše.
 • Uvolnění je pro úspěšné vyjmutí kalíšku klíčové: pokud ho nemůžete okamžitě odstranit, nepropadejte panice. Dýchejte klidně a zkuste to znovu.
 • Po vyjmutí kalíšku krev vylijte, kalíšek omyjte pod tekoucí vodou - a můžete ho znovu použít.
Menstruační kalíšek The Leaf
Menstruační kalíšek The Leaf můžete koupit na Maluna.cz

Menstruační kalíšek pro všechny

Italsko-americká značka every.28, která po dvou letech vývoje a testování uvedla v únoru 2022 The Leaf na trh, myslí i na to, že nejen ženy jsou cílovou skupinou pro její produkt. The Leaf vznikal s myšlenkou na LGBT komunitu a s přáním maximální inkluze. "Ne všechny ženy menstruují a ne všichni lidé, kteří menstruují, jsou ženy, proto jsme navrhli kalíšek pro všechny."

Pokud uvažujete o novém, udržitelném řešení svých dnů, tak The Leaf vám dává zelenou. :-) Jeho posláním je být s vámi "od prvních měsíčků do posledního klimakterického návalu".

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek po porodu

Je možné vrátit se k menstruačnímu kalíšku hned s první menstruací po porodu? Jakou roli v tom hrají poporodní poranění a co od kalíšku a menstruace po porodu očekávat? Přečtěte si zkušenosti jiných žen a rady porodní asistentky.

Nejlepší menstruační kalíšky roku 2024

Hledáte ten pravý menstruační kalíšek? S výběrem by vám mohl pomoct aktuální žebříček nejlepších kalíšků sestavený americkým portálem Reviewed, který menstruační kalíšky podrobil laboratorním testům a nechal ženy, aby je důkladně vyzkoušely. Přečtěte si, které kalíšky u testerek bodovaly a proč.

Jak do vody s menstruací?

Mít menstruaci, když je čas letních radostí u vody, není zrovna něco, o čem by ženy a dívky snily. Naštěstí v dnešní době se nabízí spousta šikovných hygienických pomůcek, s kterými se dá zvládnout i dovolená u moře či lekce plavání "ve špatném termínu". Seznamte se s výhodami bio tamponů, menstruačních kalíšků a menstruačních plavek.