Nový kalíšek The Leaf: smaragdově zelený "lupen", co zvládne i sex během menstruace

Seznamte se s novinkou mezi menstruačními kalíšky, jmenuje se The Leaf. Tohle krásně zelené "flexibilní menstruační řešení" od italsko-americké značky every.28 slibuje mimořádný komfort a taky možnost pomilovat se během menstruace. Díky tomu, že se The Leaf zavádí až pod děložní čípek, ho lze mít i během pohlavního styku.

Nepřipomíná vám The Leaf něco? Pokud se v menstruačních kalíšcích trochu orientujete, určitě jste si vzpomněli na Ziggy Cup od značky Intimina. O něm jsme psali tady. Tvarově jsou si tyhle kalíšky opravdu podobné, i v případě The Leaf jde o typ, který se zavádí až pod děložní čípek, proto připomíná pesar/diafragmu. Stejně jako Ziggy Cup je tak sex-friendly. Tím, že se zavádí vysoko, můžete ho mít i během pohlavního styku.

Menstrauční kalíšek The Leaf
Menstrauční kalíšek The Leaf

Přednosti kalíšku The Leaf

 • Patentovaný design, kalíšek je navržený tak, aby padnul 90 % uživatelů.
 • Vyrobený ze 100 % lékařského hypoalergenního a biokompatibilního silikonu. Neobsahuje BPA ani latex.
 • Poskytuje až 8 hodin ochrany.
 • Se správně zavedeným kalíškem ani nevíte, že menstruujete, jak je tenký a pohodlný.
 • Šikovný výstupek pro snadnější vyjmutí kalíšku.
 • Dokonale diskrétní spojenec, pokud jde o sex během menstruace. (Nejedná se však o antikoncepční pomůcku a neochrání vás před nechtěným těhotenstvím ani přenosem pohlavních chorob.)

Šikovný "ťuplík" navíc

To, co dělá kalíšek The Leaf jedinečným, je kromě překrásné zelené barvy i výstupek v přední části kalíšku. Šikovná vypouklinka je na něm pro snadnější vyjmutí kalíšku z pochvy.

The Leaf je vyrobený ze 100% lékařského hypoalergenního a biokompatibilního silikonu, neobsahuje BPA ani latex. Vyrábí se v Itálii. Jeho životnost by měla být nejméně pět let, jedná se tedy o velmi sympatickou alternativu k tamponům a vložkám.

Mezi přednosti tohoto kalíšku patří jeho flexibilita. Je velmi tenký, proto slibuje maximální pohodlí ve stylu "ani o něm nevíte". Předpokladem pro to je samozřejmě správné zavedení. Je-li kalíšek umístěn správně, nemusíte se bát nepohodlí ani protečení.

The Leaf je "one size", k dispozici je jen v jedné velikosti, ale výrobce uvádí, že jeho tvar byl vyvinutý tak, aby vyhovoval 90 procentům uživatelů.

Jak se The Leaf zavádí a vyndává

Kalíšek The Leaf se zavádí - podobně jako Ziggy Cup - až těsně pod děložní čípek. S trochou cviku určitě najdete efektivní techniku jeho zavádění i vyndavání. Před použitím kalíšek sterilizujte ponořením do vroucí vody na 5-7 minut.

Zavádění kalíšku The Leaf:

 • Kalíšek smáčkněte a vytvořte pomyslnou osmičku.
 • Posaďte se na toaletu nebo zvedněte jednu nohu a uvolněte se.
 • Zaveďte zadní část kalíšku do pochvy.
 • Ukazováčkem pak zatlačte do pochvy i přední část s kopulkou a "zahákněte" ji za výstupek stydké kosti.
 • Pokud vám kalíšek nesedí komfortně, zkuste ho zavést znovu.

Jak kalíšek The Leaf vyjmout:

 • Uvolněte své pánevní svalstvo, jako byste šli na velkou.
 • Zahákněte ukazováček nebo prostředníček za "vroubek" na přední straně kalíšku nebo pod jeho přední okraj a jemně ho vytáhněte.
 • Pokud to děláte poprvé, bude dobré trénovat to ve sprše.
 • Uvolnění je pro úspěšné vyjmutí kalíšku klíčové: pokud ho nemůžete okamžitě odstranit, nepropadejte panice. Dýchejte klidně a zkuste to znovu.
 • Po vyjmutí kalíšku krev vylijte, kalíšek omyjte pod tekoucí vodou - a můžete ho znovu použít.
Menstruační kalíšek The Leaf
Menstruační kalíšek The Leaf můžete koupit na Maluna.cz

Menstruační kalíšek pro všechny

Italsko-americká značka every.28, která po dvou letech vývoje a testování uvedla v únoru 2022 The Leaf na trh, myslí i na to, že nejen ženy jsou cílovou skupinou pro její produkt. The Leaf vznikal s myšlenkou na LGBT komunitu a s přáním maximální inkluze. "Ne všechny ženy menstruují a ne všichni lidé, kteří menstruují, jsou ženy, proto jsme navrhli kalíšek pro všechny."

Pokud uvažujete o novém, udržitelném řešení svých dnů, tak The Leaf vám dává zelenou. :-) Jeho posláním je být s vámi "od prvních měsíčků do posledního klimakterického návalu".

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak do vody s menstruací?

Mít menstruaci, když je čas letních radostí u vody, není zrovna něco, o čem by ženy a dívky snily. Naštěstí v dnešní době se nabízí spousta šikovných hygienických pomůcek, s kterými se dá zvládnout i dovolená u moře či lekce plavání "ve špatném termínu". Seznamte se s výhodami bio tamponů, menstruačních kalíšků a menstruačních plavek.

Menstruační kalíšek a kvasinková infekce

Kvasinka Candida albicans se v pochvě vyskytuje bez jakýchkoli příznaků až u třetiny žen, ovšem v případě přemnožení umí potrápit nejednu ženu. Tématem, kterému jsme se na našich stránkách ještě nevěnovali podrobněji, je používání menstruačního kalíšku během kvasinkové infekce a po jejím prodělání. Je možné používat stejný kalíšek nebo je potřeba zakoupit kalíšek nový? Přečtěte si, jak se k danému tématu vyjádřili výrobci menstruačních kalíšků.

Recenze: menstruační kalíšek Satisfyer Feel Confident

Vlasta používala roky Mooncup. Rozloučila se s ním, když si její menstruace dala načas pauzu. Jenomže pak se vrátila, a tak si Vlasta vyhlédla dvojici kalíšků Satisfyer s poutkem. Jak se jí osvědčily? "Satisfyer Feel Confident naprosto nemá chybu. Překvapivě levný kalíšek, navíc ve dvojím provedení, a funguje fantasticky. Zásadní pro mé rozhodnutí byly recenze zde na Kalíšku. Samozřejmě, ani přes recenze člověk nemůže vědět, jestli mu konkrétní produkt bude vyhovovat. Ale je to světýlko ve tmě. A mně posvítilo dobře," shrnuje Vlasta svou zkušenost. Přečtěte si její recenzi.